FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
07-03-17 20:10  Odp: [R/G] Mig-21. Moja inwencja.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piękny model. Waloryzacja cieszy niezmiernie oko. Żałować można jedynie pozostawionych linii obrysowych na dwóch pierwszych segmentach. Ale bardzo łatwo je przeoczyć zważywszy na całą resztę.
Spróbowałbym jeszcze lekkim waschem podniszczyć sprzęt do obsługi. Błyszczy się więc nie powinno być wiele roboty.

Pozdrawiam.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
07-03-17 21:29  Odp: [R/G] Mig-21. Moja inwencja.
bradey81 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

IJN Łukasz - tak też uczynię , na razie wszystko sobie schnie po malowaniu. Dzięki.

 
07-03-17 22:31  Odp: [R/G] Mig-21. Moja inwencja.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

bradey, Łukasz - Jeśli mogę coś podpowiedzieć to z tym podniszczaniem sprzętu lotniskowo-hangarowego to tak nie za ostro. W czasach gdy te samoloty były eksploatowane w ówczesnych siłach powietrznych to sprzęt lotniskowo-hangarowy był regularnie co pół roku, w ramach tzw. przejść na eksploatację letnią lub zimową, odmalowywany czerwoną błyszczącą farbą albo przynajmniej podmalowywany. Nie było mowy żeby na tym sprzęcie pojawiała się korozja, wszystko było regularnie smarowane a i kurzu niewiele było na tym sprzęcie. Proszę wziąć pod uwagę, że ten sprzęt był w warunkach pokojowych wykorzystywany tylko przez eskadry techniczne, które zawsze były ulokowane w dużym hangarze. Tam z założenia miał być zawsze porządek.
Chciałbym też potwierdzić co zauważył MaRiusz. W czasie jakichkolwiek prac technicznych wykonywanych na samolotach nie mogło być zamontowanego żadnego uzbrojenia na podwieszeniach.
Dopatrzyłem się jeszcze jednego małego merytorycznego niedopatrzenia. Samolot podczas rozczłonowania kadłuba musiał być dokładnie zniwelowany i stać na podnośnikach.
bradey - nie zmienia to absolutnie faktu, że odwaliłeś naprawdę kawał porządnej modelarskiej roboty. Ja osobiście jestem pod dużym wrażeniem. Nie bierz zbyt poważnie mojego wymądrzania, chociaż z drugiej strony wiedząc o tych maleńkich mankamentach możesz wymyślić jakąś teorię aby bronić się przed takimi mądralami jak ja. Tak trzymaj. Czekam na kolejny taki model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
07-03-17 22:35  Odp: [R/G] Mig-21. Moja inwencja.
Cyryl 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5
 

Super! Mało jest tzw. dioram z kartonowymi modelami, a tu taki cukierek.

--
W kolejce: Isuzu, Matsu, Fuso , Nagato, Junyo, Hiei, Yukikaze.Nisshin, Oyodo,
Akagi, Zuiho, Mogami, Tama, Nahi, SBT.
Do kupienia: Suzuya, Uranami, I-400..............

 
07-03-17 23:55  Odp: [R/G] Mig-21. Moja inwencja.
bradey81 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Endrju- Nie będę się bronić, bo masz rację . Wiem naprawdę , że podczas remontu nie było żadnego uzbrojenia . Ja chciałem budując ten model pokazać i dodać coś od siebie.
Tak naprawdę miał to być model pokazowy jak wszystko wewnątrz wygląda i co ciekawego jest ukryte. Jedyne co mogę powiedzieć to dziękuję i mądralą Cię nie nazwę .
To tylko model . Jeśli mówimy o następnej relacji to już prawie jest gotowa i będzie bardzo długa i stresująca dla mnie. Dziękuję.
POZDRAWIAM

 
08-03-17 08:31  Odp: [R/G] Mig-21. Moja inwencja.
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Samoloty to nie moja działka, ale to co żeś Pan odstawił w tym modelu to rewelacja! Najszczersze gratulacje i podziw!

--
54323031

 
08-03-17 11:45  Odp: [R/G] Mig-21. Moja inwencja.
bradey81 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 1
 

Witam
Petrov - na pana trza mieć wygląd i pieniądze jak to powiadają , a ja ani tego, ani tego ale pomysły za to są .Dziękuję.
Pozdrawiam

 
08-03-17 17:58  Odp: [R/G] Mig-21. Moja inwencja.
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Świetna robota. Gratuluję pomysłu i wykonania. Mam nadzieję, że zobaczę go gdzieś na żywo.

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024