FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
18-02-17 18:42  Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ostatnio bardzo popularne są reklamy różnych suplementów, które ponoć leczą wszelkie dolegliwości i właśnie chciałbym, aby ten temat był takim suplementem do znanego tematu w którym część ludzi nie może ścierpieć, że ludzie mają jakieś opinie o modelach ich cenie, wyglądzie druku i innych sprawach związanych z ukazującymi się na rynku modelami kartonowymi.
Trudno zakładać do każdej zapowiedzi, czy nowości nowy temat więc tu można sobie pogadać o tym czy o tamtym modelu.

Kilka dni temu Pan Answer wyzdrowiał i bardzo dobrze : )))))) i od razu zaaplikował oczekującym na nowe modele iście końską dawkę nowych modeli co ważne w większości nie wydanych wcześniej w kartonie.
No i co my tu mamy - po pierwsze izraelski czołg Merkava IV LIC, którego powstawanie można było mniej więcej zobaczyć na innym forum, po drugie dawno zapowiadany i dalej zapowiadany : )))))) zestaw ciągnika siodłowego M 1070 Oshkosh z naczepą M 1000, po trzecie lokomotywę SU 46 po czwarte lotniskowiec Weser... Weser, a cóż to za cudo, no niemiecki on ci jest i owszem kiedyś był wydany w mizernej skali w wydawnictwie JSC - kto nie wiedział i nie widział proszę bardzo tak ten lotniskowiec wyglądał
http://www.mojehobby.pl/products/Lotniskowiec-WESER.html
Oczywiście Pan Answer proponuje model w dorosłej skali 1 : 200, co cieszy, bo chyba sam okręt jest mniej znany więc uważam, że temat ciekawy.
A jak już jesteśmy przy niemieckich lotniskowcach to wcale, a wcale nie pogniewał bym się jakby wydano lotniskowiec Graf Zeppelin we współczesnych standardach i wiedzy na jego temat.
Ostatnią zapowiedzią z tego wydawnictwa jest samochód pożarniczy o niebanalnej nazwie
MAN TGM Schlingmann HLF 20 Varus 4x4 - no chyba się nie pomyliłem : )))))) z propozycją do rozważenia jaki druk - to ja wybieram PÓŁ na PÓŁ : )))))

Post zmieniony (18-02-17 18:44)

 
18-02-17 19:38  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

: )))))))))))))))))

: ))))))))))))))))

: )))))))))))))))

a miałem popracować dzisiaj wieczorem na komputrze, ale tak jak było w przypadku postu napisanego o godz 11:50 tak i w przypadku tego z 18:42 nie ryzykuję bo ze śmiechu ledwo w klawiaturę trafiam...

: )))))))))))))))))))))))))))))

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
18-02-17 20:06  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

No i brawo za temat, tylko zmień tytuł, aby każdy wiedział o co chodzi.
Zmniejszy to prace adminom z czyszczeniem wątków. Ważne by się tutaj nie obrażać. Bo cały następny plan pójdzie w ,,,,,,,,,,
--

Post zmieniony (18-02-17 20:08)

 
18-02-17 22:32  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Halogenie, dzięki ci za ten temat - nie mogłem się od tygodnia zebrać żeby go założyć, bo mam już dosyć tego że chcę podyskutować o zapowiedziach i nowościach, a w temacie o nowościach i zapowiedziach nie wolno.

> po pierwsze izraelski czołg Merkava IV LIC, którego powstawanie można było mniej więcej zobaczyć na innym forum

Znaczy się surówka? A masz jakiegoś linka? Nie jestem fanem pancerki, ale Merkavę bardzo bym chciał. Tylko boję się, że będzie opracowana jak Abrams, tzn. poszycie będzie jednolicie wypełnienia kolorem zamiast posiadać jakąś waloryzację graficzną. Takie modele niestety muszą być malowane, co w moich oczach je przekreśla. Marzy mi się takie opracowanie jak Challenger 2 z GPMu.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-02-17 22:38  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
tomo11 

Na Forum:
Relacje w toku - 9
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

http://kartonwork.pl/forum/viewtopic.php?f=1&t=18252
Chyba chodzi o ten model.

Post zmieniony (18-02-17 22:38)

 
18-02-17 22:55  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ze tak wtrace... Kiedys kazda nowosc miala zapowiedz i jakos nikomu to nie przeszkadzalo, wiec nie rozumiem, gdzie tu teraz trudnosc. Co wiec szkodzi teraz? Nowosci/Zapowiedzi ma byc - w zalozeniu - praktycznie watkiem tylko informacyjnym i zbierajacym te informacje - i niech tak zostanie. Moim zdaniem obecnosc tego "suplementu" ma sredni sens, bo dyskusja bedzie jednoczesnie toczyc sie na paru torach, bo jeden bedzie dyskutowal o MiGu, drugi o P-40, a trzeci o jakiejs lodzi podwodnej, znajac zycie. I predzej czy pozniej, bedzie koniecznosc sprzatania - to gwarantuje. Jak wtedy to porozdzielac? I wtedy zapewne calosc pojdzie do kosza, ze szkoda dla wpisow majacych sens... Ja bym nie szedl ta droga...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
18-02-17 23:19  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zapowiedzi niech będą tylko zapowiedziami, a całe narzekania na cene i że nie takie malowanie niech ludzie tutaj piszą

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
18-02-17 23:21  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> ze szkoda dla wpisow majacych sens

To może umówmy się że tutaj wpisy po prostu nie mają sensu? Chciałbym mieć miejsce, gdzie w końcu mogę sobie pisać o zapowiedziach i nowościach bez obawy że to posty nie na temat i że zaraz mi je pokasują. Zakładanie osobnego tematu bo jakiś wydawca napisał na FB jedno zdanie że cośtam ma w planach, ale konkretów nie podał, jest dla mnie przerostem formy nad treścią.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
18-02-17 23:47  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Suplementy są najlepsze.... znaczy ci co je produkują mają z tego super zysk. Żadnych badań i tym podobnych czysty zysk. Jest jedno ale.... większość z ludzisków daje się na to nabrać i co? Dajmy ludziskom to czego chcą.. Pogadać, podyskutować, popsioczyć i nie zamykajcie im gęb dlatego bo mają coś do powiedzenia, albo że mogą coś powiedzieć.

 
19-02-17 02:44  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Killy, jesli wszyscy uczestnicy beda scisle trzymac sie wytyczonych regul, to bedzie to mialo sens. Drugi wpis w tym watku mowi mi, ze tak nie bedzie... Za dlugo jestem na tym forum, zeby nie probowac przewidziec tego, co bedzie sie dzialo. Nie jutro, moze nie za tydzien, czy miesiac, ale zrobi sie z tego watku smietnik... I co wtedy? Wszystko do kosza? A jak bedzie czesc postow merytorycznych i uzytecznych, to co zrobic? Nie mam opcji przenoszenia i segregowania Waszych wpisow, bo mechanika tego forum i narzedzi moderatorskich na to nie pozwala. Moim zdaniem formula osobnych watkow dla poszczegolnych zapowiedzi miala i ma sens, tylko ostatnio jakos sie przechylilo to wszystko w strone Zapowiedzi/Nowosci i tam znajdowalo ujscie. A tamten watek od poczatku istnienia mial byc w sumie tylko lista... Ale jak wolicie bigos, to przeciez nie moge zabronic... Nie mam zamiaru nikomu ograniczac swobody wypowiedzi, ale licze, ze sami bedziecie tego pilnowac. Jesli to zadziala, to nie mam nic przeciwko. Siadam z boku i bede sie przygladal...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-02-17 09:41  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Zgłaszam oficjalny wniosek o dodanie załącznika do suplementu, a jak będzie taka potrzeba to i ze czterech :)

--

Post zmieniony (19-02-17 09:41)

 
19-02-17 10:35  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ja uważam, że taki temat jest dobry. Można podyskutować na temat wydawanych modeli, czy to będzie cena czy też malowanie.
Przecież kto ma ochotę to wejdzie sobie poczytać, czy napisać swoją opinię. Kto nie ma zamiaru tego robić po prostu pominie temat
Każdy wie czym kończy się Z/N np wydanego modelu od Halinskiego. Wiecznie tam występuje temat ceny itp. Kończy się tematami w ogóle niezwiązanymi z modelem. Gdzie przychodzi admin czyści i zamyka wątek. I tak za każdym razem jest. To już wasz wybór w bawienie się w tego typy rzeczy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-02-17 10:39  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Tak zadam pytanie, ile już razy czyściliscie główny wątek -6-7 razy? A jeszcze nie skoczył się luty.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
19-02-17 10:46  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Czy nie lepiej podjąć dyskusję na temat nowości/zapowiedzi w osobnym, poświęconym konkretnemu modelowi wątku, a nie wsadzać wszystko do jednego wora, gdzie tematy będą się przeplatać, mieszać i gubić ? Jeżeli chcę się na jakiś temat wypowiedzieć szukam konkretnego, "zatytułowanego" wątku a nie przeglądam wszystkie wpisy w "Zapowiedziach...", "...- suplementach" itd. Po co kombinować ? Mamy wątek dotyczący nowego MM i tam się wypowiadamy, ale na ten konkretny temat, a nie co zostało spartolone w wydaniach tego modelu przez AH...
Uważam, że ten pomysł to przerost formy nad treścią...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-02-17 11:13  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Podzielam zdanie Rafaela. Dla mnie ma sens otwieranie osobnego wątku co do konkretnej zapowiedzi celem wymiany uwag o nim, a nie budowanie jakiegoś gigantycznego worka, w którym będą się kłębiły mniej czy więcej merytoryczne pogadanki o różnych modelach.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
19-02-17 19:40  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Podsumowując wymianę poglądów to mamy następującą sytuację po 24 godzinach od wpisania tematu i 1766 odsłonach :
ZAPOWIEDŹ [Z] - nie pasuje, bo nie ma jeszcze modelu więc : weżta się za klejenie, bo grupka ludzi niezainteresowanych tematem bije pianę;
NOWOŚĆ [N] - nie pasuje, bo weźta się za klejenie, modelarze śledczy, pieniacze, niezgodności nie rażą ;
NOWOŚCI I ZAPOWIEDZI - nie pasuje, bo temat ma być czysty, bo bicie piany, bo nie na temat;
NOWOŚCI/ZAPOWIEDZI - SUPLEMENT również nie pasuje, bo wszystko w jednym worku, bo bicie piany, bo przerost formy nad treścią;

No rzeczywiście z takim podejściem do tematu to nie ma właściwie po co strzępić klawiatury.

 
19-02-17 22:01  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Wyczuwam lekkie rozczarowanie Autora głosami krytycznymi, a przecież:
ZAPOWIEDŹ (Z) - pasuje,
NOWOŚĆ (N) - pasuje,
NOWOŚCI I ZAPOWIEDZI - pasuje,
NOWOŚCI/ZAPOWIEDZI - SUPLEMENT - niepotrzebne, przerost formy nad treścią...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
19-02-17 22:37  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak, tak Kilminster... a jak myślisz skąd te określenia zaczerpnąłem ? Oczywiście nie zauważyłeś czyszczenia zacytowanych tematów, zamykania tematów - jaaaaasne. Wyczuwam u ciebie delikatny brak obiektywnej oceny tego co dzieje się w tych tematach.

Wiele zapowiadanych modeli i wydanych nie posiada własnych tematów z tymi znacznikami, bo jak co roku ukazuje się po sto kilkadziesiąt modeli to trudno zakładać do nich oddzielne tematy i właśnie w takim temacie jak ten, ktoś kto miałby ochotę mógłby sobie napisać coś na temat danego modelu, ale przecież wiadomo to jest niepotrzebne i to przerost formy nad treścią : )))))))))

 
19-02-17 23:09  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Piotrek, chcesz, to prowadz ten watek. Twoj pomysl - Twoja odpowiedzialnosc. Poczekajmy jakis czas i zobaczymy, kto mial racje. Obym byl zlym prorokiem. Bo jesli bedzie to kumulacja narzekan na kolejnego drogiego Halinskiego odgrzewajacego kotlety, czy Answera, co znowu nie napisal o cyfrowym druku - czyli tym, co notorycznie pojawia sie przy kazdej okazji w podobnych watkach, to zaraz beda krzyki, zeby czyscic, usuwac, czy zamykac. A od slowa do slowa, zaraz beda i wycieczki osobiste... Jednego postu stad nie wytne, o nie. Ty zarzadzasz i pilnujesz. A ja tymczasem ide pokleic ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
19-02-17 23:16  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Halogen, piszesz, że wiele tematów nie posiada osobnych wątków, jasne, ale może jest to spowodowane niewielkim zainteresowaniem pewnymi modelami ? Jak pojawia się kontrowersyjny MM albo otaczany kultem AH to i osobny wątek od razu jest na forum. Może niszowe tematy nie potrzebują specjalnego omawiania, roztrząsania malowań, mierzenia grubości linii konturowych czy zgodności koloru części wycinanki z czarno-białym zdjęciem ? Zresztą... założony przez Ciebie wątek pewnie pozostanie na forum i czas zweryfikuje czy jest potrzebny czy nie. Oby nie doszło do tego, że oprócz dyskusji i wymiany poglądów na temat wydanych modeli będziemy dyskutować o dyskusji na temat tych wydań...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
20-02-17 06:06  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Rafael, moim zdanie właśnie po to powstał ten temat aby pisać o wszystkim, o cenie, o tym że Halinskiego nowy model to kotlet poprzednich.
Widzę jednak że wolisz bawić się czyszczenie każdego temat że znaczkiem Z/N. Za niedługo pojawi się nowy numer KA i ma 100 % pisanie o tym że to kotlet i że cena za wysoka ewentualnie że kupę 10 egzemplarzy.
Przecież nikogo na siłę się nie zmusza, aby tutaj zaglądał. Ważne żeby z tym temacie nie było personalnego obrażania czy to wydawców czy forumowiczów.

--

Post zmieniony (20-02-17 06:07)

 
20-02-17 07:49  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Bałagan będzie tu taki, że ciężko będzie utrzymać merytoryczną dyskusje, więc moderatorzy mają po części rację. Zrobi się z tego czat. Ale walczta, gadajta se, jeśli chceta.

 
20-02-17 08:58  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rajkub 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 9
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4
 

Grupa: WAK

Mój ostatni wpis w tym wątku.

Kolejny raz odczytujesz tekst jako atak na swoją osobę.
Kiedyś reagując na jedną, z awantur z Tobą wśród głównych bohaterów , napisałem jak powinno się reagować na niechcianą osobę w swoim wątku i dotyczyło to obu stron pyskówki, zinterpretowałeś to jako uwagę wyłącznie do Ciebie i obraźliwy tekst.

W tym temacie wyraziłem opinię, że w jednym worku bardzo szybko mało kto będzie się orientował czego kolejny wpis ma dotyczyć.
Pojedyncze wątki dotyczące konkretnych zapowiedzi po pewnym czasie znikają w odmętach forum, natomiast suplement będzie się rozrastał do niebotycznych rozmiarów i dłuuugo wyskakiwał przed inne, merytoryczne wątki.

Jak na początku zaznaczyłem nie będę tutaj nic więcej wpisywał, ale zaglądać tak.
Jak zobaczę, że schodzi do parteru i staje się o"hyda parkiem z wzajemnymi wyzwiskami i obrażaniem, to wykasuję całość bez bawienia się w sortowanie wpisów.

Komuś nie pasuje ? Internet jest wielki i wytrzyma więcej.

--
Pozdrawiam, Rajkub
__________________
niedokończona opowieść M3A1WHITE

 
20-02-17 18:09  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Ten wątek zawsze fajnie się czyta, nie trzeba kabaretu oglądać...

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
20-02-17 18:56  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

No to ja mam pytanie do moderatorów: a co jeśli pojawienie się zapowiedzi/nowości prowadzi do *merytorycznej* dyskusji która nie dotyczy modelu jako takiego? Ot przykład który utkwił mi w pamięci sprzed jakichś dwóch czy trzech tygodni: zapowiedź Chengdu J-10 i komentarz, bodajże zbiga, że chińskie lotnictwo to mu się kojarzy głównie z poradzieckim sprzętem. I miałem naprawdę sporą ochotę zacząć dyskusję na ten temat, bo taki obraz chińskiego lotnictwa jest obecnie po prostu nieaktualny. Ugryzłem się w język i nic nie napisałem, bo i tak post by został skasowany. Tyle że jak bym miał osobny temat o zapowiedzi, to to też by była dyskusja nie na temat. Co więc mam zrobić? Bo póki co po prostu gryzę się w język i nie piszę takich pobocznych komentarzy, tylko mnie cholera bierze że jestem na forum dyskusyjnym, a dyskutować nie mogę.

Założenie jest takie, żeby w temacie z zapowiedziami i nowościami były tylko posty zawierające zapowiedzi i nowości, a cała dyskusja - mniej lub bardziej na temat - była w tym tutaj wątku. Niestety, bez wsparcia moderatorów to nie ma szans powodzenia i ten temat nie ma racji bytu. No i nie wiedzieć czemu niektórzy naprawdę na siłę postanowili już od początku zrobić w tym temacie śmietnik - co widać chociażby po wpisie powyżej. Wielkie dzięki.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
20-02-17 20:31  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Killy, o takim temacie mozesz podyskutowac w dziale Lotnictwo.

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-02-17 20:40  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Owszem, ale zdajesz sobie sprawę, że jeśli temat wychodzi naturalnie przy okazji zapowiedzi to raczej takie rozwiązanie średnio działa?

Zresztą nieważne. Miałem poczucie że taki temat jak ten bardzo by się przydał, ale skoro nie to nie. Najwyżej się będzie robił bajzel w temacie z zapowiedziami. Trudno. Idę pokleić.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
20-02-17 21:03  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Killy, moderatorzy w osobie mojej i Rajkuba wyrazili swoje obawy co do zasadnosci istnienia takiej formy. O jakim wsparciu z naszej strony w takim razie myslales? Bo mam wrazenie, ze cos mi umknelo... Jesli dyskusja na temat nowosci toczylaby sie w odpowiednich watkach, tematy poboczne w dzialach tematycznych, badz w razie calkowitego problemu z zakwalifikowaniem - w Karton Cafe - to jaki jest sens utrzymywania tego watku? Zeby byl pod reka, na forum glownym i mozna byloby tam wpisac, cos mniej lub bardziej z jakas zapowiedzia/nowoscia zwiazane, a przy okazji zbaczac z tematu w dowolnym momencie? Moze w ogole zrezygnowac z podzialu na watki i piszmy wszystko w jednym? A co. Ciekawe kto sie wtedy polapie o co chodzi, na przyklad na 143 stronie takiego watku. Dlatego wlasnie funkcjonuje ten podzial na podfora tematyczne i konkretne watki, w miare uporzadkowana architektura, ktora jakos do tej pory dzialala i spelniala swoje zadanie. Nagle dowiaduje sie, ze to zamach na mozliwosc dyskutowania... Przedsmak tego, o co sie obawiam, masz wlasnie powyzej.

Ja nie widze problemu w tym, aby, jesli zajdzie potrzeba, chec, czy inny zbieg okolicznosci, to w "zapowiedziowym" watku podawac linka do nowego watku, utworzonego na temat poboczny w odpowiednim dziale i tam przekierowac dyskusje...

BTW, jak tak wszyscy usiadziemy i pokleimy, to ile bedzie nowych relacji do obgadania ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
20-02-17 22:13  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

konradoo jak ten wątek może ci się ZAWSZE fajnie czytać jak on istnieje 2 dni - chyba ci się wątki pomyliły co mnie, tak jak twoje pojawienie się w tym temacie również jakoś kompletnie nie dziwi : ))))))))

Dla jasności napiszę jeszcze parę słów.
Jest to chyba oczywiste, dla każdego kto czyta wypowiedzi forumowiczów, ale napisze to dla tych co nie wszystko czytają - otóż ten temat powstał ponieważ pojawiły się takie propozycje na forum, a ja ten temat tylko zmaterializowałem wpisując go na forum i dokonując pierwszego wpisu... i tyle.

Oczywiście nawet przez sekundę nie wątpiłem, że za chwilę w ten temat wpiszą się tacy ludzie jak ceva, kalafior, konradoo... a pewnie w odwodzie czeka jeszcze kilku "fachowców" od tego, który temat jest cool na forum, a który beee : )))))))

To jest zupełnie oczywiste, że się wpisali, bo przecież widzieli, że moja prośba do Rajkuba o posprzątanie poprzedniego założonego przeze mnie tematu została całkowicie zignorowana przypadek - nie sądzę : ))))))))))
Reasumując oni mają po prostu na takie teksty całkowite przyzwolenie i w tym momencie powoływanie się na ich wpisy, i pokazywanie, że wątek będzie z tego powodu śmietnikiem zamiast usunięcia tych wpisów to już jest niestety całkowite kuriozum : ))))))))

Aaaaaa i jeszcze, żeby tak bardziej kartonowo to takie małe nawiązanie do dzisiejszego MM https://www.youtube.com/watch?v=vwCWwZetRaI

 
20-02-17 22:37  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> O jakim wsparciu z naszej strony w takim razie myslales? Bo mam wrazenie, ze cos mi umknelo

Przepraszam, faktycznie zostawiłem to w sferze domysłów :-) Chodziło mi o oficjalne błogosławieństwo inicjatywy, tzn. temat zapowiedzi i nowości jest tylko do tego żeby były w nim posty z zapowiedziami i nowościami, a każdy inny byłby od razu kasowany. Natomiast od dyskusji byłby ten temat.

> Jesli dyskusja na temat nowosci toczylaby sie w odpowiednich watkach, tematy poboczne w dzialach tematycznych, badz w razie calkowitego problemu z zakwalifikowaniem - w Karton Cafe - to jaki jest sens utrzymywania tego watku?

No więc *gdyby* przesłanka była spełniona - gdyby dyskusje toczyły się w odpowiednich wątkach - to sens tematu byłby żaden. Ale sam przecież widzisz, że tak nie jest, że dyskusje w wątku z zapowiedziami i nowościami regularnie schodzą na inne tory (ile to już razy w tym roku wątek był czyszczony?). Dla mnie wniosek jest taki, że jednak istnieje potrzeba jakiejś swobodnej dyskusji napędzanej tym co dzieje się na rynku wydawniczym.

> Zeby byl pod reka, na forum glownym i mozna byloby tam wpisac, cos mniej lub bardziej z jakas zapowiedzia/nowoscia zwiazane, a przy okazji zbaczac z tematu w dowolnym momencie

Tak, dokładnie. Czy posiadanie JEDNEGO takiego tematu to będzie katastrofa?

> Moze w ogole zrezygnowac z podzialu na watki i piszmy wszystko w jednym? A co.

Nie uważasz, że przeinaczasz moje słowa?

> BTW, jak tak wszyscy usiadziemy i pokleimy, to ile bedzie nowych relacji do obgadania ;)

No więc ja nie byłem gołosłowny i mojemu Wildcatowi kilka części przybyło. A ty co zrobiłeś dla swojego modelu? :-)

Dla mnie koniec dyskusji. Wydawało mi się, że to dobry pomysł, ale skoro nie to trudno. Przyjmuję i akceptuję punkt widzenia moderatorów - w końcu to wy sprzątacie forum ze śmieci generowanych przez użyszkodników, rajt?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
20-02-17 22:46  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Halogen nie pomyliły SUPLEMENT jak sama nazwa wskazuje to uzupełnienie,kontynuacja poprzedniego wątku którego jesteś autorem i aktorem w jednej osobie. I nie szukaj powodu do zwady....bo znowu będziesz musiał chodzić przy spódnicy. Albo zrezygnować z wyjazdu z powodu swoich grzeszków na forum :)&

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
20-02-17 23:03  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

konradoo - słabo bo to jest SUPLEMENT do tematu założonego przez uważaj skup się : NORVIKA i wie to każdy tylko nie ty.
O trzymaniu się spódnicy jak to ty sobie tam uroiłeś to już ci tłumaczyłem na forum - chcesz to na piśmie, czy jak ? Wiesz dobrze, że jest to kłamstwo, ale jak widać stosujesz sprawdzone metody.
Za takie teksty powinieneś na kopach być wyniesiony z tego forum.
Żałosne to jest.

 
20-02-17 23:11  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

No i sen poszedł w... teraz będę się pół nocy brechtał jak wspomnę TEN suplement ze spódnicą...


:-))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))))



--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
20-02-17 23:14  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kłamstwo podobnie jak to że wywalili Cię z każdego forum modelarskiego bo wszędzie robiłeś bałagan -delikatnie mówiąc. Na żadną imprezę modelarską nie jeździsz, a co najlepsze nic nie kleisz.....ale w twojej ocenie jesteś modelarskim autorytetem który trzeba wielbić i się zgadzać. Jak widzisz jest kilka osób które nie boją się tego napisać. I na koniec jesteś na forum dzięki jednej osobie i dobrze to wiesz....

Niech administracja to wykasuje, zachowa w archiwum lub zrobi z tym co chce. Szkoda nerwów, czasu i sił na uświadamianie tego typa.

--

Post zmieniony (20-02-17 23:27)

 
21-02-17 00:00  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> bo wszędzie robiłeś bałagan

konradoo, przecież póki co to ty robisz większy bałagan w tym temacie niż halogen. Aż zacytuję słowa kolegi Bizona z poprzedniej strony wątku:

> Przecież nikogo na siłę się nie zmusza, aby tutaj zaglądał. Ważne żeby z tym temacie nie było personalnego obrażania czy to wydawców czy forumowiczów.

Więc może trzymajmy się tego?

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
21-02-17 00:03  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Mówisz masz....

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 
21-02-17 00:08  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Killy,

>No więc *gdyby* przesłanka była spełniona - gdyby dyskusje toczyły się w odpowiednich wątkach - to sens tematu byłby żaden. Ale sam przecież widzisz, że tak nie jest, że dyskusje w wątku z zapowiedziami i nowościami regularnie schodzą na inne tory (ile to już razy w tym roku wątek był czyszczony?). Dla mnie wniosek jest taki, że jednak istnieje potrzeba jakiejś swobodnej dyskusji napędzanej tym co dzieje się na rynku wydawniczym.

Gdyby forumowicze stosowali sie do przyjetych norm, to nie byloby koniecznosci robienia porzadkow trzy razy dziennie. Niestety nikt nie jest idealny, sam czasem tez cos wtrace. Niestety tez, obecnosc tego watku niczego nie rozwiaze, a za moment beda suplementy do suplementow i suplementy suplementow do suplementow. Wystarczylo wyrazic niema zgode na obecnosc tego watku i sam widzisz, CO NIEKTORZY JUZ SOBIE W NIM WYCZYNIAJA (tak, mam nadzieje, ze to tez zauwaza...)

> Tak, dokładnie. Czy posiadanie JEDNEGO takiego tematu to będzie katastrofa?

W moim odczuciu to juz jest. "Towarzystwo wzajemniej adoracji", co to zyc bez siebie nie moze, skutecznie mnie utwierdza w przekonaniu, ze zgoda na ten eksperyment byla bledem... Chociaz teraz zastanawiam sie, czy moze lepiej nie zostawic tego watku, aby sobie ulzyli i polzyli na siebie, tylko po co inni musza to widziec i przez to cierpiec?

> Nie uważasz, że przeinaczasz moje słowa?

Przepraszam, na sarkazm mi sie zebralo ;)

> No więc ja nie byłem gołosłowny i mojemu Wildcatowi kilka części przybyło. A ty co zrobiłeś dla swojego modelu? :-)

A zrobilem, tez goloslowny nie jestem ;)


Uzyszkodnicy - musze zapamietac :)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-02-17 08:07  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Rafael, podziwiam Cię za zachowanie powagi i sklejenie czegokolwiek, ja ostatnio z powodu akcji takich jak obecna jestem tak rozbawiony, że nie mogę. Normalnie nie mogę, ani sklejać ani projektować. ;-)
To jakiś spisek? Robicie to specjalnie prawda?

;-))))))

Kurde, zabierzcie Norvikowi temat z nowościami i oddajcie Passerkowi, niech prowadzi, niech się w nim uzewnętrznia, niech wstawia linki z internetu, dopóki znowu nie wyleci (choć to coraz mniej prawdopodobne). Jego ego cierpi, wyje spod stołu jak hiena nad Pilicą. Co mu zostało innego, przekwitły projektant, nieczynny modelarz, niech chociaż się pocieszy tym, że może być jeszcze w jakimś ułamku i dla wąskiego grona w centrum uwagi...

PS. Co Ty sklejasz, czy ta pikseloza to taki kiepski druk czy "walonrynzancja"?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-02-17 08:24  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Wojtek, potrzebne sa te osobiste wycieczki i robienie pieprznika, zeby tylko udowodnic moje obawy? Nie wytrzymasz, zeby tej szpili nie wbijac? Jak i cala reszta... Dorosli ludzie... Ja tez sie zaczalem swietnie bawic, patrzac jak sobie powarkujecie, zabki szczerzycie, jak tylko jeden drugiego wyczuje... Z zachowaniem powagi ma to niewiele wspolnego, a potem moze zrobi sie jeszcze zabawniej, jak najwyzsza instancja wkroczy, bo sobie z emocjami towarzystwo nie daje rady i uparte jest, zeby cos udowodnic. Tylko naprawde nie rozumiem, w jakim celu...

P.S. Pikseloza ma taka byc, na to pojdzie i tak folia amelinowa ;) Zarye skladam...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-02-17 08:39  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Заря? Eee, to Ty teraz w kosmos lecisz... ;-))))))))))))
Masz rozrzut. :-)))

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
21-02-17 08:55  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mój post:
"Bałagan będzie tu taki, że ciężko będzie utrzymać merytoryczną dyskusje, więc moderatorzy mają po części rację. Zrobi się z tego czat. Ale walczta, gadajta se, jeśli chceta."

A Halogen na to:
"Oczywiście nawet przez sekundę nie wątpiłem, że za chwilę w ten temat wpiszą się tacy ludzie jak ceva, kalafior, konradoo... a pewnie w odwodzie czeka jeszcze kilku "fachowców" od tego, który temat jest cool na forum, a który beee : )))))))
Reasumując oni mają po prostu na takie teksty całkowite przyzwolenie i w tym momencie powoływanie się na ich wpisy, i pokazywanie, że wątek będzie z tego powodu śmietnikiem zamiast usunięcia tych wpisów to już jest niestety całkowite kuriozum : ))))))))"

Faktycznie, to mój post był miałki i nie na temat, w dodatku podszyty personalnym atakiem. Widać to gołym okiem.

Rafael, Rajkub, czy mogę poprosić abyście oficjalnie napisali tu i teraz:
"Wszystkie posty Kalafiora w założonych przez Halogena tematach będą kasowane, bez względu na ich treść i poziom merytoryczny"
Nie wiem na czym stoję...

 
21-02-17 09:31  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Kalafior, przecież wystarczy, że nie będziesz zaglądał i się wpisywał w tematy przez niego założone, a admin nic nie musi kasować, czy czyścić. To samo dotyczy wszystkich co nie lubią Halogena. Więc największy śmietnik w tym momencie to wy robicie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-02-17 09:50  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Problem w tym, że ja nie robię śmietnika, tak samo jak Ty tego nie robisz. Wyraziłem wcześniej swoje zdanie. Tak samo jak Ty, w poście powyżej tego który zacytowałem. Więc nie rozumiem o co mu chodzi. I tyle.

Post zmieniony (21-02-17 09:51)

 
21-02-17 11:36  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
FloggerB   

Aha - to tutaj zaszył się określony elektorat.
A ja myślałem że opalają się w SanEscobar na plaży Esperal.

Pozdrawiam merytoryczną rogaciznę i nierogaciznę:))

Post zmieniony (21-02-17 11:37)

 
21-02-17 12:25  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Kalafior, ale niby czemu mam kasowac? Jak bedzie niezgodny z regulaminem, to poleci - niewazne, czy Twoj, Passera, moj, Rajkuba, czy jakiegokolwiek innego uzytkownika. To od Was zalezy jak sobie ukladacie relacje i nie moja w tym glowa, zeby za Was to robic. Jak ostatnio proponowalem wypicie wspolnego piwa lub jakas mala ustawke dla recznego wytlumaczenia sobie problemow, bo moze na migi bedzie latwiej, to zasugerowano, ze do przemocy namawiam... ;) Rajkub juz kiedys w najprostszy sposob wytlumaczyl, co robic, zeby byl relatywny spokoj - syndrom "zadzumionego". Dziwi mnie wiec nieustanny upor kilku forumowiczow, nawzajem testujacych swoja, a przy okazji i nasza, odpornosc...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
21-02-17 12:31  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Mnie natomiast dziwi, że on reaguje w takim sposób dosłownie na wszystko. Nie ważne czy na temat czy nie, liczy się kto napisał. A ja najzwyczajniej w świecie wyraziłem swoje zdanie absolutnie w żaden sposób nie pijąc do niego. A to rozumiem, że czynić mogę? To mu to wytłumaczcie.

Post zmieniony (21-02-17 12:33)

 
21-02-17 14:12  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Z czegoś to wynika, pewnie z przeszłości jak być naciskany. Wiem coś o tym bo gdy był jako Passer była na niego nagonka i ja miałem w tym mały udział.
Póki co nie mam do niego zastrzeżeń. Wstawia dużo ciekawych rzeczy, ale widać nadal komuś to przeszkadza ta osoba.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
21-02-17 14:27  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Lesio73 

 

Seks! Zalecam Panom seks! Ja wiem, że Christmas bywa częściej ale uwierzcie - to pomaga!
Ostatecznie można to zrobić nawet samemu! Tylko rączki umyć przed powrotem do klawiatury :-)

 
21-02-17 14:54  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
Alski 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 11
Galerie - 2


 - 2

Lesio - masz rację , człowiek wtedy spolegliwszy jest :)

--
Douglas Preston, Lincoln Child- seria Pendergast, Jo Nesbo seria Harry Hole , Lee Child

Wiem jak się robi modele doskonałe ... ino nie umiem :)

 
21-02-17 14:58  Odp: Nowości/Zapowiedzi - 2017 - Suplement
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Oj tam zaraz seks :). A nie wystarczy https://www.youtube.com/watch?v=3q3c0NEZMTs od 0:28

--
Pozdrawiam.
-----------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Ten wątek został zamknięty 


© konradus 2001-2024