FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
11-01-16 08:54  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Windus 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 1
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2


 - 1

stachooo też mam w planach ten model. Tyle, że ja do niego jeszcze nie "dorosłem", Tobie wykonanie idzie wyśmienicie. Powodzenia :)

--
Skończone:
Bell AH-1F "Cobra", PZL W3-W "Sokół", Pantera, Sopwith F.1 Camel, Hawker Hurricane Mk.IIB, Messerschmitt Me 109 F-4, F-104G Starfighter, Mirage F1CT
W toku:
IJN Oyodo

 
11-01-16 09:36  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

No to i ja popatrzę z przyjemnością.
To jeden z modeli, które powinno się "popełnić" ;-)
Ja swojego sztukasa już mam ; co porawda to leciwy model GPM-jeszcze z okresu modeli w plastikowej koszulce i na kredzie...Ale mam.
I przyznam się bez bicia,że w 2D mam i tytułowy model...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
11-01-16 09:49  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Lesio73 

 

Dawaj, dawaj Stasiu - do Rypina zdążysz ;-)

 
11-01-16 11:30  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

stachooo - a którą wersję będziesz robił: zieloną czy pustynną?

--
"Si vis pacem para bellum"

 
11-01-16 15:53  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Dziękuję za tak miły i liczny odzew :) Postaram się nie zawieść.

Najger - to będzie wersja R2 w malowaniu pustynnym. Niemały wpływ na wybór tej wersji ma wystawa tematyczna Morze Śródziemne w ogniu, która odbędzie się jesienią w Szczecinie.

Lesiu, do Rypina to ja zdążę, ale tylko jeśli będę jechał Golfem :-)

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
11-01-16 18:46  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Najger 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 7
Galerie - 5
 

To się cieszę, bo będę mógł go zobaczyć na własne oczy.
Powodzenia w budowie, będę z uwagą śledził postępy.

--
"Si vis pacem para bellum"

 
02-02-16 17:44  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Od poprzedniego odcinka relacji Junkers trochę urósł - okleiłem centralną część kadłuba wraz z centropłatem poszyciem i skierowałem się w stronę ogona. Zapraszam do obejrzenia zdjęć z tego etapu budowy.


Zacząłem od naklejenia poszycia centropłata. Zostało ono wzmocnione podposzyciem z offsetu, klejone oczywiście na butapren. Następnie zabrałem się za oklejenie kabiny. Tutaj muszę wspomnieć o dość niecodziennym rozwiązaniu zastosowanym przez autora - burty kabiny są jednocześnie przejściem w skrzydło, stąd brak charakterystycznego dla samolotów z tego okresu paska poszycia będącego przejściem kadłub-skrzydło. Podoba mi się ten tok myślenia :-) Burty i poszycie za kabiną skleiłem "w powietrzu" i nałożyłem na kadłub, tak samo zrobiłem z poszyciem górnej, przedniej części kabiny.



Mój kilkumiesięczny kot wykazuje zrozumiałe i charakterystyczne dla swojego gatunku (i wieku) zainteresowanie modelarstwem oraz pragnienie zaistnienia w przepełnionym sierściuchami Internecie:



Ten fragment szkieletu kompletnie nie przypadł mi do gustu. Nie lubię takich konstrukcji, zwyczajnie przeszkadzają mi w budowie. Szkielet znajdujący się na poniższym zdjęciu leży gdzieś na wysypisku śmieci, a ja zrobiłem jeszcze jeden podzielony na trzy części, tak jak to narysowałem. Tak duży fragment szkieletu kłóci się z moją koncepcją sklejania kilku uformowanych elementów poszycia "w powietrzu".



Dodam jeszcze, że popełniłem pewien przykry błąd. Nie udało mi się przejście kadłub - statecznik pionowy złożony z kilku małych pasków poszycia. Generalnie spasowanie jest ok i wszystko fajnie pasowało. Przesadziłem natomiast z retuszem, wyszedł mi tygrysek. Potem zacząłem to poprawiać... Będę musiał pociąć drugą wycinankę. Modelarz kartonowy myli się tylko raz, a większość prób poprawy na lepsze kończy się tym gorszym.

Na koniec kilka zdjęć przedstawiających obecny wygląd modelu:









Jeszcze kilka słów o przejściu kadłuba w skrzydło. Tak jak wspomniałem, stanowi ono jeden element wraz z burtami. Jest to fajne rozwiązanie, ale miałem trochę gimnastyki z uformowaniem krawędzi spływu. Nie jestem przekonany o tym, że jest to poprawnie sklejone. Nawet jeśli nie, to i tak już tego nie będę poprawiał.



...cdn...

--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-02-16 18:51  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Mega PRO-FE-SJO-NAL-NA robótka, fantastycznie. Ta krawędź spływu oprofilowania jest dla mnie wielką tajemnicą - jak to wyglądało przed sklejeniem ?!!!

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
02-02-16 19:02  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
stachooo 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 23
Galerie - 22


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16


 - 4

Na prawdziwym wygląda to tak, czyli jest to "coś w tym stylu".



--
Pozdrawiam, Stachu

Samoloty z kartonu - mój blog modelarski

Samoloty z kartonu - Facebook

Caponowanie to jest dodawanie elementu baśniowego do modelarstwa.

 
02-02-16 19:16  Odp: [R] Junkers Ju-87 R2 Stuka - KW CM 3-4-5/2009
konradoo 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3
 

Stachu już ci to pisałaem, ale powtórze dajesz po całości!!! TAK TRZYMAĆ ;)

--
"Można się różnić, można się spierać, ale nie wolno się nienawidzić"

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 8Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024