FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
03-11-03 10:32  Re: Relingi
irbar 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Ja je kupiłem raz, ale jak zobaczyłem jak wyszły mi lutowane, to je olałem. Największy problem to niezgodność rozstawu słupków z tym, jaki powinien być na modelu.

Mów co myślisz, myśl co mówisz...

 
03-11-03 11:16  Re: Relingi
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Jer-ry,

Robię z grubsza tak samo.
Cienki drucik np. miedziany jest doskonały pod każdym względem - po prostu owijam raz wokół słupka i daję mikro-kroplę butaprenu.
Powiedz dokładniej po co ta izolacja na słupki - żeby pogrubić względem lin ?

Największy problem - przy wierceniu otworków pod słupki wiertło bardzo łatwo zapycha się butaprenem łączącym pokład z burtą - może macie jakieś pomyśły jak sobie z tym radzić ?!

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-11-03 11:39  Re: Relingi
Qrchak 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 4


 - 2

Nic tylko wykonać samemu reling fototrawiony.

 
03-11-03 11:49  Re: Relingi
Yaris 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Robić dziurki pod słupki relingów przed przyklejeniem pokładu ;-)

Pozdrawiam

Yaris

 
03-11-03 14:35  Re: Relingi
ZzB   

Witam

"...też używałem żyłki 0.1 mm albo cieńszej, ale okazało się, że kiedy zbyt mocno
naciągnąłem żyłkę, to po paru miesiącach relingi sie wykrzywiły i "zbiegły" do środka. .."
Co racja to racja - zapomnialem, że kiedyś tez mi się to też zdarzało.

"...Jeżeli drucik jest grubszy to szczypce+gruby papier scierny lub pilnik do wyrównania każdego odciętego kawałka...."
Albo malutkie tarcze ścierne (dentystyczne) do mikrowiertarki. Przy odrobinie wprawy nie potrzeba nawet szczypiec

"...Cienki drucik np. miedziany jest doskonały pod każdym względem - po prostu owijam raz wokół słupka i daję mikro-kroplę butaprenu...."
Tutaj druciki sa nie do pobicia - próba owinięcia żyłki powoduje jej "wybrzuszenie". Dlatego ciągnę ją tylko po liniach prostych lub po niewielkich skosach (a tnę na załamaniach pod kątem prostym)

Ale właśnie powyższa zaleta drucików jest dla mnie wadą. Nawet przypadkowe dotknięcie cienkiego drucika powoduje jego deformację, którą trudno potem usunąć. Żyłka po lekkich przegięciach sama się prostuje.
Chyba, że mam zbyt grube paluchy, żeby się bawić drucikiem :)

Pozdrowionka
ZzB

 
03-11-03 14:37  Re: Relingi
Jer-ry 

 

z tą izolacją to się chyba nie zrozumieliśmy.
Wyobraźmy sobie, że potrzebuję reling wysokości np. 5 mm,
wobec tego obcinam z izolacji drutu grubszego niż ten użyty na słupki, jej odcinek równy 5mm. I kiedy przycinam słupki na odpowiedną długość, to po prostu wkładam na każdy słupek ten kawałek izolacji (rurki) i obcinam słupek. Dzięki temu wszystkie słupki mają taką samą wysokość - szybko i lepiej, niż gdybym miał je ustawiać podczas klejenia
albo odmierzał od linijki.

Relingi fototrawione są extra, ale pod warunkiem, że są zrobione do konkretnego modelu. Np. ORP Pułaski - wtedy warto wydać te trochę pieniędzy...
albo nie warto :) co kto lubi :)

pozdrawiam

 
03-11-03 15:37  Re: Relingi
wojtas.r 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3


 - 5

Yaris,
dzięki, że też na to nie wpadłem !

Jer-ry,
teraz wszystko jasne - fajny pomysł !

--
Informacje nie wyszczególnione w profilu: Kronprinz, Masumoto

 
03-11-03 16:28  Re: Relingi
Pit Blank 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 4

no ale relingi można rówiez robić z ciągniętego plastyku wtedy nic się nie naciąga a ew. siły zewnętrzne tez nie maja wielkiego wpyłwu na kształt relingu. Można oczywiście stosowac techniki łączone (różne materiały) no ale to juz zalezy od inwencji twórczej wykonawcy.

Yamata i Bismarki czekaja w kolejce ...

 
04-11-03 13:01  Re: Relingi
Witold   

Myślałem nad przycinaniem drutu na słupki religu, bo już kiedyś przy mojej wypowiedzi na ten temat, padło to samo pytanie. Sprawdziłem, że nieźle do tego się nadaje zwykła gilotyna fotograficzna. Co więcej mocując do niej korytko o długości równej długości słupka, można sobie zagwarantować odcinki drutu jednakowej długości. Nie sadzę, żeby ktoś wcześniej na to nie wpadł, jeżeli tak, to proszę to potraktować jako przypomnienie pewnego sposobiku.

 
15-04-12 12:11  Odp: [Technika] Relingi
Raven666 



Na Forum:
Galerie - 2


 - 2

Tu jest jeszcze trochę o relingach:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=207097&t=205779#reply_207097

--

Post zmieniony (15-04-12 12:12)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024