FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
09-08-16 22:43  [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Witam

Odwiedziłem jakiś czas temu Muzeum Morskim (Maritime Museum) w mieście Kingston upon Hull mieszczące się na wschodnim wybrzeżu Anglii, nad zatoką Humber, w wschodniej części hrabstwa Yorkshire.

Wśród wielu modeli, w tym bardzo imponującej replice statku pasażerskiego, wykonanego w obozie pracy przez więźnia skazanego za szpiegostwo na rzecz Wielkiej Brytanii, znalazła się niesamowita gratka - model kartonowy wydawnictwa Modelik. Było to dla mnie niesamowite zaskoczenie - niezbyt często się widuje modele kartonowe jako eksponaty muzealne, szczególnie w krajach zachodnich.

Model jest eksponowany w specjalnej sali poświęconej Bitwie Jutlandzkiej - sala wypełniona jest także innymi eksponatami, przedstawiającymi historię tego wydarzenia i wspominająca mieszkańców miasta Hull, którzy oddali swe życie za Ojczyznę.

Model nie jest mojego autorstwa - nie chciałbym sobie przypisywać cudzych zasług - jeszcze nie posiadam wystarczających umiejętności, aby w ten sposób eksponować swoje dzieła.



 
09-08-16 22:57  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Temat jest ciekawy, ale jeżeli chodzi o sam model to niespecjalnie jest się czym chwalić. Jeżeli jest to eksponat pokazywany w muzeum to wypadałoby, żeby był wykonany lepiej. O wiele, WIELE lepiej...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
09-08-16 22:57  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Golo 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ciekawe kto go sklejał :)
Obstawiam że 5-6latek :P

--
----------------------------------
Modele skończone : PzKpfw II Ausf C, Hawker Hurricane , A6M2 Zero 21,Messerschmitt Bf 109F-4
Modele w budowie: P-51D Mustang (99%), Ki-43-II Hayabusa (90%)

 
09-08-16 22:58  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

No taaaak bez retuszu, ciekawe kto to sklejał i ile miał lat : )))))

 
09-08-16 23:03  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Podkreślam jeszcze raz, że to nie moje dzieło. Ja tam tylko patrzyłem i oczom nie wierzyłem.

Osobiście podejrzewam, że sklejał go Anglik i trochę sobie nie poradził z instrukcją po polsku. Widać, że amator, bo ja sobie z instrukcjami pisanymi po angielsku świetnie radzę.

W każdym razie, według mnie ten model zasługuje na szczególną uwagę - z mojej analizy wynika, że został sklejony bez wykorzystania szkieletu, lub z szkieletem podklejonym tylko blokiem technicznym. Ja chylę przed autorem czoła - ja bym tak nie umiał, a on nie dość, że podołał tak karkołomnemu zadaniu, to jeszcze nie wyrzucił modelu do kosza, a nawet miał dość odwagi aby go wystawić w muzeum. Co ciekawe w wycinance są zdjęcia surówki. Ciekaw jestem co czuł porównując je z swoim dziełem.

 
09-08-16 23:28  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

Będę polemizował - to, że model jest bez szkieletu albo ze szkieletem bardzo wiotkim nie czyni go ciekawym - to po pierwsze. Po drugie - ja nie uważam, że autor PODOŁAŁ, a po trzecie - odwagę to mieli ci, którzy umieścili model w gablocie...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
10-08-16 00:01  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

Dziób jest najlepszy.

Modele na naszej Błyskawicy trzymają jednak nieco wyższy poziom;)

 
10-08-16 05:55  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Sklejony na tyle na ile ktoś umiał. A że nie ma modelu plastikowego w tej skali to ktoś zrobił w kartonie, bo taki tylko jest do kupienia.
Fajnie by było jak by ktoś od nas skleił i im podarował.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-08-16 06:13  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
ABC 

W Rupieciarni:
Do poprawienia - 23
 

No nie trzeba wymyślić jakąś akcje żeby im dosłać prawdziwy model . Bo na razie jest jakaś kupka ścinków kartonowych. Tylko łatwo się mówi a jak to by zorganizować w praktyce.

 
10-08-16 06:27  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
dokker 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 7


 - 3

Rzeczywiście, model przynosi trochę wstydu naszemu hobby ... Pewnie była kasa z funduszu unijnego i trzeba było coś wstawić w gablotkę :-) szuka jest sztuka

 
10-08-16 06:47  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Możliwe że robił to jakiś pracownik tego muzeum, a że to jakaś specjalna wystawa to głupio było tak wystawić bez modelu, więc na szybko model został zrobiony.
Muzeum by dużo zyskało jakby model był dużo lepiej zrobiony.
Może ktoś mieszkający ma wyspie podejmie się tematu?

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
10-08-16 07:34  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

Może Szydercza Gała z Kartonoworka? Zdaje się, że mieszka w GB, a w dodatku lubi takie starocie z WWI:)

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
10-08-16 07:40  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
kari   

:-) :-) :-)
... a może to wina autora opracowania? ;-)
:-) :-) :-)

 
10-08-16 07:47  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
yak   

Wstyd przed Ryśkiem :-)

 
10-08-16 09:43  Odp: [G] Iron Duke - Modelik - eksponat w Muzeum Morskim w Hull (UK)
Kantek 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Spoko, już sobie kupiłem wycinankę i wysłałem do Anglii, czekam tylko na laserki i relingi.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024