FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-01-17 20:21  [R/G] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Witam, więc postanowiłem zrobić sobie relacje z budowy modelu, "przymusowy" wybór padł na model podarowany od dziewczyny. Na początek okładeczka moim zdaniem jedna z ładniejszych ostatnimi czasy.



Efekty pracy po około dwóch tygodniach.



Bryła kadłuba ukończona, był skromny problem z elementem szkieletu RL a mianowicie wcięcie na część C było o około 1-2mm za małe(nie pamiętam już ile).
Element błotnika 13C prawostronne przypadkowo pociąłem i wykorzystałem jako wewnętrzna podpórka błotnika 13P. Dzięki zapasowi koloru udało się mój błąd dość skutecznie naprawić. Retusz wykonuję za pomocą Pactry 88 (114 też by pasowała)

Aktualnie trwają prace nad osłoną koła napędowego.



Ponieważ płyta pokrywy silnika jest skomplikowanym elementem i zrobienie jej musi "nabrać mocy prawnej" to później popracujemy nad kołami i gąsienicą (wycinankową),

--

Post zmieniony (17-07-17 14:04)

 
07-02-17 10:09  Odp: [R] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Syriuszu kleję butaprenem (większe powierzchnie) i pattexem (mniejsze powierzchnie) w kilku miejscach uzupełniałem SG. Każda płaszczyzna klejona osobno poza częścią 4 (płyta nad silnikowa) którą to udało się przykleić w całości.

Osłony już na miejscu, część 1 a dokleję później.



Teraz powstają koła jezdne, mam już dwa.



Po sklejeniu ze sobą części 51 g i f należy wystający nadmiar ściąć aby zmieściła się w sklejony pierścień części 51 c i d



--

Post zmieniony (01-07-17 17:51)

 
14-02-17 18:42  Odp: [R] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Kilminster, wszystkie śruby są i będą wycinankowe, te na osłonach mają około 2mm średnicy i problemu z nimi nie było, większym wyzwaniem są śruby na kołach - około 1mm średnicy. Luzak, wysłałem skan przez Face'a.

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
14-03-17 11:48  Odp: [R] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Witam, ciągły brak czasu sprawia iż tempo prac niewielkie (ciągle będę na to narzekał), po miesiącu zrobiłem wszystkie pozostałe koła i umieściłem na swoim miejscu.



Część 51 (bandaże kół) są o 2szt. za dużo.
Ponieważ nie udało mi się dobrze wyretuszować kół napędowych i napinających pomalowałem obręcze Pactrą A54 (gun metal).
Koła napędowe przyłożone na sucho, żeby w późniejszym czasie dobrze gąsienice ułożyć. Przy ich montażu pominąłem część 20f ponieważ sprawiała ona, że koła za bardzo "wystawały".
Teraz zajmę się gąsienicą (2 miesiące pracy).

--

Post zmieniony (01-07-17 17:55)

 
19-04-17 19:35  Odp: [R] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Są postępy, udało się sprawnie zrobić i zainstalować gąsienice oraz tylne haki. Moje gąsienice mają po 68 ogniw i miałem drobne problemy z montażem, musiałem je odrobinę porozciągać żeby pasowały (70 ogniw, było za długie i taśma już się tak nie układała).
Aktualnie kończę ogniwa zapasowe i teraz to już z górki:)



Post zmieniony (01-07-17 17:57)

 
10-06-17 16:40  Odp: [R] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Mała chaotyczna aktualizacja, uzupełniłem trochę elementów z przodu, częściowo wieżyczkę dowódcy.



Drewno można już pociąć i schować graty w skrzynce.



Druga skrzynka czeka na dokończenie, zapas gąsienicy już gotowy.



Tylna "klapa" uzupełniona, górna pokrywa silnika na 66% :)



cdn.

--

Post zmieniony (01-07-17 18:01)

 
14-06-17 06:45  Odp: [R] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Mechanizm napinania jak najbardziej jest lecz ja w swej pysze (bo przecież przy T34 z MM wszystko pasowało) zablokowałem go, będąc pewnym że jak taśma będzie za długa to zwis między kołami załatwi sprawę.

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
07-07-17 11:12  Odp: [R] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Witam, czas na przedostatnią aktualizację,
Zbiorniki paliwa + tył kompletny:



Górna płyta kompletna:



Powstaje "jarzmo zła", nie lubię sklejać listków:



Pozostało:
-jarzmo zewnętrzne wraz z armatą
-liny holownicze
-antena
-druciane uchwyty po prawej stronie (wz.III)

Koniec jeśli wszystko dobrze pójdzie w przyszłym tygodniu.

cdn.

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
17-07-17 14:02  Odp: [R/G] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Aparat wrócił znad morza, pora zakończyć relację.

Tak udało się wykonać osłony jarzma i armatę, niestety po prawej stronie można zobaczyć delikatną szparę, same elementy listkowe są bardzo trudne.



I rzut oka na całość:





Koniec

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 
18-09-17 13:46  Odp: [R/G] SU-85M WAK
Madness 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 20


 - 1

Dziękuje bardzo za pozytywne opinie :)
StuG'u dwa dni pracowałem nad jarzmem a i tak za szybko powstało, syndrom - "zaraz będzie koniec, zaraz będzie koniec!", listki są elementem który w moim wykonaniu wymaga jeszcze wiele treningu.
Ponieważ pochodzę z wielkopolskiego "flatlandu" :) wyjazd do Przeciszowa zawszę łączę z wypadem na dość pobliskie różnorakie skałki więc na konkursie pojawiam się na "nie za długo".
Niemniej graby będzie można ścisnąć już za nie cały rok w rzeczonym Przeciszowie :)

--
Pierwsza Stolica! Aktualnie Poznań.

G: Tiger Mm

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024