FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
03-01-17 17:19  [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam nadzieję, że ten model wzbudzi spore zainteresowanie wśród modelarzy kartonowych, bo oczekiwana to wersja i autor dał się już poznać z solidnej roboty... autor to Marcin Straszewski i okładeczka https://www.facebook.com/136714076453070/photos/a.179160682208409.6972.136714076453070/451782154946259/?type=3&theater

Post zmieniony (03-01-17 21:05)

 
03-01-17 17:41  Odp: [Z] AH-1W Super Cobra / Answer
Roli 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10
 

Nowy rok i już zaczynają się wydatki ;-) . W sklepie Answer-a już jest !

Post zmieniony (03-01-17 19:22)

 
03-01-17 19:32  Odp: [Z] AH-1W Super Cobra / Answer
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

59 złotych za prosty model śmigłowca? Chyba ktoś ostro balował w Sylwka. Szanowny Wydawco! Patrząc na jakość dotychczasowych modeli w tej serii, cena powinna oscylować w okolicy 39 zł. Ja dziękuję bardzo za model w tej cenie.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-01-17 20:02  Odp: [Z] AH-1W Super Cobra / Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


To nie jest prosty model śmigłowca. Za 39 zł mógłby być model sylwetkowy ;-)

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
03-01-17 20:05  Odp: [Z] AH-1W Super Cobra / Answer
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Bez komentarza !

 
03-01-17 20:40  Odp: [Z] AH-1W Super Cobra / Answer
Roderyk 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Więc poproszę o zdjęcia arkuszy. wtedy się okaże. Moim zdaniem cena jest zbyt wysoka. wybieram KK.
Pozdrawiam.

 
03-01-17 20:50  Odp: [Z] AH-1W Super Cobra / Answer
Dawidsan 

Na Forum:
Relacje w toku - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

przykładowe arkusze są na stronie wydawcy. Nie kleję śmigłowców, ale za Cobre tyle co za Mig'a-23 o objętości 2 razy większej... trochę dużo. Ciekawe ile za Lim'a-6 będzie trzeba zapłacić?

--
Pozdrawiam !

 
03-01-17 21:15  Odp: [Z] AH-1W Super Cobra / Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Dawidsan, ale Cobra wcale nie ma objętości dwa razy mniejszej, to rozbudowany model. To tylko 4 arkusze mniej. Poza tym Mig był drukowany chyba 3 lata temu, dziś byłby już na pewno droższy.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
03-01-17 21:26  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No cóż cena, jak na razie bez zobaczenia zawartości wydaje się mocno przesadzona. Jak już wspominamy inne wersje tego śmigłowca wydane w kartonie to Bell AH-1F Cobra z Kartonowej Kolekcji kosztował 16 zł... 9 lat temu : )))) i prezentował się tak http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=154361&t=154361&filtr=&page=4
Dla tych co coś tam zawsze dodają do modelu można podlinkować ten model, troszkę z innych klimatów modelarskich i minimalnie innej skali http://pwm.org.pl/viewtopic.php?f=13&t=79113

 
03-01-17 21:36  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

-Answer- ja na waszym miejscu dawno już przestał bym się udzielać na tym forum, a to dlatego że im dalej stąpacie tym w głębsze bagno się zatapiacie. Reklamujcie się na tym facebooku i dalej nie informujcie jak wydrukowane są wasze modele. Ta mała część marudów tutaj nie ma nic do powiedzenia w kwestii zapowiedzi, cen, objętości, druku i innych dolegliwości, bo wy wiecie lepiej co jest dobre. Tak że oby tak dalej.
Pozdrawiam

Ps. A miałem napisać jak Ryszard, ale mnie się wymkło :-))

 
03-01-17 21:59  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

"To nie jest prosty model śmigłowca. Za 39 zł mógłby być model sylwetkowy ;-)"

To proArte, KK i WAK wydają tylko proste modele sylwetkowe? Chyba rada Zbina słuszną jest.

 
03-01-17 22:17  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Zbin, nie czujemy się zatopieni, wręcz przeciwnie. Ogromna liczba nowych ciekawych opracowań, masa nowości, coraz więcej klientów, wzbogacenie portfolio o inne wydawnictwo. Chyba każdy chciałby tak tonąć? ;-)

Rodzaj druku już dawno omawialiśmy w jednym z wątków tego forum (jakie modele są cyfrowe a jakie offsetowe). Zgodnie z tym co było tam napisane Cobra jest offsetowa.

--
-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
03-01-17 23:14  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

-Answer- bardzo mnie cieszy że czujecie się świetnie i nie toniecie, oby tak dalej. Cieszę się że tak wielu z nas ma niesamowite poczucie humoru mimo że im ktoś klocki pod nogi podkłada, pewnie myślą sobie że to przypadek :-)
Pozdrawiam.

 
04-01-17 07:46  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
yak   

Z jednej strony jestem zbieraczem, który wykluczył produkty tego wydawnictwa ze swojej listy zakupów do czasu "rozwiązania problemów logistycznych". Z drugiej jednak strony musze rozumieć przedsiębiorcę prowadzącego biznes i mającego problemy koszty, przychody, terminy itp., o których hobbystycznie czasami nie pamiętamy. Reasumując szczęśliwego nowego roku i pomyślnego rozwiązywania wszelakich problemów. Pozdrawiam. Zdecydowanie :-)

 
04-01-17 08:17  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jaki nakład wyszedł drukiem? To ważne pytanie pozwalające zacząć odliczanie miłośnikom druku cyfrowego :)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
04-01-17 09:44  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
kari   

... w mojej opinii arkusze z częściami zamieszczone na stronie w żaden sposób
nie uzasadniają ustalonej ceny. Projekt w niczym nie odbiega stopniem zdetalizowania
od przytoczonego wcześniej tańszego produktu Wyd. KK, a patrząc na rozrysowane części
i przyjęte rozwiązania w pewnych obszarach nawet mu nie dorównuje.
Także (tańszy) AH-1G Wyd.GPM nie odbiega poziomem opracowania od proponowanej
przez Answer wersji "W", a dodatkowo posiada alternatywny zestaw części pozwalający
na wykonanie oprócz malowania "z okładki" jeszcze dwa inne (podobne, ale jednak inne).

... pewnie więcej będzie można powiedzieć po obejrzeniu produktu.
----------------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-01-17 11:11  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dla fanów określonego typu cena może nie grać roli. Są fani Meserschmitów 109 , a ja np. jestem fanem Cobr. Jedną skleiłem, druga z GPM grzecznie czeka. A ta w malowaniu marynarki też mi się spodobała.

 
04-01-17 11:18  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
kari   

ABC napisał: "A ta w malowaniu marynarki też mi się spodobała."
?
ABC, ... trochę ci się formacje pomieszały ;-)
... marynarka to NAVY, a tu MARINES to raczej piechota morska :-)
---------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-01-17 11:25  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Hoth   

Kartonnaja model na Ukrainie wydał ta 152 h-1 za ok. 25zl a model rzeklbym jest standardu polskiego.

--
Rzeszow/Gdańsk

 
04-01-17 11:30  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

W Pl pewnie będzie w cenie 30 zł

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
04-01-17 12:42  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Dla mnie Marines to i tak marynarka.

 
04-01-17 13:28  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Kapitan Klos   

Troche offtop, ale ...

Marines jest osobnym rodzajem amerykańskich sił zbrojnych. Wykonuje (oczywiście w założeniu) głównie desanty morskie, ale już na lądzie działa jak zwykła piechota. Żołnierze Marines nie byliby zachwyceni, gdybyś nazwał ich marynarzami ;)

Semper Fi

--

 
04-01-17 13:29  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

"Rodzaj druku już dawno omawialiśmy w jednym z wątków tego forum (jakie modele są cyfrowe a jakie offsetowe). Zgodnie z tym co było tam napisane Cobra jest offsetowa."

I to waszym zdaniem załatwia sprawę?
Drukujcie ten cytat na okładkach, oczywiście razem z linkiem :D



Post zmieniony (04-01-17 13:31)

 
04-01-17 15:00  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W sumie to nie lubię narzekania na cenę. Zawsze będzie tak, że kogoś stać a kogoś innego nie. Ja osobiście, od kiedy sięgam pamięcią miałem poczucie że stosunek cena/jakość w przypadku modeli Answera jest zdecydowanie niekorzystny i po prostu rezygnowałem z zakupu modeli tego wydawnictwa (dopiero ostatnio się przełamałem i kupiłem trzy modele autorstwa Marcina Straszewskiego). Niemniej jednak wydawnictwo Answer działa od wielu lat i skoro decyduje się na takie a nie inne ceny to widocznie się to kalkuluje ekonomicznie - znaczy się ludzie kupują.

Co do samego modelu - szara Super Cobra wygląda super, podoba mi się o wiele bardziej niż zielone malowania Cobry z KK czy GPM. I gdyby nie to że mam już wycinankę z KK to bym wziął tą z Answera. Czekam więc z niecierpliwością aż ktoś założy relację :-)

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-01-17 15:13  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
kari   

... może projektant powinien był rozważyć inne ciekawe malowania jak poniżej
i opcjonalnie trochę zmodernizować wydechy.
http://www.flickr.com/photos/billword/5949001575/
https://www.flickr.com/photos/billword/5948989807/in/photostream/
http://www.aviationgraphic.com/954-1652-thickbox/uh-1y-venom-503-hmlat-303-usmc-jp-1178.jpg
... z tymi nowymi wydechami "Super Cobra" bardzo ciekawie się prezentuje.
----------------------------------------------------------------------------------------------------

 
04-01-17 18:45  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

"nowość" raczej słaba w stylu odgrzewania kotleta w nowych szatach. poza wydechem, cobra niczym nie różni się od tych już wydanych. Można było "zabłysnąć" wydaniem wersji z poziomymi wydechami lub w wersji z 4 łopatkowym wirnikiem głównym, np AH-1Z ZULU. W dodatku ten sam oklepany zestaw podwieszanego uzbrojenia. można by zaproponować wersję z pociskami klasy powietrze-powietrze. Tym bardziej z tą ceną to raczej świata nie zwojujecie tym modelem. Jak wspomniano są tańsze alternatywy, na upartego można też przebudować taniutkiego MM.

Kolejna "zapowiedź" tym razem ze "stajni" przejętego Hobby Model, czyli Chengdu J10 te gaci nie zrywa, bo w necie jest dobre opracowanie tego modelu dostępne za free. Co prawda w skali 1:50, ale bardzo łatwo go przeskalować do 1:33.

Post zmieniony (04-01-17 18:59)

 
04-01-17 19:40  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

walkiria, czepiasz się. proArte wydaje Bf-109 i Spitfire'y seriami, w Kartonowej Kolekcji po raz trzeci Me 109 będący przeróbką wcześniejszych opracowań, Haliński też ciągle wraca do wielokrotnie wydanych tematów. A tutaj mamy zupełnie nowe opracowanie, które na pewno różni się od tych wydanych chociażby sposobem rozrysowania. Do tego malowanie którego do tej pory nie było i które na tym śmigłowcu wygląda po prostu fantastycznie.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-01-17 19:45  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Też uważam, że model jest fajny i jak kogoś temat interesuje to nie poskapi na niego :) Ja osobiście helikopterów nie sklejam, więc nie kupię, czekam na FUG-a, ale zapewne jakbym był fanatykiem śmiglowcowym, wycinanka byłaby już cięta :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
04-01-17 20:08  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@killy9999 - 2 odcienie szarego (cały sano szary+ grzbiet ciemniejszy) to ma być ciekawy kamo? bez jaj. proponuje wydrukować sobie tego z KK w skali szarości i masz to samo.

nie masz pomysłu na kamo, albo "łatki" nie schodzą się? walnij wszystko w 1 kolorze, na pewno będzie pasować.

to już wersje "cywilne" np. dla straży pożarnych mają ciekawsze malowania, albo wersja "'Red bull"
http://shipbucket.com/Misc%20Drawings/FD%20Scale%20Vehicles/Air%20Vehicles%20-%20Real-life/B/Bell%20209%20AH-1%20Cobra%20-%20various%20users.png

to jest przykład ciekawego kamo/malowania:
http://www.modellversium.de/galerie/1-hubschrauber/60-bell-ah-1t+-cobra-mrc-academy.html
http://www.airpower.gv.at/uploads/pics/Bell_AH1_cobra_APO11_c_HaraldMinich_web5_01.jpg
http://www.airpower.gv.at/uploads/pics/Bell_AH1_cobra__c_HaraldMinich_web4_01.jpg

Odnośnie "kotletów" od AH to już było wielokrotnie wałkowanie, dla mnie osobiście to czysty "skok na kasę" przy min. wysiłku

Post zmieniony (04-01-17 20:30)

 
04-01-17 20:12  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Red Bull jest extra!

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
04-01-17 20:37  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Poza wydechami model się nie różni od poprzednio wydanych, wydrukuj sobie tego z Kartonowej Kolekcji w skali szarości i masz to samo, można przebudować taniutki Mały Modelarz, można przeskalować model za free, aby mieć kolejna nowość z wyd. Answer - sorry walkiria, ale twoja wypowiedź jest śmieszna i wygląda, że nie przepadasz za tym wydawnictwem. Oczywiście Pan Answer nie jest bez małych grzeszków, ale jednak walkiria uprasza się o minimum obiektywizmu : )))))
OK o cenie już napisałem wcześniej, może zmienię zdanie jak zobaczę zawartość, cena może na ten moment nie pasować, ale to jest jednak zupełnie inna wersja i kompletnie inny kamuflaż niż wcześniej wydanych modeli Cobry. Nazwisko autora też gwarantuje solidne opracowanie.
Macie na myśli to malowanie Red Bull ?http://www.airpower.gv.at/en/aircraft/helicopters/bell-ah-1-cobra.html
Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jakimś sensownym przedziale czasowym Answer wydał kolejną Cobrę w takim malowaniu, do czego mocno wydawnictwo namawiam.
http://www.scalemodellingnow.com/hnaircraftkits-revell-bell-ah1w-supercobra

 
04-01-17 20:47  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

@Halogen - do pewnego stopnia ok, ale czym to wydanie ma zachęcić do zakupu i wydania takiej sumki?

- nijakie kamo
- stosunkowo wysoka cena
- uzbrojenie jak w innych wydawnictwach
- "dodatki" (o ile będą) w cenie modelu

Sam przebudowany wydech (są ciekawsze wersje wydechu) to jak dla mnie za mało, by skusić do zakupu tego modelu. może za połowę ceny, ale teraz na pewno nie

"Przecież nic nie stoi na przeszkodzie, aby w jakimś sensownym przedziale czasowym Answer wydał kolejną Cobrę w takim malowaniu, do czego mocno wydawnictwo namawiam." - no pewnie, przecież można co miesiąc wydać w innym malowania i już cały kalendarz wydawniczy na 2017 zapchany. Tylko chodzi o to magiczne słowo "KOLEJNY" i kolejne wydanie kilkudziesięciu złociszy.

 
04-01-17 21:03  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Właściwie jak tak sobie przymierzyłem cenę plus wysyłkę (najtańszą opcję wyszło mi 72 zł (bez laserków), także w tej cenie zdecydowanie wolałbym P-47 od Hala i tak zapewne zrobie :)

PS: Ciekawe co będzie po P-47 i czy będzie to Airacobra (mam cichą nadzieję, że kolejna w ruskim malowaniu) marzy mi się maszyna

http://airaces.narod.ru/all1/amet_h12.jpg

na której latał rosyjski (tatarski) AS Sultan Amet-Chan

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
04-01-17 21:17  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Taaak tatara bym znowu zjadł... ale może jutro skręcę.

 
04-01-17 21:27  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Projektant owszem jest gwarancją modelu sklejalnego (mam nadzieję że tak pozostanie w przyszłych projektach) ale szkoda że wydaje właśnie w Answer. Zaczynając np Mig-a 21 bis-a na starcie już ciśnienie skacze bo części poszycia są ułożone prostopadle do włókien kartonu i zwija się je tragicznie. Jak Cobra będzie wydana z podobną finezją i polotem to łacińskich słów mi w końcu braknie. Nowości lecą z Answera jedna za drugą, szkoda tylko że takie to wydawanie, wydawać by się mogło na szybkiego....nawet ciekawego kamo Cobra ni ma :-(

Post zmieniony (04-01-17 21:37)

 
04-01-17 21:50  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Przemek - to wina projektanta ? Dziwne jakoś ten modelarz nic nie wspomina, że siatki poszycia ułożyły mu się prostopadle do włókien http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=317405&t=317405&filtr=0&page=4

walkiria - dla ciebie nijakie camo i wersja, a dla wielu takie camo i wersja jakich oczekiwali od dawna. Nie martw się coś czuję, że KK wyda ten model w satysfakcjonującej ciebie cenie, wersji i kamuflażu i bedzie pan zadowolony : ))))

 
04-01-17 22:01  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Nie jest to wina projektanta, ale drukarni i wydawcy. Równie dobrze można było papier do druku dawać jak leci...nie patrząc na układ włókien. Moja kopia taka jest, nie wiem jak kolegi który nie wspomina ? Może i on ma taki układ włókien, ale nie zwrócił na to uwagi ? Nie wiem i już nic z tym nie zrobię. Mam tylko nadzieję że wydawca zwróci na to uwagę przy kolejnych projektach, bo jednak odpowiedni układ ułatwia pracę z materią.

Tematy Marcin opracowuje ciekawe i szkoda by było psuć to całą jego pracę błędami w druku.

 
04-01-17 22:09  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

> nie masz pomysłu na kamo, albo "łatki" nie schodzą się? walnij wszystko w 1 kolorze, na pewno będzie pasować.

Daruj sobie złośliwości.

Dla mnie modelarstwo to jeden z elementów zainteresowania historią i wojskowością. Dlatego ciekawy kamuflaż to taki, który wiąże się z ciekawym obiektem rzeczywistym i jego historią, a nie taki który wygląda jak pisanka wielkanocna. Oddziały Marines to dla mnie interesująca formacja, dlatego podoba mi się sprzęt w ich kamuflażu. A takiego Red Bulla bym nie postawił na półce, bo taki model nie wiąże się dla mnie właściwie z niczym.

Perez, mylą ci się tematy. Ty jest o nowości Answeru, a nie lista życzeń do Halińskiego.

--

Post zmieniony (04-01-17 22:13)

 
04-01-17 22:15  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Aha, jeszcze co do powoływania się na to że ten model był już wydany w KK. Zwróćcie uwagę, że nakład jest od dawna wyczerpany. Ja sam polowałem na wycinankę przez kilka miesięcy zanim udało mi się ją dostać.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
04-01-17 22:15  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Ados777 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6
 

Chłopaki spokojnie,zaczął się dopiero nowy rok i już jazda.
Ja tam się cieszę że w ogóle coś wychodzi i jest co sklejać,jestem raczej młodym pokoleniem modelarzy i dla mnie nie jest już dostępny model z MM czy KK.A w moim przypadku allegro odpada.Więc sobie wybiorę zieloną lub szarą cobre.

--
Taki sobie modelarz :)

 
04-01-17 23:06  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Że niby to "cyrkowe" malowanie red bull jest ciekawsze od szarego marines z rekinią paszczą? Wg mnie zdecydowanie nie jest. Poza tym przy jednolitym kamo lepiej uwidacznia się ciekawa sylwetka śmigłowca.

--

 
04-01-17 23:27  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Hehe. A już myślałem że taka cena to model plus laserki. Za model z laserkami trzeba dać 90 zł. To wolę już kupić plastik w 1:48 mniej stresu z klejenia.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-01-17 07:05  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Nakupowałem 70 plastików bo też tak myślałem że to bułki z masłem , ale same się nie chcą robić, a z malowaniem i kalkami jest więcej zachodu niż ze sklejeniem kartoniaka. Natomiast ta cena Cobry też mnie co nieco wkurzyła. Jestem zainteresowany brać tylko dlatego że Cobra to naprawdę fajna linia, a i to malowanie jest inne od MM i GPM. Powstaje tylko pytanie czy "szkiełko" od Huey Cobra z GPM ma szanse pasować do Answerowskiej Cobry. W teori pewnie tak , ale w praktyce to nie wiadomo. A tłoczenie takiego głębokiego profili samemu to utopia. W każdym razie nie wyjdzie jak należy.

 
05-01-17 07:54  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
kari   

ABC, jak dla Ciebie marines i navy nie robi różnicy to i oszklenie pewnie też; wersja "G" czy "W" wszystko jedno przecież to i tak AH-1 Cobra :-)




 
05-01-17 10:48  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ados777 spokojnie z twojej wypowiedzi prawdą jest tylko to, że zaczął się nowy rok, ale żadnej jazdy tu niestety nie ma - ot po prostu standardowa wymiana poglądów, gdy pojawi się na rynku oczekiwany model kartonowy w dość obfitej cenie od Pana Answera: )))))))

Malowanie Red Bull to niestety cepelia i całkowita peryferia jeżeli chodzi o malowania tego helikoptera oczywiście w innej wersji niż ta, która się obecnie ukazała i chyba raczej mało kto oczekuje takiego malowania.

Malowań wersji Cobry jest sporo np.
http://hsfeatures.com/ah1wrr_1.htm
http://www.arcair.com/Fea1/901-1000/Fea959-Ah-1S-Cobra-Moore/00.shtm
http://www.mojehobby.pl/products/AH-1W-SUPER-COBRA-U.S-MARINES.html
http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=12&t=81024
i pewnie jeszcze jakieś inne się znajdą także jest co wydawać.

Bizon cena modelu 59 zł o tym rozmawiamy jest wysoka, laserki nie są obowiązkowe.
I po raz kolejny czytam - kupię plastika mniej stresu wklejeniu - dobry dowcip, wystarczy zajrzeć na pierwsze lepsze forum plastikowców, aby zobaczyć jakie to jest " kompletnie bezstresowe " zajęcie, szczególnie jeżeli chodzi o skale 1:48, 1:32.
Wiadomo Bizon nie od dzisiaj, że aby skleić i pomalować dobrze model samolotu, helikoptera w powyższych skalach to trzeba zainwestować sporo kasy - oczywiście można prosto z pudła i też będzie cacy, ale w innym przypadku to i maski, jakieś pasy, jakieś fototrawki, jakieś żywice, jakieś kalkomanie do wersji, której nie ma w pudle, a która nam się akurat spodobała, jakieś nowe farby, których akurat nie mamy w zasobach, albo się skończyły - wicie rozumicie towarzyszu, no nie jest letko niestety i kasiorkę trzeba ze świnki wyjumać : ))))))
Model plastikowy Cobry, który pokazałem w skali 1:35 kosztuje ok. 67 zł, ale to jest dość stary model, jeden z nowszych wypustów w skali 1: 48 Cobry kosztuje otóż tyle http://www.mojehobby.pl/products/Bell-AH-1Z-VIPER.html no letko plastikowcy tyż nie majom : ))))))

Post zmieniony (05-01-17 10:54)

 
05-01-17 11:45  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

W ogóle to czemu wszyscy tutaj stawiają znak równości między Cobrą, Super Cobrą i Viperem? To tak jak by mówić że Fw-190A, Fw-190D i Ta-152 to jedno i to samo. To są przecież trzy różne konstrukcje, co prawda o wspólnym rodowodzie, ale jednak odmienne.

Nawiasem mówiąc gdyby to był Viper a nie Super Cobra to wziąłbym bez wahania.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
05-01-17 11:45  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
karlos   

No i nowy rok zaczął się standardowo od czego ? Od marudzenia .Nie ta cena , nie ten kamuflaż , nie ten drug ,nie ta wersja ,odgrzewany kotlet a wydrukuj sobie sam i ble ble i ble ble . Ludzie nie chcecie to nie kupujcie a nie robicie tu cyrku . Wiecznie to samo . Ja osobiście oczekiwałem właśnie tej wersji Cobry i to w tym malowaniu i teraz jestem happy

Post zmieniony (05-01-17 11:47)

 
05-01-17 11:58  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dobrze, że są tacy "rozsądni" ludzie jak karlos - mam nadzieję, że jak kupisz to uraczysz nas relacją ze sklejania - cyrk to ty niestety robisz takimi tekstami.

 
05-01-17 12:09  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Niestety taki mamy klimat znaczy się forum, że piszę się krytykę i ochy.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
05-01-17 12:15  Odp: [N] AH-1W Super Cobra / Answer
karlos   

Proponuję zamiast wątków pt, ,,Nowości zastąpić je od razu wątkiem Marudzenie o nowości bo przeważnie tak to się kończy .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024