FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 29Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 
22-12-17 23:34  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

W koncu Saetta :) Chyba trzeba bedzie reaktywowac pomysl o budowie linii wloskiej ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
23-12-17 00:20  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Seweryn, z twojej wypowiedzi zawiało takim huraoptymizmem, że mi mało futryny z drzwiami ów cug nie wyrwał. ;-)
A poważnie, to zupełnie mnie nie przekonuje co widzę na przykładowym arkuszu na stronie wydawcy, chodzi oczywiście o kamuflaż. Domyślać się mogę, że to w druku wyjdzie inaczej (lepiej), na tą chwilę czekam aż będzie można podejrzeć wydrukowany arkusz, bo jak to widzę, to wręcz mnie odpycha żeby w ciemno zaoszczędzić te parę złotych w przedsprzedaży.
Co do projektu i jego dopracowania, spodziewałbym się kłopotów ze sklejaniem oprofilowań cylindrów, tradycyjnie z oprofilowaniem skrzydło-kadłub, stateczniki-kadłub, wręgi zapewne do ogarnięcia, chłodnic pod kadłubem nie ma więc i problemu nie ma. W razie go nabędę i skleję, jak nie trafię na wymienione problemy włażę pod stół i odszczekuję to co napisałem.
Naprawdę jestem ciekaw tego "wymuskania i dopieszczenia", oczywiście zakupię jak tylko kamuflaż okaże się na poziomie.

ps. o zdjęcia surówki klejonej butaprenem, bo przecież nie klejem CR polecanym na wszystkich forach przez znanego wirtualnego modelarza :))))), nawet nie śmiem prosić, ale może...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-12-17 09:10  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

I ja też mam nieco mieszane uczucia. Plamy nie przechodzą przez (nachodzą na) granice poszczególnych części poszycia. Wiem, że pewnie była obawa, że się potem po sklejeniu nie zgrają ze sobą, no ale nie wygląda to profesjonalnie. Może warto jednak wstrzymać wydanie i poprawić te plamy. Usiąść do nich na dłużej.
Reszta modeli zdecydowanie lepiej, szczególnie pzl-ka.

Post zmieniony (23-12-17 09:16)

 
23-12-17 09:23  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
Seweryn F.   

Wojtku, a co Ci się nie podoba w 'malowaniu' tego samolotu? Jakieś zastrzeżenia merytoryczne? Czy po prostu nie podoba Ci się ten konkretny schemat?
ps.: sugeruję jednak wzmocnić futryny i mocowanie drzwi, bo kiedyś może dojść do tragedii. Szkoda by było...

Post zmieniony (23-12-17 09:51)

 
23-12-17 09:25  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
proArte   

jednak sie odezwe przed 27.12 :)

Szanowny Panie Ceva
przekonanie Pana do modelu zawsze graniczy z cudem, dlatego jestem i tak wdzięczny za to iż skleił Pan Fiata i próbował M.S.406. Kamuflaż tego Macchi jest pewnym kompromisem między możliwościami a ceną. Nie robimy dzieł sztuki (co przy malowaniach włoskich jak najbardziej by się przydało). Ponadto ja jako osoba robiąca efekty staram się odtworzyć malowanie techniką stosowaną czyli w tym wypadku natryskiem z pistoletu. Zapewne znajdą się osoby nie do końca zadowolone, ale ten model ma kosztować 30 PLN a nie 100. Proszę pamiętać że każda godzina pracy to koszt który ktoś musi ponieść. Czy modelarze są gotowi zapłacić 3 krotnie więcej aby każda plama była indywidualnie wykonana z wszystkimi efektami niejednorodności wynikającymi z techniki malowania? Odpowiedź zostawiam Panu. Dodatkowo nigdy nie aspirowałem do poziomu Halińskiego. I każdy wie czego może się spodziewać.

Co do plam - dlaczego nie przechodzą miedzy panelami? Bo autor je tak umiejscowił. Ale dla dobra sprawy i zadowolenia gawiedzi w kilku miejscach zrobimy to dla was aby nie było że jest za prosto:). Mi to nie przeszkadzało prawdę mówiąc.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
23-12-17 09:53  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Panie Piotrze nie domagam się w modelu z poziomu cenowego jaki Pan oferuje grafiki high-end, bo tego nie da się raczej pogodzić, ale czegoś bardziej przyjaznego dla oka niż plamy budzące skojarzenia wyglądem i rozmieszczeniem z za przeproszeniem krowimi plackami. Malowań Saetty jest od groma i ciut,ciut i to o wiele prostsze do wykonania, a przy poświęceniu podobnej ilości czasu efektowniejsze w końcowym rozrachunku np.
http://img.wp.scn.ru/camms/ar/769/pics/32_16.jpg
http://img.wp.scn.ru/camms/ar/769/pics/32_11.jpg
http://img.wp.scn.ru/camms/ar/769/pics/32_6.jpg
Model z wycinanki zapewne ma ten kamuflaż http://img.wp.scn.ru/camms/ar/769/pics/32_19.jpg ale mimo że i ten rysunek to tylko interpretacja autora to wygląda o niebo lepiej i wiarygodniej niż to co może być w wycinance.
Temat atrakcyjny i wyczekiwany jak zresztą każdy inny można położyć grafiką, z dwojga złego wolałbym nudny jednolicie zielony niż to co powyżej...


I nie jest to czepianie się dla samego czepialstwa.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-12-17 10:08  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Ja bym drogi imienniku nie używał do określenia modelarzy kartonowych, tych, którzy z dużą dozą prawdopodobieństwa kupują modele z wyd. proArte i dzięki którym będzie pan miał na koniaczek określenia GAWIEDŹ, bo określenie to ma zdecydowanie negatywny odbiór :
http://sciaga.pl/slowniki-tematyczne/5913/gawiedz/

 
23-12-17 10:29  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Ten model Saettty ma oprofilowanie skrzydeł zintegrowane z poszyciem kadłuba!!! Nie wiem czy odszczekiwać poprzednie obawy czy obawiać się jeszcze bardziej??? Z tego co kojarzę jeszcze żaden autor modelu kartonowego nie zdecydował się na takie rozwiązanie. We fragmentach większych lub mniejszych owszem, ale nie jako całe oprofilowanie. Ciekawe co z tego wyjdzie w praktyce?

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
23-12-17 10:33  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
proArte   

Panie Halogen - muszę podziękować Panu i przeprosić wszystkich za 'gawiedź' - słowo całkowicie nie odpowiednie do tego co miałem na myśli. Sprawdziłem w słowniku głupio się zrobiło. A zatem przepraszam grono modelarzy za to słowo.

--
wydawca Piotr Machalewski
http://polish-made.com/pl/producer/PROARTE/35

 
23-12-17 10:44  Odp: [N] Nowości i zapowiedzi wydawnictwa proArte 2017
tineo 



Na Forum:
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Model na każdą kieszeń i każdego umiejętności czyli coś dla mnie. Dziękuję. Ps chodzi o tego "włocha"

--
Pozdrawiam Tomek C.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 26 z 29Strony:  <=  <-  24  25  26  27  28  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024