FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
24-08-16 21:39  [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam, witam!
Za namową kolegi Marzena zakładam... kolejną relację. Wydawnictwo Answer, niedawna nowość wydawnicza czyli tytułowy MiG-21 bis w polskich barwach. Odnotować należy, że model jako projekt bazuje na wcześniejszej pozycji wydawniczej czyli MiG-21 SMT i jest w niektórych miejscach uproszczony (modyfikacje te moim zdaniem nie mają żadnego wpływu na atrakcyjność modelu i pewnie ułatwią sklejanie mniej doświadczonym modelarzom, do których sam się zaliczam :) to są w sumie drobne rzeczy). Trzeba też napisać, że w ramach jednego numeru otrzymujemy 2 zestawy części - na papierze kredowym oraz offset. Osobiście wybrałem offset bo mi przypadł do gustu, więc jeśli ktoś jest miłośnikiem kredy mogę mu sprezentować komplet części (1 arkusz z wręgami jest wspólny dla obu wersji - ale jak ktoś dokupi zestaw wręg wyciętym laserem to ma komplet części).

Cóż jeszcze o samym modelu? Bardzo ładny druk, instrukcja tym razem w formie renderów (chyba tak to się nazywa :) mi pasowały te wcześniejsze zwykłe rysunki). Sam projekt dla mnie 100% trafiony, dobrze przemyślany.

Więc przejdźmy do rzeczy i zaprezentujmy zdjęcia z początku budowy.
Pytania, komentarze mile widziane.

Przy okazji po raz pierwszy użyłem kleju typu BCG - nie wiem czy UHU Glue Pen to ten mityczny i w czystej formie BCG, ale dla mnie po prostu super.











No to dobrze :) a teraz do założenia relacji nominuję kolegę Marzena :):):)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
25-08-16 22:23  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Kolego Rekrut - skrobnij do mnie maila :)

Kolego Marzen - kolega został nominowany :) proszę zakładać relację i wstawić zdjęcia z początków budowy :) Co do czarnych linii to już tak zostanie po prostu wycinam standardowo, a z kabiną rzeczywiście można dużo - tablica przyrządów to niezłe pole do popisu :)

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
28-01-17 18:59  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Witam!
trochę czasu już zleciało, model nie przepadł, ale też jakoś specjalnie nie urósł :) W każdym razie mając na uwadze przyszłych sklejających dzielę się poniżej swoimi uwagami i zdjęciami. Wszak istota forum taka jest!

A oto i hangar, z którego ma ów ołówek wylecieć, jak wysoko w górę to się jeszcze okaże...


Umyśliłem sobie zlepić tył kadłuba, więc na początek poszła do zrobienia dysza. Składa się ona z walca i nakładki. W trakcie pasowania okazało się, że owa nakładka jest za duża względem walca. Tak więc na walec nakleiłem dodatkowy cienki pasek kartonu i wtedy wsunęła mi się już dobrze.



Ostatni segment kadłuba składający się z dwóch części zewnętrznej i wewnętrznej.




Idąc dalej widzimy tylny szkielet kadłuba (oklejony już jednym poszyciem), który zamiera mocowanie stateczników poziomych oraz mocowanie dyszy.




I kleimy to wszystko w całość. Użyłem do łączenia segmentów kleju UHU Glue Pen. Nie do końca jestem zadowolony z połączeń jakie mi wyszły...



Zabrałem się też za tablicę przyrządów



W międzyczasie powstały także szkielety skrzydeł i stateczników.



No i wreszcie zabrałem się za sklejenie dwóch kluczowych moim zdaniem segmentów w modelu czyli przedział z kabiną pilota. Trzeba tu poświęcić maksimum uwagi - chwycić za klej jak ma się już 1000% pewności, że się wszystko dobrze układa. Ja niestety nie jestem do końca zadowolony - na prawej burcie mogło mi to trochę lepiej wyjść.



... i na koniec wstępna przymiarka tablicy przyrządów w kabinie.



Dorzucam jeszcze zdjęcie przyrządów pomagających w kształtowaniu jakich używam + odwieczny dylemat jak kleić, aby krowich żeber i nieplanowanych wypukłości nie oglądać :)


Pozdrawiam!

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 
28-01-17 22:19  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Piotter - zegary były szklone :) tylko nie widać na tych wcześniejszych zdjęciach.
Chyba, że masz na myśli jeszcze coś innego jak przeźroczysta folia.



--

Post zmieniony (28-01-17 22:20)

 
30-01-17 19:44  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć! GTiStyle - to są ogólnie rzecz biorąc tzw. dłuta/dłutka kulkowe - moje ze zdjęcia kupione na allegro, ale wrzuciłem też w google i znalazłem w internetowym sklepie i nawet taniej niż ja kupiłem:
http://www.threewisheshome.pl/narzedzia-i-akcesoria/700-dlutka-kulkowe.html
Myślę, że jak poszukasz to znajdziesz różne inne w odpowiadających Tobie rozmiarach.
Np. takie:
https://swiatpasji.pl/sklep/pl/p/dluta-kulkowe-do-wytlaczania-komplet-4szt-E-11002/16359
A przy odrobinie inwencji można i samemu sobie zrobić różne narzędzia :)



--

Post zmieniony (30-01-17 19:49)

 
31-01-17 22:27  Odp: [R] MiG-21 bis z wyd. Answer
*Paulos* 



Na Forum:
Relacje w toku - 7


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cześć Art! Dziękuję za wpis. Bardzo podziwiam Twoje prace, wykonanie i sposób prezentacji! Myślę, że poeksperymentuje ze ścinaniem lini obrysowych, może nie w tym modelu bo mam praktycznie wycięte już wszystkie elementy kadłuba. Swego czasu myślałem nad tym, ale bałem się że po ścięciu "pasowalność" może jakoś ucierpieć, takie odczucie miałem. Pamiętam też relację QN gdzie bardzo mi ten zabieg zaimponował:
http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=126819&t=121810#reply_126819
Pozdrawiam!

--
-------------

Jaki będzie następny model??? ... L E P S Z Y !!!!!!!

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024