FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 16Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
30-07-16 11:15  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 5
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Powitanie dla publiczności ;-)

Ponieważ pogoda nieco pokrzyżowała moje dzisiejsze plany mogę kontynuować pracę nad Fiatem i rozkminiać co autor miał, a czego nie miał na myśli.
Tak jak wspominałem , postanowiłem sprawdzić jak elementy kolejnych segmentów pasują do siebie.
Segment za kabiną.

Jak widać nawet bez paska łączącego nie ma szans na domknięcie poszycia. Dodatkowo obwody cz.24 (segment kabinowy)i cz.34 (segment za kabinowy) nieco się różnią (~0,6mm).
Pasowanie poszycia z wręgą segmentu bezpośrednio przed kabiną (cz.26.) jest nie do zweryfikowania z racji nie zamknięcia jego obwodu. Krawędź styku z cz.24 raczej się zgrywa.
Kolejny segment w kierunku przodu modelu czyli cz.27 pasuje jak na poniższym zdjęciu.

Jak widać po powyższych pasowaniach w modelu mamy prawdziwy misz-masz. Zasadniczo w projekcie nie są uwzględnione grubości pasków łączących a w jednym segmencie nawet grubość jego poszycia.
Sprawdzę pasowanie reszty segmentów i chyba pokuszę się o sprawdzenie skrzydeł.

Kilminster, poszycie wewnętrzne nie domyka się na wręgach z tego powodu, że w jego obwodzie jest miejsce na pasek łączący poszycie zewnętrzne. Po tym w jaki sposób pokrywa się (a w właściwie nie pokrywa się) podłoga z zaznaczonymi na poszyciu wewnętrznym znakami śmiem przypuszczać że poszycie wewnętrzne nie pasuje tak jak powinno.
Otwory w poszyciu zew/wewn. pokrywają się z tym, że otwór w poszyciu wewnętrznym nie wiedzieć czemu jest większy w każdą stronę o ok.0.5mm.
Wycinankę caponowałem, ale nieco przesadziłem z ilością caponu, co nawet widać. Ma to jednak i dobre strony bo karton na którym jest wydrukowany model jest moim zdaniem nieco z cienki i za wiotki, a po caponie przynajmniej nabrał nieco sztywności.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R/G] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
ceva 46872 29-07-16 23:45
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
Kilmister 448 30-07-16 00:08
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
Cordel 407 30-07-16 00:35
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
FloggerB 370 30-07-16 04:28
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
MARIUSZ 316 30-07-16 08:17
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
CIDER 445 30-07-16 09:45
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
Kalafior 470 30-07-16 09:48
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
proArte 777 30-07-16 10:48
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
ceva 377 30-07-16 11:15
 Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)  nowe
Sebastian W. 589 30-07-16 12:00

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024