FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-03-17 10:14  [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak już powszechnie wiadomo na stronie wydawnictwa pojawiła się zapowiedź wydania pod koniec miesiąca nowego opracowania samolotu P-39 Airacobra w dwóch wersjach : amerykańskiej pilota Lt. Don " Fibber" McGee - tu model plastikowy w tym malowaniu http://modelingmadness.com/review/allies/cleaver/tmc3239.htm i radzieckiej ... a w jakiej to zobaczymy po ukazaniu się modelu.

Poprzedni model P-39 w wydawnictwie AH ukazał się w 2003 roku, więc wydanie kolejnej wersji tego samolotu wydaje się zasadne. No oczywiście można polemizować, czy akurat ten samolot powinien akurat zostać wydany i to w dwóch wersjach i malowaniach w jednym zeszycie mając na uwadze jakie inne samoloty są już oficjalnie zapowiadane na stronie i jakie leżą w przepastnych szufladach w wydawnictwie : )))))
Szanuję jednak wybór wydawcy, bo przecież on wie najlepiej jak towar mu schodzi z magazynu i czy pomysł 2 w 1 to jest to na co czekają modelarze kartonowi.
Ja osobiście skłaniam się do wydawania 2 modeli samolotów w jednym zeszycie na zasadzie " przeciwnicy w walce" lub mocno różniące się wersje i malowania danego samolotu.

Jeżeli chodzi o poprzednie wydanie P-39 to tak prezentuje się relacja ze sklejania http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=238828&t=236126&v=f&filtr=0, a tak gotowy model http://konradus.com/forum/read.php?f=1&i=240674&t=240534

Tak tylko dla informacji warto może przypomnieć jak wygląda model P-39 z wydawnictwa KW - CM http://cutandfold.info/cutandfoldforum/index.php?topic=139.0

 
26-03-17 11:31  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
MPaweł 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 1

To chyba jednak nie jest nowość...jeszcze. Modelu jak na razie nie ma na rynku...

 
26-03-17 11:39  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Łeeee... airkorba..... znowu,,,,, A tak liczyłem na Meśka 109.

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
26-03-17 11:42  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Ciekaw jestem ile osób skleiło po dwa modele z poprzednich wydawnictw P. Halińskiego (Mustang i Spitfire). Bo mam wrażenie, że sprowadza się to jednak do kupowania jednego samolotu w cenie dwóch, no może z 10% rabatem...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
26-03-17 12:02  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Sami modelarze chcieli;) Było trochę wpisów, że powinny być dwa modele w jednym zeszycie... Skoro wydawca powtarza ten manewr w kolejnych zeszytach, znaczy ludzie chcą podwójnie płacić za nie sklejanie modeli;)

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
26-03-17 12:32  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tu to inaczej wygląda. Przy niższych kosztach 2x większy zysk. Ktoś kto będzie chciał kupić i skleić ten model, będzie zmuszony tyle wydać.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
26-03-17 19:53  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Osobiście żałuję że wydawnictwo Haliński większość modeli wydaje "na szaro" . Gdyby KGV wydany był jako PoW , lub Scharnhorst w malowaniu belkowym pewnie bym się skusił. Chętnie kupił bym też FW-190 ale ostatnie dwa są w mało atrakcyjnym kamuflażu. Ta Aircobra zapowiada się też na ciemnoziemnozielony. Aż chciało by się zaśpiewać " choć pomaluj mi świat " ☺

Model widziałem i bardzo mi się podoba. Ale drogo za taką małą żabę

Post zmieniony (08-04-17 20:38)

 
26-03-17 20:32  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W przypadku amerykańskiego malowania, wolałbym malowanie z białym ogonem, a drugie w polskim 😉

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
27-03-17 12:33  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Fotogrimes   

Z jednej strony temat cieszy, bo kończę kleić poprzednie wydanie Cobry i potrzebuję do niej dobrych kółek. Pewnie wyjdą wraz z nowym modelem :D

 
27-03-17 13:59  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Czy ktoś sprawdzał może czy model już jest w EMPiKu?

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
27-03-17 16:36  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

W takim Bizon http://www.samolotypolskie.pl/samoloty/466/126/Bell-P-39-Airacobra?

 
27-03-17 18:43  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Fotogrimes, eduard robi bardzo dobre kółka http://www.mojehobby.pl/products/P-39-wheels-late-KITTYHAWK.html

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
27-03-17 18:57  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Jeśli chodzi o amerykańskie to przykładowo tak by wyglądał jak zdjęciu http://www.airliners.net/photo/Untitled/Bell-P-39Q-Airacobra/1281282
Było więcej samolotów z podobnym malowaniem.

Halogen tak o tą polską aircobre mi chodzi. Oczywiście na radzieckie malowanie nie będę narzekał.

--

Post zmieniony (27-03-17 18:58)

 
27-03-17 19:16  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Z białym ogonkiem ;-))
http://hyperscale.com/2007/features/p39qdwa_1.htm

--

 
27-03-17 19:57  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Takie byłoby super :)

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
27-03-17 20:16  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I jeszcze opis malowania polskiej P -39 http://live.warthunder.com/post/38209/?q=%23p39q i słynna dyskusja o tym malowaniu http://www.kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=3&t=3609 to tak tylko w ramach oczekiwania na tytułową nowość.

Post zmieniony (27-03-17 20:20)

 
28-03-17 19:30  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Wycinanka jest już dostępna - cena na stronie wydawnictwa - 80 zł.

 
28-03-17 19:56  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

No taaaak... polska cobra, meser i nie wiadomo co jeszcze.

Czy każdy model jest dobry tylko wtedy jak jest polski?

Na ponad 9500 wyprodukowanych egzemplarzy słownie JEDEN latał w polskich barwach.

Wiem, że są osoby, które kolekcjonują tylko polski sprzęt.

A mnie interesują tylko i wyłącznie kwestie techniczne i historyczne użycie - w szczególności idealne malowanie dla modelu to takie, jaki był kraj producenta.

To amerykański samolot a nie polski - więc niech będzie w barwach amerykańskich. Rozumiem od biedy malowanie rosyjskie dla cobry, fińskie dla buffalo - przynajmniej piloci z tych krajów uzyskali największe sukcesy.

Polska cobra ma tylko jedną zaletę - jest polska. Z niczego nie jest znana, jest tylko mało istotną ciekawostką.

Mnie nie interesuje klejenie tylko polskich modeli za wszelką cenę.

I dlatego nie kupię nigdy polskiego mesera, cobry czy innego obcego sprzętu w polskich barwach.

Polskie mogę kupić P-11, Łosia, 7TP. Bo to jest polski sprzęt, a nie cobra meser czy sherman.

Może to kogoś wkurzy - mam to gdzieś. Mnie wkurza kolejny już watek w którym czytam, że "a ja chciałbym polskie..."

Ja nie chciałbym.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
28-03-17 20:29  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No paaanie chyba się troszkę zagalopowałeś - przecież Bizon pisząc o polskim malowaniu Airacobry dał wyraźnego emotka co może oznaczać, że albo żartował, albo liczył na to, że pojawią się ludzie zdziwieni występowaniem takiego malowania i posiadaniem takiego samolotu.
Ja akurat wiedziałem o co kaman, ponieważ pamiętałem sławetną dyskusję o kolorach na podstawie zdjęcia czarno - białego i dlatego przypomniałem temat.
Raczej nie przypominam sobie sytuacji, aby ktoś uparcie i często optował za unikalnymi malowaniami samolotów w polskich barwach.
To co nie interesują ciebie samoloty polskich lotników latających na zagranicznych maszynach ?

 
28-03-17 21:08  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A ja co do jednego się zgodzę z Qniem - najpierw powinny pojawić się "ikoniczne" malowania.
Czyli w tym wypadku amerykańskie. Ot, choćby z białym ogonem. Ewentualnie rosyjskie z powodów o których wspomniał.
A za polskim, czy pilotowanym przez Polaka będę głosował jednak w drugiej kolejności.
Kiedyś spierałem się z Qniem w podobnej sytuacji. Użyłem wtedy argumentu że polskie malowania to świetna promocja naszej historii i wiedzy o naszym kraju.
Dalej tak uważam ale nie popadajmy w paranoję.
Dlatego sądzę że najpierw powinny się pokazać inne, ciekawsze malowania Aircobry a dopiero potem, "na końcu", polskie.
Pamiętajcie że my i tak mamy dobrze bo w kartonie jest prawie wszystko co latało u nas albo z naszymi pilotami.

Wracając do rzeczy - kupiłbym tę wycinankę bez wahania tylko wtedy gdyby te dwa zamieszczone w jednym numerze malowania były zupełnie inne. Coś podobnego udało się wydawcy w przypadku Spitfire'a IX.
Pozdrawiam.

--
Tyle pięknych samolotów do sklejenia...

 
28-03-17 21:13  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

QN nie wiem o co masz problem. To już nie mogę sobie napisać jakie bym chciał?
Ja np lubię wszystko co polskie.
Tak jak napisał Halogen, to taka forma żartu. Patrząc ekonomicznie na politykę wydawniczą wiem, że wydawca raczej nie podejmie tego tematu.

Tak, że nie ma o co się wkurzać.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
28-03-17 21:52  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Szczęśliwie udało mi się zakupić ostatnio Airacobrę z KW, więc halowa jest mi niepotrzebna. Co nie zmienia faktu że chętnie obejrzę zdjęcia arkuszy jak ktoś już kupi.

Coraz mniej podoba mi się pomysł wydawania dwóch modeli tej samej maszyny w jednym zeszycie. Wygląda na to że pan Haliński postanowił kasować za każdy zeszyt w okolicach 80PLN i jeśli model jest za mały żeby usprawiedliwić taką cenę to wydaje dwa razy to samo. No cóż, pozostaje głosować portfelem.

W kwestii malowania zgadzam się całkowicie z Qniem i piotterem. Podobny temat wyszedł przy okazji Super Cobry z Answeru, gdzie też proponowano jakąś egzotykę.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
28-03-17 21:56  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Sorry przecież nikt tu na poważnie nie chciał polskiego malowania.

 
28-03-17 21:58  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

"Coraz mniej podoba mi się pomysł wydawania dwóch modeli tej samej maszyny w jednym zeszycie. Wygląda na to że pan Haliński postanowił kasować za każdy zeszyt w okolicach 80PLN i jeśli model jest za mały żeby usprawiedliwić taką cenę to wydaje dwa razy to samo. No cóż, pozostaje głosować portfelem."

Przemawia do mnie twoja teoria. Obawiam się, że masz rację. Niemniej jednak przyznać trzeba, że zabieg do pewnego stopnia sprytny. Do pewnego, bo jak powiedziałeś, zagłosujemy portfelem.

 
29-03-17 07:44  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Dwóch różnych modeli i tak nie skleję. Zrobić jeden z jednej wycinanki też mi się raczej nie udaje.
Więc ja wolałbym już chyba aby te dwa modele były takie same. Miałbym chociaż zapasowe części.

 
29-03-17 08:31  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Fotogrimes   

Sprawdził już ktoś czy kolor ramki owiewki jest zgodny z oryginałem i stopień wyblaknięcia farby odpowiada okresowi między wyprodukowaniem a czasem używania maszyny? :P
No i ta cena...80zł Ja kupiłem 2 stare cobry za 40zł :P

 
29-03-17 08:38  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Black_Cat 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Moim skromnym zdaniem, jeśli ktoś lubi budować jeden model w kilku wersjach malowania to fajnie.

Ja bym wolał mieć dwa modele w różniących się wersjach. Nawet jeśli różnica jest nie znaczna. Powiedzmy P 39C i P 39D. Wtedy pewnie też bardziej byłbym skłonny do zapłaty 80 zł bo wiem, że mam 2 "różne" modele.

--
Wielka Wojna na lądzie: Jeffery-Poplavko
Wielka Wojna w powietrzu: Morane Saulnier G , Nieuport 17

 
29-03-17 09:29  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Amerykanska z bialym ogonem, a radziecka w zimowym kamuflazu. I taki zestaw bylby OK...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
29-03-17 09:52  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Barbarossa 

 

Ktoś widział/wie co to za rosyjskie malowanie?

Jak ktoś dorwie to proszę o arkusze.
Dyzio? Może być w osobnym temacie ;)

--
per aspera ad astra...

 
29-03-17 09:57  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

No i jest ruskie malowanie tak jak chciałem !

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
29-03-17 20:41  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

I 160 złotych zostało w kieszeni po tych zoologicznych modelach : ))))))

 
01-04-17 08:04  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Przepraszam, jeśli ktoś odebrał mojego poprzedniego posta jako jakiś zarzut.

Oczywiście nie mam NIC przeciwko temu, że ktoś chce model w konkretnym malowaniu, w polskim w szczególności. A od osobistych wycieczek do kogokolwiek jestem daleki.

Zauważyłem tylko taką tendencję, że jak tylko się da, to wydaje się modele w polskim malowaniu.

A ja po prostu chciałbym, żeby nie zawsze tak było. Takie drobne zaznaczenie zdania innej grupy odbiorców niszowych ;-) , która się za często nie ujawnia.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
02-04-17 20:39  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co w tym dziwnego, że w Polsce wydaje się jak tylko się da modele samolotów w polskim malowaniu lub samoloty na których latali polscy piloci ?!
Łatwo sprawdzić ile tak wydano tych samolotów w polskich malowaniach rok do roku w wiadomym temacie - wnioski mogą być odmienne.
Na przykład dla innych nacji pewnie jest dziwne, że w Polsce wydaje się tyle samolotów niemieckich, radzieckich, japońskich.

Wracając do głównego tematu to wreszcie wziąłem sprawy w swoje ręce, tzn. te Cobry wziąłem dwie, jak tylko wziąłem to od razu diaboł zaczął szeptać do ucha - bierz, bierz takich dwóch nie masz, to tylko 40 zł za model, no bierz takie ładne amerykańskie, a to radzieckie też niczego sobie, a zobacz te napisy eksploatacyjne jakie ładne, jakie napisy eksploatacyjne, gdzie ? Tu i tu i tam - no dobra... widzę, no kup zobacz jak ładna okładeczka, a jakie ładne zapowiedzi okrętów, no dobra kupiem ... ale nie wiadomo skąd sfrunął z działu tatuaże i ryby wędkarskie anioł i mi szepcze w to drugie ucho... skąd skubany wiedział, że ja lepiej na nie słyszę - nie kupuj to samo złooooo, po co ci 4 cobry, musiał wiedzieć, że już dwie spółkują w regale, co ty terrarystom chcesz zostać, nie kupuj - koników nie kupiłeś, stajni nie masz to i terrarium nie musisz mieć... i NIE KUPIŁEM !

O zapomniał bym z tego wszystkiego o najważniejszym - widziałem już surówkę Prinz Eugen
zarąbista jest http://www.goodsmile.info/en/product/5734/Prinz+Eugen.html

 
02-04-17 21:46  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Halogen, a mógłbyś zdradzić jakie to ładne zapowiedzi okrętów się pojawiły? Czyżby coś innego niż PE, Takao i Bismarck?

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
03-04-17 21:41  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

To są brzydkie zapowiedzi modeli okrętów ? Mnie się wydaje, że równie piękne jak zapowiedzi Horneta, Yamato, Musashi, Titanica, Olympica, Brytanica : ))))))

Dobra, ale wracając do sedna sprawy i pomijając już kwestię 2 modeli tego samego samolotu to wydane są te Airacobry wyśmienicie pod względem graficznym, no nie wiem, ale diaboł nie daje za wygraną - dalej szepcze - idź jeszcze raz do empiku, gorąco w niedzielę było, zjadłeś chińczyka, a po chińczyku człowiek nie myśli normalnie, idź, idź jeszcze raz... AH-a, a zaraz anioł zmienił ucho i nadaje - nie kupuj - zobacz ile tam wręg i szkielet jest, będzie ci się śnił po nocach, poczekaj jak zostaną te Cobry wydane bez wręg i szkieletu, a diaboł dalej - nie słuchaj anioła - sklej sam szkielet i go pomaluj... i weź człowieku nie kup... KUPIŁEM !!!!

Post zmieniony (03-04-17 21:50)

 
03-04-17 23:23  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Aleś się napisał ...
Z trudem mi to przyszło, ale przeczytałem do końca. I wiesz co ...? Ty to masz, Halogenku, ciężkie życie.

--
serwusik

 
04-04-17 12:27  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Wojtuś 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

@Halogen to teraz załatwiłeś sobie jeszcze takiego diabełka wojtusia który bedzie szeptał do ucha "Kupiłeś? To teraz KLEJ!!" ;)

Edit: Piotrku, nie jest moją intencją żaden atak na Ciebie ani kogokolwiek innego. Po prostu miło mi pooglądać na sjeście(jak już na nią przyjdę) sklejone modele. Ile można patrzeć na te same gęby :D Sam kleje mało, zresztą własne modele są opatrzone do pożygu, więc będę innych motywował :) w razie wątpilowości mail w profilu ;)

--

Post zmieniony (04-04-17 13:04)

 
04-04-17 12:28  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
kermeet 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

Az szkoda, ze postow nie mozna lajkowac ;) :D

--

Modelarstwo zbliża ludzi.

 
04-04-17 12:50  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
RAVEN6   

Też mi ten sam diabełek podszepnął KUP i też kupiłem. A to ze względu na to, że ta Cobra wydaje mi się łatwiejsza niż ta z KW Cartoon Model. Wydanie z Kartonowego Arsenału nie zmusza do wykonania klap (ani do kombinowania z zaklejaniem białych pół na skrzydłach), no i pokrywy podwozia głównego wydaja mi się prostsze do wykonania. Sam kadłub tez podzielony jest chyba tylko na 7 segmentów i nie ma tu jakiejś przesadnej krajanki. Opracowanie graficzne stoi wg. mnie na bardzo wysokim poziomie. Szkoda tylko, że radzieckie malowanie nie jest zimowe - wtedy byłyby te modele bardziej zróżnicowane. Fajny byłby też amerykański samolocik w takim malowaniu, no nie? http://s1108.photobucket.com/user/PaulBoyer/media/Models/AcaP-39Qweb.jpg.html

 
04-04-17 16:50  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Airman   

Malowanie zimowe, ehhhh... Marzenia ściętej głowy... Ja bym wtedy nawet jeden model za 80 PLN kupił. A nie dwa. Ale czy ktoś nas słyszy? Hop Hop!!!

 
06-04-17 21:47  Odp: [N] P-39 D/N Airacobra wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Pojawiła się niebywała okazja dla modelarzy dla których cena za dwa podobne modele jest nie do przyjęcia - oto ona, jak wiadomo okładek się nie klei : )))))))))
https://sklep.gpm.pl/wyprzedaz/p-39-q-airacobra-hal-2/2003-uszkodzona-okladka

Co do malowania zimowego P-39 to jest jeszcze bardziej biedne niż te, które wydawnictwo ostatnio zaoferowało http://vvs.hobbyvista.com/Markings/P39/color_mark_2.php

Ciekawie wygląda ten samolot w takim malowaniu http://axis-and-allies-paintworks.com/e107_plugins/forum/forum_viewtopic.php?13403

Przeglądając kamuflaże P-39 można znaleźć sporo ciekawszych wersji niż te, które zostały ostatnio wydane, ale przecież nikt nie powiedział, że to ostatnie wydanie tego samolotu : )))))
Faktem jest, że 3 sztuki P-39 z wyd. AH i 1 z KW-CM kamuflażami nie imponują, ale fajnie, że są w odróżnieniu od wielu atrakcyjnych samolotów, których wydania współczesnego ze świetna grafiką nie można się doczekać : (((((((((

I na koniec troszkę archeologii http://lend-lease.airforce.ru/english/articles/sheppard/p39/

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024