FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
14-03-17 17:12  [P] klej na bazie octanów
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Jakie kleje należą do grupy na bazie octanów? Na moje pytanie o klej do wklejania kabinek do samolotów na zagranicznym forum właśnie padło takie określenie. Znalazłem informację na googl-u, ale pokazuje jakieś kleje przemysłowe, albo sztyfty do topienia. Nie bardzo pasujące do naszego hobby.

 
15-03-17 08:56  Odp: [P] klej na bazie octanów
henrykk   

Wygląda na to, że to kleje poliuretanowe. Octan jest aktywatorem używanym przy produkcji. Przy budowie model jakoś tego nie mogę sobie wyobrazić.
Przetłumaczyłeś prawidłowo? Pokaż oryginalny tekst.

--
Pozdrawiam
Henryk

 
15-03-17 12:00  Odp: [P] klej na bazie octanów
kadlubek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 15
Galerie - 9
 

Don't apply too much glue and with a tooth pick you can rub away any excess quite easily right after installing the frames when you use acetate based glue. Some of us use double-sided tape but I would say that can be rather risky.

Wujek "google tłumacz" przetłumaczył mi to klej na bazie octanów. Ale wiadomo jemu nie można wierzyć.

 
15-03-17 12:43  Odp: [P] klej na bazie octanów
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Acetate to octan, na 100%. Jakem biochemik/krystalograf ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-03-17 13:17  Odp: [P] klej na bazie octanów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Myślę że chodzi o kleje PVA (polyvinyl acetate), introligatorskie (Magic), kleje do drewna (wikol) etc.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
16-03-17 12:23  Odp: [P] klej na bazie octanów
henrykk   

Znalazłem oryginał na Papers Modellers – w jednym poście dalej jest napisane; It is normal to apply glue (all-purpose - cellulosic) only on longitudinal frames and not all at once.- czyli (tak mniej więcej) To normalne, że zastosowanie kleju (uniwersalnego - celulozowego) tylko na podłużnych ramkach, a nie wszystkie naraz.
Czyli to jest „normalny klej” taki jak np. Uhu Kraft – tam pisze na tubce „zawiera Ethylacetat”.

--
Pozdrawiam
Henryk

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024