FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
26-06-16 21:12  [R/G] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Koledzy!
Pora na kolejny model.

Kupiłem tą wycinankę zaraz po jej wydaniu. Zawsze chciałem mieć w swojej kolekcji tak kolorowa maszynę. Kilkanaście lat minęło, podobne modele są już inaczej, dokładniej projektowane. Nie znajdziemy tu np. oddzielnych powierzchni sterowych. I nie będę ich robił oddzielnymi - przewiduje jedynie przetrasowanie odpowiednich linii, by nie było zbyt płasko.
Dodatkowym celem przy budowie tego modelu ma być dla mnie zmierzenie się z wykonawstwem szprychowych kół. ( Naciągi "druciaków " od biedy "opanowałem", pora na krok dalej ;-)
Jak pewno wiecie model projektu Pana Marka Pacyńskiego, ukazał się także w skali 1:50.
Kolejnym atutem była także osoba pilota tej maszyny.
Był to niezły "oryginał" swoich czasów ; oberleutnant Frank Linke-Crawford.
https://pl.wikipedia.org/wiki/Frank_Linke-Crawford
Pół Austriak, pół Anglik, urodzony w Krakowie ( lub jak podają inne źródła w Wadowicach).
Podobno latał w czerwonej pilotce na głowie i w białych spodniach...
http://www.aresgames.eu/wp/wp-content/uploads/2013/09/700xAviatik_Crawford_Linke.jpg
Na tym zdjęciu białe spodnie są, podobnie jak tytułowy samolot.
Zatem zaczynamy:
Pierwszy silnik - jego uproszczona makieta.

Z otworu na grzbiecie przedniej części modelu będzie wystawać ok. 1/3 wysokości cylindrów, zatem odstąpiłem od czasochłonnej waloryzacji ;-)
No i pierwsze ruchy przy kadłubie:


Mam nadzieję na szybkie postępy w budowie ( chociaż życie przynosi niespodzianki...).Wszak całość modelu mieści się na 2 akruszach kartonu...
Zachęcam także do linkowania ciekawych fotek,stron itp - może jeszcze nie do wszystkiego dotarłem.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
26-06-16 21:19  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Samolocik z tych, co i sam kiedys skleic chcialem :) Zasiadam i sie przygladam ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
26-06-16 22:36  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

:-) :-) :-)
Nie kazałeś długo czekać :-) :-) :-)
Będę dziennie zaglądać
Powodzenia !!!!

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
27-06-16 09:09  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No,to najwierniejsi fani już zebrani ( nawet nie czuję jak rymuję ;-) ).
Tym przyjemniej będzie sklejać!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-16 09:34  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Mnie też nie zabraknie w gronie kibicujących.
A w temacie może warto wspomnieć o Polaku - Oblt. Marianie Gawle (1889-1937) latającym we Flik 36 na froncie rumuńskim, który zestrzelił rumuńskiego rozpoznawczego Farmana pilotując Aviatika i niemiecki (bułgarski ?) bombowiec na Hansa-Brandenburg C.I

Kpt,pil. Marian Gaweł w polskim lotnictwie, 1919 r.

 
27-06-16 10:10  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dziękuję Ryszardzie! Twój udział w moich relacjach dodaje im świetnego klimatu historycznego!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-06-16 11:01  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

To jeszcze ja trzymam kciuki i podglądam.

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
27-06-16 11:21  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
piotter 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 11
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

A kto Wam powiedział że to już wszyscy kibice ? :))

Mariusz, pomyśl jeszcze nad chłodnicą. Tu masz parę fajnych fotek, gdybyś jeszcze nie natrafił na tę stronę.
Mam jeszcze tę wersję malowania i kiedyś do niej wrócę.

--

Post zmieniony (27-06-16 11:23)

 
27-06-16 13:49  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Z przyjemnością dołączam do grona podglądaczy / kibiców. (Koła za szprychami to nic strasznego, na pewno sobie poradzisz !)
Pozdrawiam.

 
28-06-16 01:26  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Tez dolaczam do grona.Probowalem zbudowac ten model jakis czas temu z czystej ciekawosci.Tydzien wczesniej ukonczylem budowe 1:50 modeliku pana Marka i zachcialo mi sie wiekszej wersji.O ile model w 1:50 byl prosty i wyszedl dobrze o tyle w 1:33 poleglem.
Nie bylem w stanie zlozyc kadluba w calosc symetrycznie.Ciekaw jestem jak waszmosc to zlozy.
Z w/w powodow zadam pytanie-czy czesci kadluba sa podklejone czyms czy wydrukowane na wybrakowanym (zadrukowanym) kartonie?

 
28-06-16 14:01  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
rysiu62   

To jest oryginał , a zadnia część kartki jak dobrze pamiętam jest instrukcję sklejania.

 
28-06-16 15:17  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

rysiu ma rację. To jest oryginał . Zatem z czego Ty sklejałeś ten model Karolu... ? ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
28-06-16 15:24  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Napisałeś - "Kilkanaście lat minęło, podobne modele są już inaczej, dokładniej projektowane."
Fakt, przyjrzałem dostępne w sieci zdjęcia samego wydania jak i wykonanych modeli.
Jeśli potraktujesz model jako tzw. "odpoczynkowy", "wakacyjny" (niepotrzebne skreślić :-) to OK a jeśli nie...to dużo pracy, oj dużo !
Ciekawostka - samolocik ten miał wielce ciekawą konstrukcję górnego płata. Za drugim dźwigarem profil był b.cienki a krawędź spływu ze stalowego drutu.
Jak podają źródła końcówka była lekko wygięta - odwrotnie (wypukły do dołu). Przy prędkościach rzędu 170-180 km/h (np. przy ataku lub pościgu za samolotem npla) końcówka ta odkształcała się, prostowała a stalowy drut zapewniał sztywność.
Powodowało to doskonałą stabilizacje lotu a co za tym idzie - dokładne celowanie.
Kadłub nie miał drucianych wzmacniających wykrzyżowań, zastępowały je w miejscach połączeń belek pionowych z podłużnicami kratownicy kadłuba klocki drewniane.
Niektóre Aviatiki miały czterołopatowe śmigło z możliwością regulacji skoku - 70 i 100 stopni.
Na tych maszynach dodatkowo był zamontowany ukośnie kaem przed wiatrochronem strzelający poza kręgiem śmigła.
Powodzenia w budowie.
Pozdrawiam

 
28-06-16 17:40  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Co chwila muszę się hamować przed rozkręceniem detalizacji i waloryzacji... ;-)
No właśnie ; modelik ma być wakacyjny,rekreacyjny. Co nie znaczy,że będzie robiony na "odwal się". ;-)
Jak wspomniałem będzie także traktowany jako pretekst do kół ze szprychami.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
29-06-16 00:44  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Karol 

Na Forum:
Galerie - 5


 - 15

Faktycznie.Kleilem go kawalek czasu temu wiec zapomnialem jak byl wydrukowany.
Az musialem wykopac egzemplarz nr 2 zeby sprawdzic.

 
29-06-16 07:11  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Z tego samego powodu ( szprychowane koła) zastanawiałem się nad Aviatik-Bergem z MPModel , którego posiadam .
Niedługo , bo strasznie mi się podoba :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
29-06-16 09:16  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

CIDER - "jedziesz" ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-07-16 18:26  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No MARIUSZ , powiem Ci że pojezdziłem trochę i teraz "pojadę" :)
Wrzuciłbyś jakieś foty ;)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
08-07-16 10:26  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Przepraszam za zwłokę. Jestem w trakcie zmiany lokalizacji pracy zawodowej i wracam do domu " lekko zmęczony" ;-)
Ale staram się codziennie coś "dłubnąć". Wczoraj zrobiłem fotki,ale padł Orange i nie miałem dostępu do netu.
Może dzisiaj...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 13:23  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

;)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
08-07-16 20:46  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Udało się. Kolejne zdjęcia z budowy:


Kilka słów komentarza.
Krawędzie chłodnicy będą szlifowane i malowane. Chłodnicę uplastyczniłem naklejając kawałeczek rajstopy. Potem malowanie czarną farbą i przetarcie suchym pędzlem na srebrno.
Zauważyłem,że we wnętrzu komory silnika bardzo widoczny jest druk na wewnętrznej stronie poszycia.
Impregnowałem zatem tą powierzchnię lakierem bezbarwnym , a następnie pomalowałem ciemnoszarą farbą.
Element będący imitacją podłogi i boków kabiny moim zdaniem powinien być wydrukowany w kolorze sklejki drewnianej. Jest szary - trudno,założyłem sobie,że ingerencja w wycinankę nie będzie przesadna, zatem zostanie w swoim kolorze. W chwili obecnej jestem po przymiarce zewnętrznego poszycia kabiny pilota-odniosłem wrażenie,że szare elementy mające być sklejone z tym poszyciem nie będą tego robić precyzyjnie... Odciąłem je zatem równolegle do krawędzi bocznego poszycia. Opisane wnętrze po sklejeniu pomaluje przez otwór kabiny.
Jak widać wykonałem otwory na linki sterownicze i same linki.
Chętnie odpowiem na dodatkowe pytania ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 21:42  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nareszcie !
Po raz ostatni oglądam Twoje wyczyny na lapie , od jutro tylko ekranik smartfona :(
Mariusz te doloty do silnika kształtowałeś z cyny czy drutu ?
Ja tu kombinuje nad mikro siatką miedzianą do chłodnicy Fokkera i czekam na nią , a Ty załatwiasz to "pończochą" !
Można ? Można ! Dzięki za " der knif " ;)
Idę zaraz z nożyczkami poszukać dostawcy materiału na chłodnice , muszę to sprawdzić :):)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
08-07-16 22:06  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Układ dolotowy z cyny. Zalewany na łączeniach wikolem.
Poza materiałem typu "pończocha" polecam tiul florystyczny.
Nim z kolei będę wzbogacał siedzenie pilota - w oryginale plecionka wiklinowa ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
08-07-16 22:27  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jasne, że wnętrze winno być koloru sklejki. Cały kadłub był nią kryty a lozenge malowano.
Wydaje mi się, że chłodnica powinna być trochę bardziej kanciasta.

 
08-07-16 23:08  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Super fotki! Dziękuję!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-07-16 21:16  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drobnica kabinowa:

Drążek postanowiłem wykonać na wzór tego w muzealnym egzemplarzu z Wiednia ( dzięki podanemu przez jednego z Kolegów linkowi). Podobnie jak pasy pilota z oryginalnymi elementami amortyzującymi ;-)
W wycinance mamy taką propozycję drążka ;-) Pasów nie ma .

...ale to taki standard tamtych czasów.

Fotel pilota spróbowałem wykonać jako wiklinową plecionkę/kosz ( dość często spotykane w ówczesnych maszynach). Nawet mimo,ze w muzealnym, wspomnianym samolocie jest jeszcze inny.
Pośrednio decyzja o takim fotelu wynikła z samej wycinanki, gdzie części fotela zepsute są błędami druku...


Niestety, wad druku jest w wycinance więcej... Dotyczą one na szczęście i niestety drugiego, moim zdaniem także fajnego malowania...:


Maszyna w takim malowaniu wygląda ( przyznacie) także fajnie...
http://www.svida.cz/horrido/berg/aviatik-d1-138-99.jpg

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
14-07-16 21:47  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Ciekawe szczegóły.



Post zmieniony (14-07-16 21:50)

 
16-07-16 19:20  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ciekawe, dziękuję!
Pogoda sprzyja pracy nad modelem; klamoty wklejone do kabiny:

Górne poszycie kabiny pilota po prostu pomalowałem.

Poniżej doklejone górne poszycie kadłuba:


Tym samym zasadniczy kadłub gotowy.
Teraz usterzenie ogonowe,płoza, drobny osprzęt w przodzie kadłuba.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-07-16 21:50  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Powoli do przodu:

Ostre krawędzie złagodnieją po lakierowaniu. ;-)
Jak się okazało górne zastrzały między statecznikiem pionowym a poziomymi (cz.15) są za krótkie ok...3-4 mm. Dolne ( cz.14) są ok.
Teraz trzeba tylko zrobić dźwigienki sterowe na sterach i przymocować do nich linki. Trzeba będzie dodać drobne naciągi miedzy statecznikami. Potem płoza i koniec kadłuba będzie gotowy.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
27-07-16 23:04  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 


Co za frajda oglądać Twoją robotę na 15 calach , uffff . Oczy odpoczną od smartfona :))
Ciśnij dalej MARIUSZ .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
06-08-16 21:39  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ogonek skończony:



Znalazłem taką fotkę, która sporo wyjaśnia w temacie tej części samolotu:

Teraz przód modelu ; już oszlifowałem krawędzie chłodnicy i dokleiłem elementy układu chłodzenia silnika.Te elementy z kolei będą malowane...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-16 10:30  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nareszcie :)
Mariusz , oklaski za retusz ogona

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
07-08-16 17:33  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki!
Sam chciałem mieć model kolorowego samolotu ;-)
Ilość tych kolorów umila retusz ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-16 18:36  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cześć, coś mi się zdaje (patrząc na zdjęcie), że zastrzał usterzenia poziomego jest przy osi obrotu steru wysokości a linka przy krawędzi natarcia

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-08-16 20:09  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W wycinance są zastrzały górne i dolne usterzenia poziomego. Od siebie dodałem linki usztywniające. Korzystałem ze zdjęć z netu. Co Jarku jest Twoim zdaniem nie tak?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-16 20:09  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. Ostoja ma niewątpliwie rację, niemniej znalazłem zdjęcia na których układ zastrzałów i linek jest taki jak w Twoim modelu. Najwidoczniej jest to efekt zmian konstrukcyjnych w samolocie. Nic nadzwyczajnego ;-) Fajnie, że można śledzić Twoje poczynania z modelem.
Pozdrawiam.

 
07-08-16 20:35  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Nie efekt zmian konstrukcyjnych tylko błąd projektu modelu.

Post zmieniony (07-08-16 20:39)

 
07-08-16 21:40  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Faktycznie. Zastrzał powinien być mocowany do dolnego,nie górnego żebra statecznika pionowego. To może tłumaczyć,dlaczego zastrzał był za krótki... Ale zaznaczono inne miejsce jego mocowania... Niestety, mocowanie zastrzałów jest wzmocnione SG i dodatkowo polakierowane... Boję się,że przy próbie poprawki wyjdzie jeszcze gorzej... Niech tak już zostanie. Ale błąd wychwycony ,kolejni sklejacze modelu niech o tym pamiętają ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-16 22:45  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak również oba stery statecznika poziomego powinny być wychylone do dołu.

 
09-08-16 07:29  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z tymi sterami to jest tak: wycinanka nie przewiduje oddzielnych powierzchni sterowych. Delikatnie wygniotłem wszelkie linie by uplastycznić powierzchnię,jednak bez odcinania sterów jako oddzielnych. Taką technologię założyłem. Zatem wychylenie nieoddzielonych sterów (przynajmniej w moich oczach) było niewykonalne.
Ponadto moje modele robię bez wychylonych sterów-taka koncepcja. Może kiedyś się przekonam do ich wychylenia ;-)
Dziękuję za komentarze i proszę o jeszcze ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-08-16 22:19  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kabina pilota z wiatrochronem zakończona. Pomalowałem też pierwszym, podkładowym kolorem przód kadłuba wraz z oszlifowaną osłoną chłodnicy ( ta też już po kolejnym muśnięciu papierkiem ściernym).


Co do samego wiatrochronu, to wykonałem go po pierwszej przymiarce od nowa.
Kształt zaproponowany w wycinance po przyłożeniu na miejsce nie podobał mi się ; praktycznie szyba "leżała" prawie poziomo nad kadłubem...
Na poniższej fotce starałem się pokazać różnicę w kształcie wiatrochronu ( jest "D", a powinien być półksiężyc).


--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
20-08-16 19:56  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

MARIUSZ jak dobrze być w domu i znów śledzić Twoje poczynania .
Czy to obicie otworu kabiny to izolacja i jakaś nić ?
Coraz bliżej szprych widzę :)) Coraz bliżej ..... Przeciszowa

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
21-08-16 09:21  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Trafiłeś ; wykończenie otworu kabiny właśnie takie.
A Przeciszów owszem, ale dla tego modelu 2017. W tym roku Salmson ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-08-16 12:59  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Kadłub skończony.
Dokleiłem lufy km-ów i pomalowałem obudowę chłodnicy.
Nie miałem takiej farbki, a do najbliższego sklepu modelarskiego mam ok. 60 km...
Pożyczyłem zatem od żony ... lakier do paznokci ;-)
Zmieszałem złoty z jakimś metalicznym brązowym-by uzyskać kolor mosiądzu...

Teraz dolne skrzydełka.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
21-08-16 14:00  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wyszedł Ci mosiądz i to taki bardzo wypolerowany :)
Teraz będziesz musiał utrzymać model w tonacji " jak z fabryki "
Też już rozważałem pomysł użycia lakieru do paznokci jako podkład w moim przypadku .
Tak czy owak , fajnie popatrzeć na Twoje dokonania , rzekłbym - TY TO UMIYSZ CHOPIE !!

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
21-08-16 19:35  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Potrzeba matką wynalazków - lakier dał bardzo doby efekt.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-08-16 20:56  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Bardzo mi się podoba Twój sposób wykonania obicia kabiny. Wygląda bardzo realistycznie, a przy tym estetycznie. Pozdrawiam.

 
21-08-16 21:33  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Jak ma być "jak z fabryki" to proponuję przemalować rury.

 
21-08-16 22:27  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

No i masz :):):)
Jedno zdanie za dużo , i zobacz ile Ci Ryszard roboty naszykował .
Teraz to już na bank się nie wyrobisz na Przeciszów :):):)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
22-08-16 09:16  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Tiaaa...
Dziękuję mimo to za doping.
Widziałem zdjęcia na których rury dolotowe do cylindrów owinięte są jakąś tkaniną ( czyżby azbestową? ) i mają szarosrebrzysty kolor... ;-)
Pewno chodzi o izolację termiczną...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 5Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024