FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
10-12-16 16:59  [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Model prototypu radzieckiego samoloutu Su-15(1)
Autor opracowania Ivantsov Edward
Autor okładki - Ciesielski Karol
Jest to pierwszy model z serii "Rosyjskie samoloty "X"
Model opracowany w skali 1:33 Posiada wneki podwozia , kabine pilota oraz silniki,
oddzielne powierzchnie sterowe, model po sklejeniu ma rozmiary...
Cena modelu to 39zł , wręg wycinanych laserowo 15zł i osłony kabiny 7zł. Druk offsetowy

Poniżej okładki:




Model dostępny od 16 Grudnia Dostępna jest okładka dedykowana dostępna - zamówienia maks. do 16 grudnia - lub rabata 10% na model

zdjęcia modelu testowefo :)





--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
10-12-16 17:11  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Ciekawa konstrukcja. Druk jest srebrny jak w Mystere IIC?

 
10-12-16 17:12  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


tak druk srebrny

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
10-12-16 17:17  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Pierwsze moje skojarzenie z tą maszyną ;)
Fajnie, że jest silnik w opcji :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
10-12-16 17:49  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Nowość warta zainteresowania , chociaż w pierwszej chwili
pomyślałem o tym seryjnym Su-15...

Pozdrawiam

--
PABLOS

 
10-12-16 18:34  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wypadałoby poprawić literówki w słowie "dedykowany" na okładce.
PS - a komu ma być "dedykowany"?

 
10-12-16 19:04  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Literówek nie będzie egzemplarze imenne zawsze są drukowane inwidualnie
.

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
10-12-16 19:41  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Bardzo romantyczny projekt.
Ciekawa konstrukcja, ale z gatunku tych, które jeśli byłyby do ściągnięcia za darmo, to bym tego nie zrobił, bo szkoda miejsca na dysku.
Ale mam biznesowo sensowną propozycję - VW Garbus. Ładnie te krzywizny opracować, otwierana maska i silnik, skala 1:25, 1:33, opcja fabryczna i opcja gruchot, wersja wczesna i późna - ja bym to kupił, mimo że niemal wyłącznie popełniam samoloty. Przypuszczam, że chętnie by taki pojazd skleiła masa ludzi w kraju i za granicą, w przeciwieństwie do tego sowieckiego " X" o którym słyszało sześć osób.

Pozdrawiam i życzę szczęścia.

 
10-12-16 19:56  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Pewnie jakbym wydał 1200000000stego me109 w 3537889999'owym malowanu to by pasowalo......

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
10-12-16 20:16  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Spokojnie, zasadniczo chciałem pomóc...
Ale za równy rok chętnie spytam o ilość sprzedanych egzemplarzy tego "X".
Wydajesz bardzo niszowe modele w niszowym rynku, na którym nawet mojemu ulubionemu Halowi chyba się nie przelewa. Nie chciałbym np. za pięć lat zorientować się, że Hal ledwie zipie a Ciebie już dawno nie ma jak np, wydawnictwa KW.

 
10-12-16 20:25  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

A skąd pewność, że Garbusa kupiłoby tyle osób? Od znajomych wydawców wiem, że to co jest bez lufy sprzedaje się najgorzej.
Mnie się Su-15 bardzo podoba, mam nadzieję, że będzie wydrukowany lepiej niż Be-2 na którego się napaliłem, a po obejrzeniu odłożyłem na półkę...

--
pozdrawiam
Piotr


 
10-12-16 20:41  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Garbusa każdy zna, widział, macał, miał. WYDAJE mi się, że to zacny obiekt do polepienia.
Jakiś sowiecki "X:" to dziwadło do sklejenia w czwartej kolejności.
Tak mi się wydaje, może się mylę, zobaczymy za np. rok.

 
10-12-16 20:48  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


od poczatku wydaje niszowe tematy.... moje wydawnictwo nie jest źródłem mojego głównego dochodu

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
10-12-16 20:55  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
frezzo 

Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Jest to ciekawa konstrukcja, To jak wycieczka do Czarnobyla czy Iranu zamiast na Majorkę.

 
10-12-16 22:12  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Be 2 jest bardzo dobrze wydrukowany. Nie wiem co masz za obiekcje. Co do tego Su 15 to go raczej nie kupię bo ta bulwa mi się niezbyt podoba. Ale jeszcze nie spojrzałem na cenę , jak w stanach niskich to i tak kupię. A co do innych tematów to niewiem, ja kupuję cywilne jak fajny obiekt. Natomiast fajne wydanie fajnego wojskowego tematu zawsze mnie bardzo bardzo cieszy. Be 2 to wziąłem bardziej z sentymentu do Be 2 z MM. I bym kupił np. nowego T 72, bo MM - owski to był dla mnie absolutnie kultowy. Albo może byście puścili jakiegoś BWP -a. Bo ten z Fly jest dość słaby i trudno dostępny. A w ogóle to są piękne BWP-y z chińskiej armi, piękna linia. A ponadto w ydanie ich w kartonie by miało bardzo duży atut taki że mają kamuflaż pikselowy który na plastiku bardzo trudno namalować.

 
10-12-16 22:28  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 21


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Be-2 ma wszystkie krzywe wydrukowane w "schodki". Moja domowa plujka tak drukowała kiedy była nie skalibrowana. Do tego były przesunięcia kolorów. Obie rzeczy od biedy do przełknięcia. Najgorzej wg mnie wyglądają skrzydła. Waloryzacja jest tak słabo widoczna, że praktycznie jej nie widać, po sklejeniu będą wyglądały całkiem płasko.

--
pozdrawiam
Piotr


 
10-12-16 22:31  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Kmicic 

Na Forum:
Galerie - 4
 

Karol. Niech Ci Bozia w dzieciach.... Ja się jaram wszystkim co z czerwoną gwiazdą z okresu II WŚ i tuż po, także łyknę to jak młody pelikan.

 
10-12-16 22:49  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


arkusze Be2 druku były pokazane w zapowiedzi .
https://www.facebook.com/1152092688174588/photos/pcb.1269530999764089/1269530766430779/?type=3&theater

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
11-12-16 00:29  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Technick 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Te schodki, o których wspomina Piotr są widoczne dopiero po dokładniejszych oględzinach. Podobnie był wydrukowany Jak 11 co skutecznie zniechęciło mnie do kupna. W obu tych modelach czarne krawędzie łuków były poszarpane a skośne linie nieprzebiegające równolegle do krawędzi arkusza miały widoczne uskoki. W Nebelwelferze takich drukarskich smaczków już nie było - jakby wyszedł z zupełnie innej, lepszej drukarni.. Szkoda, że takie tematy odstraszają potencjalnego nabywcę jakością druku. Mam nadzieję, że w tym przypadku (i kolejnych) wyjdzie już tak jak powinno bo tematy macie niszowe a zarazem ciekawe. A cieszy każdy model, który nie jest odgrzewanym kotletem ;)

 
11-12-16 07:39  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

Sklejacz ma gdzieś schodki. Ja patrzyłem i nie widziałem, ale może jak się przyjrzeć to są. A skrzydła są gołe bo chyba były kryte sklejką to niby co na nich ma byc. Powiem tak że za 29 zeta to się spodziewałem jakiejś prymitywki tylko nieco lepszej niż Be 2 z MM, a ta jest full wypas , wszytkie pow. sterowe oddzielnie, cylindry są od silnika, nawet wózek jest do pływka. Normalny zawodniczy model. O jak by był np. I - 153 tak wydany jak Be 2 to biorę zaraz z wydawnictwa z dedykowaną okładką.

 
11-12-16 10:02  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Kolejny temat w którym przy okazji przedstawienia nowego modelu wymiana poglądów zbacza na zupełnie inne tematy, ale jak już zboczyła to wypada Miskowskiemu napisać, że przykład wydawnictwa KW - CM jak wydawnictwa, które zniknęło z rynku przy okazji dyskusji o wydawania niszowych modeli to wyjątkowo kiepski przykład, ponieważ wydawnictwo KW-CM nie wydawało niszowych modeli, a wręcz przeciwnie wydawało bardzo nie niszowe tematy, nawet śmiało napiszę, że wydało jeden z najlepiej opracowanych graficznie modeli w tzw. parce, czyli Ju-87. Z rynku zniknęło z zupełnie innych powodów.

Jeżeli chodzi o propozycję wydania Garbusa, BWP-2, T-72 Miskowski, ABC jest zdecydowanie oddzielny temat pt. " KŻ - Prośba do projektantów".
ABC może w KC załóż sobie temat pt. " Co bym skleił, co bym kupił, co wydać, co mi się wydaje ... ", bo w prawie każdy temat o Z/N wstawiasz te swoje przemyślenia nie bardzo związane z dedykowanym : ))))) tematem.

Aby nie być posądzonym, że przygania kocioł garnkowi to wspomnę mimochodem, że nie dalej jak wczoraj oglądałem model, któremu poświęcony jest oddzielny temat i mogę z całą odpowiedzialnością napisać, że rzeczywiście skrzydła w modelu Be-2 wyglądają słabo tzn. w zasadzie nie widać żadnych przetłoczeń linii itp.
Tu coś tam widać w temacie pokrycia skrzydeł http://aviadejavu.ru/Site/Crafts/Craft21495.htm

Jeżeli chodzi o wydawanie tak niszowych tematów jak Su- 15 to i takie modele powinny się ukazywać w sumie ryzyko ich wydania bierze na klatę wydawca, ale jeżeli ma takie życzenie to tylko mu pogratulować, że wzbogaca rynek modeli kartonowych o takie niszowe konstrukcje.

Post zmieniony (11-12-16 10:06)

 
11-12-16 10:43  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Halogen mam wrażenie, że cały internet związany z modelarstwem masz u siebie na dysku :D

Mnie również podoba się podejmowanie wszelakich tematów niepopularnych. Życzę jak najlepiej w odezwie klientów.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-12-16 11:01  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

IJN Łukaszu sprawa jest banalnie prosta, jeżeli jakiś temat mnie interesuje to wpisuję nazwę np. samolotu w gugałę i przez chwile patrzę co pasuje pokazać, no i jak mi zawartość linku pasuje to wstawiam. Wydaje mi się, że dobieram wartościowe materiały.

 
11-12-16 11:29  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
FloggerB   

Super temat i świetny pomysł serii !
Brawo za odwagę i podjęcie ryzyka wydawniczego - może jednak od czasu do czasu trzeba będzie wydać we właściwej cenie jakiegoś "mestodziewieć" aby była możliwość wydawania "nietypów" ?
Proszę z czystej ciekawości jak i w celu zaznajomienia/lobbowania , o informacje co będzie następne z serii "radzieckie/rosyjskie" archiwum X ?

 
11-12-16 11:45  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
FloggerB   

W życzeniach do projektantów wymieniałem nie raz a tutaj powtórzę bo uważam że tutaj jest na to miejsce:
Interesowałyby mnie przykładowo :
И-207; И-224; Су-3; НБ; Су-5; Су-8; ДБ-ЛК; Ил-20
Ла-250; Як-30/50(I); E-8; M-50; Ил-22
Zestaw "СПИРАЛЬ"

Ponadto - za interesujące uważałbym wydanie modeli Як-3/9 czy Ла-7 albo nie istniejący na rynku Ту-2 w wersji seryjnej ALE z dodatkami pozwalającymi na wykonanie wersji z przyspieszaczem rakietowym (model dla tych co klasykę i nie tylko lubią)

 
11-12-16 13:10  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
kari   

... pokrak, poczwara, nooo jak lata to raczej pteodaktyl ;-)
... model bardziej niż niszowy, ale nie można powiedzieć, że nie jest oryginalny.
Patrząc na dorobek sądzę, że Wydawnictwo dokładnie wie co i dla kogo projektuje :-)
----------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
11-12-16 17:32  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Alenka 



Na Forum:
Galerie - 12
 

przyłączam się do FloggerB
Super temat i świetny pomysł serii !

 
11-12-16 19:24  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Jest pokrak :) brzydki. to kwestia gustu ale napewno ciekawy .. ale cała seria wydaje mi sie całkiem ciekawym pomysłem kolekcji .
Mogłem zacząć serie od miga e8 albo e50 lub innego ładniejszego molotu :).. ale moi drodzy, będzie dużo dziwnych konstrukcji nie znanych i nie pięknych ale to tez kawał historii .. ten model da mi pogląd na to jak się ten pomysł sprzeda. Poza tym jest on dośc szczegółowo opracowany :).

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
11-12-16 19:58  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
PABLOS 

Na Forum:
Galerie - 27
 

Faktycznie Mig E8 jest dużo atrakcyjniejszy wizualnie , a z podwieszonym
uzbrojeniem wygląda jeszcze lepiej. Fajnie że będzie również wydany...

Pozdrawiam

--
PABLOS

 
12-12-16 05:25  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
István 

 

Ciekawy samolot. Super.Kupię.
Czekam Na La-200, E-6, E-8, T-3.

 
12-12-16 09:18  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Im wiekszy pokrak, tym fajniej ;) Moja fascynacja konstrukcjami eksperymentalnymi ZSRR to wywodzi sie jeszcze z czasow zakupu, jako nowosci, ksiazki "Samoloty MiG" P. Butowskiego, z serii "Biblioteczka Skrzydlatej Polski". Tam pare fajnych pokrakow tez sie znajdzie ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
16-12-16 12:28  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
FloggerB   

Zapytanie do Wydawcy

Kiedy model w sprzedaży/wysyłce ?
No i kidy będzie "nasz ulubiony ciąg dalszy" i co to będzie ?!?

 
16-12-16 12:45  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


właśnie jadą do mnie :)
wysyłki jutro :) lub w poniedziałek ..

co bedzie dalej.. jest kilka opcji narazie nie podjąłem decyzji :) ale bedzie coś na marzec

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 
17-12-16 12:17  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
darek71 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mam prośbę aby to był Mig E-8, ta maszyna ma w sobie to COŚ.

--
PZDR!!

 
17-12-16 16:49  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
FloggerB   

Jak najbardziej popieram - wydanie z możliwością sklejenia pierwszego lub drugiego prototypu

 
17-12-16 22:35  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Aplauz i zaakceptowanie. Popieram. Proponuję wydanie z możliwością sklejenia pierwszego lub drugiego prototypu tudzież trzeciego i czwartego prototypu. W końcu ten model coś sobą wyraża.

 
22-12-16 13:38  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
FloggerB   

Doleciał - wraz z Be-2 !
Super - proszę o kolejne zdziwolągi :)

 
22-12-16 18:58  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
jurek 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Kupię na pewno i to właśnie tylko dlatego, że to piękny, niszowy dziwoląg. A poza tym cena moim zdaniem przystępna. Więcej takich modeli.

--
-Keep Watching The Skies-
Galerie: Polikarpow PO-2 Ansaldo A1 Balilla Ilia Muromiec

 
22-12-16 20:47  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Marcin   

Oglądałem go dzisiaj w empiku i w porównaniu do Be-2 to druk wydaje się o wiele lepszy. Zachęca do zakupu.

M.P.

 
22-12-16 22:21  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
FloggerB   

Ciekawe co następne - może Wydawca uchyli rąbek tajemnicy, że to będzie Me-109GТрофейный :))

 
22-12-16 23:42  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ja tez obejrzalem i... czegos mi brakuje. Taki plaski jakis, nitowanie zupelnie ginie. A w sumie kawal modelu bedzie. Przy moim "malowanym" podejsciu akurat nie ma to znaczenia...

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
28-12-16 06:23  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
FloggerB   

Ja mam pytania odnośnie silnika:
1. Czy jest konieczne sklejenie go aby skleić w całość kadłub.
2. Czy Wydawnictwo nie mogłoby go dać na swojej stronie do ściągnięcia (może za free lub drobną opłatą :). Silnik mógłby się przydać do innych modeli.

Post zmieniony (28-12-16 06:24)

 
28-12-16 07:14  Odp: [N] Su-15(1) 1:33 - Model-KOM
Model-KOM (KOK) 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 9
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Po szybkim przestudiowani wydaje mi sie że nie jest konieczne sklejenie silnika . . w takim przypadku nie trzeba wykonywać wycięć we wręgach. Polecam jednak przestudiowanie modelu
Odnośnie silnika. Myślałem o czymś takim i mam już coś. w przygotowaniu

--
KOK007 - WWW.MODEL-KOM.PL

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024