FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 
28-01-18 12:13  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Witam w finalnej aktualizacji

Podsumowując!

Budowę modelu zakończyłem 6 października 2017, na dzień przed wyjazdem na konkurs w Szczecinie (można było tam zobaczyć model). Galerię wstawiam dopiero teraz, ponieważ nie mogłem zebrać się do zdjęć. Jeżeli już to następowało, to efekt fotografowania był koszmarny i nie nadawał się do pokazania komukolwiek. Ale wreszcie wczoraj udało mi się zrobić porządne zdjęcia, z których jestem bardzo zadowolony. Według mnie to najlepsze zdjęcia końcowe jakie do tej pory zrobiłem. Kolory są odpowiednie, widać wszystkie szczegóły, jedynie śnieg jest troszkę prześwietlony, ale to ze względu na to, żeby było dobrze model widać.

Co do samego modelu. Budowę rozpocząłem w 4 kwietnia 2016, szło bardzo szybko do momentu, kiedy postanowiłem poćwiczyć klejenie poszycia na prostym modelu (tu padł wybór na P-40E), przed tym zanim zajmę się poszyciem na Buffalo, i dodatkowo pojawił się u mnie Berp z Jakiem-1b! Wtedy postęp pracy nad B-239 stanowczo zwolnił, żeby nadgonić dwa pozostałe modele do tego samego etapu. Było to podyktowane moim zamysłem, iż wykończenie typu wash, lakierowanie itp., wykonam na 3 modelach równolegle. W przypadku, gdyby mi nie szło z tymi zabiegami na Jaku-1b i P-40E, wiedziałbym, żeby odpuścić na Buffalo, przy którym pracy było najwięcej i nie chciałem czegoś zepsuć. Także uprzedzając pytania: ślady na modelu, ich kształt i usytuowanie, jest zrobione na podstawie zdjęć, bądź materiałów filmowych z epoki, egzemplarzy B-239 latających w Finlandii. Wszystkie je można znaleźć na stronie internetowej przytoczonej w pierwszym poście tego wątku. Podczas rozmowy w Szczecinie, Paweł Mistewicz pytał mnie o efekt skali odnośnie śladów eksploatacji, i czy nie uważam, że powinny być delikatniejsze na modelu mimo że są takie na zdjęciach oryginalnego egzemplarza. Ja uważam, że powinny być jak najbardziej zbliżone do zdjęcia, a efekt skali powstaje przez niedokładność metody robienia tych śladów i niedokładne zdjęcia, które mimo czasami dobrej jakości nie oddają wszystkich odbarwień, wybłyszczeń itp.

Jeżeli chodzi o opracowanie modelu, to o wszystkich mankamentach jakie zauważyłem pisałem we wcześniejszych postach. Największym jest to, że autor pomieszał wersję licencyjną fińską z oryginalną amerykańską, które różniły się rozwiązaniami konstrukcji. Również jest wiele elementów które były w rzeczywistości w samolocie, a nie jest uwzględnionych w modelu. Zmianom uległy koła podwozia głównego i ogonowego. Tutaj poszedłem trochę na skrótu i zaprojektowałem je w 3D, a następnie wydrukował mi je Mariusz „Mario” Ławicki http://mariomodelario.eu/ . Fantastyczna robota, idealna precyzja wykonania. Już w tej chwili dałem mu kolejne koła do drukowania, do kolejnego modelu, pokażę je dokładnie w następnej relacji.

Pomysł na podstawkę zrodził się na podstawie zdjęć polowych lotnisk, które budowali Finowie na skraju lasów sosnowych. Ich zdjęcia również można znaleźć na stronie z pierwszego postu. Pnie drzew to gałązki sosnowe zebrane w lesie zaimpregnowane wodnistym wikolem po wyschnięciu, podkłady drewniane pod samolotem to patyczki do lodów, natomiast śnieg to soda oczyszczona rozrobiona z woda i wikolem.

W ten sposób zapraszam do galerii końcowej, trochę dla mnie nietypowiej, bo w miniaturkach, ale jest to spowodowane wyczynami złodziejskiego fotosika, któremu z pewnością podziękuję po upływie opłaconego terminu. Ustawiłem miniaturki w taki sposób, aby były bezpośrednio do zdjęcia, bez reklam itp., więc najmniej uciążliwy. Zdjęcia z budowy widoczne w tym wątku uploadowane były na inny złodziejski portal, można je zobaczyć w przeciwieństwie do innych for, jednak otwieranie trwa wieki i jeszcze te reklamy. Także jeżeli ktoś woli można je zobaczyć tutaj . W razie jeżeli zdjęcia zostaną zablokowane przez limit transferu, to bardzo przepraszam, ale nie zamierzam dopłacać za dodatkowy transfer.

Trochę przydługo jak zawsze, ale przejdźmy już do meritum:
























Model dedykuje kolejny raz tym, którzy bez słowa potrafią docenić włożoną w to pracę i mimo braku widocznej aktywności, są bardziej na bieżąco z postępami budowy, niż osoby z pierwszego rzędu. Dziękuję bardzo.

Kolejna relacja już w najbliższym czasie.

--

Post zmieniony (28-01-18 16:29)

 
28-01-18 13:14  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dla mnie rewelacja pod każdym względem. Gratuluję!!!

--
Pozdrawiam!

 
28-01-18 13:18  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
kRis155 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
 

Co tu dużo pisać, REWELACJA!! Jak zwykle zresztą.

 
28-01-18 13:24  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Kapitalny model! Strasznie mi się podoba. Gratulacje!

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
28-01-18 13:29  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
lubię placki   

Witam kolegę.Praca rewelacyjna, też go mam tyle że plastik 1/48 w identycznym malowaniu. Wielki szacunek za włożony wkład pracy.pozdrawiam i powodzenia w dalszych projektach- Jacek 1971.😊

--
modele to moja pasja.

 
28-01-18 14:01  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Model wykonałeś wspaniale. Wspaniale pod każdym względem. Podziwiam i gratuluję.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
28-01-18 14:41  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,przy takim podejściu do tematu powinieneś wykonać jakąś halę montażową ,szkoda tych wszystkich elementów budowy ;wnętrza ,kratownic,silnika,przykrytych poszyciem,Model rewelacja,dioramka super,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
28-01-18 14:51  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Wspaniałe wykonanie i to co najbardziej cenię to wnikliwe wejście w temat i dbałość o zgodność z oryginałem.
Natomiast co do prezentowanej galerii zdjęć mam uwagi (ale zaznaczam, że jest to wyłącznie moje zdanie).
Taka duża ilość zdjęć (przynajmniej z pięć niewiele się różni ustawieniem modelu) a wszystkie "pstrokate" i sam samolot ginie w tle. Fakt tak ma być, bo taki miał kamuflaż by był jak najmniej widoczny.
Uważam, że znacznie korzystniej galeria wyglądałaby gdyby składała się z kilku zdjęć bez podstawki (bok, góra, spód etc.) i kilku zdjęć na podstawce.

 
28-01-18 15:20  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Tak jak tu Ryszardzie jest dobrze ? : )
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=1882&page=5

 
28-01-18 15:21  Odp: [R] Brewster B-239 Buffalo (AH) - fiński bawół w śniegu
rowin 

Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 1
 

Dzięki Panowie.
Ryszard, model jest integralną częścią podstawki, zarówno z zamysłu przed rozpoczęciem budowy jak i z aspektów technicznych. Został po prostu do niej przytwierdzony na stałe. Zawsze tak robię, bo zabezpiecza mi to model przed uszkodzeniem, na wypadek transportu. Także oddzielnych zdjęć nie jestem w stanie zrobić. Poza tym nie chcę, bo takie mi się bardziej podobają.
A co do ilości ujęć. Jestem zwolennikiem galerii o wielu zdjęciach, przez co model można zobaczyć pod różnymi kątami. Często jest tak, że minimalnie inny kąt widzenia, uwidacznia nam inny szczegół modelu (i tu najlepsza byłaby chyba prezentacja video w jakieś super rozdzielczości). Sam często oglądam modele tylko w galeriach w necie, nie mając możliwości zobaczenia ich własnym okiem, więc często mam niedosyt ujęć. Także jeżeli jest wg Ciebie za dużo to wystarczy ich nie otwierać i skupić się tylko na tych które Cie interesują. Natomiast lepsze to niż, brak możliwości wnikliwego obejrzenia końcowego efektu, na który się pracowało dość długo.

Pozdrawiam

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 9 z 11Strony:  <=  <-  7  8  9  10  11  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024