FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-03-17 15:49  [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ukazał się zapowiadany wcześniej model Airacobry. Zeszyt kosztuje 79,80zł i zawiera dwa kompletne modele, jeden w malowaniu amerykańskim P-39D-1 Lt Donalda C. McGee z Gwinei rok 1942, drugi w radzieckim G.A.Reczkałowa, Front Wschodni 1944r.

Zdjęcia większości zawartości zeszytu poniżej, okładka na stronie wydawcy.


Malowania może nie są zbyt efektowne, ale i nie przeładowane graficznie przez co charakterystyczna sylwetka samolotu nie będzie zbyt zniekształcona.

--

Post zmieniony (29-03-17 19:45)

 
29-03-17 17:28  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Gdzie kupiłeś? Bo w empiku u mnie jeszcze nie było.
Ciekawe czy będzie dyskusja co do kolorów końcówki statycznika pionowego i kołpaka śmigła. Na internecie różnie przedstawiają. Na jednych końcówka jest żółta na innych jak w wycinance biała. To samo kołpak śmigła.(oczywiście chodzi o samolot McGee)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
29-03-17 17:39  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Centralnie w kiosku, bo empiku nadal u mnie nie ma. ;-)

Kolejne spojrzenia na wycinankę nasuwa spostrzeżenie, że linie obrysowe mogły być cieńsze. Plus zdublowane oprofilowania skrzydło-kadłub.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-03-17 18:33  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

ceva napisał " ale i nie przeładowane graficznie przez co charakterystyczna sylwetka samolotu nie będzie zbyt zniekształcona."
Nie rozumiem co ma wspólnego "przeładowanie graficzne" ze zniekształceniem (?) sylwetki samolotu.

 
29-03-17 18:38  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Airman   

Malowania nie są efektowne??? Są bardzo mało zachęcające do kupna modeli. Jak ktoś kiedyś napisał, nie ma problemu z wydawaniem "odgrzewanych kotletów" jeśli tylko mają ciekawe malowanie, np. marzeniem wielu jest Kobra radziecka, ale w malowaniu zimowym. No ale się nie da. Najlepiej dorzucić może ze dwie gwiazdki do poprzedniego wydania i puścić w obieg. Może ktoś się złapie. Może... Bo cena powala a wydawca nic nie oferuje. Niestety chwyt marketingowy polegający na wydawaniu dwóch modeli naraz w nie wnoszącym nic nowego malowaniu to strzał w kolano. Niestety Panie i Panowie to chyba byłoby tyle w temacie tego wydawnictwa. Duża cena za słaby produkt - my nie kupujemy. My nie kupujemy - wydawnictwo nie zarabia. Wydawnictwo nie zarabia - ... Te modele które do tej pory zebraliśmy w szafce pewnie nam wystarczą do końca życia, więc może wydawnictwo dba żebyśmy nie uprawiali zbieractwa tylko sklejali. Więc do sklejania. A wydawnictwo niech się zastanowi czy chce istnieć. Bo w ten sposób to na chleb nie zarobi.

 
29-03-17 19:07  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ryszard, chodziło mi o to, że na podstawowym kolorze kamuflażu nie ma za dużo pasków, zygzaków, żółtych (lub w jakimkolwiek innym kontrastowym kolorze) i tym podobnych pikasów, które przez wprowadzenie pewnego kolorystycznego chaosu oszukują oko deformując sylwetkę. Chodzi oczywiście o moje oko i o moje zdanie na ten temat. W tym przypadku taki nieco nudnawy i monotonny wzór kamuflażu jest dla mnie plusem.

ps. Trafił się moim zdaniem mały minus, brak zapasu koloru, chociaż nieco wolnego miejsca na arkuszach jest.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-03-17 19:11  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A od kiedy ta Airacobra jest "odgrzewanym kotletem"? Poprzednia była wydana jakieś 15 lat temu. Poza tym nowe wydanie z tego co widzę to zupełnie nowe opracowanie a nie podrasowane stare. No i kolego Airman, jeśli Ty nie kupisz modelu, to nie znaczy że wydawnictwo od razu padnie ;-)

--
pozdrawiam
Piotr


 
29-03-17 19:17  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
kari   

Bizon: "Ciekawe czy będzie dyskusja co do kolorów końcówki statycznika pionowego
i kołpaka śmigła."
... na pewno taka dyskusja będzie i podobnie jak przy jedynie słusznej kolorystyce ramki
oszklenia Mustanga będzie to dyskusja ze ślepym o kolorach ;-)
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
29-03-17 19:23  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Odnośnie takiego a nie innego schematu malowania parę słów od wydawcy.


--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-03-17 19:37  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Wojciech możesz poprawić pierwszą fotkę, bo się nie otwiera. Dzięki.

 
29-03-17 19:49  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Zbin, poprawione. :-)

ps. Nie znalazłem w opisie uwagi o konieczności obciążenia przodu modelu, czyżby tego nie wymagał?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-03-17 19:59  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Krys 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 38
 

Przejrzałem zdjęcie z opisem i mam jedno pytanie do znawców tematu co to jest: był jednym z najlepszych pilotów myśliwskich WWS SS. Czyżby sowieci mieli swoje SS?

 
29-03-17 20:01  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

SS - Sowietskij Sojuz?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
29-03-17 20:19  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Chyba jednak należy dodać trochę balastu w dziobie. W KW CARTOON MODEL jest wyraźnie napisane, aby dociążyć.

 
29-03-17 20:26  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Myślę że chodzi o Wojenno-Wozdusznyje Siły Sowietskogo Sojuza.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
29-03-17 21:00  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Szkoda że wydawca poszedł na łatwiznę z drugim malowaniem. Może Haliński chce zmusić modelarzy do zrzucania się po dwóch na jedną wycinankę?

Prośba do moderacji: dałoby się scalić ten wątek z wątkiem na ten sam temat założonym przez Halogena? Głupio mieć dwa osobne tematy o tej samej nowości.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
29-03-17 21:13  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Airman   

Kolego Piotrze D. ja nie piszę żeby kogoś krytykować. Szkoda tylko, że nakłady są coraz mniejsze a to oznacza, że wydawca sprzedaje coraz mniej modeli. Pewnie nie wpływa to dobrze na kondycję wydawnictwa. A poddaję pomysły jak można zainteresowanie modelarstwem zwiększyć. M.in. poprzez ciekawe malowania. Podam swój przykład. W dzieciństwie i młodości sklejałem modele MM. Gdzieś w wieku około 15 lat zakończyłem przygodę z modelarstwem, bo efekt sklejenia modelu z Małego Modelarza przestał mnie satysfakcjonować. Po 14 latach przerwy od modeli kartonowych zobaczyłem u kolegi model samolotu od Hala. Zobaczyłem, że jest znaczna różnica w porównaniu ze starymi modelami MM. I znów mnie pasja modelarstwa kartonowego porwała. Sklejam tylko modele od Hala. Dlatego zależałoby mi, żeby to wydawnictwo istniało jak najdłużej i porywało mnie nadal swoimi pomysłami. Ale niestety czasem wydaje mi się, że wydawnictwo idzie na łatwiznę a to niestety prowadzi do coraz mniejszych nakładów. Ale jeśli wydawcy to nie przeszkadza to mi też nie.

 
29-03-17 23:45  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Killy, nie da sie, przynajmniej z poziomu moich mozliwosci. Ot, Wojtek postanowil zamanifestowac swoja niezaleznosc i mnozyc byty... Z drugiej strony, jak sie tam wpisze, to znowu sie za lby wezma...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-03-17 23:51  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Zawsze można ten nadmiarowy temat zamknąć.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
30-03-17 09:57  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Lesio73 

 

Ogłoszenia drobne:
Szukam współkupca KA 1-2/2016 chętnego na malowanie radzieckie. Koszty fifty-fifty, okładka moja.

Żartowałem, ale może niedługo tak być :-)
Ja biorę całego bo na półkę nie wypada połówki...

EDIT:
Dziś dotarł do mojego EMPIKu - już zakupiony

Post zmieniony (30-03-17 12:14)

 
30-03-17 11:34  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Ale szanowne Wydawnictwo mogłoby np pokusić się o jakiś pojazd albo artylerię, bo tego to nie było już z 10 lat, cały czas samoloty...

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
30-03-17 15:02  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Robert M.   

Dzień dobry,
Mam pytanie związane z fotografią nr 1, na której jest malowanie radzieckie.

Czy nie ma tam błędu wynikającego z umieszczenia na jednej burcie dwukrotnie litery A, a na drugiej, dwukrotnie litery R?
Czy też tak powinno być?

Z góry dziękuję za rozwianie wątpliwości.

Pozdrawiam
Robert

--

Post zmieniony (30-03-17 15:04)

 
30-03-17 15:18  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Spójrz, jak się skleja oba sąsiadujące segmenty - jeden od dołu, jeden od góry - napisy powinny być jak należy.

--
http://messer.cba.pl

 
30-03-17 15:23  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Tzw odgrzewane kotlety są podyktowane przygotowywaniem dużych projektów okrętów.

A w związku z tym mam prośbę, czy wydawnictwo AH jako pierwsze na świecie mogło by część podwodną np Bismarcka wydać na kartonie barwnym, tak by odeszła konieczność retuszu. Jak udowodnił to IJN Łukasz sprawdza się to genialnie.

 
30-03-17 17:39  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ten model nie jest "odgrzewanym kotletem", bo projekt był robiony od podstaw. Ten model nie ma nic wspólnego z modelem wydanym w 2003. Jedynie co ma wspólnego to nazwa.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
30-03-17 18:47  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W Empikach już jest.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
30-03-17 19:00  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Robert M.   

@messer - dziękuję.

Wstyd, że tego nie zauważyłem.

 
31-03-17 09:03  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Lesio73 

 

Mam nadzieję, że nic nie pokręciłem ale...
Jako ciekawostkę dodam, że malowanie amerykańskie dotyczy samolotu stacjonującego w 1942 roku na Nowej Gwinei - 36 Dywizjon Myśliwski z 8 Grupy Myśliwskiej (36FS/8FG USAAF)... co w tym ciekawego?
Ano to, że Aircobra z KW Model jest z tego samego okresu, miejsca i dywizjonu... tylko pilot inny.

Post zmieniony (31-03-17 09:04)

 
31-03-17 09:20  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

I dlatego mam lekki niedosyt, bo mógł dać malowanie z białym ogonem.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-03-17 09:26  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

A mnie się takie skojarzenie nasunęło. Dopóki nie ukazała się Airacobra myślałem, bazując na zdjęciu okładki zapowiedzianego modelu, że to są te same samoloty tylko w odwrotnych sytuacjach.

Po dokładniejszym przyjrzeniu, samoloty są inne, ale być może z tych samych jednostek.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-03-17 18:10  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Widziałem dzisiaj Airacobrę w EMPiKU, fasktycznie, malowania sa bez szału, take zielone brzydkie kaczatka xd ale wydawca dał rosjanina to pewnie kupię a moze nawet i się zmierze z klejeniem.

PS: są ciekawsze radzieckie malowania airacobry niz to z wycinanki :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
31-03-17 19:18  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Fajne było wydaniu z 2003.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-03-17 19:43  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Oj Bizon, meczy mnie to Twoje narzekanie. Wpadnij na GEKO za miesiąc, pogadamy o kobrze, poprawi Ci się humor, polubisz nowe malowanie. Będzie Pan zadowolony :)

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
31-03-17 19:57  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Gdzie narzekam ;). Kolega pytał o jakieś radzieckie malowanie to podałem, ze tamto było fajne. Ruskie za wiele fajnych nie maja.
Ale przyznaj, że amerykańskie z białym ogonem robiłby lepsze wrażenie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
31-03-17 20:26  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Dobrze że nie malowali kiedyś samolotów na tęczowo :-)), dopiero była by dyskusja.
Taka tam historia pilota i jeszcze na forum.

Post zmieniony (31-03-17 20:40)

 
31-03-17 22:56  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Tez zakupilem. Szkoda, ze przy takim stopniu detalizacji nie ma jeszcze makiety silnika. Trzeba bedzie sobie Allisona wydlubac... Ktos mi kiedys obiecywal, ze opracuje ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
31-03-17 23:13  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Jak mnie pamięć nie myli to coś a'la Allison było kiedyś w Kartonowym Fanie.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
31-03-17 23:13  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
kari   

Rafael: "... przy takim stopniu detalizacji nie ma jeszcze makiety silnika."

... jeśli mnie pamięć nie myli to chyba w wyrobach zwanych dalej samolotami
ze stajni p. Halińskiego jeszcze nie zdarzyła się w wycinance makieta silnika
rzędowego ;-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
31-03-17 23:17  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W ogóle bardzo mało jest opracowań z makietami silników rzędowych. Do głowy przychodzą mi tylko Pe-2 z Modelika i Me-109 z GPMu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
31-03-17 23:32  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Mało wam dupereli? Silnika Wam się chce? .....Sklejcie sobie coś z silnikiem gwiazdowym i zacznijcie temat..... Wiecie co jest w życiu najważniejsze?.... Słoneczko....;-)

 
01-04-17 09:40  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Można osobno kupić osłony kabin , koła , km-y to może ktoś pomyśli o dodatku w postaci opracowanego silniczka ? Byłoby fajnie a do tego jeszcze tablice przyrządów :-)))


Pozdrawiam


Jańcio

 
01-04-17 14:51  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
rysiu62   

Jeszcze figurka pilota i goła baba bez depilacji na jego kolanach.

 
01-04-17 21:53  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

A ja bym pomyślał jeszcze nad kołpakami i łopatami śmigieł, rury wydechowe silników też bywają trudne do ukształtowania. I fotele pilotów z pasami. Te papierowe są beznadziejne...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
01-04-17 22:16  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Czasami da się zaadaptować silniki, rury itp od Eduarda.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
01-04-17 22:55  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No nie wiem... Przekartkowałem i odstawiłem na półkę... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
01-04-17 23:06  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

zbin w życiu najważniejsze są rzeczy okrągłe: pieniądz jest okrągły. ziemia jest okrągła, i d..a jest okrągła :-D ;-) To tak lekko offtopujac ;-) I nie rozwijamy dalej tego wątku pobocznego B-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
06-04-17 14:52  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Vincent 

 

Balast z przodu obowiązkowy. Inaczej zostaje przyklejenie do podłoża albo siądzie na ogonie.

 
06-04-17 15:36  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
kari   


... tyle byście chcieli tych dodatków i "upiększaczy", że ...
... nie taniej będzie kupić model z cyklu "die cast"? ... i po sprawie ;-)
----------------------------------------------------------------------------------------

 
06-04-17 18:28  Odp: [N] P-39D/N Airacobra Kartonowy Arsenał 1-2/2016
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ja dziś też przejrzałem w Empiku. I kupiłbym gdyby cena była niższa. Model jak zawsze wydany bardzo ładnie. Ładne kolory, przejrzyste rysunki. Nie ma się czego uczepić. Ale w tym przypadku obie wersje malowania są tak do siebie podobne, że skleiłbym jedną z nich a druga by leżała. Więc szkoda mi ośmiu dych. Za 50 kupiłbym. Zamiast Hala mam Tułę :)

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024