FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
05-11-03 23:17  Re: [relacja z budowy] Ol49
dragon 

 

Jestem kolejarzem.....ale to ......
no nie mogę
gratuluję to mało....
Ty wiesz jak wygląda parowóz!

 
05-11-03 23:31  Re: [relacja z budowy] Ol49
Jeta   

Wakamij, ktoś już Cię kiedyś nazwał czarodziejem i widać że miał rację :))



-------------------------------

 
06-11-03 01:25  Re: [relacja z budowy] Ol49
Roman 



 - 1

Jestem pod wrazeniem, no i mam slabosc do lokomotyw.

 
06-11-03 01:59  Re: [relacja z budowy] Ol49
Darczano   

Mam pytanie dotyczące malowania - był urzywany aerograf ???

 
06-11-03 08:17  Re: [relacja z budowy] Ol49
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Znając Wakamija to malowal pedzelkiem :-)

Swietny model. Zreszta ta lokomotywa podoba mi sie niesamowice, a tu jeszcze takie wykonanie (ciekawe czy zaglada tu Kierownik z Kartonwork).

Co do naklejania od razu na 2mm takture to mialem podobne odczucia, ale wyciecie 2 czesci z 1mm tektury i sklejenie ich ze saba nigdy nie da takiej rowniutkiej linii ciecia jak od razu ciecie w 2mm (z tym ze Ty malujesz model wiec mozna krawedzie wyszlifowac, lekko zaszpachlowac i jest OK)

pzdr
Kemot

 
06-11-03 08:20  Re: [relacja z budowy] Ol49
Thunder909 

 

jak Kolega pisze sa bledy w konstrukcji,tylko dzieki niesamowitemu talentowi i uporowi Wakamija mozna to cacko poprawnie zbudowac. Plakac sie chce bo ja bym to juz dawno do kosza wrzucil,a tak chcialbym lokomotywe skleic (a nie poprawiac to co Autor zd....il ). I znowu model ktory mozna traktowac tylko jako wzor dla wlasnego ,prawie od podstaw zbudowanego.Jak mozna zle dlugosci paskow przy kolkach zaprojektowac ?Przeciez to chyba najprostsza sprawa? Tylko glowa krecic.
Malowanie lokomotywy Wakamija wyglada jak prawdziwe,szczegolnie to czarne.

 
06-11-03 09:45  Re: [relacja z budowy] Ol49
Frytek 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2
 

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


Moja porcelanowa szczęka rozbiła się o podłogę ... Wakamij - udzielasz czasami korepetycji z modelarstwa ?? Jeżeli tak - to chętnie się piszę !

___________________________
Mam ręce w kieszeniach , a kieszenie jak ocean....

 
06-11-03 09:57  Re: [relacja z budowy] Ol49
Abwzdrx 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 1
 

wyższa szkoła jazdy :-)

 
06-11-03 10:54  Re: [relacja z budowy] Ol49
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Dziękuję za niezasłużone słowa uznania :)

Myślę, że należy się Wam kilka wyjaśnień:
Rozebrany na części parowóz kupiłem tanio w składzie złomu, problemem okazała się tyko cena farby - na razie poszło jej ok. 500 kg ;-))))
Nie jestem żadnym czarodziejem ani innym nekromantą - wszystkie błędy ukryłem pod grubą warstwą farby i wikolu, które jak dotąd doskonale zastępują szpachlówkę.
Cały model jak słusznie zauważył Kemot malowany jest pędzlem. Aerografu (pomimo, że posiadam takowy na składzie) po prostu nie chce mi się używać - za dużo jest ceregieli z czyszczeniem, rozkładaniem "oprzyrządowania" itd.
Krawędzie nie są szlifowane, a jedynie oklejone paskami z cienkiego kartonu - jest to znacznie mniej pracochłonne niż szlifowanie, a poza tym nie ma problemu z dostępem do różnych zakamarków.
Model powoli powstaje nie tyle dzięki talentowi (jak już pisałem jego braki maskowane są farbą i klejem) a raczej dzięki mojemu uporowi i pomocy Kierownika.
Część wad projektu staje się widoczna dopiero w przypadku wykonywania ruchomych kół - jeżeli wcześniej nie wymierzymy elementów (czyli to, co ja wcześniej zrobiłem - albo raczej czego nie zrobiłem ;) to np. źle zaznaczone wycięcia na osie (zarówno w kołach jak i ostoi) staną się widoczne dopiero, gdy koło zaczniemy obracać. Część tych błędów jest bardzo mała (np. 0,5 mm), ale np. w przypadku hamulców, które powinny niemalże dotykać do kół, tak mały błąd powoduje automatycznie zakleszczanie obracających się kół o hamulce... Oczywiście nie wszystkie błędy są tak nieznaczne - czasami jest to kilka mm, a już brak w wycinance niektórych części woła wprost o pomstę do nieba.
Malowanie lokomotywy - czarny: Humbrol nr. 33, czerwony - Humbrol nr. 60, resory - gunmetal (numer na buteleczce zamazany jest farbą...) Model Master. Model malowany jest dwu lub trzykrotnie - dzięki temu nic nie prześwituje a malowana powierzchnia jest gładka i jednolita.
Nie ponoszę odpowiedzialności za rozbite szczęki – wszelkie roszczenia proszę kierować bezpośrednio do wydawcy, jedynego dysponenta praw autorskich do modelu ;-)
Korepetycji nie udzielam, ale może uda się ruszyć coś w tym temacie :) Może jakaś Wyższa Szkoła Modelarska? Z naszego grona wybralibyśmy Jego Magnificencję Rektora, na pewno nie będzie problemów ze znalezieniem doskonałych wykładowców, może po jakimś czasie komuś uda się obronić pierwszy doktorat ze sklejania papierków? No i moglibyśmy nawet uruchomić oddziały zagraniczne, rozsiane prawie po całym świecie ;-)))))))

Mimo mojego narzekania i zrzędzenia, efekt końcowy z nawiązką zrekompensuje doznane zniewagi i straty moralne - ale wymaga to ogromnego samozaparcie, masy wolnego czasu i bardzo wyrozumiałej rodziny, ze stoickim spokojem znoszącej przekleństwa dobiegające z warsztatu modelarza :-)))

Pozdrawiam,
Wakamij

 
06-11-03 16:28  Re: [relacja z budowy] Ol49
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Aż mi dech zaparło , PPPPPPPPPPPPPIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘĘKKKKKKKKKKKKKNNNNNNNNNNYYYYYYYYYYYYYYY , wspaniała robota , dzięki za pomoc w podjęciu decyzji - następny mój model to też będzie parowóz .

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024