FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
30-03-17 12:01  Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

myślę, wiele osób pamiętają ten Mirage.
Model jest opracowany był bardzo niedbało. Niektóre elementy szkieletu są namalowane ręcznie i nawet niesymetrycznie. Сzęść elementów autor prosto wyrzucił czy uprościł aż zanadto mocno. Na przykład, rakieta klei się prosto do końca skrzydła, żadnego nawiesnika nie ma! tak samo jak i elementów mechanizacji skrzydła.
Na pierwszym zdjęciu - znów zrobione elementy (demo quality)


Kilku ogólnych zdjęć. Po renowacji model całkiem można rekomendować początkującym modelarzom



--

Post zmieniony (30-03-17 13:22)

 
30-03-17 17:54  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
Piterkowiec 

Na Forum:
Galerie - 12
 

Bardzo ładny Mirage, gratulacje.
Natomiast nie wiem czy dobrze zrozumiałem, czy Pan udostępnial poprawiona wersje tego opracowania? Fajnie by było , właśnie coś takiego dla początkujących.

--
Pozdrawiam

Piterkowiec

"Nawet najdalszą podróż zaczyna się od pierwszego kroku" Lao-tzu, chiński filozof

 
30-03-17 19:43  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
Hator   

Dobra robota. Piszesz, że musiałeś dużo zmieniać. Zauważyłeś, że w modelu za nisko umieszczono skrzydła? Błąd w projekcie Małego Modelarza. Widać to na zdjęciach prawdziwego samolotu.
Model i tak świetnie się prezentuje.

--
Pozdrawiam, Marcin
KARTONOWY TUR

Plac budowy: roboty wstrzymane

 
30-03-17 20:09  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Kolejny model w Twoim wykonaniu, który bardzo mi się podoba. Gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
30-03-17 22:13  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

co do wyłożyć dla odbioru - dobre pytanie. Jego wykładałem na drugich stronach internetowych, mogę i tu.
lecz 2 pytania:
1. na ile to przyjęto tu, na Konradusie?
2. Na którego fileserver wam wygodnie w Polsce?

i jeszcze po temacie zabarwienia starych modeli - ja jeszcze stary Mirage III MM-1981 przemalowywał (lecz nie przerabiał!) - Izrael i Francja. I oryginał u mnie jest. Lecz nie zbierałem, kłamać nie będę. Prosto zabarwił dla treningu znajomego nowicjusza. i dla dowcipu nawet 2 okładkę "namalował"


--
Pieniądze to nie wszystko

 
31-03-17 10:34  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

O tego typu "odświeżanie" starych "Małych Modelarzy" mi chodziło, kiedy był poruszany temat modeli dla początkujących, czy jakimś innym ponownie wieszającym psy na tym wydawnictwie. Uważam, że miałyby wzięcie, a i jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, iż wydawnictwo stanowiłoby nie lada konkurencję dla dzisiejszych - bądź co bądź - świetnych opracowań modeli dla młodszych. A i podejrzewam, że niejeden "starszy" modelarz chętnie sięgnąłby po modele z dzieciństwa w niezmienionym projekcie, a jedynie na lepszym papierze i lepszej kolorystyce. Ja bym.

CO WIĘCEJ! Porównując dzisiejsze małomodelarzowe projekty z innymi dostępnymi, nawet za podobną cenę, kto wie, czy właśnie stare odświeżone modele nie przyniosłyby większych zysków - patrząc na czysto ekonomiczny aspekt. Powiecie, są one na płytach, można wydrukować. Można, ale nie każdy ma potrzebną do tego dobrą jakościowo drukarkę. Poza tym, dochodzi kwestia druku - słynna batalia offset/laser.

Powtórzę raz jeszcze, chętnie ujrzałbym te modele w takiej właśnie odświeżonej formie.
--

Post zmieniony (31-03-17 10:39)

 
31-03-17 11:36  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

rzecz w tym, że do rosyjskiej inwazji żyłem w Ługańsku, i do miary sił pomagał chłopakom z sierocińca Stahanova (niewielkie miasteczko górników). Czyli, brałem nieskomplikowane, lecz piękne modele, skanowałem, trochę czyściłem ich, dodawałem nowe znaki itd. Potem drukował po 2-3 egzemplarzy i okresowo odprawiał im pocztą (plus klej, papier, narzędzie itd). Zrozumiale, całe to było bezpłatnie, tak że sumienie moja w sensie autorskich praw - czyste.
Byly to MM - MiG-21, MirageIII, Be-4, Yak-23, Air-1, Su-9, kuter B25, wodolot Kometa, Batory i inni

--
Pieniądze to nie wszystko

 
31-03-17 12:00  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

właściwie, a alternatywy (nie, ne `4 ;) ) wczesnym MiG-21 F, F13, UM od MM tak i nie ma dotychczas!

--
Pieniądze to nie wszystko

 
31-03-17 12:10  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
tomek   

To może podaj link do tego modelu...

 
31-03-17 12:52  Odp: Mirage F1 ot Maly Modelarz (restovracija)
balu109 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


 - 3

mogę złożyć wszystkie renowacje MM do jednej teki i wyłożyć, lecz mi należy pozwolenie moderatora.
Po drodze - na który serwer wam wygodnie w Polsce?

--
Pieniądze to nie wszystko

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024