FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
11-01-17 22:03  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

air_22 ... zakładasz że wydrukują cyfrowo? ... ceva na to się nie zgodzi ;-)
Jak dane mi będzie dostać tą wycinankę w rączki to będę musiał ją pociąć, a to dlatego że pewnie będzie łatwo i przyjemnie :-))

 
12-01-17 10:50  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Air_22 wykonałem to dokładnie odwrotnie jak piszesz. Jeszcze wilgotną ramkę przyklejałem większą ilością BCG i zaraz formowałem na krawędzi. Z elementem wydrukowanym nie powinno być kłopotu.
Zbin, jak najbardziej modle będzie wydrukowany na poziomie, offsetowo, za bardzo szanuję swoją pracę żeby była wydrukowana jak byle wizytówka. Budowa tego modelu, poza tym że nie należy do najłatwiejszych nie powinna wywołać żadnych negatywnych emocji... W razie czego będę do dyspozycji.

Skrzydło wypada zacząć od szkieletu i takowy widać poniżej. Szkielet jest tak zaprojektowany, żeby użycie papieru ściernego ograniczyło się tylko do nadania kształtu elementom na krawędzi natarcia (oczywiście przy założeniu, że zostanie starannie wycięty).

Fragment usztywnienia krawędzi natarcia na wysokości slota będzie wklejony po częściowym oklejeniu poszyciem. Tak jak na załączonym zdjęciu.

Ze względu na obecność stałego slota trochę trzeba się nagimnastykować, ale da sie to zrobić. w razie czego w wycinance są dodatkowe poszycia slota.

Tak się składa i to widać, że prawy płat był dwa razy testowany, żeby dograć optymalną technikę montażu.

Na koniec dzisiejszego odcinka jeszcze lotka.



CDN...

ps. Viva San Escobar! ;-))))))

--

Post zmieniony (27-05-18 17:09)

 
12-01-17 10:59  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
AWOT   

Podoba mi się twoja koncepcja slotów.

--

AWOT

 
12-01-17 13:34  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Zapowiada się piękny model !
PS - szukam i szukam i nigdzie nie natrafiłem na znaki przynależności państwowej San Escobar.

 
12-01-17 14:27  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Mogę zaproponować

 
12-01-17 20:34  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jakby mu kaema jakiego zamontować to oprócz naszego szefa dyplomacji ( sugestia Zbiga ) uczyni każdego modelarza gotowym na apel -wezwanie szefa MONu

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
14-01-17 15:23  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Skrzydła zamontowane. Uprzednio zostały wykonane i zamontowane klapy do startu/lądowania. Zastrzał docelowo przybrał formę jaką widać na ostatnim zdjęciu.



CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:10)

 
14-01-17 17:12  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Bardzo ładnie!
Na pierwszej fotce ostatniego postu wygląda jak jakiś szybowiec szkolny... ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
16-01-17 20:07  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Tematem przewodnim dzisiejszego odcinka jest podwozie, główne i płoza ogonowa.
Odcinek ten różni się też od pozostałych tym, że do tej pory wszystkie elementy były zaprojektowane i sklejone przeze mnie. Tutaj są tylko sklejone, bo podwozie zaprojektował BERP.

Ta zwężka jest o dziwo moja ;-)


CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:12)

 
17-01-17 09:41  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Już widzę, że będzie to sklejalne tylko dla wybrańców :-(

PS: fajne te wentyle. Też mosiężne jak oryginały? ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-01-17 20:54  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
wasia 

Na Forum:
Galerie - 22
 

Jeśli jest miejsce na dodatkowe sloty, to może znajdzie się też trochę na nieco uproszczoną wersję tych części dla wybrańców ;-)

 
17-01-17 23:18  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Myślę, że jak instrukcja i opis montażu będzie na takim samym poziomie opracowania, co sam model, to i początkujący sobie z nim poradzi.

--
Pozdrawiam,
Arek

 
18-01-17 16:58  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Mam wrażenie (nie bijcie za mocno !) że to niemczyzna- mocno zmodernizowany (dla dzisiejszych - upgradowany) Storch

Post zmieniony (19-01-17 06:47)

 
18-01-17 18:07  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Paweł O. 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

FlogeerB raczej RWD-8 tylko silnik musiał być ideologicznie poprawny.

--

 
19-01-17 06:48  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

A chociaż maleńkiego zasobniczka z rakietkami niekierowanymi projektant nie przewidział ?

 
19-01-17 10:03  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Chopin, odrobinę tak, ale nie sądzę żebyś sobie z nim nie poradził. Wentyle niestety miedzianne, jak mosiężne bulaje. ;-)
Wasia, niestety żeby uprościć ten fragment skrzydła trzeba by umieścić dodatkowe elementy poszycia, a to już jest dość spory element bo prawie 1/2 poszycia skrzydła. Nie chciałem nadmiernie powiększać objętości wycinanki, choć i tak aż taka skromna nie będzie. Z tego też powodu zrezygnowałem z drugiego malowania SP-PBE. Sloty częściowo da się uprościć przez zastosowanie tylko fragmentu jego poszycia na krawędzi natarcia.
Arek, pomimo że rysunki montażowe ( tradycyjne nie żadne szare plamy) przedstawiają budowę prawie krok po kroku, a opis zawiera prawie wszystkie części i etapy ich montażu to model raczej nie jest adresowany do początkujących. Niestety.
FloggerB, bagażnik za fotelem pilota nad akumulatorem jest więc można tam coś umieścić.

Dzisiaj mam do pokazania ostatnie archiwalne zdjęcie.

Potem w pracach nad Kanią nastąpiła długa przerwa w czasie której jej poszycie zdążyło zżółknąć od butaprenu...
Aż tu nagle...

...powstał silnik i nastąpił koniec.

W cylindrach silnika nie zgadza się liczba żeberek i przejaskrawione są proporcje tulei cylindra i obrysów żeber. Dokonałem tego świadomie, żeby podkreślić fakt obecności imitacji użebrowania, odtwarzając to zgodnie z oryginałem użebrowanie nie było by prawie widoczne.
Żeberka są z papieru, a przekładki między nimi z kartonu. Całość jest montowana na szablonie z drutu. Elementy silnika, niewystające lub niewidoczne spod osłony, nie zostały odtworzone. Instalacja zapłonowa do wykonania we własnym zakresie, świece są ;-)
Łopaty śmigła autorstwa BERP-a. Okapotowanie silnika, starałem się podzielić zgodnie z oryginałem.

Tytułem zapowiedzi galerii umieszczam jedno zdjęcie.

Niestety w galerii będzie tylko biała surówka, czas jaki poświęciłbym na sklejenie kolorowej wolę zagospodarować przy kolejnym projekcie. Opracowanie modelu na zadowalającym mnie poziomie wymaga sporo czasu. Muszę przemyśleć, sprawdzić każde nowe, nietypowe rozwiązanie upewniając się ma sens i że jest to wykonalne. W modelu nie ma żadnej części która nie da się uformować i skleić vide słynny Batory z MM-a. Bylejakość i rutyniarskie podejście do tematu projektowania modeli pozostawiam innym znanym i uznanym...

CDN...

--

Post zmieniony (27-05-18 17:15)

 
19-01-17 12:05  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ceva, jesteś wielki :)
Tak powinien postępować każdy szanujący się i nas, modelarzy, projektant.
Chcesz dobrze sprzedać? pokaż rzetelnie czy się to to sklei, coś wyskrobał.

Jeden wnioseczek ;) Trza było zainwestować w drukarkę i sklejać kolorowe, byłoby jeszcze fajniejsze.
Moje wielkie gratulacje!

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
19-01-17 12:09  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Gdzie zostanie wydany? :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
19-01-17 16:41  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Super! Podejście, wykonanie wszystko! Idz do Hala robić albo zrób mu konkurencję hehe :D.
Czekam na informację co, gdzie, kiedy.

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
19-01-17 17:54  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva ja już się chyba na modele z wysokiej półki nie nadaję: nie to zdrowie, uczyć się trzeba wszystkiego od nowa... Zostanę chyba przy Wasiakolotach z dobrą grafiką, bo w tym jeszcze widzę jakąś niszę dla siebie. Może kiedyś się dasz namówić ;-) Znalazło by się parę ciekawych tematów ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
19-01-17 19:17  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Art, przeczytałem Twój wpis i trochę jestem skonsternowany co do wypowiedzi dotyczącej wydruku kolorowego modelu jako surówki.
Niejednokrotnie czytałem na forum że surówki koniecznie powinny być pokazywane tak jak to pokazał Ceva czyli białe, a teraz sugestia wykonania koloru.
I mam zagwozdkę, przygotowuje projekt i surówkę kleje właśnie jako białą ale to moje rozterki - niedługo zacznę relację z projektu to zobaczymy jaka będzie reakcja braci modelarskiej.

Żeby nie urazić autora wątku muszę stwierdzić że ten samolot i sposób prezentacji przez Cevę jest przykładem jak powinna być prowadzona prezentacja projektu.

Ceva -dobra robota.

Post zmieniony (19-01-17 19:18)

 
19-01-17 21:47  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Ceva odwalił kawał dobrej roboty. Jest niekwestionowanym liderem w sklejaniu kartonowych modeli i zapewne to doświadczenie i jego ambicja skłoniła Go do poszukiwania czegoś więcej. Psioczył i krytykował co poniektórych co projektowali, błędy popełniali i w tyłku jego uwagi mieli. Rakietka.. to pikuś, tera jest samolot i to nie byle jaki. Jak drukarnia nie spie...li to model będzie fajny. Mam nadzieję że to będzie satysfakcjonujący początek Twojej przygody z projektowaniem kartonówek i że będziesz nas cieszył co raz to ciekawszymi projektami.

 
19-01-17 23:39  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Jarod - ja nigdy nie natknąłem się na wpis, że surówka powinna być koniecznie biała. Biała jest najczęściej dlatego, że szkoda tuszu na kilkukrotne drukowanie podobnych części. Kontury drukuje się raz dwa a i zużycie tuszu jest minimalne. Wydaje mi się, że na GPM'owskich okładkach są właśnie kolorowe surówki więc to już chyba bardziej kwestia indywidualnego podejścia niż odgórnych założeń, "że białe to mus".

Ceva, ogromne gratulacje! Mogę sobie tylko wyobrazić ile serca i czasu włożyłeś w ten projekt. Podpisuję się pod słowami Zbina i też mam nadzieję, że Twoja kariera projektanta nie skończy się na tym modelu. Korci mnie żeby zapytać co następne wyląduje na wirtualnej desce kreślarskiej ale przeczucie mówi mi, że będziesz trzymał nas w niepewności do samego końca

 
20-01-17 10:39  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Art, przyczyna koloru surówki w moim przypadku nie wynika z posiadania (lub nie) takiej czy innej drukarki, a z technologi kontroli procesu projektowania. Nie wszystkie elementy modelu powstawały w takiej chronologii jak to widać w tej "relacji", wiele powstało "poza kolejnością". Powstawały w chwili kiedy miałem potrzebę je sprawdzić. Wiele z nich nie pokrywa się w 100% (braki lub nadmiar znaczników osi symetrii, brak nitów, brak pełnej tablicy przyrządów, brak pasów) z tym co będzie w wersji finalnej, jednak cel dla jakiego buduje się surówkę został osiągnięty. Kolorowy model testowy dawałby wyobrażenie jak będzie się prezentował gotowy model, ale tak jak wspomniałem musiałby powstać drugi egzemplarz.
A nie myślałeś przypadkiem o sklejeniu scenki rodzajowej w postaci szybowca startującego na holu za Kanią? ;-)
air_22, ...za wysokie progi... ;-)))
Chopin, jak możesz odezwij się do mnie na mejla, zamienimy dwa słowa poza anteną.
Jarod, w przypadku modeli okrętów jest szansa uniknięcia białego koloru surówki co pokazał Ruto, na białym, mam jednak wrażenie że wiele więcej widać.
Zbin, "doświadczenie i jego ambicja skłoniła Go do poszukiwania czegoś więcej. Psioczył i krytykował co poniektórych co projektowali, błędy popełniali i w tyłku jego uwagi mieli." lepiej bym tego nie ujął, niestety. Stąd też z mojej strony podziękowania dla tych projektantów i "projektantów", m.in. dzięki Wam (wam) zrobiłem ten krok i zrobiękolejne. :-)
Technick, też mam taką nadzieję, nie wykluczone, że w tym roku coś tam jeszcze pokażę. ;-)

Model będzie wydany nakładem wydawnictwa Orlik w pierwszej połowie (a nie wykluczone, że w pierwszym kwartale) b.r.
Wycinanka będzie zawierać:
- 6 ark. kartonu z elementami modelu (części kształtowane, zwijane ułożone zgodnie z przebiegiem włókien kartonu);
- 2 ark. papieru z elementami szkieletu, el. zwijanymi i innymi do wykonania z papieru;
- 1 str. z szablonami z drutu i folii;
- 9 str. zawierających 58 rysunków montażowych wykonanych tradycyjną kreską;
- dość obszerny opis budowy.

Autorzy:
projekt: Wojciech Pietrzykowski (ceva), Piotr Siewierski (BERP).
grafika: Bartłomiej Kołek

Poniżej przykładowe arkusze z częściami (bez finalnego szlifu i w kolorach odbiegających od rzeczywistości) i dwie strony rysunków montażowych.


Gdyby nie pomoc Jarosława Rumszewicza, Pawła Ogarka, Bartłomieja Kołka i pracowników Muzeum Lotnictwa Polskiego w Krakowie, model zapewne by nie powstał. Za udzieloną pomoc serdecznie dziękuję.

Coś na kształt galerii końcowej wkrótce.

Dziękuję za uwagę. :-)

--

Post zmieniony (27-05-18 17:18)

 
20-01-17 11:25  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

No i powstał piękny model pięknego polskiego samolotu. Kawał dobrej roboty. Przyłączam się do gratulacji.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
20-01-17 11:28  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Technick - takie dyskusje były jeszcze zanim pojawiłeś się na forum dawno dawno temu przy okazji pojawiających się prezentacji pierwszych surówek modeli testowych w kolorze.

Ceva - zgadza się Adam rzeczywiście robi to właściwie ale to jest możliwe tylko przy okrętach, ja akurat siedzę nad żaglowcem i mam mały problem bo żaden z będących w sprzedaży arkuszy barwionki nie pokazuje imitacji desek :-). Pal licho skalę 1:200/ 1:100 (tam można użyć ogólnego brązu) ale przy skali 1:50 gdzie zasadnym jest żeby były widoczne słoje drewna na poszczególnych deskach nie mówiąc o kołkach zasłaniających śruby w poszyciu- tak przynajmniej myślę.


Acha, Wojtek - brawo za rysunki montażowe - dziękuję za to że nie ma renderów, takie rysunki są bardziej czytelne niż siwio - siwe rendery - BRAVO.

Post zmieniony (20-01-17 11:31)

 
20-01-17 11:45  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
RomanC 

Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 21
Galerie - 24


 - 9

Moje gratulacje za piękny projekt. Na pewno zakupie i skleję. Mam pytanko od strony technicznej. O co chodzi z częściami na trzech prostokątach, np 42b, 48ab?

--
Pozdrawiam.
-----------------

 
20-01-17 13:30  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Zapewne nadanie odpowiedniej grubości danego elementu i koloru na jego rewersie.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki
IJN Haguro

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN I

 
20-01-17 13:52  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Ceva - wygląda świetnie - szacun !
Nie miałem ochoty na ten samolot bo i tak go nie skleję ale chyba zagłosuję portfelem popierając Twoją pracę :)
Pytanie do następnych projektów - rozumiem Twój zapał neofity- czy nie masz jednak w planach większej komercjalizacji opracowań - mam na myśli opracowanie alternatyw wykonania modelu - uproszczeń dla początkujących/leniwych/tych którym wzrok się pogarsza ?

Przy okazji widzę że pojawiają się modele polskich konstrukcji z "tamtych" czasów - zapełnia się kolejna luka na rynku.
Typoszereg DROMADERA; Mewa; Koliber; Iskierka....no byłoby sporo ciekawych modeli.

 
20-01-17 15:06  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

No i fajnie :) Po pierwsze, że projektowi towarzyszy surówka, po drugie temat: polska maszyna, a po trzecie – rozwijasz się Waść. Gratulacje :)

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
20-01-17 15:43  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Grzecho_W 



Na Forum:
Galerie - 3


 - 1

Ceva, profesjonalnie wystartowałeś z prezentacją swojego modelu. Więc gratuluję Ci pierwszej części sukcesu
Drugą część otrzymasz od modelarzy, którzy podziękują Ci w swojej galerii ukończonego modelu. ;)
Pozdrawiam

--

 
20-01-17 21:00  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

ceva e-mil poszedł 2 sekundy temu ;-)

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
21-01-17 03:04  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Arek 

Na Forum:
Galerie - 1
 

O, jak Chopin popracuje nad grafiką, to opracowanie będzie kompletne. ;)

--
Pozdrawiam,
Arek

 
21-01-17 08:26  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Wielkie gratulacje Wojtku za: odwagę, pomysł, podejście, dokładność, cierpliwość, konsekwencję, prezentację, ukończenie, opracowanie, instrukcję, rysunki.
Nawet jeśli nigdy Go nie skleję, to kupię z tych samych powodów co FloggerB.
I będę miał sobie jeden z najlepiej opracowanych modeli.
Powodzenia, takiej samej determinacji, sił i zdrowia w kolejnych projektach.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
21-01-17 09:11  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nic tylko uzbroić się w cierpliwość i zakupić :)
Już się cieszę :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
21-01-17 22:14  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Fantastyczna robota. Dochodziły mnie słuchy, że pracujesz nad tym modelem, ale nie sądziłem, że wykonasz taki kawał świetnej roboty! Gratulacje zakończenia projektu. Ja na pewno zakupię jeden egzemplarz dla siebie, oczywiście poproszę z podpisami autorów, jak przy poprzednim modelu :)
Czekam na wydanie!

 
28-01-17 14:15  Odp: [R]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

RomanC, z tymi częściami chodzi dokładnie o to co napisał IJN Łukasz, pogrubienie z kolorem od spodu.

FloggerB, obawiam się że mogę nie wyczuć właściwie, do jakiego poziomu uproszczeń się zbliżyć. O ile w górę wydaję mi się, że bazując na własnych umiejętnościach jestem w stanie znaleźć rozsądny stopień detalizacji, to w dół może być kłopot. No ale może kiedyś spróbuję...

Dziękuję serdecznie za wszystkie wpisy, za budujące opinie, spłynęła na mnie spora porcja budującej energii.
Poniżej coś na kształt galerii. Zdjęcia są w odcieniach szarości żeby ukryć piętno (zażółcenia od butaprenu) jakie na surówce odcisnął czas. Po wydaniu modelu razem będziemy oczekiwali na galerię kolorowej Kani. :-)


Wkrótce kolejna pseudorelacja B/W. ;-)

--

Post zmieniony (27-05-18 17:22)

 
28-01-17 21:28  Odp: [R/G]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Ceva - co do rodzaju uproszczeń, proponuję porozmawiać z zaprzyjaźnionymi dobrymi projektantami z doświadczeniem i popatrzyć jak to robią inni i nie ma co kombinować.

- co do kolejnego projektu czyli M-15 proponuję zastanowić się nad wydaniem dwu rodzajów malowania i zasięgnięcie opinii forumowiczów mimo iż poleje się krew (ja mam swoje propozycje :)
A zlepiam akurat Belphegora z Murph Modells (za free przeskalowany do 1:50) w barwach kołchoźników radzieckich.

Post zmieniony (29-01-17 11:40)

 
28-01-17 22:43  Odp: [R/G]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Fajnie to wygląda złożone do kupy. Możesz wyjaśnić przed premierą co miałeś na myśli znacząc części +, ++, +++ i te śnieżki *, **. Pewnie się wyjaśni jak poczytam instrukcję czym to podkleić.....ale?

 
29-01-17 13:57  Odp: [R/G]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Odpowiedziałbym już koło południa, ale od 11:50 ze śmiechu nie mogłem trafić w klawiaturę... :-))))))))))))))))))))))))))))))


FloggerB, fajny ten darmowy Belphegor. ;-)
zbin, jedna gwiazdka to standardowo 0,5mm grubości tektury, dwie to 1mm, to samo z plusem tyle, że dotyczy kartonu 0,2mm.

--

Post zmieniony (29-01-17 14:35)

 
29-01-17 14:07  Odp: [R/G]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
FloggerB   

Ceva - bardzo .......śmieszne !
Innego M-15 jeszcze w kartonie nie ma - a jak będzie opracowany jak antek z Orlika to dziękuję - wysiadam :)

 
29-01-17 14:16  Odp: [R/G]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
Krystian 



Na Forum:
Relacje z galerią - 38
Galerie - 31


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7


 - 3

Drugi ujawniony projekt i jaki progres w warsztacie, brawo. W tym tempie kolejny model będzie na takim poziomie że Antek z Orika wypadnie blado. ;-)
A tak poważnie ciekawy temat.

--
First comes smiles, then comes lies. Last is gunfire

ŁSM

 
29-01-17 14:37  Odp: [R/G]PZL S-4 Kania 3 - projekt własny.
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

FloggerB, mnie nie rozśmieszył, ów Belphegor a coś zupełnie innego... ;-)

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024