FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
01-09-16 14:13  [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Już za parę chwil, za chwil parę zostanie wydany kolejny model z wyd. A. Halińskiego z działu garmażerka, czyli P-47M Thunderbolt w malowaniu Witolda Łanowskiego http://modelingmadness.com/review/allies/cleaver/tmcp47m.htm
Troszkę historii http://www.up.krakow.pl/konspekt/29/index.php?i=012

Post zmieniony (01-09-16 14:18)

 
01-09-16 14:22  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Serce zabiło chwilę szybciej bo nie wiadomo z jakiego powodu pomyślałem, że to [R] ...
ech...

;)

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
01-09-16 14:25  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Sven 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 2
Galerie - 6


 - 3

Dublowanie/mnożenie wątków, informacja o nowości jw była już:

http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=303227&t=303227&filtr=0&page=45

--
Sven

HMS Ark Royal

 
01-09-16 14:53  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4



Może być taki właśnie kotlecik, chociaż wolałbym jakiegoś hitlerszmita, parę złotówek przynajmniej by w portfelu zostało.
Podobno ten Thunderbolt wcale nie był koloru śliwkowego, o ile to prawda to ciekawe jaki to odcień i jak uda się go oddać w modelu.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
01-09-16 16:38  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
FloggerB   

Dzięki temu wydawcy wiemy jakie malowanie miał oryginał.
Kupuję conajmniej trzy !

 
01-09-16 17:43  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Szczerze? Moim zdaniem to jeden z ciekawszych odgrzewanych kotletów od AH. Nie dość, że sama konstrukcja od zawsze bardzo mi się podoba, to jeszcze to malowanie z dużą szachownicą na przodzie. Rewelacja! Jeśli będzie w rozsądnej cenie, czyt. do 5 dyszek to kupię, bo warto!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
01-09-16 21:37  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Raziel_3' taki to kosztuje 63 zyla jak podwyżki nie będzie ;-).
Tutaj strona o pilocie tej maszyny w języku angielskim założona przez jego syna. Jest tam trochę ciekawych fotek.

 
09-10-16 14:47  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Drodzy Koledzy!
Watek przeszedł kwarantannę, został oczyszczony ze złych emocji. ;-)
Model nadal czeka na wydanie ( podobno przechodzi poprawki).
Mam nadzieję, że wymieniając się ciekawą wiedzą na temat obiektu rzeczywistego umilimy sobie wzajemnie oczekiwanie na ukazanie się najbardziej oczekiwanego odgrzewanego kotleta roku ;-)
Wzywam jednak do unikania zwarć ;-)
W razie czego będę wiedział,co zrobić ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
09-10-16 16:04  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

To ja tak offtopicowo polecam książkę Łanowskiego. Nie ma opisów walk powietrznych, ale lektura jest pasjoująca!
http://lubimyczytac.pl/ksiazka/301742/zabierz-nas-do-domu-quot-lanny-quot
I fragment: http://ksiazki.onet.pl/fragmenty-ksiazek/fragment-zabierz-nas-do-domu-lanny-witold-lanowski/xswjhm

Pzdr!
W.

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
25-10-16 23:55  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Airman   

No doczekamy się tego modelu, czy będzie tak samo jak z Airacobrą.

 
26-10-16 01:06  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Według info z Wydawnictwa model bedzie "cieżko powiedzieć kiedy", ale prawdopodobnie za tydzień dwa od dziś

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
26-10-16 06:31  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Szkoda, bo automatycznie ta długa lista zapowiedzi która widnieje na stronie też pojawi się "ciężko powiedzieć kiedy" ;-(

 
27-10-16 01:43  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Airman   

No właśnie i Hellcat też już na stronie wydawcy widnieje od "ciężko powiedzieć kiedy" :-(

 
27-10-16 13:47  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Thunderbolt oficjalnie pod koniec przyszłego tygodnia - info z Redakcji

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
31-10-16 08:57  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Jak widać już mamy wreszcie najnowszy model ze Stegny, ale myślę, że już można wybiec w przyszłość i przedstawić propozycję kolejnych wersji i malowań tego wspaniałego samolotu, bo nie wierzę, że to jest już zamknięty temat jeżeli chodzi o kolejne wydania tego modelu. Śmiało można pokusić się o mały plebiscyt - które malowanie następne
http://www.fw190.altervista.org/p47.htm

 
31-10-16 09:14  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Seweryn 

 

Srebrny P-47N z dużymi zbiornikami paliwa + komplet rakiet.

--
Seweryn

 
10-11-16 18:59  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Dziękuję za propozycję - oby tak było.
Ponieważ modelu jeszcze nie ma, a są już zapytania w innym temacie - czy jest to, to tak przy okazji jeszcze przypomniało mi się, że gdzieś, kiedyś czytałem dyskusję mocno popartą zdjęciami i cytatami z różnych źródeł o malowaniu P-47 i właśnie mi się przypomniało gdzie to było, a było to tu http://www.pwm.org.pl/viewtopic.php?f=3&t=15872 Polecam dokładnie przeczytać, bo wymiana poglądów bardzo ciekawa.
I jeszcze mi się coś przypomniało - nie tylko polskie środowiska modelarzy dywagują nad tym kolorem ,ale również inne nacje np. http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=50&t=21033&start=15 i relacja ze sklejania http://www.modelforum.cz/viewtopic.php?f=112&t=21099 i pewnie na innych zagranicznych forach jest podobnie.

Post zmieniony (10-11-16 19:25)

 
14-11-16 10:10  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
FloggerB   

Już jeeest?????

 
14-11-16 12:44  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Na stronie empiku nie ma jeszcze żadnego info

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
14-11-16 12:52  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Ja pitole, co za napięcie, zaraz zemdleje!

 
14-11-16 15:40  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
FloggerB   

No bo ja "pinć" kupuje !

 
14-11-16 17:44  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Przemek W. 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
 

Czyli to prawda i jak podaje wydawca model był w empiku rok temu...

Post zmieniony (14-11-16 17:57)

 
14-11-16 19:13  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
air_22 



Na Forum:
Relacje z galerią - 2
Galerie - 9


 - 1

Tak. Ptzehapiłeś :D

--

Skończone:
A6M3 Zero, DH-82A Tiger Moth, DHC-1 Chipmunk, P-39N Airacobra, PWS-3, PZL-101 Gawron, Me-1101, P-51B Mustang, F4F Wildcat, PWS-3b, Westland Whirlwind Mk.I,

Na warsztacie:
Ki-43-II Kai Hayabusa

 
14-11-16 22:28  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Airman   

No właśnie. Model miał być wydany w połowie września tego roku. Niestety jakieś zakłócenia techniczno-czaso-przestrzenne spowodowały, że został wydany w zeszłym roku. No ale jako że księżyc jest teraz bardzo blisko Ziemii co może wpłynąć znowu na krzywą czaso-przestrzenną to może się okazać, że model został wydany już dwa albo trzy lata temu... Hmmm... Nie pamiętam czy go wtedy kupiłem. Idę zerknę na półkę, może go już skleiłem;-)

 
15-11-16 05:25  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Mnie zastanawia jedno skoro Darek zaprezentował gotowy produkt to co jest? Czy Darek miał wydrukowany na drukarce?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-11-16 08:42  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Ciekaw jestem, ilu z Was w momencie zakupu modelu rzuci sie na niego z nozyczkami. Moze malkontenctwo przeze mnie przemawia, ale jaka obecnie roznice robi fakt, ze wydanie jest opoznione tydzien, miesiac, czy pol roku? Szczegolnie, ze "ogladacze" i tak wiedza juz, co jest w srodku... Chyba, ze to jakis nowy rodzaj zabawy, taki "Model - GO" ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-11-16 09:20  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Wierzę Rafaelu, że tylko tak piszesz a naprawdę widzisz tu dość potężną dozę sarkazmu;)

 
15-11-16 09:25  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
FloggerB   

Rafael - przecież tak jest od dawna :)
Można się tylko śmiać albo leczyć od tego uzależnienia.

 
15-11-16 09:47  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Może być i wydany za pół roku, ale żeby to było podane. Ja oczekuję z innego powodu, aby kupić jak tylko trafi do sprzedaży. Powodem tego jest to że po 3 dniach model na półce wygląda koszmarnie. Zamawiać u wydawców to się nie kalkuluje przez koszty wysyłki. A czy skleję od razu czy za 5 tak to już moja sprawa.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-11-16 12:28  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Rafael 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 12
Galerie - 6


 - 2

Nie no, ja wiem, ze mamy miedzy nami fanow modeli w 2D i jakby nie patrzec, to pewnie w wiekszosci oni zapewniaja istnienie wielu wydawcow. Sam zreszta mam polki w stanie obciazenia krytycznego :) Tylko jak patrze na klepanie kolejnych postow, na dobra sprawe nie wiadomo po co i o czym, bo jedynie limit transferu sie wykorzystuje, to tego sensu nie lapie, bo w tym czasie, to mozna sobie wrege wyszlifowac ;) A po drugie - to zaraz znajdzie sie jakis "powazny", co jednak tych usmieszkow i ironii nie doczyta i znowu sie za lby wezmiecie i bede musial trzeci watek z P-47 w tytule zamykac...

Bizon - akurat Ty to chyba nie musisz sie martwic, bo przyjedziesz do Przeciszowa we wrzesniu i bezposrednio od wydawcy nabedziesz model, a w tym roku to nawet 15% rabatu dalo sie urwac ;)

--
Pozdrowienia
Rafael
LSM member ;)

Dobry modelarz sklei model każdego, nawet najgorszego projektanta.
Dobry projektant zaprojektuje model który sklei każdy, nawet najgorszy modelarz.
Kat
_____________________
Warsztat: kraciaste cos ;)

 
15-11-16 12:30  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
killy9999 



Na Forum:
Relacje z galerią - 14
Galerie - 1


 - 9

Reaktywując nieco dyskusję w kwestii koloru czarny vs. granatowy zastanawiam się czy to np. był kolor pokroju tego.

--
Ukończone: Bristol Beaufighter TF Mk.X, Hawker Tempest Mk. V, CR.714 C1 Cyclone, F4F Wildcat, Hawker Hurricane Mk I, DH-82A Tiger Moth, Curtiss Tomahawk Mk. IIB, P-38H Lightning, P-47 D-11 Thunderbolt, A-10 Thunderbolt II, Su-47 Berkut, PW-5 Smyk, Bachem Ba 349 Natter, M5A1 Stuart VI, U-boot Seehund

 
15-11-16 15:01  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Airman   

Rafael, ja akurat zgadzam się z Bizonem. Też poluję na ten model, żeby go kupić pierwszego dnia jak pojawi się w Empiku, bo jak nie zdąrzę to za chwilę będzie tak wymięty, że wtedy na pewno go nie kupię. Poczta Polska też zdarzyło mi się, że też potrafiła podgiąć model. A jak miał być wydany na początku listopada, bo taki termin też był zapowiedziany, to dymałem na piechotę 4 km do Empiku specjalnie, po powrocie z roboty na budowie, żeby go kupić w dobrym stanie. I co? I nie znalazłem go na półkach. Więc po powrocie do domu patrzę w internet a tu kolejna zmiana terminu... I szczerze Rafael może Ciebie to wali czy zostanie wydany jutro czy za pół roku, bo mnie też. Tylko niech się pan AH zastanowi głęboko kiedy ten model wyda i napisze wkońcu coś co jest zgodne z rzeczywistością, a nie robi sobie jaja ze swoich klientów, bo dla niektórych klientów data wydania może mieć duże znaczenie. A takimi działaniami to odechciało mi się już tego modelu i jedyne co mi się chce to tak w komentarzach traktować szanowne wydawnictwo jak ono szanuje swoich klientów. I rzeczywiście chyba odpuszczę już sobie ten model. Mam innego P-47 na półce do sklejenia więc tego skleję. A wydawnictwu życzę powodzenia i niech się zastanowi czy klienci są po to żeby ich wku....iać robiąc sobie z nich jaja. A propos 10 listopada też przed robotą dymałem do Empiku i co? Tylko się wkurw...em. Szkoda gadać...

Post zmieniony (15-11-16 16:27)

 
15-11-16 15:09  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Perez69 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 3
 

Zgadzam się, ale to powszechny problem polskich Wydawnictw, że nic nie ukazuje się w terminie. Jedynie pozytywnie wypada tu Answer i GPM, które nie podają dokładnych dat wydania i przez to unikają takich problemów jakie opisałeś powyżej :)

--
"W odpowiednim wieku, trzeba rzucić tą pasję - ja rzuciłem i wracam"

 
15-11-16 15:19  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

A ja zmieniając przynudny już trochę temat z tego miejsca poproszę Pana Halińskiego o reedycję S-2 Wilczur, w nowej szacie graficznej. Ach, miałby wzięcie.

 
15-11-16 17:16  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
moskit   

Dla większości to już pewnie nudne, ale pozwólcie że też się wypowiem w sprawie koloru.
U modelarzy plastikowych można zauważyć taką rzecz: model samolotu w 1:48 wydaje się być jaśniejszy od modelu w 1:72 (te same samoloty), dlatego modele w skali 1:72 często są malowane lekko rozjaśnionymi farbami. Wizualnie ten sam efekt a farby na modelach różne. Duże powierzchnie zarówno w samolotach jak i pojazdach się rozjaśnia, a wszelkie zakamarki zaciemnia. Uzyskany efekt wizualny przypomina/naśladuje malowanie pierwowzoru choć ten był malowany jednolicie. Dochodząc do sedna: jeżeli samolot wydawał się granatowy z większej odległości a z kilkudzesięciu centymetrów czarny to zachowując skalę 1:33 model oglądany z 2 cm powinien być czarny a z każdej większej odległości granatowy. Ponieważ raczej nie jest to możliwe do spełnienia należałoby wybrać czy chcemy mieć czarny jak "oryginał" czy "pozorny"granatowy. Plastikowcy mogą wybrać, za nas wybrał Wydawca. Słowa "oryginał" używam tylko do porównań, wcale nie twierdzę że taki był ten samolot :)

Post zmieniony (15-11-16 17:18)

 
15-11-16 17:46  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Co do malowania w różnych skalach to jest tak jak piszesz. Natomiast to co piszesz o P-47 to nie jest tak ze tak jak piszesz ze z większej odległości powinien przybierać inny kolor. Tutaj dawniej przypisano taki kolor kamuflażu, bo przypuszczam, że tak był interpretowany kolor z kolorowej fotografii, gdzie kolorowa fotografia w tamtych czasach stawiała pierwsze kroki. I związku z tym fotografia mogła przekłamać właściwe kolory.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-11-16 18:15  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
moskit   

Może mnie pamięć zawodzi ale w zamkniętym wątku o tym P-47 ktoś podał informację, że samolot był pomalowany na czarno a z odległości ponad kilkadzięsiąt cm wydawał się granatowy. Przy niczym się jednak nie upieram. Kleję dla zabawy zgodnie z zasadą "podoba się - nie podoba".

 
15-11-16 18:51  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
eustachy87   

Airman - rozumiem Twoją złość, ale o ile dobrze pamiętam to termin zawaliła drukarnia... może pewniej byłoby zadzwonić do tego Empiku i zapytać czy już jest... tylko że w takim przypadku trza by dzwonić codziennie ;) no ale lepsze to niż latać z buta... może jednak skleisz obydwa i później porównasz. nie namawiam bynajmniej do kupna :) ja nabędę egzemplarz, ale czy kiedyś skleję - bardzo bym chciał, będę próbował.
Pozdrawiam!

--

 
15-11-16 20:45  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Mi cierpliwość się skończyła i kasę przeznaczoną na P-47 (70PLN + 40 PLN wręgi + 6 PLN oszklenie = 116 PLN) wydałem na Bf-109 E-4B w skali 1:32 za jedyne 129 PLN (trochę dopłaciłem), ale piszę o tym, aby dać porównanie co w tej cenie można dostać w plastiku. Sami oceńcie: http://www.mojehobby.pl/products/Bf-109E-4-B-Wing-Tech-Series.html

Wiem wiem, że w kartonowym można sobie zrezygnować z wręg wycinanych laserowo i kabinki tłoczonej. Zobaczcie jednak co ten model ma i w jakiej jakości.


Kartony idą cenowo w górę a plastiki lekko w dół, albo bez zmian.

--

 
15-11-16 21:14  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Raziel_3 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

Dla mnie plastik to profanacja. Ale jak ktoś lubi to proszę bardzo. :) Na początku przygody z modelarstwem sklejałem plastiki. Później już nic. Dolicz do tego modelu jeszcze farby, aerograf z kompresorem (jeśli nie masz). Do tego trzeba mieć umiejętności, aby ładnie pomalować. Sklejając karton i znając jakość modeli AH nie wróciłbym do plastiku za żadne skarby a link, który dałeś kompletnie mnie nie przekonuje. :)

Osobiście wolałbym jakiegokolwiek messerka od Hala. Masa detali, efekt murowany!

--
gotowe: Sd.Kfz 251 A WURFRAHMEN 40 | XP-61E | JAGDPANZER IV Ausf. F |StuG 40 F OSTKETTEN | | W budowie: Papegojan (40%), Kongo (95%), Pt 31 (10%),Me 262B-1a/U1 (45%)

 
15-11-16 21:51  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Paragraf 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Myślę, że nie ma sensu porównywać tego, czy bardziej opłaca się kupować modele kartonowe czy plastikowe. Istota każdej z dziedzin sztuki modelarskiej jest zupełnie inna. W modelarstwie kartonowym zawsze urzekało mnie to, że z płaskiej kartki papieru, odpowiednio uformowanego, można wykonać figury przestrzenne, zbudować bryły, które po złożeniu w całość dają nam nierzadko piękny model. W tym kryje się dla mnie czar modelarstwa kartonowego i to skłaniało mnie zawsze do pracy z kartonem a nie np. z plastikiem. Nie pomniejszam przy tym znaczenia modelarstwa plastikowego czy też wykonywania modeli z innych materiałów. Praca modelarza podlegać winna ocenie nie z uwagi na materiał wykorzystywany do budowy modelu, ale jakość wykonania. Zwykła kartka papieru, która znajdzie się w odpowiednich rękach może dać o niebo lepszy efekt w postaci gotowego modelu, niż nawet najdroższy plastik nieumiejętnie sklejony i źle pomalowany. Chodzi o to, by modele wykonywać rzetelnie, niezależnie od wykorzystywanego materiału.

--
Mało casu, kruca bomba, mało casu.

 
15-11-16 22:00  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Święte słowa Panie Paragrafie, święte.
Teraz trzeba to przekuć w czyn modelu kartonowego w standardzie.
Nie daj się długo prosić i przekonywać.
Jak to rzekł Kmicic:
"Dwa tygodnie, nie zginie Viki, dwa tygodnie"
Tyle Ci/nam zejdzie z pewnym modelem... :))

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
15-11-16 22:26  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Lelum Polelum 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 3


 - 10

Ktoś chyba usłyszał Wasze wołanie, bo już jest.

--
serwusik

 
15-11-16 22:35  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Mejdej jak już tak porównujesz ceny plastik vs karton to wypada chyba porównać porównywalne, czyli P-47 plastik vs P-47 karton.
Proszę bardzo ceny za plastik http://www.mojehobby.pl/products/P-47D-THUNDERBOLT-927690.html, czy inna wersja tego samolotu http://www.mojehobby.pl/products/P-47D-Thunderbolt-Razorback.html
Oczywiście masz prawo się irytować, że modelu jeszcze nie ma - twoje pieniądze, twój wybór.
I jeszcze jedna prośba - proponuję się trzymać tematu - czyli dyskusja o malowaniu - jakieś informację z tym związane, czy jak już ktoś kupi model uwagi co do tego co cieszy lub smuci.

 
15-11-16 23:09  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
zbin 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10
 

Poczłapię sobie w piątek do empika, a w sobotę zacznę go lepić .... chyba ;-))

 
16-11-16 00:26  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
rysiu62   

Porównywanie kartonówek z plastikiem to zwykła głupota.

 
16-11-16 00:37  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Mejdej 



Na Forum:
Galerie - 10


 - 3

Porównanie było do ceny, a nie modelu P-47. Po prostu byłem w szoku, że za taką można by rzec niską kwotę (dla plastików) zdarza się tak zdetalizowany model, stąd kupiłem, bo nie mogłem się oprzeć.

Panowie kartony mają dusze, wszyscy to wiemy i za to je cenimy, kochamy i nigdy się z nimi na dłużej nie rozstaniemy. Ta mała dygresja z tym Bf-109 to wynik szoku. Cena - bardzo niska jak za plastik w skali 1:32. Detalizacja - bardzo wysoka jak na plastik w 1:32 w takiej cenie. Normalnie tak nie ma, a często jest odwrotnie. Do tej pory mnie dziwi, że Dragon (czołowa jak by nie patrzeć firma) wydała takie cacuszko w takiej cenie. To tak jakby cena P-47 wynosiła nie 70PLN a 25 PLN. Szok szok i jeszcze raz szok, ale za to jaki przyjemny:).

Malować przecież nie ma konieczności, może stać taki szary - model prototyp :), czyli odpada aerograf. Można go też pomalować pędzelkiem, a co :P.

Wracamy do tematu P-47 i jego ukazania się, bo wpis wcześniej potwierdził już ten fakt.
Kupować zatem, bo ja już nie mam kasy.

Pozdrawiam

--

Post zmieniony (16-11-16 01:07)

 
16-11-16 01:28  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Ktoś wspomniał, że trzeba plastik ładnie pomalować, aby było cacy. Z modelem kartonowym jest podobnie tyle, że nie z malowaniem, a ze sklejaniem. Trzeba ładnie natrzaskać modeli, aby poziomem dorównać np Cevie.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
16-11-16 08:10  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
wottek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 15


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 11

Chyba im się okładka pomyliła;) Do biegu, gotowi, start!

--
Na warsztacie: | HM Bark Endeavour [SY] (25%) | Cutty Sark [MM] (10%)

 
16-11-16 08:50  Odp: [Z] P-47M Thunderbolt wyd. AH
kari   

... chyba nie tylko okładka im się pomyliła ;-)
-------------------------------------------------------------

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024