FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
17-03-17 10:17  [P] Czy warto szpachlować kadłub okrętu
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Witam
Postanowiłem skleić sobie model okrętu i wybór padł na Junyo z Answer . Jest to mój w sumie pierwszy poważniejszy model okrętu . Szkielet kupiłem laserowy i powklejałem między wręgi paski tektury 1 mm( miało być po 6 sztuk pomiędzy wręgami , ale tak fajnie to się robiło, że dokładałem i dokładałem hehe ) .

W Corelu dorysowałem sobie paski łączące poszycie ponieważ w modelu ich nie było . Instrukcja sugerowała że wręgi grubości 2mm wystarczą jako miejsce połączenia . W realu po przymiarkach na sucho paski poszycia nie zawsze trafiały na wręgę idealnie . Same poszycie pomimo nie trafiania idealnie na wręgi zgrywało się idealnie i pasuje jak ulał :-) Niestety paper zachowywał się jak guma :-/ . Ogólnie wyszło dobrze , ale chcę lepiej .
Tutaj poszycie jest delikatnie wklęsłe :

Bardzo delikatne krowie żebra :

Poszycie nie trafiło na wręgę i pasek łączący się lekko odbił :

Rufa . Druk cyfrowy lekko zszedł miejscami ( nie lubi formowania na mokro ) . Trzeba to jeszcze skleić porządnie .

Jak już dotarliście do tego momentu to teraz właściwe pytanie :-) Chciałbym użyć szpachli w sprayu aby to wyrównać i zamaskować niedoróbki .

Czy warto się bawić takimi specyfikami ? Jakie jest ryzyko popsucia modelu ? Wady są mało widoczne z względu na to iż druk cyfrowy się błyszczy i trzeba popatrzeć pod odpowiednim kątem i z bliska ( z około metra już jest idealnie ) . Może gdy psiknę to wszystko matowym lakierem wystarczy ? Proszę o rady

--

 
17-03-17 10:24  Odp: [P] Czy warto szpachlować kadłub okrętu
ChrissBis 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jak chcesz szpachlować proponuje delikatną tkaninę szklaną 25gr/mm2 przykleić na żywice na łączenia paskami szerokości ze 20 mm żeby potem nie wylazły ci łączenia elementów poszycia. Potem lekki szlif delikatnym papierem i może być w sprayu szpachla. Kiedyś też psikałem taką . Zakupiłem w Juli. Teraz też psiknę po wstępnej obróbce papieru. Lepiej penetruje szczeliny.

--
Sklejacz

 
17-03-17 20:23  Odp: [P] Czy warto szpachlować kadłub okrętu
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Mnie w takich przypadkach najbardziej denerwują te ciemne łaczenia ( zawsze tam jakiś ciemny brud sie wkradnie ) ale sposób Zbiga się sprawdza , widziałem na własne oczy . O ile ktoś nie popełni krowich żeber wystarczy .

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
18-03-17 11:33  Odp: [P] Czy warto szpachlować kadłub okrętu
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

ChrissBis - Sposób z tkaniną szklaną mnie przerasta i komplikuje znacznie sprawę .
ZbiG - W tym wypadku zgadzam się z Twoimi poglądami ZbiGu . Czytałem też wypowiedzi doświadczonych modelarzy że samo malowanie celem przykrycia niedokładności może jeszcze bardziej pogorszyć sprawę . Podkreślam że szpachlowanie to nie jest konieczność , lecz chęć polepszenia czegoś , co dla mnie jak na pierwszy raz i tak wyszło nawet znośnie.

 
18-03-17 12:04  Odp: [P] Czy warto szpachlować kadłub okrętu
rysiu62   

Nigdy nie widziałem na żywca ogromnego okrętu wojennego.Przebywając wielokrotnie nad morzem na wakacjach stwierdziłem .że wszystkie statki i kutry mają naturalne krowie żebra.Powstają one podczas naprężeń spawanych blach oraz ogromnych nacisków mas wody. To jest wyłącznie moja zapewne odosobniona opinia na temat szpachlowania modeli i robienia ich gładkich jak dupcia noworodka z programu 500+. Oczywiście widoczne jak szkielet mamuta żebra nie są wskazane. lecz małe.. jak kto lubi.

 
18-03-17 15:31  Odp: [P] Czy warto szpachlować kadłub okrętu
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Roli zostaw jak jest, bo jest nieźle. Spaprać farba bardzo łatwo, a naprawić to później bardzo trudno. Dobry, a nawet średni retusz załatwi sprawę doskonale.

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024