FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
15-08-02 22:52  [sonda]Malo znane wydawnictwa
PzKpfw 

 

Z racji tego ze, interesuja mnie wylacznie modele pojazdow wojskowych ( klapki na oczach ) ,poszukuje wszystkich wydawnictw jakie ukazaly sie w Polsce na ten temat .
Ci co znaja temat wiedza ze,istnialo wiele wydawnictw ktore nazwe np.tzw "sezonowych " czyli tych ktore wydaly najwyzej kilka ( nascie ) modeli .Moge jako przyklad podac :
-Mikro Model ( Gdynia ) z lat `90 gdzie wydano 4 modele pojazdow ( Panther, Tiger, Pzkpfw IV , Hetzer ) w skali 1:35
-Graf Model ( Bydgoszcz) - model Sdkfz 231 i model Sdkfz 124 "Wespe"
-Imita ( Wa-wa) model czolgu Matilda
-Sigma ( Wa-wa ) dwa pojazdy ( M 3 A1 scout car i M 113 A.P.C.)
-Modelarstwo Kartonowe ( wyd.Grafpime-Bydgoszcz ) wloski czolg Fiat M 11/39
-Terpol (wyd .... brak danych ) czolg Cromwell
-Tapaja( Ladek Zdroj ) czolg z I w Sw "Whippet " ( patrz foto)



Pytanie ....
Czy ktos moglby dodac do tej listy inne wydawnictwa lub inne modele wydane przez
w/w wydawnictwa .Moze udaloby sie stworzyc liste co w ogole zostalo wydane w Polsce .
Mysle ze ,przydaloby sie to kazdemu ktory kolekcjonuje modele kartonowe.Spis modeli firm takich jak np GPM , FLY MODEL,HALINSKI,MODELIK( MODELCARD)
itp. znamy chyba wszyscy ? Jesli nie .... to zrobmy . O ile mi wiadomo spis modeli
GPM i dodatku "Kartonowka" byl juz publikowany przez Konradusa na tym forum
.

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
16-08-02 00:03  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
MAREK       

Około 1992 roku ukazał się samochód terenowy M151A2 (1:25) nakładem wydawnictwa AGWIPO z Łodzi, w opracowaniu Piotra Mazurka. O innych modelach z tego wydawnictwa nic mi nie wiadomo.
Pozdrawiam
Marek

 
16-08-02 21:12  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Krakus       


Około 1991-92 r. ,,Fejs Model,,z Gliwic wydała ,, P-47 Thunderbolt ,, miała również wydać ,, F 4 F Wildcat ,, ale chyba na ,, P-47 ,, się skończyło, a szkoda bo jak na owe czasy wyśmienicie opracowany model.

Około 1988-89 r. ,, Design ,, chyba z Warszawy, wydała:

,,RWD-14,, ,, Folgore,, ,, Mig-29,, ,, F-5 ,, Opracowanie tego ostatniego można bez pszesady jak na owe czasy porównać do obecnych opracowań tego typu modeli / nawet plastikowa kalkomania /

 
19-08-02 09:07  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Grzegorz Nowak (W)       

Co do Sigmy - był jeszcze Willis Jeep w skali 1:12, Design puścił jeszcze Avię 534 i Fokkera D XXI, Terpol - modele opracowania B . Wasiaka ( sklejalne, jak na tamte czasy - świetne) Crowell i MiG 23, wydawnictwo to było z Sieradza
pzdr

 
19-08-02 12:53  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Monster Top       


ModMor - Zuikakku w skali 1:300.............nie wiem czy cos jeszcze - jak w zapowiedziach wyszło

 
20-08-02 18:12  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Grzegorz Nowak (W) 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 1
Galerie - 20


 - 21

i jeszcze pare to co sobie przypopmniałem -
1:400 lotniskowiec Hermes(II wojna) - wydawnictwo Arsenał - Wrocław
1:200 korweta Nanuchka (nie pamiętam kto wydał)
1:50 F-104 Starfighter 9 (jw.)
seria 1:400 niszczycieli polskich (6 sztuk - Łódź)
w serii do Whippeta ( prawdopodobnie to to samo wydawnictwo - b. podobne edytorsko) wyszedł jeszcze 2x1 - TKS lub TK3 do wyboru i 7TP - można zrobić za...stą wersję modelu - prototyp 7TP (innaczej wyglądające pare szczegółów) i naewt malowanie sie zgadza!
pzdr

____________________
nie tylko święci garnki lepią

Uczestnik projektu ŁSM

 
20-08-02 20:33  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Aviator 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 8

Czołem.
Dorzucę Ci jeszcze kilka:
1.PP "Sztuka Polska" Poznań Spitfire Mk IXc Nr.1 skala 1:33
2.Wydawnictwo SO z Krakowa Samoloty Aeroklubu Krakowskiego Nr 1/95 PZL-104 Wilga-35A SP-AGW i RWD-8 SP-AMW skala 1:48
3.Design LWS-14 "Czapla" 1:33
4.Modelarstwo Nr 1 PZL-38 Wilk 1:33
Nr 3 PZL-50 Jastrząb 1:33
Nr 4 Potez 63.11 1:33
5.Peleng Rosja Mig-23 "Flogger" 1:48
6.Antares Rosja Zlin Z-526 1:33 latający model kartonowy.

To są te które mam. Napewno było ich więcej.
Pozdrawiam

aviator
http://aviator48.blog.onet.pl

 
21-08-02 11:04  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Orinoko       

Nanutschkę wydał ModelCARD. Nie wiem, jak innym, ale mi ani za cholerę
burty nie chciały pasować.

Poza tym jakieś poznańskie wydawnictwo wydało flotę Kolumba:
Ninę, Pintę i Santa Marię. Skala, tak na oko, 1:100.

Wydawnictwo Model kartonowy wydało kilka samolotów: Avię S-99 (tudzież
Me 109), jakiś samolot holenderski i chyba Whirlwind.

Pozdrawiam,
Tomek

 
21-08-02 14:49  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ten holenderski to Fokker G1.B - podobny nieco do P-38 Lockheed „Lightning" (budowa kadluba)
Mam jeszcze dwa modele z firmy JARO w 1:200 (Prinz Eugen i M/S Sobieski)

SuperModel - Mig 29 UB - wyglada jakby go wydrukowano na drukarce w 300DPI (a w zapowiedziach byly modele okretow i statkow w 1:100 (np. Titanic) - ale tylko na zapowiedziach sie skonczylo)

Henshel 129
F4 Phantom - tych nie pamietam wydawcow a jestem chwilowo poza domkiem

Pozdrawiam
Kemot

 
29-08-02 19:00  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Krakus       

Połowalat 80-tych firma Alfa z Warszawy wydała ,, Ła-5 ,, którego autorem opracowania był Pan Zbyryt. Co dalej było to nie wiem.
Pozdrawiam !

 
29-08-02 19:44  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
PzKpfw 

 

Do tej grupy zaliczylbym rowniez wydawnictwo "Super Model "
Do tej pory nie udalo mi sie ustalic chronologicznie jakie modele zostaly wydane
przez "Super Model "
W mojej kolekcji posiadam tylko modele pojazdow :
1/97 czolg M3 General Grant
2/97 czolg Tiger II krolewski ( Konigstiger )
3/98 samobiezne dzialo "Sturmtiger "
2/01 czechoslowacka tankietka TC-33
Wiem tez o istnieniu :
3/97 Jagdtiger
i jakiegos PzKpfw ale nie mam blizszych danych
a co z samolotami i okretami z "Super Model" - u ?

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
29-08-02 21:39  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
MarekKEL       

W 1992 roku wydałem pod nazwą Wydawnictwo ARA model śmigłowca AH-64A Apache w skali 1:33 w nakładze ok 2500 sztuk.
Ech...
W latach osiemdziesiątych wydawnistwo "ALFA":
1. Avia C-99 (w uwagach autora było napisane, że można zrobić ten model jako wersję Me-109G lub Me-109K na co miało pozwolić kilka wariantów części np. kabina; jednak wersja K znacznie się różniła od G)
2. Ła-7 (model ten ukazał się także w wersji na formacie A-1, ale był za zielony)
3. Fokker G-1B (ekstra model, trochę miałbym uwag do oznaczeń, ale na tamte czasy to były najlepsze modele na rynku)
4. Westland Whirlwind - piękny model pięknej maszyny niedocenionej przez modelarzy.
miały być później: P-39 Airacobra, CA-13 Boomerang, Ki-100, P-50 Jastrząb.
W latach 80-tych były też próby "prywatnej inicjatywy". Z ogłożeń w Modelarzu i Skrzydlatej Polsce można było kupić ksero wycinanek (nawet niemieckie Fw, Me, Ju, He itd) przerysowanych lub samodzielnie opracowanych. Pojawiły się nawet modele seryjne produkowane metodą bardzo prymitywnego sitodruku, ale kolorowe i NIEMIECKIE: Fw-190A, Ju-87, Me-109 w skali 1:33.
W 1990 roku na rynku pojawiły się nowe wydawnictwa jak np. Design. Ale przez pewien czas były dostępne modele spółki wydawniczej kilku autorów (Modele kartonowe lub inaczej... nie pamiętam): Curtiss Hawk P-36 (H-75) w malowaniu francuskim (byłem zachwycony kolorystyką niespotykaną na rynku polskim, ale dziś wiem, że była ona fatalna) i... chyba Grumman Helcat (ale nie dam głowy, że był on wydany). Ja zachwycałem się wydawnymi w Łodzi (byłem u samego źródła!!!) pierwszymi modelami GPM (bez okładek, spięte spinaczmi, z opisami spod maszyny do pisania - kto wtedy myślał żeby model opracować na komputerze). Nie było naświetlarek (były, ale wyciągi były tak drogie, że niewielu mogło sobie na nie pozwolić). W 1992 roku powstało kilka wydawnictw. Najbardziej pamiętam "Modelarstwo" z Torunia:
1. PZL P-38 Wilk (pierwszy model Wilka w skali 1:33 a nie 1:25 jak to było w MM i to był pierwszy model wilka z miejscami na reflektory i dwoma wersjami silników i śmigieł)
2. Fairey Battle (ten model był zapomniany przez wszystkich, a był doskonały - dziś to już biały kruk)
3. PZL P-50 Jastrząb (nalepszy model tego samolotu wg planów, które pochodziły z mojej kolekcji Modelarza - można powidzieć że jestem ojcem chrzestnym tego modelu; na początku lat dziewięćdziesiątych pojawił się (w małej skali) doskonały plan Jastrzębia, ale niewielu to zauważyło i nadal w świadomości istnieje samolot ze skrzydłami "Spitfire" - patrz model "SuperModel" w skali 1:48 i MM)
4. Potez 63.11 (mogę o nim coś więcej napisać... wyszedł spod mojej ręki i wiem jakie miał wady).
Była też firma "GrafModel" (?) z Bydgoszczy: pamiętam tylko Shidena-Kai (układ kaczka) i F-117 (to był dobry model!!! i świetnie się sklejał i prezentował) i kilka pojazdów pancernych (jeden?), które też reprezentowły niezły poziom.
Może ktoś pamięta jeszcze inne modele, które mignęły w ltach 80 i 90-tych?
Marek Pacyński

 
29-08-02 22:03  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Krakus       




Do MarkaKel !

Co do Curtissa Hawka P-36 / H-75 / jest słuszną prawdą, a co do Grummana Helcata to był on wydany ale poligrafia była marna

Pozdrawiam !
Krakus

 
29-08-02 22:15  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Żur       

A ja znalazłem jeszcze transporter opancerzony M113 A.P.C. z wydawnictwa Sigma. Skala "typowa": 1:24. Zapowiadali White M3A1 ScoutCar, ale tego nie mam, może polegli po pierwszym wydaniu?

 
29-08-02 22:54  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
PzKpfw 

 

Artur ..ja mam obydwa modele tj . M113 i M3 A1 Scout Car do kolekcji brakuje mi tylko
Willys Jeep 1:12 o ktorym pisal Grzegorz Nowak ( W ) .Popatrz na poczatek "watku "

Nareszcie ......kij ugodzil w mrowisko ! a mozeby tak ,oprocz kolegi Marka P. ( bardzo dziekuje za komentarz )
dowiedzielibysmy sie czegos od pana "T. Cz." lub innych panow projektantow lub wydawcow ?
Czy ktos juz tworzy ten spis "malo znanych modeli "? bo robi sie to coraz bardziej ciekawe .

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
02-09-02 11:15  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
mwg84mm       

MIG -23: autor B. Wasiak, skala 1:33. Nazwy wydawnictwa niestety nie pamiętam (model skleiłem bo zaczynał żółknąć). Wydawnictwo było w formie kilku arkuszy kartonowych spiętych tasiemką z opisem, formatu takiego jak obecny Fly-Model.

 
02-09-02 12:01  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Żur       

Powtórzyłem się z tym M113. Sorry. No ale szukam dalej. Znalazłem jeszcze trzy małe modeliki z wydawnictwa Gorman(?) : bomba latająca Ohka, Bachem Ba 349 Natter i Me 163B Komet. Skala 1:33, format A5.
Mam też trzy samoloty z wydawnictwa Modelpol:
nr 4 A6M3 Hamp
nr 7 Me 109 F-2 Trop
nr 8 P.-47 D-10
W pozostałych numerach podają, że wydali:
nr 1 F4U-1D Corsair
nr 2 A6M2 Zero
nr 3 D3A1 Val
nr 5 TBF Avanger
nr 6 Ju-87B Stuka
ale tych modeli nie mam.

 
02-09-02 14:44  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
ams 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9
 

Pamiętam te GORMANy..., strasznie sie je sklejało (ale sie robiło bo nic niemieckiego wtedy nie było), poza wymienionymi były jeszcze jak mnie pamięć nie myli: Me262(chyba w dwóch wersjach), V-1, może V-2, ale to już taka zamierzchła historia...
MiG23 p. Wasiaka to to samo wydawnictwo, które wydało Cromwella, nazywało sie to chyba Terpol.
pzdr
ams
.

pzdr
-----------
ams



 
02-09-02 17:15  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Junior II   

W polowie lat 90 -tych ? "Replica " wydala Su-15, dosyc przyzwoity model.
Super Model wydal na poczatku Bismarcka i Alaske.

 
04-09-02 16:49  Re: [sonda]Malo znane wydawnictwa
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

PzKpfw: a co z samolotami i okretami z "Super Model" - u ?
Na pewno zostały wydane, w firmowanym przez p. T. Czekawego "Kolekcjonerze" z charakterystycznym symbolem - w dawne kontury znaku Super Model wpisane nazwisko p.T.Cz. :
- seria Najlepsze samoloty II wojny Œwiatowej nr 4/98 Arado AR 234 B-2, skala 1:33 - format 250x340mm, 4 arkusze karton, 2 papier + okładka, dwie wersje do wyboru Ar-234 B-2 oraz Ar-234B2b
- seria rewelacje Kartonowe Messerschmitt p-1101 - tu szczegółów nie pamiętam, bo sklejałem go dość dawno
ponadto na Ar-234 znajduje się informacja o wydanych w serii RK - Me-410, działo samobieżne Sturmtiger, w Kolekcjonerze - F-82G Twinmustang, Spitfire MK XVI, Airco D.H.2. Wkrótce (czyli ok 1998-1999r) miały się ukazać: Bismarck (1:200), Titanic, HMS King George V, Narvik, MiG 29 - czy się ukazały - nie wiem.

pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
24-01-16 01:18  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Bogdan D.   

Witam
Uprzejmie informuję, że modele samolotów Messerschmitt Me 163 Komet i I-22 Iryda w "Małym Modelarzu" oraz modele samolotów P-38 Wilk, P-50 Jastrząb, Fairey Battle, Potez 63.11 w wydawnictwie "Modelarstwo" są moimi projektami. Możliwe, że nie są najbardziej udane.
Pozdrawiam
Bogdan Dams

Post zmieniony (24-01-16 14:20)

 
24-01-16 03:10  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Takie wątki lubię , coś , kiedyś , gdzieś wydano ale nadal jest zbyt mało informacji . Dorzucę więc coś od siebie , dotyczy modeli kartonowych wydawanych w pierwszych latach powojennych na terenie Polski Ludowej .
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rok 1953 / Oddział Miejski Ligi Lotniczej w Ostrowcu / arkusz formatu 610 X 870
- samolot ZUCH-1
- samolot ŻAK-3
- samolot SZPAK-2
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
rok 1955 / Spółdzielnia Wydawnicza POZIOM w Łodzi / format 600 X 850 , skala 1/25
- samolot ZLIN-26 TRENER
- samolot JAK-18
- samolot RWD 5 bis
- samolot JAK-12
- samolot JAK
- szybowiec IS-2 MUCHA
- samolot RWD-6
- samolot CSS-13 / PO-2
--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
to nadal tylko informacje , bez jakichkolwiek zdjęć okładek czy arkuszy do wycinania .
Totalna prehistoria , aczkolwiek ciekawe tematycznie modele jak na tamte czasy .
Jeśli ktoś posiada coś w tym temacie , proszę o kilka fotek poglądowych .
Mam w moim małym zbiorze jeszcze jeden ciekawy egzemplarz , ale o tym w kolejnym poście jutro . Muszę porobić fotki .

 
24-01-16 08:48  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
bathory   

Tylko z czytaniem ze zrozumieniem niefajnie. PzKpfw w pierwszym zdaniu napisał:
"Z racji tego ze, interesują mnie wyłącznie modele pojazdów wojskowych (klapki na oczach) ,poszukuje wszystkich wydawnictw jakie ukazały się w Polsce na ten temat ". To po co wpisujecie informacje które nie wnoszą nic do wątku w sprawie niszowych wydawnictw modeli pancerki?

 
24-01-16 22:20  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

MarekKEL - dawno temu napisał ,,,,,W latach 80-tych były też próby "prywatnej inicjatywy". Z ogłożeń w Modelarzu i Skrzydlatej Polsce można było kupić ksero wycinanek (nawet niemieckie Fw, Me, Ju, He itd) przerysowanych lub samodzielnie opracowanych.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
wiem coś o tym , bo sam tak kupiłem takie modele w latach 80-tych . wtedy byłem ogromnie szczęśliwy z tego faktu ,posiadałem wszak ciekawe typy samolotów do sklejania . Do dnia dzisiejszego posiadam jeszcze kilka ich egzemplarzy . Kilka skleiłem . Na dowód zapuszczę Wam kilka fotek moich modeli .

------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------- to przykład światłokopi z lat 80-tych . Do-215 , JU-87 to kopia z GELI . Natomiast KATE został wydany po latach jako CARDPLAST nr 02 / Czyżyński , Oleś , Wrzosek / .

--

 
24-01-16 22:33  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Mam jeszcze jedną ciekawostkę wydawniczą , w mojej ocenie to preludium wydawnictwa ALFA . Taki modelarski przed start . Sami popatrzcie , oryginalna wycinanka .


------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------może się mylę , ale napis MODEL KARTONOWY jakiś podobny . Z mojego egzemplarza zostało wycięte info , kto projektował i kto wydał . Myślę że , jest to pierwszy model z tej serii . Potem dodano okładkę , pokolorowano na czerwono jeden napis i jest Alfa . Jeżeli coś wiecie na ten temat , byłbym rad informacji . Pozdrawiam , Marek .

 
30-01-16 15:50  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Witam,
jeszcze odświeżę ten wątek, kto pamięta to wydawnictwo?



pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
30-01-16 16:49  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Mirmic - ten Heinkel 111H to opracowanie Andrzeja Halińskiego ze Stegny , jednakże jest to przerysowany model z wydawnictwa Geli . To lekko zmieniona kopia , nie wyrób autorski .

 
31-01-16 09:10  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Rak71 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Okręty z Super Model
Pancernik ''Bismarck''
Moniotor ''Warszawa''
Statek bocnokołowy ''Krakus''
Niszczyciel typu ''Narvik''

--
Małe jest piękne!!!!

 
04-02-16 18:46  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Felipe - kupiłem ten model / egzemplarz ze dwa tygodnie temu . Jest u mojej mamy w Polsce . Poproszę żonę by mi go wysłała , to machnę fotki zawartości . Właściwie ta fotka to mój model . G Rajnert to ten sprzedawca . Zatem , jak tylko będę go miał w łapkach to zrobię fotki .
Mam jeszcze coś ciekawego , co kupiłem kilka dni temu . Światłokopia z lat 90-tych FW-189 .
Jak nic to model przerysowany z niemieckiej wycinanki Matthiesen 1941/42 . Mam reprint , więc mogę porównać .
dla porównania .
Aha , jeszcze jedna sprawa , Liga Lotnicza Warszawa .
Takie były początki modeli redukcyjnych .

 
04-02-16 19:05  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ten Focke Wulf to nawet bardzo ladnie sie klei :) Moj powstal z ksero takiej swiatlokopii,gdzies na poczatku lat 90-tych zeszlego wieku...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
06-02-16 19:52  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do Andy'ego. Według mojej oceny, wydawnictwo Model Kartonowy publikowało w latach 80-tych samoloty wyłącznie w opracowaniu Mirosława Zbyryta. Ów A6M3 Zero nie jest jego autorstwa, bo wycinanka jest za mało precyzyjna. Powtarza błędy tej z MM'77 - choć to inna wersja (tam nawet nie wiadomo która). Najbardziej przypomina mi to wczesne wersje GPM. Poza podobieństwem nagłówka nie ma jednak nic wspólnego z Modelem Kartonowym z lat 80. Raczej napewno nie jest to "przed start". Wtedy akurat rozpoczynałem przygodę z modelarstwem i pamiętam jak w kioskach RUCH pojawiały się kolejne numery "Modelu Kartonowego" więc raczej bym tego nie przeoczył. Model, który zaprezentowałeś opublikowano prawdopodobnie we wczesnych latach 90-tych (tekst maszynowy, zagęszczenie elementów na 1 arkuszu itp.). Podobnie wyglądały samoloty wydawnictwa Modelpol. To co przedstawiłeś na fotkach wydaje mi się jakimś epizodem wydawniczym, których wówczas nie brakowało.

Post zmieniony (06-02-16 20:15)

 
06-02-16 20:14  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


oj będę chyba musiał swoje "dziwadełka" powyciągać

--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
06-02-16 20:29  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Modelpol to tez nie jest. Byl wydany w podobnym malowaniu,ale okladke stanowila ucieta pod katem kartka z rysunkiem samolotu,na pewno nie bylo tez opisu w trzech jezykach...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
06-02-16 20:42  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

I właśnie o takie epizody wydawnicze chodzi w tym wątku . Coś jak odkrywanie historii na nowo , historii modeli kartonowych . Koledzy modelarze , jeśli posiadacie coś ciekawego z wydawnictw kartonowych , róbcie fotki i wstawiajcie , chętnie będziemy je oglądać . Wszystkim wpisującym posty , dziękuję serdecznie , dobra robota panowie .

 
06-02-16 21:03  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Miś Kolargol 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Uzupełniając wątek:
- Shinden (nr 1, 1994, GRAF-MODEL) - znana konstrukcja w układzie kaczki. Wcześniej wydał ją Mały Modelarz i chyba zrobił to lepiej.
- Mustang P-51B (nr 2, 1992 lub 1993, Model Kartonowy) - opr. Mirosław Zbyryt. Wszyscy pamiętamy Spitfire Mk.IX, który wydano jako nr 1. W zapowiedziach był również Me-109G. Ukazał się jednak tylko Mustang i był opracowany na typowym dla M.Zbyryta poziomie. Malowanie tylko trochę zbyt ciemne.

 
06-02-16 21:17  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Raduss 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 8

Należy też uzupełnić że Model Kartonowy, że Spitfire'm Zbyryta był wydany dwa razy. Wydania różnią się okładkami
http://hatteria.pl/images/model-kartonowy-08-13.jpg
http://postimg.cc/image/4rdqyzty9/

--


 
06-02-16 22:48  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Korsarz 



Na Forum:
Relacje w toku - 9
Galerie - 6


 - 4

Ale żeście sie dokopali... wątek sprzed 14 lat.... Same początki tego foruma... To były czasy :) O fotorelacjach chyba mało kto wówczas myślał... A do interneta sie łączyło takim pikającym modemem żeby tylko Konradusa i Gryfhobby sprawdzić, bo impulsy lecą :D Ech....

--
Nie jestem przesądny, bo to przynosi pecha.

 
07-02-16 00:04  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Witek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

W latach 80 można było kopic na konkursach ksero modeli okrętów takich jak Bismarck czy Yamato w skali 1:150 sygnowane były inicjałami J.S., Powinienem jeszcze gdzieś mieć te modele.

--
Pozdrawiam Witek
Na warsztacie Yamato , Scorpion, Amerigo Vespucci, Akizuki

-----------------------------------
Samoloty. Okręty, Pojazdy
-----------------------------------

 
07-02-16 12:35  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,ja mam coś takiego ,otrzymałem tą kopie od kolegi około 1985 ,pracowałem wtedy na bazie sprzętu w Gniewinie ,budowaliśmy elektrownie,Mam też trzy żaglowce Wodnika,Ninę i Pintę ze Spółdzielni" Warta "jest terż parę wycinanek o których już wspomniano ale z tych nowszych np nr 12 GPM,,tyle że biała,pozdrawiam Marek


--

Post zmieniony (07-02-16 12:55)

 
07-02-16 13:23  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Rafael - a czy może posiadasz fotki tego sklejonego swojego FW-189 ?
jestem ciekaw czy te ksero to była kopia z GELI ???? było by widać po układzie kamuflażu lub po oznakowaniach .
Zajonc Poziomka - poszukaj Swoich cudeniek , jestesmy ciekawi archeologii ....
Miś Kolargol - dziękuję za wpis , Twoje śledztwo wnosi dużo w ten temat . Dodam Tobie iż posiadam ten numer drugi / 2 / czyli Mustang opracowania Zbyryta . Faktycznie , kolory trochę przyciemne , ale wersja samolotu idealna , garbata .
Raduss - podziękować Tobie chciałem za fantastyczne foto dwóch wydań tego Spitfire .
Korsarz - życie płata figle , kto wie co odkopiemy wspólnie za kilka lat .....??? Warto .....
Witek - jeśli jeszcze coś posiadasz w temacie , rób fotki i wstawiaj . Zawsze to więcej wiadomości a i przypomnieć starszym i młodszym , warto . Sam kupowałem ksero Małego Modelarza na pokazach modelarskich , mam do dzisiaj . Kupiłem w Legnicy .....
Marek1 - ponawiam prośbę , jeśli coś posiadasz , podziel się z nami fotkami , rad bym był ....
Za fotkę Bismarck - stokrotne podziękowanie , dużo wnosi w ten post , jest dowód ....
Pozdrawiam wszystkich pasjonatów tematu modelarstwa kartonowego , starszego i nowszego ....saluto panowie modelarze . .....,

 
07-02-16 13:28  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Marek-1 , AVENGER gpm nr12 biały , zapodaj fotki , arkusze , brzmi ciekawie ???
Co do tego Bismarck - chyba w miejscowości Chojnów , w klubie modelarskim, były takie plany ksero w latach 90-tych , gdzieś o tym na Konradus czytałem . Jak będę w Polsce następnym razem , zajadę do Chojnowa by spotkać się z modelarzami . Myślę że wniosą oni coś więcej w temat jakże potrzebny , modelarski , kartonowy świat .

Post zmieniony (07-02-16 13:34)

 
07-02-16 14:13  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mam kserowki kserowek,tylko musze za nimi pogmerac. He-111 tez mialem w takiej formie. Sklejona Rame musze z pudla wyciagnac...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
07-02-16 14:40  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Dostałem tą wycinankę w Sopocie od kol;skrobałem tam stuletnie sztukaterie,Model jest na kredzie ,jak widać.
Wycinanka Wodnika jest chyba starsza,cena mniejsza i czcionka w środku maszynowa,reszta już była,pozdrawiam marek



--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
07-02-16 22:07  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
mondo   

Te biale kserokopie to dzieła J.Sobczaka z Chojnowa,ma on też w dorobku kilka modeli z MM m.in : T-70,ISU 152 i KW 1...

 
08-02-16 18:38  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dziwadełek cz 1
M151A2 MUTT & TRAILER Wydawnictwo AGWIPO format A3 4 arkusze z częściami
model jak na swoje lata bardzo fajnie opracowany + srebrny kolor
brak danych o wydawcy i o autorze opracowania


AH64 Apache wydawnictwo ARA z Olecka autor jak się nie trudno domyśleć Marek Pacyński


PZL P-7A Fw-190 wydawnictwo CARDPLAST z tego powstał ModelCARD a po jego rozpadzie MODEL FAN i MODELIK


Domek z ogrodem wydawnictwo "ANT" - opracowanie A Walaszczyk


ORP Grom
ORP Błyskawica
ORP Burza
wszystkich było 6 numerów
ORP Piorum
ORP Wicher
ORP Grom - 2 malowanie
Wydawnictwo JERNI skala 1:400 do linii wodnej


NIEUPORT DELAGE 29
MERCEDES BENZ SSK 1928
proste modele dla dzieci


T-34
SU-85
CROMWELL
wydawnictwo POLMARK
proste modeliki broni pancernej w skali 1:48
modele posiadają druk dwustronny i tłoczenia :)



Tyle na dzisiaj
za kilka dni cz 2


Ktoś wspominał o archeologii modelarskiej. To może osobny wątek ktoś założy. Chętnie i tam coś dodam od siebie

Post zmieniony (08-02-16 19:13)

 
08-02-16 19:25  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Mutt to dzielo Piotra Mazurka/Halogena :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
08-02-16 19:36  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Ziga 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6
 

POLMARK wydał jeszcze Crusadera w wersji przeciwlotniczej.

--
Pozdrowienia
Kaz

"They say hard work never hurt anybody, but I figure why take the chance" - Ronald Reagan

 
09-02-16 23:52  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
Zajonc Poziomka 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 2

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


PzKpfw I B - Świat Modeli
opracowanie modelu Marian Sobel


ZRÓB TO SAM BUDOWNICTWO KOLEJOWE
brak jakichkolwiek informacji o wydawcy i autorze
modele z architekturą kolejową w skali 1:120 TT
nr1 Stacja kolejowa
nr2 Magazyn
nr3 Nastawnia
nr4 Dom wypoczynkowy
nr5 Dom jednorodzinny


--
Każdy kilogram obywatela z wyższym wykształceniem szczególnym dobrem narodu.

 
10-02-16 08:19  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
andy 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 18
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23


 - 23

Koledzy modelarze , ładne te wszystkie modele , fotki pomagają znacząco w tej ewidencji .

 
10-02-16 08:25  Odp: [sonda]Malo znane wydawnictwa
messer 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 20
Galerie - 26


 - 46

Wspomniany wcześniej Mustang:



Kiedyś, ktoś sprzedawał większa ilość na alledrogo w przyzwoitej cenie.

--

Post zmieniony (10-02-16 10:41)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024