FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 
01-06-17 20:23  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Bardzo podoba mi się działko, jak i cała reszta zresztą :)

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-06-17 18:06  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Jaka jest ostatnia rzecz jaką w tym nieszczęsnym modelu należy poprawić po autorze?

Tak, słusznie się domyślacie. Podstawka.

Okazuje się, że nawet tak prosta konstrukcja może być zepsuta, zchrzaniona, rozrysowana nieprawidłowo i źle zaprojektowana. Otóż jeśli się jej dokładnie przyjrzycie, to zobaczycie że elementy podpierające kadłub na dziobie i rufie są niemal takie same - a konkretnie - oba są rufowe:


W związku z tym wykonałem własną, w stylu tzw. "wczesnego Gierka" - lakierowana sklejka oklejona zielonym suknem:


--

Post zmieniony (11-06-17 18:11)

 
15-06-17 18:57  Odp: [Relacja]ORP Dziwnów - kuter rakietowy pr. 205 Osa, skala 1/100, wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Model ukończony:



Ogólnie model bardzo przykry w budowie. Co krok to potknięcie, włączając w to podstawkę (!), różne odcienie druku. Laserowo cięte wręgi bardzo przyśpieszają budowę, zaś elementy fototrawione przydają się jedynie w zakresie anten radaru/IFF i pokręteł na "grzybkach" wentylacyjnych. Pozostałe elementy jako płaskie ze względu na technikę wykonania nie oddają realizmu w tej skali.
Nie mniej jednak, jest to jedyny dostępny model w miarę dokładnie odwzorowujący dwieściepiątki (ten nieszczęsny dziób...) i na lepszy raczej nie ma co liczyć. Jeśli ktoś potrzebuje do kolekcji, np. wraz z ORP Kaszub, 1241RE i 660tym - to polecam, bowiem z tych modeli w skali 1:100 można przedstawić historię głównych jednostek organizacyjnych które w składzie miały te okręty (czyli 1. i 2. dOR, 31. i 32. dOR, następnie dOR i dOZOP, a obecnie dOB)

Do zobaczenia w następnym projekcie. Będzie zaprawdę sensacyjny a równie chwalebny.

--

Post zmieniony (15-06-17 19:06)

 
15-06-17 20:05  Odp: [Relacja/Galeria]Mały okręt rakietowy pr. 205 ORP Dziwnów, skala 1/100 - wyd. GPM
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Gratuluję ukończenia i ogólnie wykonania.
Wprawdzie zdjęć z galerii końcowej nie mogę powiększyć, ale na podstawie relacji oceniam wykonanie bardzo wysoko.
W pełni zgadzam się z opinią o możliwości zebrania fajnej kolekcji okrętów jeszcze niedawno służących pod polską banderą.
Ciekawi mnie kolejny projekt, co też Kolega Bartek wymyślił?
Życzę powodzenia i do zobaczenia.

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
15-06-17 20:16  Odp: [Relacja/Galeria]Mały okręt rakietowy pr. 205 ORP Dziwnów, skala 1/100 - wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dziękuję za miłe słowa. Nie wiem dlaczego foto się nie powiększają po kliknięciu, bo wrzuciłem w pełnej rozdzielczości?

Myślę, Szanowny Kolego Wiesławie, że na pewno postawiłeś stopę na pokładzie tego okrętu, którego model będę budował na jesień.
Ja na przykład jestem z nim o tyle związany, że brałem udział w uroczystości uroczystego wbicia złotego gwoździa w pierwszą sekcję denną kadłuba - szesnaście lat temu :)

--

Post zmieniony (15-06-17 20:19)

 
15-06-17 20:27  Odp: [Relacja/Galeria]Mały okręt rakietowy pr. 205 ORP Dziwnów, skala 1/100 - wyd. GPM
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,bardzo mi się podobają modele sklejane przez Ciebie,ten równie pięknie sklejony mimo niedociągnięć opracowania,czekam na kolejne,może i ja go w końcu skleję pozdrawiqm Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
15-06-17 21:24  Odp: [Relacja/Galeria]Mały okręt rakietowy pr. 205 ORP Dziwnów, skala 1/100 - wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Cóż, nie zachęcam. Efekt końcowy może jest i ok, ale nakład sił zbyt duży. Hobby powinno sprawiać radość a nie frustrację.

--
imagination+extrapolation

 
15-06-17 21:50  Odp: [Relacja/Galeria]Mały okręt rakietowy pr. 205 ORP Dziwnów, skala 1/100 - wyd. GPM
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Świetny model wykonałeś. Gratulacje.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
15-06-17 21:58  Odp: [Relacja/Galeria]Mały okręt rakietowy pr. 205 ORP Dziwnów, skala 1/100 - wyd. GPM
Agzaim Bar Tholo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 22
Galerie - 4
 

Dziękuję!

--
imagination+extrapolation

 
16-06-17 12:09  Odp: [Relacja/Galeria]Mały okręt rakietowy pr. 205 ORP Dziwnów, skala 1/100 - wyd. GPM
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No i fajny okręcik Ci wyszedł . Szkoda że skala 1;100 a nie 200 . W tej skali chciałoby się wykonać dużo więcej , aby uatrakcyjnić model .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 8 z 9Strony:  <=  <-  5  6  7  8  9  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024