FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 
08-08-16 20:49  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Mam jeszcze jedną uwagę. Otóż sędziowanie na konkursach to praca wymagająca i dość nawet wyczerpująca. Potem organizator drukuje dyplomy, a sędzia główny (albo i inni - zależy od organizatora) musi podpisać ich naraz nawet kilkaset. Siłą rzeczy podpisy są przeważnie tylko parafkami. Po latach, kiedy modelarz przegląda pamiątki, nazwiska sobie nie przypomni, mimo że chciałby.
Dlatego moim zdaniem powinna być możliwość wprowadzenia do programu nazwisk sędziów tak, by organizator mógł zaznaczając ptaszkiem okienko wybrać te personalia, które automatycznie byłyby drukowane na dyplomach.

 
08-08-16 21:19  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kierowniku, fajny pomysł wart wdrożenia. Jeżeli coś źle zrozumiałem to proszę o sprostowanie:
1. Miejsce do wpisania nazwisk sędziów.
2. Przypisanie sędziów do kategorii - tutaj mogę się pokusić o wydrukowanie nazwisk na kartach do sędziowania.
3. Drukowanie nazwisk sędziów na dyplomie.

Pytanie odnośnie #3: w jaki sposób wybierać sędziów do druku? Sędziów przypisanych do danej kategorii czy któregoś sędziego zaznaczonego jako np. głównego?

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-08-16 07:32  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Kierowniku, masz może dostęp do 32 bitowego Windows? Potrzebuję pomocy w przetestowaniu nowego instalatora...

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-08-16 07:56  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
kierownik 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 2
Galerie - 3
 

Organizator konkursu prosi o podpisanie dyplomów - najczęściej sędziego głównego, czasem do tego sędziego wiodącego w danej kategorii, niemal zawsze na dyplomie jest też podpis kogoś z organizatorów.
Win32 mam ja, ale obecnie mam dość okrojony czas :-(

 
09-08-16 08:09  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
Viking_BB 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 6
Galerie - 14
 

El Cemendante – ja oczywiście rozumiem sytuację i nie chciałem ujmować Twojej pracy, tylko ubolewam nad faktem że dla mnie osobiście (człeka bezwindowsowego) ten program byłby nie do użycia :(

--
Pozdrowienia z Czech
Marcin
---------------------------------------
Dumny właściciel: kartonowakolej.pl
Dumny członek: Bielska Strefa Modelarska

 
09-08-16 11:58  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Vikingu, dziękuę za wyjaśnienia. Nie odczułem że ująłeś mojej pracy jedynie chciałem uzmysłowić ile pracy zabiera taki program i dlaczego wybrałem Windows.

Wracając do oprogramowania: po wieczorze walki z materią udało mi się zbudować instalkę która to na 100% działa na Win64 i w teorii na Win32. W teorii ponieważ nie mam dostępu do Win32 żeby przetestować ale jako że działa w jednym powinna działać i w drugim.

https://github.com/popala/registration/releases/download/0.9.3/Rejestracja-x64-x86.msi

Zapraszam ochotników do przetestowania.

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-08-16 13:18  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

darekb: pomysł ze statystykami przedni. Dodam funkcjonalność która pozwoli wygenerować statystyczne podsumowanie bez danych personalnych. Coś co będzie można dodać jako stronę HTML do wyników konkursu jak i przesłać gdzieś do centralnej bazy.

Rzeczywiście możliwości są ogromne: które modele są wystawiane, które wygrywają, rozmiary grup wiekowych, ilości uczestników itp. Dzięki za świetny pomysł!

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 
09-08-16 15:30  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Co do danych osobowych można przy rejestracji dać okienko na zgodę publikacji danych w tym programie, czy na stronie, oraz na publikację zdjęć.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
09-08-16 18:58  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
Jarod 



Na Forum:
Galerie - 1
 

Sama informacja i zgoda na wykorzystanie danych osobowych dla "bezpieczeństwa" organizatorów musi być. Ja tu widzę jeszcze inną konieczność - zarejestrowania zbioru danych osobowych. Jeżeli są to zawody pod patronatem np. LOK to może być to trochę łatwiejsze.
Trochę pracuje z danymi osobowymi tak więc wiem co piszę.

Post zmieniony (09-08-16 19:03)

 
09-08-16 19:18  Odp: [T] Program od obsługi konkursów
El Comandante 
moderator




Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 12
 

Z góry zaznaczam że ja osobiście nie będę zbierał żadnych danych oprócz statystyk. Sama informacja i zgoda od uczestnika nie wystarczy bo w konkursach są uczestnicy poniżej 18go i co gorsze 13go roku życia co wprowadza komplikacje. Do tego trzeba przechowywać dane w bezpieczny sposób i być gotowym na pytania od GIODO.

Trzeba sobie zadać pytanie czy przechowywanie danych rzeczywiście jest potrzebne i dlaczego suche statystyki nie wystarczą?

--
>> El Comandante - dla znajomych Renia <<
GEKOn

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 3Strony:  <-  1  2  3  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024