FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
04-03-17 10:05  [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

W związku z zanikiem zdjęć na org.pl. będę powoli uzupełniać zdjęcia modeli w poszczególnych galeriach.
]url=https://postimg.cc/FfGVfgzs]


Post zmieniony (08-11-20 14:38)

 
04-03-17 10:13  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Fantastyczny model. Zdjęcia z punktu widzenia nabrzeża ujmują.
Ile trwała budowa?

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-03-17 10:19  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Piękny model. A radary to jakiś kosmos.
Gratulacje!!!

Pozdrawiam.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
04-03-17 10:41  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Świetny, po prostu świetny.
Otwarte pokrywy wyrzutni to w standardzie czy Twoja inwencja ??
Pzdr

Post zmieniony (04-03-17 10:43)

 
04-03-17 10:43  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Adrian(a-graph) 



Na Forum:
Galerie - 9
 

Jedna z fajniejszych galerii okretowych na tym forum,Super model.

--
Royal Navy first !!!

 
04-03-17 12:23  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Nie ogarniam, poddaję się... A jak Ty wydziergałeś ten radar, napisz parę słów bo przecież mógłby to być samodzielnie funkcjonujący model !

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
04-03-17 13:29  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Model genialny, radar to jakieś mistrzostwo.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
04-03-17 13:50  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

WOW. Co by tu jeszcze dodać? Może jeszcze raz WOW.
Słów brakuje do opisania. Mistrzostwo świata. Dołączam się do próśb o więcej szczegółów.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
04-03-17 15:10  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Ruskich można lubić, albo nie lubić - ale okręty budują przepiękne.
Model też. Pięknie.
Szkoda, że nie mam miejsca na taki kawał makulatury :(

--
imagination+extrapolation

 
04-03-17 15:19  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Lazarus 



Na Forum:
Relacje w toku - 15
Relacje z galerią - 13
Galerie - 20
 

Witajcie,

robimy dodatkowy stół w Przeciszowie?;-))
pozdrawiam,
Łukasz

--

 
04-03-17 15:34  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ja pierrrr... niczę! Szczęka mi opadła. Nie tylko przez ten wspaniały radar, ale również całą resztę. Chylę czoła. WSPANIAŁY MODEL!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-03-17 16:49  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No, i cóż mam powiedzieć... jestem pod wrażeniem. Ale te radary to jakaś masakra... przybliż choć rąbka tajemnicy, jak to uczyniłeś?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
04-03-17 17:04  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art1980 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Dołączam się do westchnięć podziwu dla tak wspaniałego modelu. Najszczersze wyrazy uznania aż się wierzyć nie chce że to cudo jest z kartonu.
No i ten piękny czerwony pokład.

--

 
04-03-17 17:33  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

A nich mi tam.
Panowie, przyłączając się do jednego chóru pochwały za wkład pracy no i przede wszystkim dokończenie modelu, pozowlę sobie jednak mieć inne zdanie odnośnie wykonawstwa.
Jestem przekonany, że powinniśmy dość realnie oceniać to, co pokazywane jest na tym forum. To pozowli nia utrzymanie pewnych standardów z wyłączeniem "cepeliady" i tzw. frajdolarstwa.
Owszem, nie jestem zupełnie temu przeciwny, no ale gdzież mamy wypowiadać się o jakości wykonania modeli, jak nie tutaj własnie.
Przejdę do meritum.
Moją uwagę zwracają liczne niedomalowania drutologii oraz zacieki farby na owych drutach, pokrzywione relingi, szpary, zacieki farby poza obrys właściwych płaszczyzn, odstające, nie przyklejone druty. Słowem sporo niedociągnięć warsztatowych.
Dziwię się Panom zacnym, którzy pokazują tutaj perełki, iż poza (moim zdaniem) nieuzasadnionym chwalniem, "nie chcą" wskazać co jest nie tak. W ten sposób potwierdzamy tylko to, co - jestem przekonany - nie jest Wam przecież mile widziane.

Masz potencjał Sławku, ale warto jednak popracować nad warsztatem, aby kolejny model był znacznie, znacznie lepszy. Na tym forum i wielu innych, możesz znaleźć mnóstwo wskazań i odniesień, jak być powinno, aby model był dobrze wykonany. Warto sięgnąć.
Powodzenia.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-03-17 18:44  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

ta, i rakiety nie lecą tylko są na drutach. Rany, musiałeś wytykać niedoskonałości, co? Bolało, że chwalą?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-03-17 18:59  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Raziel, wczytaj się chłopie, proszę ze zrozumieniem w to co napisałem. I nie piernicz po próżnicy o tym czego nie ma.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-03-17 19:07  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
radomir 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 2
 

Efektowny model. Mimo, że nie moja to bajka malowanie modelu ma sens, szczególnie w elementach sferycznych.

Gratuluję imponującego dorobku!


A odnosząc się do jakże elokwentnego wywodu kolegi Arta , myślę że Grand Prix Pychy za ten rok mamy przyznane. Aż sobie dla potomności zapisałem cały wywód na dysku.

 
04-03-17 19:12  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Przy takiej ilości drobnicy pare niedoskonałości jest wręcz niezauważalna dla zwykłego zjadacza chleba. Ja przynajmniej nie zauważyłem i nie mam zamiaru ich wyszukiwać.
Jeszcze raz szacuneczek i przypominam pytanie o czas budowy.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-03-17 19:12  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wspaniały model wykonałeś. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
04-03-17 19:26  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Być może są w tym modelu jakieś niedoskonałości, ale dla mnie jako człowieka o bardzo przeciętnych umiejętnościach to wykonanie jest przecudowne. Co tu dużo pisać piękny model. Jeśli ktoś nie ma umiejętności sędziego z poziomu mistrzostw świata to nie będzie się czepiał drobnych niedoskonałości. Jeszcze raz wielkie gratulacje!!!

--

Post zmieniony (04-03-17 19:32)

 
04-03-17 19:38  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Art, jestem pewien, że autor wie co poszło nie tak i co się z czym nie styka. Przez takie wpisy jak Twój aż odechciewa się pokazywać modeli na forum. Wykorzystaj chłopie swoje ponadprzeciętne umiejętności do budowy modeli a pozwól innym cieszyć się wykonaniem.
Napiszę raz jeszcze: Bardzo dobre wykonanie modelu i świetny efekt końcowy.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
04-03-17 19:43  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
moskit   

Gratuluję ukończenia modelu . Jeżeli model faktycznie jest słabo opracowany to zazdroszczę samozaparcia i wytrwałości. Zgodzę się jednak z Artem , że niektóre elementy można było wykonać lepiej. Moje umiejętności nie są za wysokie i szybko się poddaję, szczególnie jeśli model okaże się słabo opracowany. Nie oznacza to jednak wszystkie ukończone przez innych modele muszą być z definicji "przecudowne". Chyba konstruktywna, niezłośliwa krytyka jest lepsza dla Wykonawcy od poklepywania się po plecach i pisania że żadnych niedoskonałości nie widać i wszystko jest super.

Post zmieniony (04-03-17 20:28)

 
04-03-17 19:53  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
moskit   

Raziel_3 Ty to na poważnie? Od razu wyjaśnię, że nie znam się z Artem osobiście i z pewnością sam się do Twojej wypowiedzi ustosunkuje, ale wg Ciebie wystawiając model na Forum należy oczekiwać jedynie zachwytów? Prawdopodobnie Sławek jest świadomy własnych niedociągnięć ale czy wpis Arta (pewnie także mój) ma Go zniechęcać do wstawiania kolejnych prac? Nie sądzę...

 
04-03-17 19:55  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Daleki jestem od krytykanctwa, nigdy tego nie robiłem i robić nie będę.
Uważam jednak, że istotą tej tutaj działaności, jak i każdej innej, jest zmiana na lepsze.
Miałem styczność z zagadnieniami edykacji i wiem jakie ma znaczenie życzliwa pomoc, wskazanie tego, co można poprawić, zmienić, udoskonalić.
Nie zmieni tego jednak li tylko "poklepywanie" po plecach i utwierdzanie w przekonaniu wykonawcy, że jest ok, oraz że nie ma co poprawiać i "doskonalić".
Jeżeli Sławek ma świadomosć, co jest nie tak, to w porządku.
Nie chodzi mi o pokazywanie tylko "idealnych" modeli, ważne, że poda się rękę i wskaże "konstruktywnie", co można poprawić (jeśli wykonawca oczywiście zechce, przymusu nie ma, no ale są jakieś tam, dookreślone "standardy").

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
04-03-17 20:23  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Art jak jestem malkontentem ale generalnie model robi wrażenie zwłaszcza dla modelarzy widoczny jest wkład pracy. A w każdym razie z grubsza model na fotkach wygląda bez zarzutu. Ale jak wiemy w realu to nie raz bywa że da się dojrzeć jakieś niedoróbki. Patrzyłem po kilka razy na galerię i mi trudno znależć jakiejś braki. No ty jest misczem i może masz inne spojrzenie.

 
04-03-17 20:34  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Piękny.

Wielki, trudny w budowie i pięknie wykonany. Do tego ładne zdjęcia.

Gratulacje.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
04-03-17 20:54  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
lafala74 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Choc sam nie jestem miłośnikiem malowanych modeli to ten naprawdę zrobił na mnie wielkie wrażenie. Uważam, że modlearstwo to swojego rodzaju rodzaj sztuki i nikomu nic do tego jakich przymiotników używam do opisania tego co widzę i subiektywnie oceniam. Uważam także, że każdy ma prawo do wypowiadania swoich opinii na tym forum o ile nikogo nie obraza. Krytyka zwłaszcza ta konstruktywna jest jak najbardziej wskazana jeśli oprócz wyliczania błędów idzie za nią dobra rada. Niestety czasem nawet 1000 dobrych rad nie zastąpi praktycznego doświadczenia i talentu. Pozatym co z tymi co stanęli pod murem i osiągnęli już maksimum swoich możliwości- maja przestać się tu pokazywać bo nie trzymają poziomu?

--

Post zmieniony (04-03-17 21:04)

 
04-03-17 21:12  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
moskit   

Zgadzam się, że każdy ma prawo do wyrażania swojej opinii słowami jakie uzna za stosowne (oczywiście kulturalnymi) i zgadzam się że model robi wrażenie. Podtrzymuję także, że jest jeszcze "pole" do doskonalenia.

Sławku napisz proszę czy z założenia malujesz swoje modele, czy było to wymuszone słabym opracowaniem, czy może użyciem dużej ilości dodatkowych elementów spoza wycinanki.

Post zmieniony (04-03-17 21:22)

 
04-03-17 21:34  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Skąd Wam przychodzą do głowy wnioski, że na forum trzeba "pokazywać tylko idealne modele". To kompletna bzdura.
Wstawiając zdjęcia zawieramy układ: zgadzam się na ocenę i sugestie oglądających. To oczywiste.
Sam wielokrotnie doświadczyłem bardzo celnych/cennych wskazań co do wykonawstwa moich modeli i z tego byłem bardzo rad. Inni zauważyli to, czego ja nie dostrzegłem.
Ważne, że - jeśli chcemy - można skorzystać z rad. Można i nie skorzystać. Wolna wola.
Wolną też wolą jest wypodziedź odnośnie wykonawstwa z sugestią, co dobrze by było poprawić.

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
05-03-17 02:39  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, chociaż pora późna. Odpowiadam na pytania, model kleiłem przez 14 miesięcy, nie oczekuję na achy i ochy, ja kleję dla siebie. Model jest w skali 1/200 niedoróbki wychodzą dopiero na zdjęciach makro, w normalnej skali ich nie widać, może już jestem ślepy, lat 54 . Chociaż w tej drutologi starałem się braki w malowaniach wyłapać, ale mimo wszystko jest to trudne, pewne elementy robiłem z drutu 0,1 mm więc mogło się zdarzyć, że są pogięte. Radar główny zrobiłem z: blacha fototrawiona + siatka z tiulu, następnie plan radaru z internetu + docinanie drutów i klejenie , zabrało mi to około 7 dni. Wyrzutnie można zrobić otwarte lub zamknięte do wyboru w tej wycinance. Jak pisałem model ma masę niedoróbek, ciągle trzeba docinać , przycinać lub przedłużać elementy i później to malować , modele wszystkie maluje. A w ogóle o jakości opracowania modelu to można poczytać na forum sąsiednim. Dziękuję panom za opinię. Pozdrawiam

--

 
05-03-17 07:25  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
moskit   

Dzięki za odpowiedź. Powodzenia przy kolejnych projektach.

 
05-03-17 07:46  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Imponujący model i świetne wykonanie. Podziwiam i gratuluję umiejętności
oraz wytrwałości .
Pozdrawiam

--
PABLOS

 
05-03-17 10:42  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A nich mi tam II - żarcik.
Jak wiadomo należę do tych forumowiczów, którzy pisząc na forum nie owijają w bawełnę - jak mi się coś nie podoba, mam wątpliwości, coś mi się podoba to piszę o tym, ale co bardzo ważne jak mi się chce o tym pisać na forum.
Modele Sławka znane są na forum i podziwiane również przeze mnie, są to modele pracochłonne, mocno waloryzowane, malowane vide galeria.
Ten model również do takich należy i dodatkowo jest świetnie obfotografowany z możliwością powiększenia zdjęć, czyli sklejający wyszedł z założenia, że nie ma nic do ukrycia.

Model jest wspaniały jak patrzy się na zdjęcia bez używania funkcji powiększ, gdy się zdjęcia powiększy nie zawsze wszystkie części wyglądają dobrze - w normalny oglądaniu modelu to wszystko przy tej ilości części zeruje się i model wygląda rewelacyjnie.
Ja te zdjęcia sobie również powiększałem i doszedłem do takich samych wniosków jak Art i co ciekawe miałem o tym napisać ... ale nie napisałem, bo po prostu byłem ciekawy, czy oprócz zachwytów, gubienia szczęk ktoś pewne mankamenty w tym modelu zauważy, jak widać zauważył, więc i ja spróbuję o nich wspomnieć.

Od razu zaznaczam, ze nie jest to z mojej strony żadne czepialstwo, czy wyszukiwanie niedoskonałości, nie po prostu mam takie uwagi po tym co zostało pokazane.
Oto przykład części, których wykonanie jakoś mi nie pasuje - osłona działa z otworami tak to wygląda w modelu http://konradus.net/foto.php?scr=http://konradus.com/forum/img_upl/karton/rupieciarnia_5.jpg /w/4nDo/, a tak w rzeczywistości https://twitter.com/miladvisor/status/789489427110367233
W modelu część górnych pomostów posiada jakieś znowu nieregularnie wykonane otwory, częściowo zalane farbą - nie wiem czy to ma imitować ażur tych pomostów, na zdjęciach, które znam nie widać tego jak to w rzeczywistości wygląda?
Nie bardzo również dobrze wyglądają wszystkie przeszklenia w śmigłowcu, motorówkach, bulaje na kadłubie, w nadbudówkach - można to było wykonać z folii, a nie malować.
Szkoda też, że wszystkie koła ratunkowe są wykonane bez imitacji mocowań, są w sumie mocno widoczne.
Oczywiście są jakieś szczeliny, niedomalowania, wtargnięcia farby innego koloru, niedoklejone, czy przekrzywione relingi, ale przy tej ilości części ciężko tego uniknąć.

No i tyle, a jakby sobie ktoś chciał skleić ten model i coś dodać od siebie to tu troszkę zdjęć różnego wyposażenia okrętów http://www.shipmodels.info/mws_forum/viewtopic.php?f=48&t=8143

 
05-03-17 11:14  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Halogen masz racje przy powiększeniu zdjęć widać niedoróbki , ale ja niestety nie robię modeli ze szkłem powiększającym, i właśnie na podstawie zdjęc poprawiam niedoróbki.
Jeżeli chodzi o pomosty to są one ażurowe, próbowałem zrobić imitację otworów ale wyszło jak wyszło. Co do okien też masz rację można było podkleić folią, myślę że przy ORP Warszawa wykorzystam uwagi kolegów, może wyjdzie lepiej. Pozdrawiam

 
05-03-17 17:30  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Nie gubię szczęki, nie ochuję i achuję, stwierdzam fakt.
Fantastycznie wykonany model, rewelacyjnie sięo takie prezentujący. Zdjęcia od dołu sprawiają wrażenie patrzenia na prawdziwy obiekt z poziomu wody. Chce się oglądać wciąż i wciąż. Do zobaczenia na żywo w Przeciszowie będzie?
P.S. IMO Jakieś takie straszne powiększanie zdjęć i zwracania uwagi na błędy czy niedoróbki to takie trochę dziwne jest. Na żywo się obrazu nie powiększy i tych rzeczy nie zauważy, a te dziurki w osłonie działa...no litości, to mimo wszystko jest 1:200 ;)

--
-------------------------------------------------------------
VW´s don´t drop oil. They just mark their spot
VW nie kapią olejem. One znaczą swój teren.

 
05-03-17 18:13  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Varran 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 7
 

Z mojej perspektywy to to jest poziom do ktorego brakuje mi kilkudziesieciu arkuszy A4 do wyciecia i sklejenia i kilkunastu metrow relingu do wykonania. Bardzo mi sie podoba ten model i to wykonanie, dla mnie mistrzowskie
.

--
Pozdrawiam ;)

W budowie:
Barka HMCS LCI (L) 125 |
HMS Abercrombie | Jeremiah O'Brien
Gotowe:
Artilleriefährprahm typu D3 | USS PGM-17 | USS PC-553 | K-335 GIEPARD | K-670 Skat | ORP ORZEŁ III | 705 Lira (Alfa)

 
05-03-17 19:39  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
origami 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 3


 - 1

Model zaiste piękny i wart chwalenia. Co do konstruktywnej krytyki, to jest, albo i nie jest przydatna. To zależy, czy ktoś modeluje dla ciągłego doskonalenia warsztatu, czy - ot po prostu - dla zabicia czasu. Coś, jak poobiednia krzyżówka z gazety.
Czytuje sobie czasem anglojęzyczne fora modelarskie i, słowo daję, więcej tram dystansu do naszego wspólnego hobby ;)

 
05-03-17 19:46  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Bardzo przepraszam, ale ja powiększałem zdjęcia nie po to, aby szukać nieścisłości tylko, żeby lepiej zobaczyć jak model wygląda. Akurat dziurkowana osłona działa, ażurowe pomosty, przeszklenia to są duże elementy i nie trzeba nic powiększać, aby zobaczyć,że dziurki są bardzo nierówno wykonane, a oszklenie malowane - też stwierdzam fakt.
Bez przesady Demon skala 1:200 to chyba normalna skala i w sumie wielki model, to nie jest lotniskowiec w skali 1:600.
Z pewnością te elementy o których wspominam można wykonać jeszcze lepiej, gdyby była prowadzona relacja - znając uczestników tego forum z pewnością doradzili by co zmienić, ale jesteś Sławku całkowicie usprawiedliwiony - prowadzenie relacji przy tak skomplikowanym modelu to jednak sporo czasu kosztuje.
ORP " Warszawa" no wreszcie ktoś ją sklei, no to czekamy na galerię.

 
05-03-17 20:10  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
bradey81 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Szczena opada. PRZEPIĘKNY .......... GRATULUJĘ

 
05-03-17 21:55  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Widać ogrom pracy. Imponujące dzieło. Gratuluję ukończenia z takim efektem.

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
05-03-17 21:56  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Z pewnością sporo osób po tej galerii nabrało ochoty na sklejenie Piotrusia Wielkiego, więc może warto zobaczyć krok po kroku co jest do sklejania, jak wyglądają części o których wspomniałem wcześniej, jakie lasery można wykorzystać do sklejania :
http://modellbauer.forum-aktiv.com/t8421-sowj-atomschlachtkreuzer-pjotr-weliki-1200-oriel-verlag-fertig-gebaut-von-uwe-g

 
05-03-17 23:11  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Tomek 

 - 2

Ośmielę się i ja swoje trzy grosze dołożyć... Model robi na mnie duże wrażenie choćby ze względu na pracochłonność! Gratuluję wykonania i życzę dalszych sukcesów...
Odniosę się jeszcze do tego, czy chwalić modele czy też nie. Ponieważ znam poziom Art- a i znam go osobiście, więc chciałbym stwierdzić, że jego wypowiedź absolutnie nie zawierała niczego, co mogło by przynosić ujmę autorowi opracowania. Uważam, że kto jak kto, ale on ma szczególne prawo do takiej wypowiedzi, a służy to jedynie dobru modelarstwa. Może nie każdy będzie potrafił jemu dorównać, jednak nawet jeśli uda się ten poziom podnieść o stopień, czy dwa, to już jest bardzo dobrze!
Nie bójmy się słów krytyki od tych najlepszych. Kto boi się krytyki nie powinien łapać za nożyczki!
Pozdrawiam!

 
06-03-17 10:04  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

Gratuluje ukończenia modelu. Widać ogrom pracy, dla mnie efekt końcowy jest bardzo dobry. Mam go w odleglejszych planach i wiem, że wymaga sporo pracy.
Chyba chce zatopić całą amerykańską flotę, bo szykuje się do odpalenia pełnej salwy.
Ja bym tylko dodał np z waty imitację gazów wylotowych aby zakryć druty podtrzymujące rakiety.
Porównanie jednostek uświadamia jaki to duży okręt.
Przydało by się na rynku jakieś opracowanie amerykańskiego współczesnego niszczyciela lub krążownika.
To czekam na relację z ORP Warszawy;-)

--
"Si vis pacem para bellum"

 
06-03-17 14:13  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Sławek 

Na Forum:
Galerie - 37


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 3

Witam, dziekuje za komentarze i cenne uwagi kolegów, na pewno wezmę poprawkę przy klejeniu kolejnego modelu. Pozdrawiam Sławek

 
22-01-24 10:22  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
Zeus12345   

Witam
W czym to piękno kawał wielkiej pomalowanej zabawki i 2 kolory ( nie wygląda jak kartonówka tylko model rc ) ale wiem ze to standard w kartonach

szpachla i malowanko tak żartem :)

 
22-01-24 14:05  Odp: [G]Rosyjski okręt rakietowy Piotr Wielki, 1/200 z BM
wieslaw_ 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

@Tomek - "Nie bójmy się słów krytyki od tych najlepszych. Kto boi się krytyki nie powinien łapać za nożyczki!" no aż tak to może nie bo to prosta droga żeby mocno ograniczyć już i tak skromne grono modelarzy. Chyba lepiej by zabrzmiało, jeśli ktoś się boi krytyki nie powinien wrzucać swoich modeli na polskie fora. Zauważyłem pewną prawidłowość jeśli chodzi o naszą społeczność, która być może wynika z dość wysokiego poziomu polskiej czołówki modelarzy. Jest dużo bardziej krytyczna niż społeczności na forach zagranicznych. Dla jasności dodam, że jest to uwaga nieco obok postów Arta i całej o tym dyskusji. W żadnym razie nie uważam, że w jakiś sposób uchybił autorowi modelu.

A propos model piękny choć kilka niedoróbek się wdarło przy malowaniu ale to już inna sprawa.

--
Relacje: IJN Fuso, ORP Piorun
Galerie: ORP Piorun,
Poradniki: Przygotowanie do druku 3D

Post zmieniony (22-01-24 14:30)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024