FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 
31-01-04 19:36  Re: [raport z budowy] Holk Gdański
Michu 



Na Forum:
Relacje w toku - 5
Galerie - 2


 - 1

Oj Kemot i ty mi nic w mailach a zeby cie... :)

 
01-02-04 20:42  Re: [raport z budowy] Holk Gdański
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Michu, nie ma co wysylac...
czytam teraz swoje wypociny i co widze... [c]herbate. Bardzo przepraszam ;-(

pzdr
Kemot

 
16-02-04 08:14  Re: [raport z budowy] Holk Gdański
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku () - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
To juz jeden z ostatnich moich wpisow w tym watku. Holk juz ukonczony czeka jedynie na gablotke. W wolnych chwilach, tak jak obiecywalem, przygotowuje plik z dokladna relacja z budowy. Mam nadzieje ze bedzie ona pomocna dla osob, ktore "targna" sie na Holka. Na koniec jeszcze kilka zdjec (skanerem) detali. Beczki, glowa smoka i zle rozrysowana siatka imitacji wystajacych fragmentow wregow ramowych (tak nazwal te elementy autor).
Jeszcze kilka slow na temat glowy smoka... Powinno sie go wykonac z 2mm tektury. Ja jednak zastosowalem o polowe ciensza a i tak mialem ogromne problemy z wycieciem. Zęby od razu sobie darowalem i dokleilem je potem z cienkiego kartonu..

Model ogolnie jest bardzo efektowny. Ze wgledu na duza ilosc elementow z 2mm tektury nie polecam go dla modelarzy, ktorzy nie maja wprawy (czyli tak jak ja) w poslugiwaniu sie nozami (modelarskimi :-). Jest rowniez troche niedokladnosci i pomylek autora.

Fotografie calego modelu beda dopiero gdy pozycze jakiegos cyfraka.

pzdr
Kemot

 
16-02-04 09:33  Re: [raport z budowy] Holk Gdański
MarekB 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2
 

:) Wiec czekam na efekt koncowy :)

*********
5914289

PROJEKT WŁASNY
Maz-537G + naczepa MAZ/ChMZAP-5247G
Niemiecka wyrzutnia rakiet NEBELWERFER
Rosyjski pojazd inżynieryjny BAT-M
Polski lekki czołg ANDERS
AMERYKAŃSKI CIĄGNIK M4 + LONG TOM

 
29-02-04 10:53  Re: [raport z budowy] Holk Gdański
jarro   

Czesc:)Ukonczylem budowe holka.Jestem na etapie zawieszenia zagla i zamocowania olinowania.I tu mam problem.Dla mnie rysunek ogolny z rozmieszczeniem olinowania jest nieczytelny.Jest to moj pierwszy model zaglowca.Wszelkie nazewnictwo i sposoby mocowania sa mi przyznam szczerze obce.Kemot czy zamierzasz umiescic jeszcze zdjecia przedstawiajace szczegoly mocowania lin?Moze ktos inny z modelarzy budowal ten model i zechce podzielic sie uwagami,ewentualnie wesprzec jakims rysunkiem,zdjeciem.Pozdrawiam,Jarek

 
01-03-04 10:06  Re: [raport z budowy] Holk Gdański
Kemot 



Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 1
Galerie - 6


 - 6

Hej, Jarek - borykasz sie z tym samym problemem, przez ktory ja juz przebrnalem, czy poprawnie - dopiero sie okaze, jak pojawia sie fotki... Własnie jak sie pojawia Cały problem polega na tym, ze nie mam dostepu do aparatu a skanerem to zaglowca nie sfotografuje...
Poczatkowo mialem w planach odwiedzic Frytka, ale zona ochrzcila niespelna roczne Clio na barierce (nie z jej winy :-) i bylo troche problemow z komunikacja...

Powiem Ci tylko tyle. Liny schodzace do podstawy masztu powiazalem do kolkownicy. Te zbiegajace w okolice dziobu (na pokladzie glownym) zawiazalem do kabestanu - chyba to sie tak nazywa?
2 liny z koncowek rei, biegnace na poklad rufowy, zawiazalem do czesci 64.
Pozostale umocowalem do wzmocnien na burtach (przy pomocy oczek z drutu) i oczek na pokladzie.

Mam nadzieje ze Ci to pomoze...

pzdr
Kemot

 
02-03-04 05:26  Re: [raport z budowy] Holk Gdański
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Coś niezwykłego jest w tych pradawnych pływadłach
(czytałem ostatnio pogrom krzyżackiej armaty więc trochę inaczej patrzę teraz na holki w ogóle)

no i oczywiście doskonała robota przy modelu !!!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 5 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024