FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
23-01-17 16:20  [R/G] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jako że Sherman i podstawka potrzebują teraz czasu na schniecie poszczególnych warstw farb itp rzeczy, zabrałem się wczoraj za trzeci, obowiązkowy (po T-34 i Shermanie) dla mnie czołg, czyli Tygrysa. Wycinanka z wydawnictwa Answer wraz z laserowo wycinanym szkieletem. Szkoda, że w zestawie laserowo wycinanym nie ma kół i tych cieniutkich pierścieni na nie, bo ich ilość mnie przeraża :( Ale jak się zje i popije to się ponoć wszystko zrobi :) Model będzie tradycyjnie dla mnie malowany.



Gąsienice będą żywiczne z Panzer Hobby Art wraz z drewnianą lufą i kilkoma innymi duperelami.
Do zrobienia tematu podstawki zakupiłem też drugi model. Jako, że Tygrys będzie z frontu wschodniego, wybrałem do niego jako ,,dekorację" Gaza AA z wydawnictwa Angraf.



Czytając inne relacje z budowy tego Tygrysa okazało się, że problemem jest zapadająca się górna płyta kadłuba i dlatego korzystając z doświadczenia innych dałem dodatkowe wzmocnienia pod nią.



Obecnie kadłub jest już obklejony.



Muszę się konkretnie brać za budowę bo przyszły dowódca pilnuje postępów prac i czeka kiedy będzie mógł wyruszyć na front ;)



--

Post zmieniony (16-08-21 14:13)

 
23-01-17 18:09  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No to masz pierwszego kibica. Temat świetny i do tego malowanie. Czad.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
23-01-17 18:45  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Ja również zasiadam na widowni, gdyż też sklejam tego kociaka. Relację prowadzę na papermodels, niestety nie mam za dużo czasu na lepienie, więc pewnie mnie wyprzedzisz. Powodzenia w budowie.

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
23-01-17 19:11  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. TheSnake - mam dodaną Twoją relację do obserwowanych i jak na razie przynajmniej, to ja patrzę jak Ty sklejasz ten model. Pisząc w pierwszym poście o wzmocnieniach kadłuba miałem na myśli właśnie Twoją relację :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-01-17 19:29  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Siadam i ja.
Bardzo dobrze,że podkleiłeś pudło. Będzie się działo.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
23-01-17 19:37  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
23-01-17 19:47  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
TheSnake 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 1

Borowy - cieszy mnie to niezmiernie, że moje wypociny mogą być komuś pomocne ;) swoją relacją na konradusie trochę mnie ubiegłeś, gdyż przy następnej aktualizacji (która już niebawem) planowałem poprowadzić swoją również tutaj,

--
Wojtek/Kołobrzeg
W budowie: Tygrys w Panzer Grau

 
23-01-17 19:52  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2
 
21-02-17 20:30  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Taka malutka :) aktualizacja. Kadłub pospawany i trochę powalczyłem z przodem. Ździebko tam pozmieniałem wzorując się na zdjęciach oryginałów.



1 - Pogrubiłem poziomą płytę i wysunąłem poza kadłub podwozia tak żeby opierały się na nich przednie błotniki.
2 i 3 - Odkleiłem od szkieletu odcięte przedtem paski oklejki kadłuba, a na całą płytę nakleiłem jeszcze jedną warstwę brystolu, żeby była różnica w wysokości pomiędzy poziomą, a pionowymi płytami.



4 - Dodałem śruby.



5 - Zrobiłem imitacje śrub na wkrętak.
6 - Zmieniłem kształt wycięcia w zamknięciu wizjera.
7 - Dorobiłem boczne ,,listwy" zamkniecia.



8 - Przedłużyłem boczne ściany w stosunku to tylnej.

I to by było na tyle :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-03-17 21:00  Odp: [R] PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Answer, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dużo czasu upłynęło od czasu poprzedniej aktualizacji, ale niestety chroniczny brak czasu przystopował trochę budowę modelu. Dzisiaj wyposażanie przodu kadłuba. Pozmieniałem wszystkie zawiasy i wykonałem od podstaw zabezpieczenia zamykania bocznych części błotników. Wykonałem też boczne błotniki na kadłubie.



Musiałem się spieszyć ze stanowiskiem strzelca, bo już się niecierpliwił :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 7Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024