FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
25-08-16 23:07  [R] Iron Duke - 1:200 - Modelik
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam

Wrzucałem już jedną galerię z gotowym modelem Żelaznego Księcia, teraz pora podejść do tematu trochę poważniej. Szczerze przyznam, że liczę na waszą drobną pomoc.

Na początek złożyłem szkielet laserowy aby zobaczyć jak to będzie wyglądać. I wnioski mam dwa. Po pierwsze - kilkanaście minut puzzli zamiast kilku wieczorów dzięciolenia w 2mm tekturze. Po drugie - wszystko mam uwalone węglem. Podejrzewam, że to zasługa wypalania wręg w grubym kartonie. Niestety, kartonu umyć się nie da, ale zastanawiam się czy psiknięcie szkieletu sidoluxem (który mam pod ręką) lub fiksatywą do rysunków węglem (którą musiałbym kupić) nie sprawiłoby, że przestałby brudzić.

Czeka mnie teraz szukanie rozwiązania jak skleić szkielet w taki sposób, aby pozostał prosty. Pierwotnie myślałem nad zastosowaniem deski, ale mamy schodek na pokładzie który to utrudnia. Są na to jakieś sprytne rozwiązania? Podejrzewam, że sklejenie na desce dwóch połówek oddzielnie i liczenie na to, że po połączeniu dalej będą proste nie wyjdzie w praktyce.



Chciałem zrobić normalne zdjęcie na początek galerii ale wyszło jak zwykle :)

Post zmieniony (25-08-16 23:07)

 
26-08-16 10:27  Odp: [R] Iron Duke - 1:200 - Modelik
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Grzegorzu: podejrzewam, że podposzycie zrobiłeś poprawnie - jedna z wręg na rufie wydaje się zupełnie nie pasować do profilu kadłuba (chyba W20) - wyraźnie widać schodek /uskok i tak jakoś nie pasuje do otoczenia. Pytanie, czy nie ma więcej takich problemów.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024