FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
02-09-16 10:58  [R/G] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. W związku z tym, że wszystkie modele pokończone mogłem zabrać się za następny.



Dlaczego właśnie ten model ? Bardzo podoba mi się sam czołg i kiedy zdecydowałem się na klejenie pancerki powiedziałem sobie, że jak mi to jakoś tam pójdzie to muszę mieć sklejone : T-34, właśnie Shermana i ... . Na tego trzeciego przyjdzie czas :) Może po Shermanie ? A dlaczego wydawnictwo GPM ? Otóż wycinanka ta trafiła do mnie od naszego kolegi syriusza. Mam nadzieję, że się nie pogniewa, że o tym napisałem :) i więcej o szczegółach tego nie będę już pisał :) Model będzie tradycyjnie już malowany i trochę przerobiony w stosunku do wersji z wycinanki. Do budowy wykorzystam żywiczne gąsienice z Panzer Hobby Art, w których posiadanie wszedłem biorąc udział w promocji dotyczącej pakietów do modeli czołgów (sklejając IS-a z takim pakietem). W związku z tym, że dwa czołgi mam już w kolorze zieleni, a lubię urozmaicenie, postanowiłem znaleźć jakieś inne malowanie. Po poszukiwaniach w internecie znalazłem trzy wersje malowań, które mi się spodobały.
Pierwsza wersja została odrzucona przez mojego cenzora, czytaj małżonkę :)) bo przecież ma za dużo zielonego :)



Druga, która mi się podobała to malowanie z Korei.



Ale jak zobaczyłem zdjęcia modelu, który wykonał Pat Johnston, wiedziałem, że to jest TEN :)



Spodobało mi się malowanie i dodatkowo wygląd z tymi chwytami powietrza i osłonami układu jezdnego. Niestety nie mogłem znaleźć żadnych informacji z jakiego teatru działań pochodzi wersja, którą wykonał modelarz i dlatego przyjąłem, że będę wykonywał model na podstawie modelu :)
Po tym przydługawym wstępie skromne dwa zdjęcia z początków budowy modelu.



--

Post zmieniony (13-02-17 13:12)

 
02-09-16 11:11  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
vwsmok 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 1
Galerie - 10


 - 2

Grupa: QWKAK

Looknij tu :-)
http://www.ww2f.com/topic/19554-inquiry-us-marine-corps-armour-in-the-pacific-war/

--
w budowie:
Oslabja 1:200 (Nawarin modyfikowany) ; Whippet; Nieuport
Galerie:
Citroen H czyli QWKAKowóz falisty || Renault-Mgiebrow || HMVS Cerberus (96%) || Dufaux C.2 || SPAD A.2 || Camel Karo || CWS T-1 ||
Luftwaffe - "bezswastycznie" || Fokker D.VII, 15 Eskadra Myśliwska, 1920 r. || Sopwith Camel, Otto Kissenberth, Jasta 23 || AEC Dorchester, Libia 1941 r.

 
02-09-16 11:20  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
walkiria 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 18
Galerie - 1
 

ten z 3 fotki wygląda raczej na mix wersji:
blisko mu do tzw wersji DWG (Deep Wading Gear) - brodzącej wykorzystanie (choć w innym malowaniu i bez desek na burtach) D-Day lub USMC Battalion z Iwo Jima (wersja z chwytami, deskami, ale bez osłony układu jezdnego)

http://www.tanks-encyclopedia.com/ww2/US/M4_Sherman.php

--

 
03-09-16 21:09  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Qzek3 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 11


 - 9

Będę lukał systematycznie ;-)
Mi też podoba się sherman.

--

{Nie ma rzeczy nie możliwych do zrobienia. Należy tylko znaleźć sposób ich realizcji.}
pozdrowienia Qzek3.



 
05-09-16 21:43  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Borowy, wręcz przeciwnie, bardzo mi miło, że wspomniałeś o mnie. Udanej pracy nad modelem. Dla mnie kleisz wspaniale (dbałość o detale, wyobraźnia, świetne wykonanie).

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
11-09-16 14:15  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Za dużo nie miałem ostatnio czasu na klejenie, ale coś tam udało się sklecić, czyli trochę części na kadłubie, spawy i osłony z desek.



I na koniec w temacie Shermanów, piękny tył na tle przodu :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
01-10-16 17:45  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Przybyło trochę dupereli na kadłubie. Na zdjęciach widać ile jeszcze szlifowania mnie czeka, żeby pozbyć się tych ,,farfocli" :)



Jako laik w temacie, zastanawiałem się z czego tak urządzili tego Shermana.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
02-10-16 09:32  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Macieju, merytorycznie w Shermanach jestem z daleko w tyle, ale Twoja praca bardzo mi się podoba :-)

Natomiast jeśli chodzi o zniszczenia na wraku, to sądząc po skupieniu, otworach i kątach pod jakimi padały pociski - wygląda mi to na robotę lotnictwa i ich działek (20mm i ciut więcej );) ale to moje zdanie ;)

Pozdrawiam
Tommy

 
02-10-16 10:06  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Fajny temat, chętnie popatrzę! Te dechy na kadłubie to tektura ponacinana skalpelem?

--
Pozdrawiam!

 
02-10-16 10:52  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Ostrzał lotniczy z działek chyba nie ma aż takiego skupienia. Moim zdaniem to jakiś wrak na poligonie i ktoś coś na nim testował. Podziurawione są nawet boki kadłuba czyli tak sobie stał bez kół już od jakiegoś czasu.

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
02-10-16 12:24  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Stary, zgadza się, że to cel poligonowy. Nie uszczegółowiłem swej wypowiedzi... ;-)
Nie raz na poligonach widziałem tak zmasakrowane skorupy, stąd takie moje wnioski ;-)

Pozdrawiam
Tommy

 
05-10-16 17:12  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na poligon i czołg jako cel wpadłem, ale o działkach lotniczych nie pomyślałem. Dzięki za wyjaśnienie.
Jasiek - to podwójna tektura piwna nacinana skalpelem :)
Główne rzeczy na kadłubie oraz dolne części chwytów powietrza wykonane.



Zrobiłem też mocowanie kół napinających



i całe wyposażenie pod ,,zadkiem"



Teraz czas na wieżę bo działonowy już się niecierpliwi :)



--

Post zmieniony (05-10-16 17:14)

 
19-10-16 21:49  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Moja ulubiona :) część czołgu, czyli wieża.
Najpierw ,,surowa".



I z początkiem wyposażenia. Od siebie dodałem sprężyny do włazu, numery odlewnicze i wpuściłem jarzmo armaty w pancerz, a nie jak w wycinance przyklejane na pancerz.



Początek kół napędowych wraz z przymiarką gąsienic, które wraz z pierścieniami zębatymi mam z Panzer Hobby Art..



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
19-10-16 23:14  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Piknie, Panocku piknie :-)

Tak jak Ci już mówiłem , finish za pasem i na gwiazdkę będziesz miał rewelacyjny model :-)

Powodzenia w dalszej budowie !

 
27-10-16 19:18  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Ostatnie godziny ledwie wygospodarowane wieczorami :) poświęciłem na wykonanie włazu na wieży. W związku z tym, że na pierwowzorze mojego modelu właz jest innego typu niż w wycinance, musiałem wykonać go sam. Trochę go uprościłem bo śruby przy wizjerach powinny być trochę inaczej zamontowane, w takich odlewach. Przy próbach wykonania tych odlewów mało resztki włosów nie straciłem i koniec końców zrezygnowałem z ich robienia.
Poszczególnie fazy wykonywania włazu. Jeszcze przed ostatecznym ,,wygładzaniem" jak farba porządnie wyschnie.




Przeciwieństwo zniszczeń Shermana w porównaniu ze zdjęciem zamieszczonym w jednym z poprzednich wpisów. Takie na ,,otwartą puszkę rybną".



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-10-16 16:56  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Wieża praktycznie skończona. Zostało jeszcze trochę oszlifować i wygładzić osłonę jarzma armaty, zalać numerki i przymocować ogniwa gąsienic. Ale ogniwa zrobię na końcu, bo mam ,,plana" :)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
31-10-16 18:20  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Znakomita robota, w moim stylu :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
04-11-16 22:45  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Nic nie zobaczę,chyba się photobukiet posypał.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
05-11-16 14:57  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

O,już się naprawiło.Znakomicie,świetnie i jeszcze nie wiem co?

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
23-11-16 11:12  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Nareszcie komputer naprawiony. Niestety zdjęcia z budowy układu jezdnego poszły się ... znaczy się gdzieś :) Za dożo nie stracone bo jako, że nic i tak nie widać przez ekrany mogłem sobie z czystego lenistwa pozwolić na małe uproszczenia ;)
Na początek gąsienice z Panzer Hobby Art. Pomalowane najpierw bardzo ciemnym szarym, a następnie boki ,,siknięte" khaki i leciutko brązem. Reszta kolorków po malowaniu kadłuba.



I stan obecny całości.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
23-11-16 15:33  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Budzi podziw !

 
23-11-16 18:11  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Jorzik 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 14
Galerie - 23


 - 2

pODGLdam i podziwiam. Dobrze Ci idzie, nawet bardzo dobrze.

--
Pozdrawiam Jorzik

Na morzu: YAMATO,SHOKAKU, KIJI,, MUTSUKI, NISSHIN,KITAKAMI,TSUGARU,HIBURI ,Akitsu Maru
W powietrzu: G4M2 BETTY
Na lądzie: Typ 2 Ka-Mi,Typ 95 Ha-Go,Typ I Ho Ki,Typ 4 Chi To,Typ 4 Ka Tsu,Typ 94 Te Ke,Typ 97 Chi Ha,Typ 97 Shinhoto Chi Ha,Typ 5 Chi Ri ,Typ 1 Chi He,

 
24-11-16 20:18  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Przyznam, że jestem zawiedziony. Liczyłem na jakieś wyuzdane zdjęcie, a tu guzik ...
Z czego zrobiłeś deski?

--
serwusik

 
24-11-16 21:43  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Nieźle szalejesz.Full wypas,w pięknym stylu.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
25-11-16 09:04  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Endrju 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Kawał dobrej modelarskiej roboty. Piękny model.

--
Pozdrawiam.
Andrzej

Kolekcja: TK-3
Warsztat: T-70

 
26-11-16 12:31  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Zrobione ,,kominy" do powietrza i spalin oraz mocowania narzędzi i same narzędzia (jeszcze nie pomalowane ostatecznie).



Lelum Polelum - deski zrobione z tektury 2 mm (2 x 1 mm) i żebyś nie była już zawiedziony :) zdjęcie z żołnierzem jednostki, która ma bronić plaży podczas desantu ,,mojego" Shermana wykonane przez wywiad ;)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
27-11-16 23:11  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Dzięki. Dobry z Ciebie kolega, Takiemu staremu rajfurowi jak ja ciężko się bez tego obejść.
Jak byś był jeszcze tak miły i wyjaśnił jak i z czego zrobiłeś łby śrub podtrzymujących deskę drzewianą i boczne fartuchy, to będę już prawie szczęśliwy. Wyglądają jak świeżo kupione w Leroy Merlin.

P.S. Gdzie leży ta plaża?

--
serwusik

 
27-11-16 23:23  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Desant też niczego sobie http://www.eroglamour.com/glamour/20110403/pinupphotographerrobertalvarado/38-pin-up...-photographer-robert-alvarado.jpg

 
28-11-16 11:22  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kolejne cudo wychodzi spod Twoich rąk ! Ta "klamociarnia" na pancerzu - super !

 
28-11-16 16:25  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam.
Lelum Polelum - cieszę się, że Ty się cieszysz :) Gdzie leży ta plaża? Może w marzeniach, albo snach :) A co do łbów śrub to są to tylko poucinane szpilki.
Halogen - faktycznie desant świetny. A wyobrażasz sobie walkę wręcz na tej plaży ;)
Ryszard - dzięki.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-12-16 16:14  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Rozpoczęte moje ulubione prace, czyli malowanie. Najpierw trochę objechałem czarnym brzegi bocznych ekranów i parę miejsc na kadłubie i wieży, ale niestety zdjęcia zrobiłem bez ostrości i nie ma co ich wstawiać. Czarne brzegi widać to na jednym ze zdjęć, gdzie położony jest już kolor bazowy, czyli beżowy. Zrobiłem go, znaczy beżowy kolor, trochę jaśniejszy, bo przy wszelkiego rodzaju ,,brudzingu" i tak ściemnieje. Miałem tego przykład jak malowałem Pz III. Starałem się go też trochę ścieniować co mam nadzieję choć trochę widać na zdjęciach.





Dwa wieczory zajęło mi przygotowanie modelu do naniesienia plam kamuflażu. W niektórych miejscach taśmę specjalnie nie dociskałem ,,na fest" bo chcę, żeby plamy w niektórych miejscach miały trochę rozmazane brzegi. Żeby nie były takie idealne. Jak wyjdzie to się okaże po zdjęciu taśm.



A teraz idę do lakierni, znaczy się piwnicy :) i aerograf w dłoń.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
18-12-16 21:01  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Fakt. To najbardziej oczekiwany moment w życiu modelarza, który maluje swoje modele :-)
Z niecierpliwością czekam na pierwsze efekty.

 
18-12-16 21:17  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Ja też czekam z niecierpliwością, bo piękny model się kroi.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
18-12-16 21:20  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Adam Cook - bomb 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 62


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 10


 - 25

No pięknie Ci to wychodzi.
Bardzo mi się podoba, z jakim pietyzmem przygotowujesz model do malowania. Skoro w czasie budowy efekt powala, to finalna prezentacja do zawału mnie doprowadzi.
Adam

--
<<<Wszystko co jeździ , a w szczególności po szynach , RULEZZZ>>>

 
18-12-16 21:44  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Kibicuję i podziwiam twoje dotychczasowe dokonania !

 
19-12-16 11:02  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Krzysztof NT 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 16
 

Borowy, jak zwykle jestem pod wrażeniem. Z niecierpliwością czekam na dalsze fotki i relację.

--

 
20-12-16 09:49  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Taśmy maskujące zdjęte i ...nie jestem całkiem zadowolony. W kilku miejscach trzeba będzie zrobić delikatne poprawki. Na razie przetarłem wszystko resztką twardego pędzla chcąc postarzyć trochę farbę i nadać jej trochę różnic w odcieniach. Następnym etapem będzie pomalowanie Sidoluxem i nałożenia filtra. Myślę o kolorze brązowym. Jako, że do końca Świąt już raczej więcej aktualizacji nie będzie to życzę wszystkim zdrowych, spokojnych Świąt, obfitujących w modelarskie prezenty, które przyniesie ;)



Zdjęcia niezbyt dobre, robione przy jedynej lampie, która ostała się w domu :( i dlatego są trochę przekłamane kolory (cieniowanie na piaskowym wyszło o wiele bardziej wyraźne niż w rzeczywistości).



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-12-16 12:32  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Jest dobrze.
Jak zrobisz jeszcze to o czym pisałeś, to będzie jeszcze lepiej :-)

Pozdrawiam
Tommy

 
22-12-16 15:33  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
syriusz 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 9


 - 16

Zachwycasz dbałością o szczegoly.
Pozdrawiam ze szpitala w W-wie.
Zdrowych Świąt.

--
"Wierzę wbrew nadziei"
Zapraszam na moją stronę - http://www.syriusz.tkdami.net

__________________________________________________
Jeśli chciałbyś pomóc mi w leczeniu, możesz to zrobić poprzez:

Przekazanie 1% podatku
KRS: 0000064892
Cel szczegółowy koniecznie wpisz: Łukasz Głowacki

lub

Dobrowolne wpłaty skierowane na moje konto bankowe:
Numer konta: 30 1140 2004 0000 3302 4139 9308
Tytułem: Łukasz Głowacki

 
30-12-16 16:01  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Na dzień dzisiejszy doszły napisy. Malowane przez szablony. Farby nie nakładałem zbyt równomiernie, żeby nie wyglądały jak z drukarki.



Zrobiłem tez narzędzia.



I zamontowałem na kadłubie.



Szukając zdjęć Shermana w internecie znalazłem zdjęcie dla tych modelarzy, chcieli by zrobić czołg z wnętrzem, ale boją się, że nic nie będzie widać :)



Szczęśliwego Nowego Roku życzę.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-01-17 17:08  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Doszło tylko parę ,,klamotów" na pancerzu.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
20-01-17 18:15  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mimo, że na modelu na którym się wzoruję nie ma Browninga na wieży, to mając go w wycinance postanowiłem takowego wykonać. Wszak zawsze załoga mogła go przed chwilą zamontować :) A bardzo podobają mi się km-y na wieżach. Ździebko go uszczegółowiłem.
Najpierw czarny podkład.



Potem delikatne szlifowanie ,,farfocli" i suchym pędzlem nałożony srebrny. Może trochę przesadziłem z tym ?



I podstawa z mocowaniem magazynka.



I wszystko już razem.




A muszę się spieszyć bo piechociarze już czekają na wsparcie ;)



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
21-01-17 12:29  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
stary 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 4
Galerie - 1


 - 2

Lubię takie "zdziebko" uszczegółowione detale :-)

--
Ukończone
HMCS AGASSIZ
Okręt WOP
Holownik portowy
KOMINTERN ciągnik gąsienicowy






 
22-01-17 00:15  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

Ja to lubię po cichu podejrzeć co robią "pancerni" (Ty, czy Mrówa) bo można różne różności podpatrzeć. Karabin, o ile sklejony jest świetnie, to ten srebrny chyba ciut za mocno wyszedł. Próbowałeś kolorów typu black metalic (Vallejo ma taką farbkę) albo gunmetal? Gdyby najpierw na czarnej powierzchni zrobić przecierkę takim gunmetalem, a dopiero na to delikatnie stalowym/srebrnym po samych krawędziach, to może mniej by się świecił.

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
22-01-17 06:44  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Ja używam zwykłego ołówka - jak dla mnie wygląda najlepiej. Zajrzyj do M26 Pershing lub M4A4 Sherman Crab.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
22-01-17 12:33  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzięki z opinie. Tak też mi się wydawało z tym srebrnym ;( Ale w związku z tym, że km będzie montowany na samym końcu, to w trakcie robienia podstawki coś z nim pokombinuję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-01-17 13:14  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Tommy T.B. 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 5
 

Idziesz jak przecinak z tym modelem ;-)
Poza wcześniejszymi uwagami Kolegów, całość prezentuje się elegancko :-)

 
22-01-17 13:25  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
mrówka 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 17
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 0

Oj tam, oj tam.
Pociągniesz filtrem i będzie OK.

--
////////////////////////////////////////////////
https://www.facebook.com/Modelarstwo-kartonowe-wgBeaty-338001226312995/
Zapraszam na moją stronkę.

 
22-01-17 14:31  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Mrówko, właśnie przed chwilą tak zrobiłem i już wygląda trochę inaczej,a jeszcze raz dostanie filtrem jak już będzie zamontowany i chyba wtedy będzie już OK.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
22-01-17 18:30  Odp: [R] Sherman M4A3, wyd. GPM, 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Dzisiejszy wolny dzień zaowocował rozpoczęciem budowy podstawki. Miałem trzy pomysły co będzie na tej podstawce, ale jej wielkość, dostępność materiałów itd. itp zadecydowały, że będzie to japoński schron bojowy. Robię go na podstawie zdjęć w internecie. Podstawka pokryta ,,Uniwersalną szpachlówką budowlaną" do drewna, metalu i ścian. Polecam bo jej średnia gęstość bardzo ułatwia użycie.



--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024