FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)

Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Wstawianie zdjęć na forum: tutoriale i miejsce na testy
Roboczy spis relacji: 1. OKRĘTY , 2. SAMOLOTY , 3...

Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
10-01-17 11:20  [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
JSC 

Drodzy modelarze!

Podsumowując rok 2016, wyłoniliśmy trzy modele, które sprzedawały nam się rewelacyjnie. Są to:

japoński superpancernik YAMATO (JSC 049),
japoński lotniskowiec ZUIHO (JSC 076)
oraz Myśliwiec SPITFIRE Mk Vb (pilot Jan Zumbach) (JSC 606).

Te trzy modele można teraz nabyć w sklepie www.jsc.pl 10% taniej.
Promocja trwa tylko do końca stycznia.

Pozdrawiamy serdecznie, załoga JSC :)

--
http://sklep.jsc.pl/
https://www.facebook.com/jscpl-1199869870079320/?fref=ts

Odpowiedz na tę wiadomość 

10-01-17 12:28  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1

- 2

Czy ktoś sprzedaje osłonę kabiny do tego Spita?

10-01-17 13:23  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2

- 5

Dobre pytanie.
Właśnie go kończę i ugrzęzłem na oszkleniu. Musiałem zeskanować szablony z modelu Halińskiego, powiększyć, wydrukować, zrobić sobie kopytko i wytłoczyć.

P.S. Ogólnie osłona kabiny w tym modelu zaprojektowana jest niestety "kapkę" za duża. W sensie nie pasuje gabarytami do modelu, widać to nawet na zdjęciu poglądowym na waszej stronie. A poza tym, model miodny i polecam każdemu.

15-01-17 23:19  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

Mam wielką prośbę do Wydawców JSC: - bardzo proszę, wzmocnijcie druk w Waszych ciekawych wycinankach!! Teraźnieszy jest bardzo nietrwały: w BF 109 druk, pomimo impregnacji caponem wyciera się tragicznie nawet przy dotyku; a dotykania montowanego modelu uniknąć w żaden sposób się nie da. Poza tym dochodzę do wniosku, iż pan J. Słowik nie jest moim ulubionym autorem wycinanek niestety: w w/w BF 109 wszystkie wręgi kadłuba są zbyt małe: obrys wręgów należało zwiększyć od ok. 0,3 do 0,6 [mm], zaś koncepcja obrotowego śmigła skomplikowana, absolutnie nieefektywna i dla tej przyczyny należało ten mechanizm uprościć. Śmigło obraca się teraz swobodnie, reagując nawet na lekki podmuch, na igle krawieckiej w "łożyskach". Są to po prostu wręgi W 1 i W 2 z otworkami o średnicy w/w igły wzmocnione CA. Poszczególne elementy kołpaka śmigła są źle spasowane względem siebie. Osadzenie łopat śmigła należało uprościć i osadzić w sposób trwały. W same łopaty wkleić stożkowe rdzenie sporządzone z patyczka do rożna. Problem niespasowania elementów występuje również przy niektórych elementach kadłuba. I nie piszę tego złośliwie; po prostu stwierdzam fakt.
I to by było na tyle.

16-01-17 08:42  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
JSC 

Panie Zbigniewie,

dziękuję za uwagi.
Pierwsze słyszę, aby druk w naszych modelach był nietrwały. Papier i drukarnię dobieraliśmy bardzo uważnie. Jakość druku jest jednym z naszych priorytetów i modelarze chwalą go sobie. Dostajemy pochwały nawet od najbardziej wybrednych Niemców :) jakość kartonu i druk na nim to coś, czym możemy się poszczycić.
Zastanawiam się - może ten capon tak zadziałał w kontakcie z wycinanką???
A modele Pana Słowika - osobiście bardzo lubię jego projekty, uważam go też za dokładnego projektanta.

--

16-01-17 09:21  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4

- 2

Ja swego czasu sklejałem mnóstwo modeli jsc, nigdy nie caponowałem i zawsze druk był super. Jedynymi modelami z jakimi był problem , oczywiście w mojej opinii - mógł mi się trafić trefny egzemplarz, to był Piorun i Orkan. Przy kontakcie z klejem polimerowym, druk dosłownie się rozpływał i rozmazywał i niestety nie udało mi się wówczas ich zrobić. A Yamato sklejałem i muszę napisać, że model się zaczęło sklejać wręcz genialnie, (proj. Pana Czołczyńskiego, jak dobrze pamiętam) Niestety nie było mi dane dokończenie go.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

16-01-17 10:27  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

To, co napisałem, napisałem na podstawie najświeższych doświadczeń, I - jest mi niesłychanie przykro, iż musiałem napisać to, co napisałem, wydawnictwo Wasze szanuję i uważam naprawdę za BARDZO DOBRE. Druk... - bezpośrednio przed "messerem" sklejałem Waszą "PZL" - kę i nie miałem najmniejszych obiekcji co do trwałości druku. Delikatne zabrudzenia butaprenem dawały się skutecznie usuwać metodą "zwałkowania". Na "messrku" zabrudzenia schodzą razem z drukiem niestety. Wystarczy również, iż palce są nieco klejem zabrudzone(czego tak całkowicie wyeliminować się nie da!), a druk schodzi od dotyku "temy paluchamy". A szkoda, grafika jest naprawdę piękna.
Co do dokładności projektów pana Słowika mam swoje zdanie, niezbyt pochlebne zresztą. I - to na podstawie wieloletnich doświadczeń. Ostatni "kfiatek" z wręgami i niespasowaniem obwodów elementów kadłuba, czy kołpaka nie jest jakimś ewenementem wśród projektów pana Jacka. I to do tego stopnia jest pewnym, iż biorąc Jego wycinankę na warsztat od razu przygotowany jestem na różne nieprzyjemne niespodzianki. "Messer" więc nie był dla mnie żadnym zaskoczeniem w tym względzie. I nawet nie pisałbym o tym, gdyby nie ten nieszczęsny druk: - to "przelało kieliszek goryczy. Projekty pana Słowika traktuję raczej jako bazę do wykonania właściwego modelu, oczywiście, po koniecznych odpowiednich przeróbkach. Może być to moja ignorancja w sklejaniu standardów, nie przeczę, ale jeśli po DOKŁADNYM wycięciu i sklejeniu elementu poszycia wręgu i poszycia wręg w ten element wpada z wielkim luzem, to "cóś tu nie tak"? Zaznaczam, iż cały element poszycia podklejony jest kartonem! Zwykłem sobie radzić w takich przypadkach, ale denerwcja to okrutna i niepotrzebna strata czasu...

Post zmieniony (16-01-17 10:31)

16-01-17 10:55  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ABC 

Na Forum:
Galerie - 14

Druk ci się ściera przez to caponowanie. Sklej bez babrania caponem to zobaczysz różnicę.

16-01-17 10:58  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2

- 5

Czy Spitfire tez w jest Pana Słowika? Jeśli tak to względem tego co pisze ZbiG, musiał mieć bardzo dobry dzień bo nie mam żadnych poważnych obiekcji co do spasowania.

Przypominam pytanie o kabinki.

ABC, opamiętaj się, chyba nie wiesz z jak doświadczonemu modelarzowi to tłumaczysz... Zresztą to chyba nie miejsce na taką dyskusję. Jest temat na tym forum o caponowaniu, dość ciekawy i spójny.

Post zmieniony (16-01-17 11:01)

16-01-17 11:05  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
JSC 

Spitfire - projekt Mirosława Czołczyńskiego, tak jak np. PZL p11c (JSC 602), Yamato ...

--

16-01-17 12:29  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

... - i jest wyraźna różnica!

16-01-17 12:42  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ABC 

Na Forum:
Galerie - 14

Kleiłem Me 109 z JSS jakieś 15 lat temu i nic nie schodziło. Poszedłem go poszukać i nie widze problemów. A modeli nie caponuję od czasu przejścia na standard tj. od czasu jak papier i druk w kartoniakach się radykalnie poprawiły to koło 95 r. . A piszę poważnie może capon zniszczył farbę. Tak mi się zdarzało jak dawno dawno caponowałem MM pod przygotowanie do malowania. Jest jeszcze możliwość że może masz Spita a jakiegoś nowego dodruku i nowej technologi.

16-01-17 13:52  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

Nie wiem i nie chcę wiedzieć - na technologiach druku się nie znam. Zostawiam to fachowcom. To nie moje podwórko.
Część niekaponowana ściera się o niebo lepiej! Kapon powinien zakonserwować i zaimpregnować. Skoro pod pędzlem z kaponem nic się nie działo...
Zresztą, dyskusja zmierza w stronę czysto akademicką. Niby wszystko jest w porządku - a nie jest. Będę robił tak, jak warunki na to pozwalają. bawi mię praca przy kartonie. Efekt jest mniej ważny.

16-01-17 19:04  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
Roli 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 8

Sklejałem Bf-109 z JSC i mam go w mojej galerii . Bardzo miło go wspominam , aż zakupiłem sobie drugi egzemplarz z zamiarem sklejenia kiedyś . Pasowanie było bardzo dobre .

16-01-17 19:45  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

Więc swoje niepowodzenia przy messerku składam na brak umiejętności sklejania kartoniaków niestety. I - zbyt dokładnego wycinania. Jednocześnie stwierdzenia o niespasowanych częściach nie wycofuję. Pomiary i przymiarki nie kłamią.
---------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Otóż.
Kłopotów, czy jakichś problemów z powodu kiepskiego pasowania części nie mam. Pomimo swoich nieumiejętności radzę sobie z nimi zupełnie dobrze i kadłub wraz ze śmigłem mam już gotowy. Gotowe łopaty jeszcze na zamontowanie czekają; nie chcę albowiem, aby przeszkadzały, czy uległy uszkodzeniu. Zamontuję je na końcu - montaż jest dziecinnie łatwy: wystarczy trzpienie łopat wsunąć w przygotowane w rdzeniu kołpaka otwory. Relacji jednakowoż zakładać nie myślę - zbyt dużo "ingerencji w projekt" - od podklejenia wręgów tekturą (wbrew instrukcji!) i podklejeniu wszystkich elementów poszycia kartonem i przeróbce systemu obracania się śmigła poczynając. Byłoby to pogwałceniem ustanowionych przez Wielkie Ałtorytety wszelkich kanonów standardu..
Aliści, to, co uczyniłem dotychczas sprawdziło się niestety. I - działa!
Jakie zmiany wymuszone jeszcze będą - obaczym.
A będą na pewno. Wymuszone.

Post zmieniony (17-01-17 15:53)

18-01-17 11:24  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

Mam pytanie do Wydawnictwa. Pytanie dotyczy wycinanki "Messrschitt BF 109 G" nr 11 z 2016 roku.
- JAKI to jest druk? zwykły, czy cyfrowy? Druk jest tak delikatny, iż ściera się nawet przy silniejszym dotknięciu. Trudno zaś jest zbudować model nie dotykając go. Na zagięciach np na krawędzi natarcia stateczników druk pęka i łuszczy się. Zaznaczam, iż wiedząc o tej "zalecie" druku krawędzie były gięte ze zwilżeniem, z zachowaniem sztuki gięcia na gumie, tylko raz - w jedną stronę, nie były odginane, a jednak druk popękał i złuszczył się!
Pisali Koledzy, iż budowali messera piętnaście lat temu i problemu nie było. Zgoda. W "pezetelce" wydrukowanej w 1998 roku problemów z drukiem również nie miałem! Aliści nie było również wynalazków różnych druków, niekoniecznie do kartoniarstwa przystających, chociaż skądinąd doskonałych i tańszych.
Jestem rozgoryczony i nieco rozczarowany. Sporo już pracy w model włożyłem, pokonałem niedoskonałości projektu, a z drukiem poradzić sobie nie mogę: - ciągle wyłażą białe plamy; no, chyba podciągnę to pod zniszczenia eksploatacyjne czy co?
Ciekawe, jak wyjdą krawędzie natarcia skrzydeł; czarno to widzę...

Post zmieniony (18-01-17 12:26)

18-01-17 12:48  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
JSC 

Panie Zbigniewie,

model ten był drukowany w drukarni, gdzie drukujemy od długiego czasu. Nie zmieniamy tej drukarni, ponieważ spełnia ona nasze oczekiwania. Tysiące egzemplarzy modeli JSC przeszło przez tą drukarnię i naprawdę jesteśmy zadowoleni Jakość papieru i jakość druku, to jedne z naszych priorytetów. Nasze Wydawnictwo istnieje już ponad 25 lat. To co mogę powiedzieć, to to, że może była to feralna partia papieru, która akurat niefortunnie Panu się trafiła. A tego nie jesteśmy w stanie sprawdzić, ani my, ani doświadczony drukarz, ponieważ przed każdym drukiem musielibyśmy oddawać próbkę papieru do laboratorium.
Mam jednak nadzieję, że mimo wszystko uda się Panu wyczarować coś pięknego z tego modelu. Proszę pokazać, koniecznie pochwalić się swoim dziełem! A to, że dużo Pan wniósł od siebie w ten model sprawia, że Pana model będzie jedyny w swoim rodzaju i na pewno piękny.
Pozdrawiam!

--

18-01-17 14:24  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
ZbiG 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 49

- 21

Dziękuję za błyskawiczną odpowiedź. Jest to wyraz szacunku do nas, zwykłych sklejaczy. I - vice versa. Zasługi JSC dla kartoniarstwa są mi znane i zaprawdę budzą mój szacunek.
Cóż, być może ta wycinanka, którą aktualnie sklejam, to taki kiks? To każdemu zdarzyć się może - i - nie mamy na to wpływu niestety. To taki zbieg. Zbieg niekorzystnych okoliczności!
Nie wiem jednak nadal, jaki to rodzaj druku, chociaż, jak to mówią - mleko się już wylało...
Modelik rośnie. Dzisiaj będę usiłował zrobić koła. Szkoda, iż nie oznaczono środków okręgu poszczególnych krążków, ale dam sobie z tym radę. Następnie zamierzam ukończyć kadłub łącznie z kabiną i wszelkimi drobiazgami typu rury wydechowe, tylne kółko, kulomioty, i, co tam jeszcze...
Następny etap, jaki przewiduję, to skrzydła - również kompletnie wyposażone - min. z podwoziem. Ohydnych rur, które psują wygląd modelu całkiem skutecznie umieszczał pod skrzydłami nie będę.
Model, o ile uda się go ukończyć, osobiście przywiozę do Oliwy na Kwietną. Przy okazji bardzo chciałbym Pana poznać!

Post zmieniony (18-01-17 15:46)

18-01-17 15:04  Odp: [O] Najpopularniejsze modele JSC roku 2016 10% taniej!
JSC 

Byłoby miło!

--

Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:

Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.

© konradus 2001-2016