FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
07-11-03 08:50  Wgony - porażka
Wojciech Cięciwa   

Witam,

Wczoraj w przyplywie natchnienia usiadlem i postanowilem skleic projektowany przez siebie wagon towarowy "KDT".

Niestety, troszke sie podlamalem....
Wagon projektowany do skali 1:35 po zmniejszeniu wyglada na niesklejalny :(
zwlaszcza jesli chodzi o drobne elementy
[ bo jak zagiac pasek kartonu o szer 6 mm tak zeby powstal z tego "L"-ownik z pionowa laseczka zlozona z dwu warstw]
Reszta czyli pudlo, i podwozie wyglada na poprawne, nie wiem jeszcze co z kolami, bo ich skleic nie zdarzylem.
Wiem juz tez, ze trzeba bedzie przeprojektowac dach.

Niestety nie posiadam aparatu cyfrowego, wiec nie moge zaprezentowac zadnych zdjec.

Dzis bede poprawial to co zauwazylem, i w poniedzialek zapewne bedzie dalszy ciag ...

Boże, daj mi cierpliwość, bym pogodził się z tym, czego zmienić nie jestem w stanie.
Daj mi siłę, bym zmieniał to co zmienić mogę.
I daj mi mądrość, bym odróżnił jedno od drugiego.

Reinhold Niebuhr

Konradusowy serwer Discorda

 
07-11-03 09:50  Re: Wgony - porażka
BoBo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Sas napisał:
[ bo jak zagiac pasek kartonu o szer 6 mm tak zeby powstal z tego "L"-ownik z pionowa laseczka zlozona z dwu warstw]

Bardzo dobrze opisał to pan T. Dąbrowski w książce "Kartonowe modele wagonów i lokomotyw". Polecam.
A zrobił to tak: najpierw zaginasz większy kawałek kartonu, a jak już masz linię zagięcia to prostujesz i wtedy wycinasz nożem i zaginasz ponownie, co jest już bardo proste. W książce tej są też inne przydatne rady (np. z deseczkami do kształtowania ceowników itd).

Życzę wytrwałości w pracy :)

pozdrawiam

BoBo

 
07-11-03 09:52  Re: Wgony - porażka
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Zapraszam na Kartonwork - dział ABC, temat "Gięcie"

 
07-11-03 10:00  Re: Wgony - porażka
Wojciech Cięciwa   

Hmmm, wszystko pieknie ladnie :))

Ale nie bierzecie pod uwage, ze ja mam paluchy takie, ze dla mnie igla szewska jest delikatna ;)

 
07-11-03 14:08  Re: Wgony - porażka
szelmek 

 

Nie to żebym się czepiał, ale - "cio to jest L-ownik?"
Tak się zapytał nauczyciel mechaniki po podobnym tekscie jednego z kumpli

 
07-11-03 15:01  Re: Wgony - porażka
JAH 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 1
 

Widzę że nikt tu nie jest z budowlanki L - ownik to jest ceownik - prawidłowo sie to tak nazywa.

 
07-11-03 15:05  Re: Wgony - porażka
Żur 

Na Forum:
Galerie - 1
 

A czy przypadkiem L-ownik nie jest pojedynczo zgiety , w przekroju wygląda jak L, a c-ownik podwójnie zgety i w przekroju ma "kańciate" C ???, Pamiętam jeszcze z pracy techniki t-owniki i h-owniki.

 
07-11-03 15:08  Re: Wgony - porażka
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

ale to wtedy nie jest L-ownik, tylko kątownik. Tak samo jak nie ma H-ownika, tylko dwu-T-ownik

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
07-11-03 15:14  Re: Wgony - porażka
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

to: http://wiem.onet.pl/wiem/005536.html celem wyjaśnienia wątpliwości :)

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
07-11-03 15:19  Re: Wgony - porażka
szelmek 

 

L-ownik mnie rozbawił, no po tym H-owniku to już leżałem

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024