FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 108 z 113Strony:  <=  <-  106  107  108  109  110  ->  => 
24-12-17 08:06  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Ten Pm36 to coś przedwojennego. No to już idąc za ciosem trzeba wypuścic Luxtorpedę.

 
24-12-17 09:47  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

A jeszcze co do tego parowozu Pm 36 , to naprawdę fajny temat i już się mocno podkręciłem . Tylko tak naprzykład to wydaje mi się że taki cywil to się powinien pięknie błyszczeć. No że Answer już nie daje w każdym razie I wydań cyfrowych to może to powinno iść na kredzie. Oczywiście zawsze można dać lakier na mat ale to nie to samo co odwzorowuje druk kolorowy na kredzie.

 
24-12-17 11:31  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
pawcio37   

ABC prosta sprawa z tym błyszczeniem - wystarczy lakier o wysokim połysku np Model Master 2780 i nie trzeba problematycznej w sklejeniu kredy. Poza tym nie wiadomo czy model będzie bez baboli jakimi raczy Pan projektant (na twarzoksiążce Answera wypowiadający się jako "Anna Wa") ale chyba dokładnie wiadomo o kogo chodzi. Podobno skleja się ale czy jest gdzieś na jakimś forum?? Raczej nie i model będzie jak to już bywało z małymi nieproszonymi niespodziankami.

Post zmieniony (24-12-17 11:39)

 
24-12-17 12:13  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Seweryn 

 

Daj sobie już spokój z tymi uwagami do Pana Wandtke, nudny jesteś, chgyba że chcesz zaznaczyć swoją obecność. Nie kupuj po prostu i tyle, jak sobie nie radzisz. Występuje zdaje się z konta żony? Anna Wa bo nie ma swojego, nie jest obowiązkowe posiadanie tam konta. Kolejna bezsensowna dyskusja o malowaniu, dlaczego nie ma pasków z targów :) teraz czekamy na dyskusję o cenie.

Jak dla Ciebie pomalowanie matowego kartonu lakierem połyskiem i to Model Master jest porównywalne z połyskiem papieru kredowego to gratuluję oka.

Może samo poszycie będzie wydane w kredzie i normalnie.

--

Post zmieniony (24-12-17 12:13)

 
24-12-17 12:21  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Piotr Murawski 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Na okładce jest inne malowanie - to z targów, a w środku inne - zwykłe PKPowskie. To na okładce jest bardziej atrakcyjne i wprowadza w błąd.

 
24-12-17 13:07  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Co ty ostatnio Seweryn jesteś taki pobudzony i to w kolejnym temacie o modelach - kupujesz wszystko jak leci bez względu jak jest wydane ? Ile lat jeszcze musi istnieć to forum, aby wreszcie ludzie zrozumieli, że dyskutowanie o cenie modelu i o tym jak jest wydany to normalna sprawa, a nie jakaś aberracja umysłowa ?

 
24-12-17 13:32  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Seweryn 

 

Pobudzony? nie :) Tak kolejowe kupuję wszystko jak leci. Pancerkę i pojazdy prawie jak leci.
O wydaniu i cenie dyskutują zwykle Ci sami ludzie.
--

Post zmieniony (24-12-17 13:33)

 
24-12-17 14:31  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Seweryn, a kleisz cos? Czy tylko kupujesz i stoisz twardo w obronie jakosci Answera?

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
24-12-17 14:37  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
pawcio37   

Seweryn czy pan Wandke to jakiś twój dobry kolega lub rodzina, że go bronisz?? Nie chcę zaznaczyć swojej obecności a oceniam tylko projekty i za każdym razem są jakieś niedociągnięcia (mam dużo wycinanek od Answera kolejowych oraz pancernych i na tym oceniam swoją krytykę a większość z nich jest autorstwa Pana Wandtke). Kupuję też modele z Modelika i jakoś tam nie ma problemów bo może dlatego, że autorem jest Pan Kołodziej a modele które opracowuje sam skleja (foto umieszczone jest w wycinance i jakoś się tego nie wstydzi w odróżnieniu od Pana Wandke i jego projektów).
Co do malowania to nie wiem jakie masz doświadczenie, ale mi bez problemu daje się uzyskać połysk na papierze matowym (kwestia tylko przygotowania powierzchni). Ale pouczać nikogo nie chcę zwłaszcza że to nie o tym wątek.

 
24-12-17 15:01  Odp: Nowości i zapowiedzi 2017
Seweryn 

 

Nie znam Pana Wandtke i go nie bronię, męczy mnie tylko wieczne narzekanie. Inni projektanci też robią błędy. To takie typowe nasze marudzenie. Eduard w 1//48 wydał Bf-109G, jednak wyszedł ciut przeskalowany. Cały świat kleił a nasze fora szykowały się do linczu.

--
Seweryn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 108 z 113Strony:  <=  <-  106  107  108  109  110  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024