FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 9Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
28-03-17 09:00  [R/G] M10 Achilles. 1:25. Answer.
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cześć,
Wiem, że nie skończyłem jeszcze Cromwella, ale znużył mnie troszeczkę i wziąłem się za model, którego pocięcia nie mogłem się doczekać,ponieważ jest to jeden z moich ulubionych czołgów. Jest to nowy model wydawnictwa Angraf Model w opracowaniu Mariusza Kity. Od momentu gdy tylko otrzymałem ten model zdecydowałem się, że bede go malował, ponieważ po pierwsze. wnętrze jest uproszczone i chcę je podkręcić a po drugie. kolory są paskudne. Model jest po prostu zielony, a do tego każdy arkusz jest w innym odcieniu. Zacząłem tak jak projektant nakazuje, czyli od szkieletu kadłuba i juz na dzień dobry trzeba się było domyślać co i jak ponieważ nie ma jako takiego rysunku do szkieletu, coś o wręgach kadłuba jest wspomniane na rysunku ogólnym przekroju kadłuba. Wręgi do siebie pasowały bardzo dobrze, nastepnie wkleiłem wewnętrzne wewnętrzne poszycie modelu, które przypomina wycinankowe poszycie z Jagi Tommy-iego T.B (Pozdrawiam :) ). Zanim jeszcze wkleiłem poszycie odrysowałem na nim miejsca montażu wózków do kadłuba, żeby następnie wkleić tam sruby. Powklejałem jeszcze kilka elementów, i zabrałem się za przód, czyli najtrudniejsza część każdego Shermana. Skleiłem szkielet i poszycie główne, do tej pory wszystko było dobrze spasowane. Pozytywnie nastawiony tym faktem wziąłem się za osłony bocznych przekładni, które docelowo miały tworzyć jeden element z resztą poszycia, pierwsza przymiarka i ryp... wyłazi około 3mm dziura którą możemy mieć na górze lub na dole, do tego kształt listków nie bardzo chce pasować do reszty poszycia tak więc łatanie i szpachla obowiązkowo. Następnie wziąłem się za skrzynie biegów, ale szczerze to nie wiem co projektant miał na myśli projektując ten element. Na szczęscie została mi cała skrzynia po Shermanie od Hala, tak więc bardzo szybko podjąłem decyzję o przeszczepie. Na jednej z fotek aktualny stan skrzyń dla porównania. Wycinankową skrzynię również skleję dla porównania. Niektóre elementy są pomalowane warstwą podkładową.




I wspomniane początki skrzyni. Prawa to wycinanka, a lewa docelowa skrzynia od Hala.



Post zmieniony (24-09-18 18:22)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
LuZaK 22999 28-03-17 09:00
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
Lesio73 426 28-03-17 09:19
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
IJN Łukasz 370 28-03-17 09:27
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
LuZaK 418 28-03-17 09:28
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
Black_Cat 367 28-03-17 09:57
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
messer 346 28-03-17 10:12
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
LuZaK 390 28-03-17 10:15
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
messer 481 28-03-17 10:37
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
LuZaK 354 28-03-17 10:57
 Odp: [R] M10 Achilles. 1:25. Answer.  nowe
Mariusz Kita 437 28-03-17 11:59

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024