FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
06-11-16 21:07  [R/G] StuG 40 ausf. F z GPM
Demon 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 50
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Po entuzjastycznym przyjęciu na forum galerii poprzedniego modelu Pzkpfw 35t postanowiłem zamieścić kolejną relację z męczenia przeze mnie kartonu. Tym razem jest to StuG 40 ausf. F z GPM w malowaniu zimowym z frontu wschodniego. Model baaaardzo długo za mną chodził, ale bałem się wnętrza i jego pasowalności…co okazało się bezpodstawne. Zdjęć z początku budowy nie ma, bo po pierwsze zleciała ona tak szybko, że nie zdążyłem wyjąć aparatu, a po drugie nawet nie wiedziałem, że będę robił jakąkolwiek relację.
Do modelu podeszłem trochę odmiennie niż opisywała to instrukcja, a mianowicie zewnętrzne poszycie wanny kadłuba nakleiłem na tekturę (zamiast osobno naklejać elementy wręg i dopiero potem kleić na nie poszycie) a na to nakleiłem poszycie wewnętrzne, pasując „na otwory”. Chodzi o to, że zewnętrzne poszycie jest większe ze względu na grubośc pancerza i jedynymi elementami zbieżnymi w zakresie inside<->outside jest spód wanny i otwory na boczne zasobniki oraz wycięte przeze mnie a nie przewidziane do wycięcia fragmenty gdzie są wloty powietrza do silnika.
W zakresie wnętrzna wprowadziłem kilka drobnych zmian czy uzupełnień, ale naprawdę bardzo niewielkich, bo biorąc pod uwagę, że i tak mało co będzie widać przez luki to byłoby bez sensu…natomiast skleiłem wszystkie dostępne w wycinance elementy, bo sprawiało mi po prostu przyjemność ich klejenie – wszystko pasowało bardzo dobrze i wchodziło na swoje miejsce bez zastrzeżeń. Trochę przymierzania i docinania było przy składaniu w całość elementu pancerza tam gdzie wchodzi jarzmo działa. Pewne uzupełnienie widoczne na zewnątrz (pod warunkiem, że się wydachuje model) to zamocowana siatka na tyle kadłuba gdzie przechodzą rury łączące kolektory wydechowe z tłumikami.






--

Post zmieniony (05-03-17 21:00)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Demon 6586 06-11-16 21:07
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Raziel_3 370 06-11-16 21:13
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
StuGu 323 06-11-16 21:25
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Demon 523 06-11-16 21:34
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Tommy T.B. 690 07-11-16 00:14
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Demon 469 24-01-17 20:41
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Demon 473 05-03-17 18:39
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Perez69 403 07-11-16 00:21
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Madness 399 25-01-17 15:28
 Odp: [R] StuG 40 ausf. F z GPM  nowe
Borowy 299 05-03-17 18:45

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024