FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-02-17 17:38  [R/G] Japoński czołg średni Chi-he MM
GTiStyle 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Czołem!
Za namową kolegi zdecydowałem się zamieścić relację z budowy modelu, który był już opisany nie raz i nie dwa. Stąd też każdy babol będzie tylko i wyłącznie moja winą. Oby ich jak najmniej. Model dla mnie pierwszy "poważny" dlatego też wszelkie uwagi będę sobie brał do serca. Znając mnie to dużo rzeczy lubię sobie utrudniać i pewnie wiele pytań mi się nasunie. Kilku użytkowników tego forum już molestowałem o to by zdradził mi kilka tajników w jaki sposób powstają prezentowane dzieła.



Zacząłem zgodnie z instrukcją. Z racji tego, że model kupiłem przez zupełny przypadek, wycinałem elementy starym nożem excela... no cóż. Dopiero teraz zauważam, że olfa wycina zdecydowanie lepiej. Co kto lubi. Elementy podkleiłem tekturą 0,8mm. Po przeczytaniu jednego z warsztatów i pomierzeniu doszedłem do wniosku, że to dobry pomysł. Wzmocniłem dół poprzez doklejenie kilku wstawek.





Górnej pokrywy jeszcze nie przykleiłem. A jeden z elementów kadłuba zapadł się. Obstawiam, że jest to wina(oprócz mojej) zbyt cienkiej tektury lub tego, że moja była dziwna i trochę czasu spędziła między książkami by ją wyprostować.

Na następny raz chciałbym poskładać żaluzje z korytkami i zamknąć kadłub. Czy mi się to uda? Zobaczymy.

--

Post zmieniony (20-08-20 17:27)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
GTiStyle 6769 03-02-17 17:38
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
LuZaK 953 04-02-17 10:54
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
Endrju 550 04-02-17 12:07
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
GTiStyle 626 19-04-17 13:01
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
Jorzik 601 20-04-17 08:31
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
GTiStyle 304 21-04-17 09:37
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
Borowy 409 21-04-17 20:50
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
GTiStyle 453 04-12-17 09:57
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
Jorzik 343 06-12-17 20:55
 Odp: [R] Japoński czołg średni Chi-he MM  nowe
GTiStyle 499 06-12-17 22:09

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024