FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
10-08-16 18:39  [R/G] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ukłony,

oto kolejne wybryki Rico na podłożu kolejowym. ;-)
Jako, że od kilku lat zauroczony (czy może zakochany?) jestem w kolei Cukrowni Kruszwica, to postanowiłem w końcu realizować swój szalony plan. :-)))



Mimo, iż materiały mam dość bogate (Świat Kolei, Stalowe Szlaki, Modelarz...), to kolejne są jak najbardziej pożądane! I tak oto w dzień ukończenia jachtu holenderskiego rowerkiem podjechałem do księgarni, by nabyć jedyną tam sztukę opracowania „Parowozy wąskotorowe produkcji polskiej” autorstwa Bogdana Pokropińskiego.
Spośród niezliczonej tam ilości parowozów wybrałem oczywiście kruszwicki. Takich z cukrowni jest tam więcej, niż jeden. :-)
Jeszcze odnośnie książki, to dla mnie jest nawet > za tania <! jak na to co możemy tam znaleźć. Szacun! Brać ludzie póki nie wykupili! ;-D

Trochu o oryginale.



Parowóz typu C1n2t na tor 750 został wyprodukowany w Warszawskiej Spółce Akcyjnej Budowy Parowozów (WSABP). Typ parowozu oznacza tendrzaka o układzie osi 0-3-1, dwucylindrowego, na parę nasyconą. Dokumentacja maszyny była gotowa w roku 1926, natomiast w 1927 parowozik wyjechał z hali o własnych siłach.

http://www.repozytorium.fn.org.pl/?q=pl/node/8147

Chęć zakupu parowozu wyraził zarząd Cukrowni Kruszwica i takim oto sposobem trafił na kolej buraczaną, gdzie szczęśliwie przejeździł aż do roku 1968.
Parowóz różni się trochę od egzemplarza na zdjęciu i filmie, gdyż cukrownia zażyczyła sobie dwukrotne powiększenie zbiorników na wodę.
Jako ciekawostkę należy dodać, iż był to pierwszy parowozik wąskotorowy wyprodukowany przez WSABP. :-)
Informacje na podstawie ww. opracowania.

Trochu o modelu.

Model powstaje nad podstawie dokumentacji zawartej w książce „Parowozy wąskotorowe produkcji polskiej” autorstwa Bogdana Pokropińskiego. Będzie on w skali H0e. Zeskanowałem i wydrukowałem rysunki oraz sprawdziłem czy pasują na mój "profesjonalny" tor. ;-)



Skoro wszystko grało, to heja!







Jak widać powstała ostoja oraz poprzecznice.
Na chwilę obecną to tyle. :-)

Pozdrowionka!

--

Post zmieniony (15-01-17 10:44)

 
10-08-16 19:00  Odp: Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Arturo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

Zasiadam:)
Czemu taki malutki? : (

 
10-08-16 19:03  Odp: Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Zapraszam!
Bo jak wąskotorówka, to tylko H0e. :-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
10-08-16 20:15  Odp: Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Zboczeniec z Ciebie :P Dla mnie 1:45 to już za mało na wąskotorówki. A "Parowozy wąskotorowe produkcji polskiej" też mam i potwierdzam - książka świetna, jak z resztą poprzednie tytuły tej serii.

--
pozdrawiam
Piotr


 
11-08-16 08:05  Odp: Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Chciałem powiedzieć "grubo", ale:
1) wąski tor,
2) skala maciuciuciupeńka!

Ta czy owak – jak do swojego wagonu zapakujesz dresiarzy albo polityków, to parowozik pociągnie wagon z burakami do cukrowni! :)

A teraz czuj się opierniczony. Coś nie widzę tej relacji na KK, ani recenzji książki – obrażam się śmiertelniaście!

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
11-08-16 09:26  Odp: Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Draccus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Co mi tam też sobie zasiądę i popatrzę. No ale szacun ze bierzesz się za takiego szkraba mi to by oczy wypadłyby na wierzch przy takiej skali. Powodzenia w budowie no i fakt jakieś dwa małe wagoniki z burakami by się przydały jak to Viking nadmienił.

--
Na desce kreślarskiej
Ty51-1 BR52
Stronka
DraccusModels

Pozdrawiam

 
11-08-16 10:25  Odp: Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z punktu widzenia medycyny mam pytanie:
Czy aby opanować drżenie rąk przy takiej skali odstawiasz C2H5OH, czy zwiększasz dawkę...? ;-) ;-) ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-08-16 11:58  Odp: Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Lepic 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Nie no, ja nie oglądam tej relacji!!!
Moje oczy tego nie wytrzymią!!! :)

--
Praca uszlachetnia,a lenistwo uszczęśliwia...

 
11-08-16 17:47  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

A ja to jeszcze o tę księgarnię zapytałbym. Jak można.
ps. fajny temat!

pozdro.

Post zmieniony (11-08-16 17:48)

 
11-08-16 17:59  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Piotr D. - Może trochę zboczeniec. ;-D
Viking_BB - Relacji ni recenzji nie będzie na KK. Nie mam czasu na dodatkową obsługę serwisu. Przykro mi.
Draccus - Proszę się rozgościć. :-)
MARIUSZ - No oczywiście, że ZWIĘKSZAM dawkę. Za kogo Ty mnie masz?
Lepic - Jasne, jasne. Taki! okręt buduje, a parowoza nie podglądnie. ;-D

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
11-08-16 19:25  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No i miałem rację - będzie "SMOLUCH" :)) Może i MAŁY,ale za to JAKI !!! Jak nie będę się mógł czegoś dopatrzeć to wezmę szkło powiększające :))) Albo "ochrzanię" Rico :)))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
13-08-16 12:32  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Mirmic - Księgarnia to PIM Tychy. Chyba, że chodzi o coś innego. :-)
Rodrus - Cieszę się z Twojej obecności w mojej relacji. :-) Bo to w zasadzie takie wsiowe klimaty. ;-D

Dorobiłem odsprężynowanie górne indywidualne.



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
13-08-16 14:38  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Wszystkie drogi prowadzą na WIEŚ Kolego :) Więc jak mógłbym przeoczyć taką relację :) Mógłbyś zrobić fotkę tego cudeńka na dłoni,żeby można było ocenić maleńkowość tego maleństwa :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
15-08-16 18:07  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dłoń może być nie do końca odpowiednim narzędziem do pomiaru modelu, ale takie klepaki jak na zdjęciu, to chyba każdy w portfelu posiada. :-)
Że mi się przychorowało i poniedziałek wolny, to nadrobiłem trochę w modelu.

Powstały koła napędowe.
Pomimo, że makro w aparacie przy takiej wielkości elementów wszystko wyciąga na wierzch, a i same koła nie powalają powtarzalnością, to ja jestem z nich bardzo zadowolony (!).

Teraz bierzemy się za toczne. :-)

I tak:
- obręcz to pasek zawinięty na patyczku.
- przeciwwaga jak widać wycięta w kartonie i wklejona w obręcz
- szprychy, to paseczki wklejone w gotowy "zestaw"
- obrzeże, to okrąg wycięty w kartonie, na który przykleiłem, to co powstało wcześniej.

Między kolejnymi etapami odbywało się oczywiście zalewanie klejem i szlifowanie.







Z pozdrowieniami!

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
16-08-16 07:50  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Całkiem normalny, to Ty nigdy nie byłeś :P

A, że tak jeszcze zapytam szyderczo i złośliwie: to będzie standard, czy pomalujesz? ;)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-08-16 17:28  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Być może nie byłem. Nie mi oceniać. ;-D
Planuję standard, ale nie wiem jak długo wytrzymam w tym postanowieniu...
Huehue ;-)

Co ja chciałem...?
Aaa... koła toczne. :-)



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
11-09-16 21:08  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Hejo!
Witam wszystkich! :-)

Ciągnie się, ciągnie, ale czy mi się gdzieś spieszy?
Ogólnie w życiu "w miarę" stabilnie, ale trzeba z rzeczywistością walczyć o czas i samopoczucie. Praca na zakładzie zabiera wiele cennych składników naszego środka.
Za to są pieniądze. Coś za coś...

Chciałbym tutaj przeprosić wszystkich za brak siebie na forum w ostatnim czasie.

Szczególne przeprosiny kieruję do Seahorsea za brak odpowiedzi na Twój e-mail. Wiem, że było to dla Ciebie ważne. Jednak gratuluję przewspaniałego okrętu!

Słowa przeprosin lecą także do Vikinga za brak aktywności w stronę Kartonowej Kolei.
Wziąłem na barki coś co mnie chyba trochę przerosło. Nie potrafię wyegzekwować czasu na Konradusa, jeszcze jedno forum oraz KK i fb.
Jestem beznadziejny.

A teraz trochu weselej, chyba.

Generalnie budowa posuwa się do przodu. Grunt, że nie stoję w miejscu, bo wtedy bym się cofał. Przede wszystkim doszły kolorki na ostoję i kółeczka.
Jako, że w H0 lubię jako tako brudzić modele, to się za to wziąłem. :-) W 1:45, to się nie odważę. Przynajmniej nie teraz.
Parowóz w założeniu ma być lekko styrany pracą w polu. Dla osób nie siedzących w temacie nadmienię, że buraczane linie wąskotorowe biegły przez pola, lasy, wsie, podwórka. Częściowo na ich historię składa się pierwszowojenna kolej polowa, tzw. heeresfeldbahn, gdzie tory patentowe układano dość szybko i prosto do celu (ku frontowi). Ładownie buraków (i ich bocznice) znajdowały się bezpośrednio w polu bądź też w jego pobliżu. Zdarzały się odgałęzienia do PGR-ów.
To wszystko stanowi o moim brudzeniu, które jest mieszanką smaru z podzespołów lokomotywy (czarna farba i lakier błyszczący) oraz zapylenia z ziemi (farba cielista i brąz).
Zdjęcia wykonałem dzisiaj w słoneczku, mogą być trochę zmienione odcienie (inaczej to widzę na żywo, w sztucznym świetle, inaczej też w słońcu i na komputerze), ale przecież będzie jeszcze okazja do zobaczenia kolorków. :-)
Kółka mają inną odległość od siebie (co widać jak byk), ale podejrzewam, że jest to spowodowane ich lekką jajowatością. Niektóre musiały się rozepchać przez przeciwwagi oraz szprychy. Aby parowóz stał stabilnie i równo na podłożu zeszlifowałem delikatnie obręcze. W efekcie końcowym (na dioramce) raczej nie będzie tego widać. :-)
Biję się w pierś i przy następnym kolejowym modelu postaram się bardziej tego pilnować.

Kółka czyste oraz ostoja.



Brudzenie



Całość do tej pory





Pomimo tych wszystkich błędów, porażek, potknięć, wad, pomyłek i niedociągnięć, to jestem zadowolony. :-)

Wasz Rico

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
11-09-16 21:44  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nasz Drogi Rico,z tym,że jesteś BEZNADZIEJNY to żeś delikatnie mówiąc OSTRO PRZESADZIŁ Kolego !!! Pamiętaj,ze nikt Cię nie goni,a model wychodzi Ci PIERWSZORZĘDNIE !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
11-09-16 21:57  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 2
 

Kółka zrobiłeś obłędne, zwłaszcza jak leżą koło groszówki to widać prawdziwe szaleństwo.
Tak strasznie nie przepraszaj, bo bardzo pomogłeś w moim modelu i chwała Ci za to. Podejrzewałem, że po prostu nie możesz. Przecież nie ze złośliwości:-))) A w temacie, tym co wiesz, to takie powinny być czy inne?

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
12-09-16 20:49  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Młody jesteś, zdążysz jeszcze odrobić pańszczyznę na moim poletku :)

Plus za odwagę nie dość, że malujesz to i brudzisz :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
18-09-16 19:39  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dziękuję chłopaki za wsparcie! Tak szczerze i na poważnie.

Lepim dalej!

Pogoda pochmurna, chłodno i pada deszcz - moja ulubiona aura! :-)
Muzyczka w głośnikach, dzień wolnego - można było żyć.

Stworzyłem układ hamulcowy. Zastanawiałem się trochę czy w ogóle do niego podejść, bo się bałem, że go po prostu nie zmieszczę. Jednak się odważyłem. I powstał.




Powstał też pomost pod budkę i skrzynie wodne.



--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
26-09-16 12:31  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Silniki zrobione. :-)
Trochę upaćkane smarem i kurzem, tu i tam...







--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
26-09-16 22:51  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ej, skąd masz taki mały cyrkiel tnący?

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
28-09-16 14:50  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Ej, skąd taki wniosek, że mam? ;-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
28-09-16 22:31  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ej, taki skrót myślowy... wycięte kółeczko z dziurką w środeczku - pewnikiem Pingwiniasty zmajstrował mikrocyrkiel.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
29-09-16 21:02  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
indianscout   

Jak znam życie to Kowalski zmajstrował ten cyrkiel,Rico wycina kółeczka za pomoca jakiejś prasy uruchamianej trotylem :)

 
29-09-16 22:34  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

To raczej machina uruchamiana siłą woli o napędzie rybnym - pewnie dorszem :)) Fajny Karaluszek :)

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
16-10-16 23:00  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Śmiejcie się, śmiejcie. ;-)))

Tymczasem...

Dzisiaj ukończyłem spód parowozu, czyli mechanizm napędowy i parorozdzielczy.

Trochę wcześniej parowozik dostał skrzynki pod budką. Mogły one posłużyć załodze do trzymania niezbędnych narzędzi, które przydają się w trasie podczas codziennej pracy.

Powstała też – dosłownie – połowa kotła. 🙂

Przepraszam za jakość zdjęć. Miałem czas na ich wykonanie jedynie wtedy, gdy na dworze dawały znać o sobie ostatnie przebłyski jasności.













--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
17-10-16 11:35  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

:) straszeczny kurdupel :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
17-10-16 22:47  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Hastur 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 6
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 3

Kotła bym nie malował...
Podoba mi się w ten deseń! ;)

--
Pozdrawiam,
Hastur

"Mądry się czasem wygłupia, za to głupi się wiecznie wymądrza."

Na macie: Dardo,
W porcie: s/y Spray, kuter D-3, Holk, Koga

Architektura: Ustka, Sv. Katerina, Okusa, Chasuyama

 
17-10-16 23:00  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Mario 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Była bajka "Piesek w kratkę", a tu mamy kocioł w kratkę :-)

--


 
18-10-16 18:06  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A ja bym pomalował. Tyle,że każdą kratkę w inny kolor - byłaby Szkocka Kratka :)))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-11-16 18:12  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Taak, śmiejcie się dalej Dziady ;-))) śmiejcie się. ;-)

Tymczasem kocioł powstał!
I nawet jest kolorowy. :-)

Jeżeli odnieść by się do poprzedniej wiadomości nt. parowozu, to powstało sporo materiału. Jednak tak to jest, gdy się nie ma czasu na to, co by się chciało i trzeba wybierać. Dlatego wolne chwile poświęcam na model i czytanie książek. 🙂 To są moje priorytety, ale nachodzą człowieka takie momenty, w których musi w tej zbitej ziemi znaleźć norkę i poświęcić chwilę na napisanie paru słów.



Należało go teraz jakoś pomalować. Studiując dokumentację taboru Cukrowni Kruszwica postanowiłem ubrać go w zielone ubranko. Kruszwickie parowozy były pomalowane na dwa schematy. Pierwszym schematem był czarny kocioł z czerwonym podwoziem (koła, ostoja) i tak pomalowany był np. parowóz „Las” nr. 9 czy też „Krauss” nr. 22. Drugi schemat przedstawiał zieleń na kotle, jednak z czarną dymnicą oraz czerwone podwozie (koła, ostoja). Barwy takie posiadały „Kapcie” Kp4 nr. 1 i 2 oraz „Henschle” nr. 3 i 6. Nie dam głowy, czy parowozy produkcji WSABP również były tak pomalowane, gdyż nie spotkałem na swej drodze ich kolorowych fotografii. Jednak wybrałem wariant zielony z racji większej atrakcyjności optycznej. 😉



Następnie przyszła pora na wyposażanie kotła we wszelki osprzęt. Aby mniej więcej wiedzieć, co się na nim znajduje, sugerowałem się fabryczną fotografią, którą umieściłem w pierwszej odsłonie relacji. Absolutnie nie twierdzę, że to, co sobie poprzyklejałem, to jest całość jaka znajdowała się w oryginale, jednak mi to wystarczy.



W jednym ze źródeł („Parowozy wąskotorowe produkcji polskiej” autorstwa Bogdana Pokropińskiego) nadmienione jest, że maszyna pracowała do 1968 roku i posiadała oświetlenie naftowe. Nie mam możliwości potwierdzenia czy zaprzeczenia informacji dot. oświetlenia, ale ja postanowiłem swój parowóz wyposażyć w oświetlenie elektryczne. Dodam jedynie, że podobny parowóz, również produkcji WSABP pracujący w Kruszwicy w 1973 r. posiadał reflektory elektryczne i twierdzę to na podstawie dwóch fotografii. 🙂 Oświetlenie w moim parowozie, to reflektory rolnicze (zdaje się typu Ursus), bądź podobne.

Budowa takiego światełka w modelu, to nic nadzwyczajnego. Zasadniczym elementem jest malutki okrąg wycięty z bloku technicznego czy kartonika. Na niego z jednej strony nanosimy kilka warstw kleju. Ja użyłem wikolu, razy 3. W taki sposób powstał odpowiedni owalny kształt.





Gdy przymocowałem światła do dźwigara poddymnicznego i czekałem aż klej zaschnie, to wykonałem w międzyczasie pokrętło do zamka centralnego w drzwiach dymnicy. 🙂 Z drucika. 🙂





Do ukończenia oświetlenia pozostało wykonać soczewki. Przypominam, że z jednej strony reflektora mamy kuper uformowany z kleju. Drugą stronę pomalowałem farbą „aluminiową”, tzn. o srebrnym odcieniu, tak aby się błyszczało. 🙂 Kiedy farba wyschła, to naniosłem na nią dwie/trzy warstwy lakieru błyszczącego, co w efekcie końcowym prezentuje się tak, jak na poniższych fotografiach.



By zasilić reflektory ładunkiem elektrycznym potrzebny był turbogenerator.





Mocując go na dymnicy dotarliśmy do końca siódmej części relacji. 🙂 Do tej pory maszyna prezentuje się tak:







Mam nadzieję, że Was zainteresowałem oraz dziękuję, że wytrwaliście. 🙂

Aaa, relacja prowadzona jest również na Kartonowej Kolei:
http://kartonowakolej.pl/parowoz-c1n2t-cukrowni-kruszwica-h0e-cz-7/
Więc gdyby zdjęcia zdechły bądź forum siadło, to odsyłam do naszej strony. :-)
Oczywiście nie tylko wtedy. Wchodźcie kiedy macie na to ochotę!

Do zobaczenia!

Pingwin Rico

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
02-11-16 08:21  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Greg77   

Bardzo mi się podoba!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
02-11-16 08:48  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

CUDEŃKO !!! Podoba mi się malowanie kotła.Co prawda byłem za "Szkocką Kratką", ale tak też może być :))) Mogę się tylko czepnąć dwóch fotek z reflektorami - są nieczytelne.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
02-11-16 15:50  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Bardzo się cieszę, że Wam się podoba. :-)

Rodrus, Wieśniaku! Co Ty ostatnio moich zdjęć nie rozumiesz? ;-)
Nie fotografuję z przypadku, każde zdjęcie jest przemyślane i ukazuje konkretną rzecz.
Mów, to Ci wytłumaczę.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
02-11-16 16:39  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Podoba mi się, ba, bardzo podoba mi się :) to co już wykonałeś. Świetną ,,mikrobanę" będziesz miał w kolekcji.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-11-16 11:38  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Prawie miesiąc mnie tutaj nie było, ale czasem zaglądam. :-)
Głównie też po to, by zobaczyć czy się zdjęcia wyświetlają. Nie ufam hostingom.

Jednak do rzeczy.

Od czasu poprzedniej aktualizacji moja uwaga została skupiona na wyposażeniu budki maszynisty, jak i na samej konstrukcji. Nie dotarłem do zdjęć przyrządów tego konkretnego egzemplarza, więc posiłkowałem się innymi wąskimi parowozami, m.in. Bn2t prod. Borsig (Zakłady Azotowe w Chorzowie, teraz Kolejka Parkowa Maltanka).
Przydały się również rozwiązania nakreślone w parowozach "Modelika".

Co nieco mi tam wyszło.

Jestem zadowolony. Bardzo. :-)

Szybki są zakurzone i "podotykane". Przed montażem dachu je wyczyszczę.













Życzę wszystkim miłego dnia!

I do zobaczenia. :-)
Kolejne zdjęcia może przed sylwestrem. ;-)

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
28-11-16 17:24  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Czajniczek wygląda coraz bardzie okazale. Ładne kolorki, choć szkocka krata też by pasowała :)))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
28-11-16 17:55  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
klint   

Czego to ludzie nie skleja :) fajnie popatrzec na takiego malucha.

 
28-11-16 19:00  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Pingwiniasty, my masz jednak nie po kolei :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
16-12-16 15:41  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Dziękuję za wszelkie wpisy!
Miło poczytać tę parę słów. :-)

Tak jak mówiłem. Kolejne zdjęcia są przed sylwestrem, noo, nawet szybciej. :-)
Na początku tej wiadomości „pochwalę się”, że odwiedził mnie Ogoniasty ze swoją kupą futra, czyli razem z Mortem. Ogoniasty bawił się w fotografafa i próbował coś tam zdziałać, ale go przegoniłem, bo przeszkadzał. Morta w zasadzie nie musiałem… poleciał za stópkami.



Od poprzedniej odsłony przybył dach, który widać, a którego jakoś specjalnie nie fotografowałem. Ot wyprofilowany i pomalowany kawałek kartonu. Noo i oczywiście przybyła (na razie) jednoosobowa obsługa maszyny. Nie śmiejcie się z jego wyrazu twarzy! O ile górę zrobiłem za pierwszym razem, to do ust podchodziłem razy trzy… łoj, jak to brzmi. ;-)



Aaa i żeby nie było, bo nie pokazywałem, podłoga w budce została maźnięta na „okołodrzewniany”. I tak licho widać, ale jest. :-)



Przybył kuper parowozu wraz z klapą na skrzyni węglowej oraz doszło oświetlenie elektryczne. Wzorowałem się na kruszwickim parowozie Kp4. Światła wykonane analogicznie, jak te z przodu. Czyli… kółeczko z kartonu, z jednej strony warstwy wikolu, z drugiej maźnięte srebrnym i warstwy lakieru błyszczącego.





I w zasadzie na chwilę obecną całość wygląda tak:







Przypominam, że całość prowadzę również na KK, więc gdyby zdjęcia zdechły, to zapraszam:
http://kartonowakolej.pl/parowoz-c1n2t-cukrowni-kruszwica-h0e-cz-9/


Pozdrawiam ciepło,

Patryk / Rico. 🙂

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
16-12-16 21:48  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Greg77   

Zawiodłeś mnie! Spodziewałem się, że "karaluchem" będzie sterował Kowalski!!

--
Pozdrawiam
Grzegorz
KWA

 
16-12-16 22:12  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No to zostało Ci niewiele. Fajnie wygląda to maleństwo. Tylko sprawdź, czy aby Ogoniasty czasem jakowejś śrubki nie poluzował :) On zawsze pcha swe odnóża gdzie nie wolno :))))

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-01-17 10:11  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

No widzicie, Kowalski, Ogoniasty..., a przybył sobie jakiś tam pan i steruje. ;-)

Witajcie w nowym roku. 🙂
Tradycyjnie, co doszło od poprzedniego wpisu?
Przede wszystkim skrzynie wodne oraz eżektor.



Dla nie będących w temacie, eżektor to swego rodzaju zasysacz. Poprzez przyłączenie do niego węża, mógł on pobierać wodę prosto z rzeki czy innego akwenu będącego przy torach.

To powyżej, to był pikuś. Konkretną pracę wykonałem przy brudzeniu parowozu.

W czasie tej operacji wzorowałem się na zdjęciu Pana Tadeusza Suchorolskiego, które znalazłem na http://forum.modelarstwo.info/

Przedstawia ono drugi parowóz dla cukrowni od WSABP. Kruszwica zamówiła go w 1928, czyli rok później, niż pierwowzór modelu. Był on bez osi tocznej. Użytkowany do 1977 roku.



Uwaga!
– Parowóz nie jest skończony, więc i brudzenie nie jest zrobione w 100%. Jeżeli wpadnie mi coś do głowy, to wtedy wykonam.
– Fotografie nie oddają w pełni efektu postarzania . Były wykonywane przy lampce biurkowej, więc przy sztucznym świetle. W ten sposób kolory mogą być delikatnie przekłamane. Zdjęcia trzaskałem przy dwóch różnych odległościach lampki od modelu. Początkowe są ze światłem oddalonym, te przy końcu lampkę mają już bliżej i szczerze mówiąc, podobają mi się najbardziej.
Być może lekko przesadziłem z zaciekami na skrzyniach wodnych, ALE:
– Białe zacieki tworzyły się dzięki dodawaniu do wody środka sodafos. Miał on zmniejszać powstawanie kamienia kotłowego. Lanie wody czasem nie było też idealnie w dziurę i zakładam, że zdarzały się „przelewania”, stąd taki efekt.
– Poza tym wąski tor częstokroć wykazywał się nierównościami, co mogło powodować ulewanie się wody ze zbiornika przy pełnym napełnieniu.

Tak, tak to sobie tłumaczę. ;-))) Czas na galerię.







--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
01-01-17 10:54  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Taki FAJNY sprzęcior,a taki ZANIEDBANY !!! WSTYDŹ się Rico !!!

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-01-17 12:26  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Zapylenie z pola!

Komu jak komu, ale chyba Tobie nie muszę tłumaczyć? ;-)))

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
01-01-17 16:13  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Hm, Patryk,
jesteś niemożliwy! A może dalibyście już spokój z tym pomniejszaniem? Jeszcze parę lat i na jakąś wystawę to z mikroskopem trzeba będzie jeździć..
Gratulacje! Ha, ha, już miałem napisać: kawał fajnego modelu!
To może napiszę: kawał fajnego modelarstwa!

pozdrawiam
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 
01-01-17 20:01  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
rodrus 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Kurz,pył i inne świństwa brudzące zawsze można zmyć,usunąć,lub przynajmniej częściowo doczyścić :) Nie żebym narzekał lub Cię krytykował :) Ale te zabrudzenia zbiorników wodnych są zbyt "przesadzone" według mnie. Ale kolejnictwo to nie mój konik,więc mogę być w błędzie.

--
Modele rolnicze od podstaw
KZB 3B Vistula,DUTRA Ue 28,BIZON Z056,DUTRA D4K-B,Ursusy w natarciu,ZETOR ZTS 16245,John Deere 6150M,Ursusy C-385

 
01-01-17 20:15  Odp: [R] Parowóz C1n2t Cukrowni "Kruszwica"
Mirmic 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4
 

Rodrus, bo to było tak:
Noc była chłodna, kampania buraczana na całego, ludzie zmachani jak konie. Zdrzemli się tylko z godzinkę, rano rosa to i po kielichu na rozgrzewkę. Wtedy i tak nikt nie szalał z abstynencją przy robocie. Chłopaki aby zmiękczyć wodę prosto z wora sypnęli sól ale jako, że byli trochę zmęczeni to poszedł cały wór. Ze złością machnęli ręką i pojechali. Podczepili wagony i jazda! Jadą, jadą i tu właśnie ten pieprzony ślimak musiał wejść na szynę. Po hamulcach, wajcha na rewers ale i tak nie wyhamowali...Jak szarpnęło, woda przez niedomknięte pokrywy poszła a tu już słoneczko grzeje na całego. Maszyna gorąca, na tankach także szybko wyschło ale sól została. Umyli to pod wieczór ale w międzyczasie Patryk zdjął migawkę i tak już zostało...

pozdro
Mirek

--
Pozdrawiam
Mirek

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024