FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-11-03 22:45  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
pompier     

Jest tu jeden myk. Przy używaniu przewodu giętkiego potrzeba zamontować jakoś samo urządzenie np. do blatu stołu. Na zdjęciu nie iwdać żednego takiego uchwytu, czy jet może w zestawie lub czy można go dokupić?

 
11-11-03 23:06  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ja bym go raczej powiesił, ale wieszaka też nie widać.

 
11-11-03 23:25  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

To, co ja kuiłem (firmy TIP) waży 375 gram. W zestawie są głowice 2,4 i 3,2 mm. Można dokupić Dremelowskie 0,8 i 1,6 mm wtedy najmniejsza średnica, jaką "łapie" to podobno ok. 0,4 mm. Pasują do tego wszystkie akcesoria, jakie oferuje Dremel (tarcze, frezy, uchwyt stołowy itp). Podczas testowania tarcz tnących obciąłem końcówkę porządnego śrubokręta Stanley o średnicy ok, 6 mm. Rzaz miał szerokość około 0,5-0,7mm (nie mierzyłem). Ale tarcza tnąca poszła w p....... ;) niemniej śrubokręt też....

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
11-11-03 23:33  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Irbar ten wygląda jakby solidniej, i ma płynną regulację obrotów, ale narzędzia pewnie też od... chrzanu tarcia ;o)
Poczekamy jeszcze z pół roku i będą po 50 PLNów, albo 150.

 
12-11-03 06:43  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
Fiban 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Do ergiego i Qrchaka, w zestawie nie ma statywu ani uchwytu mocujacego, testowalem uzycie walka gietkiego i urzadzenie nie musi byc mocowane, jest doskonale wywazone i po wlaczeniu lezy bez ruchu tam gdzie je polozylem, czy na stole, czy na ziemi, czy na kolanach nie ma roznicy, mozna je podwiesic wlasnym sunktem, chaczyk w sufit i kawalek sznurka.
Do Qrchaka, to narzedzie ma zastosowanie tylko i wylacznie amatorskie, jak ktos chce nim ciac druty, kilkaset sztuk dziennie o fi 6mm i wiecej, to lepiej kupic prosta gumowke :)

 
12-11-03 10:02  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Ale Irbar przeciął jeden drut.

 
12-11-03 10:23  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Przeciąłem na próbę. Chciałem sprawdzić co są warte dołączone akcesoria oraz samo urządzenie. Zaskoczyła mnie (pozytywnie) głośność pracy. Do około 20-25 tys obrotów jest nieźle. Jak się da na maxa, to niestety zaczyna pisko-gwizdać. Ale wystarczy zamias na MAX ustawiś regulację na ok. 5. Akcesoria nie sprawiają wrażenia przodowników jakości, ale nie spodziewałem się nic innego za tą cenę. Za podobny komplet akcesoriów Dremela trzeba zapłacić 140 PLN. Tarcze ścierne, polerskie, szczotki czyszczące.. cóż: robią to, co powinny. Przy ich pomocy zrobiłem sobie już kilka "dłutek" z narzędzi dentystycznych do formowania plomb. Cięcie śrubokręta było tylko sprawdzianem. I tak nie nadawał się już do użytku.
Wydaje mi się, że do zastosowań modelarsko- domowych jest to urządzonko wystarczające.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
12-11-03 22:04  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
randar 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
 

Chciałem tylko zauważyć coś co może się Wam przydać: od 1 stycznia 2003 nie ma już "rękojmii". Jest nowa ustawa, regulująca obrót towarami i odpowiedzialność sprzedawcy za nie. Nazywa się toto "Niezgodność Towaru z Umową" i trwa dwa lata od daty zakupu udokumentowanej paragonem lub fakturą . Zmieniły się trochę przepisy "egzekucyjne" - przy rękojmii już przy drugiej naprawie mogliśmy żądać wymiany towaru na nowy, wolny od wad, lub zwrotu gotówki, teraz jest to troche bardziej skomplikowane


 
12-11-03 23:47  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Randar, objaśnienie poproszę ;o)

 
13-11-03 08:13  Re: [Narzedzia] cos na ksztalt Dremela
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Ja mam podobne (domyslajac sie z opisu) urzadzonko jak Irbar, kiedys musialem powiercic troszke otworow wiertlem 0,5mm nalozylem wiec na wiertlo izolacje z przewodu elektrycznego i calosc zamocowalem w uchwycie 2,4mm. Dziala calkiem dobrze.
Mie jednak z calego urzadzanka najbardziej przydaje sie uchwyt do mocowania papieru sciernego (tego w postaci zwinietych rureczek) Idealnie nadaje sie do szlifowania grubej tektury (ustatnio 2mm w Holku z MM) Radzi sobie bardzo dobrze nawet z nasaczona cyjanopanem tekturka. Swietne do szlifowania na skos krawedzi wreg w szkielecie

pzdr
Kemot

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 5Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024