FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
02-11-16 22:28  [G] Leudo vinacciere 1:100 [projekt własny]
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Kolejna łupinka z moje kolekcji - Leudo. Tradycyjna łódź z wybrzeża Włoch używana do transportu drobnych towarów i wina. Dochodziły do 20 metrów długości i jako twórczość ludowa różniły się między sobą czasami znacznie w zależności od regionu. Jest to jeden z pierwszych samodzielnie zaprojektowanych modeli (będzie już miał z 15 lat), nieudolnie pomalowany, więc jest na co narzekać, ale pozostaje mi pocieszać się, że od tego czasu poprawiłem nieco swoje umiejętności. Nie ma żagla przez moje gapiostwo: dopiero pod koniec pracy "rozszyfrowałem" nietypowy przebieg szota i jego montaż wymagał wiercenia/wycinania stewy rufowej, a że nie miałem tyle odwagi, .... to stoi sobie w porcie.

Zapraszam do obejrzenia kilku zdjęć

PS. A tak w ogóle to wykreśliłem go na laptopie leżąc przez tydzień w szpitalu.






Pozdrawiam

--

Post zmieniony (05-11-16 10:19)

 
03-11-16 02:02  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Bardzo fajny stateczek, podoba mi się. I bez żagla tez ma swój urok.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
03-11-16 08:07  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Piękny.
Jest szansa że będzie wydany?

 
03-11-16 08:54  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Bardzo ładny model. Bez żagl ma swój urok.

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
03-11-16 09:26  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
Mariaszek 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 12
Galerie - 4
 

Uroczy modelik. I znowu taki "inny". Choć to łupinka, to jest na co popatrzeć.
I fajne fotki zrobiłeś - ciekawe ujęcia - oddają w pełni urodę tego modelu.

Pozdrawiam

 
03-11-16 10:09  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Czyli to produkcja własna?
Projekt i wykonanie?
Fajnie!
Można by o tym szczególe szepnąć w tytule wątku...?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
03-11-16 10:21  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Dziękuję za pochlebstwa:-)))
@Jarod - nie projektowałem z myślą o wydaniu, więc musiałbym robić prawie wszystko od nowa. To jest łupinka o dł 12-15 cm (nie pamiętam). Ja lubię tę skalę, ale pewnie trzeba by go zrobić od nowa w 1:50, żeby którykolwiek wydawca był zainteresowany i żeby modelarze chcieli poświęcić swój czas. I tu jest szkopuł - nie chce mi się drugi raz pracować nad tym samym modelem:-(((( Jak wiesz, zwykłe przeskalowanie rzadko się sprawdza.

Pozdrawiam

--
http://seahorse.pl
http://facebook.com/seahorsepl
Na morzu: Bounty, Saettia, Allege d'Arles, Muleta de Seixal, Grosse Jacht, Speedy, Leudo vinacciere,
Badger, Trabaccolo, Duyfken, Łódź z Gokstad, HMS "Fly", Sao Gabriel, Il leudo vinaccere, Armed Virginia Sloop,
Wodnik 1627,Szkuta wiślana,De Zeven Provincien,USRC

 
03-11-16 10:31  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
Piotr D. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 6


 - 4

Bez przesady z tą wielkością;-) Muleta też jest mała, ma ~15 cm. Leudo vinacciere ma tylko dwa żagle, byłaby idealna na rozpoczęcie przygody z żaglowcami.

--
pozdrawiam
Piotr


 
03-11-16 10:42  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Seahorse, właśnie ta skala mnie urzekła. Długość do 15 cm strasznie mi się podoba.
Jak zauważysz modeli żaglowców/żaglówek nie ma za wiele, a te które są to duże modele których ekspozycja w domu na półce przysparza trochę kłopotu. A ja chciałbym na tym miejscu gdzie miałby stać jeden duży model postawić kilka mniejszych które moim zdanie wyglądają o wiele bardziej widowiskowo niż olbrzymie np. Amerigo Vespucci.
Zastanów się czy nie popełnić projektu jeszcze raz, jeżeli wydawcy się nie znajdą to może darmówka na serwerze i modelarze będą Ci dozgonnie wdzięczni za taki prezent.

 
03-11-16 13:28  Odp: [G] Leudo vinacciere 1:100
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kolejny sympatyczny model! Gratulacje! Masz Pan dryg do tych zaglowek. Nietypowych, niewielkich... Wydawaj jak najwięcej bo to są modele pierwsza klasa!

--
54323031

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024