FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 
30-07-16 22:07  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Cześć
Aleś mnie ubiegł. Właśnie miałem go ciąć :)
Tym bardziej, że podczas italskich podróży wstąpiłem do muzeum włoskiego lotnictwa (w Bracciano k/Rzymu) i zauroczyłem się ichniejszymi latadłami (choć mają też Mustanga D).
Cyknąłem sporo fotek, jak coś Ci będzie trzeba, daj znać.
Z przyjemnością będę tutaj zaglądał. Powodzenia.



--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
31-07-16 09:07  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
RAVEN6   

@Art - co do zdjęć tego Fiata to mam kilka uwag. Sam samolot jest w miarę dobrze wykonany ale:
- nieco zbyt błyszczy, mogli go pomalować bardziej na matowo,
- nieco zbyt widoczne są łączenia blach,
- oprofilowanie przejścia kadłub-skrzydło mogli nieco ściąć przy krawędziach, wówczas nie byłoby takie grube przy łączeniu z kadłubem i skrzydłami,
- osłona kabiny nie przylega ściśle do garba za kabiną,
- samolot jest nieco pobrudzony, prawidłowo wykonane modele są czystsze,
- końcówki stateczników też mogli bardziej wyoblić, są nieco zbyt ostre,
- poszycie skrzydeł się chyba nieco pofalowało (pewnie wina kiepskiej blachy).

Mam nadzieję, że przy następnym G.55 zakłady Fiata postarają się bardziej. Choć to może wina projektu samego samolotu a nie zakładów?

Post zmieniony (31-07-16 09:08)

 
01-08-16 08:53  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Ceva to wsjo wygładzi i wyprostuje :)

--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
01-08-16 09:48  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

A to ciekawe - co będzie dalej. :-) Wojtek nie daj się prosić. Avanti !!!

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
01-08-16 16:13  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Na razie słowny ciąg dalszy następuje, bo pokazać jeszcze nie specjalnie mam co.

Sprawdziłem pasowanie reszty segmentów i nie odkryłem niczego nowego, wszystkie pasują podobnie jak te poprzednie. Z jednej strony to źle, ale z drugiej wszystko w porządku bo według autora w taki właśnie sposób zostało to zaprojektowane. Według autora do pasowania wręg należy użyć papieru ściernego. No cóż...
Na szczęście udało mi się namówić autora na udostępnienie pliku z wręgami dzięki czemu mogłem je przerobić na takie pasowanie jakie mi odpowiada, za co serdecznie dziękuję.
Trwają ostatnie przeróbki szkieletu i niedługo będę mógł zaprezentować postępy.

Sebastian W. - krzywizny w kartonie wycinam generalnie nożyczkami, mniej dostępne miejsca wycinam Olfą. Linie proste tnę przy linijce. Tektura jest cięta Olfą na łukach od ręki i "na dzięcioła" proste odcinki przy stalowej linijce.

Art - ubiegłem? Nic straconego, z chęcią popatrzę na Twoją interpretacje tego projektu.
Żadnych zdjęć nie widzę, nie widzę też na nich tego pięknego włoskiego myśliwca, nie widzę nawet szczeliny między okapotowaniem silnika a poszyciem kadłuba która jest o wiele mniejsza niż w wielu mniemnieckich hitlerszmitach. ;-)

Ostoja - ja też jestem ciekawy, ale na razie tempo sklejania nie będzie zbyt imponujące więc musimy się wykazać odrobiną cierpliwości.

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-08-16 11:41  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

W końcu nastaje tzw. ciąg dalszy. :-)

Nowy-poprawiony szkielet wyglądał ot tak jak na zdjęciach poniżej.

Elementy odklejane z poprzedniego szkieletu nieco ucierpiały, ale docelowo i tak ich uszkodzenia nie będą się rzucać w oczy. Jak widać dodałem dwa elementy które posłużą jako podparcie sklejek w miejscu łącznia poszycia kadłuba i połączenia kadłub-skrzydło.
Następnie wykonałem i umieściłem w kabinie prawie (bez celownika i zagłówka) całe jej wyposażenie.

Dosunięcie fotela do jego stelaża okazało się niemożliwe.

Miejsce przyklejenia drążka sterowego nie było zaznaczone. Zmieniłem też miejsce przyklejenia pasów biodrowych do fotela. Zamocowane tak jak w wycinance obejmowały by raczej uda niż biodra.
Zostały też przygotowane do montażu segmenty poszycia kadłuba, w segment kabinowy wkleiłem resztę wyposażenia kabiny pilota.

Teraz zapewne nastąpi montaż przygotowanych elementów, a rezultaty tej operacji zostaną ujawnione zapewne w następnej odsłonie.

Ps. Nie mogę się nadziwić jak dobrze na zdjęciach wyszły kolory retuszu, normalnie prawie ideał... ;-)

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 
04-08-16 11:48  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
Kroolo 



Na Forum:
Relacje z galerią - 7
Galerie - 28


 - 2

Grupa: LKMD

Kolor retuszu faktycznie idealny - wcale nie rzuca się w oczy :)

--
na macie: B-17G | T-27 | Liebherr LTM-1040 | OS2U Kingfisher
za mną: <-- linki pod nickiem

 
04-08-16 12:33  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Ufff ! A już myślałem ...

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
04-08-16 13:59  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Znowu się powtórzę: uwielbiam Twoje relacje. Retusz znakomity. Jedynie mam zastrzeżenia co do długości pasów barkowych pilota. Są jak na moje oko "troszku" za krótkie... Ale domyślam się,że tak jest w wycinance.

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
04-08-16 22:16  Odp: [R] Fiat G.55 Centauro MK (proArte)
ceva 



Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 4
Galerie - 20


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 28


 - 4

Odrobina wolnego czasu przed południem i kawałek wieczoru sprawiły że przygotowane wcześniej segmenty stanowią już jedną nierozłączną całość.

Moje wcześniejsze przypuszczenia co do niepasowania do siebie obwodów cz.24 i cz.34 jednak okazały się nieprawdziwe. Mimo to byłem na to przygotowany i rozciąłem cz.34. na grzbiecie żeby zniwelować brak długości obwodu poszycia.
Jak widać płaskie ścianki segmentu cz.26 tak jak i wcześniej podkleiłem tekturą żeby tą płaskość podkreślić i utrwalić.
Teraz trwają prace nad częścią silnikową której poszycie trzeba nieco wzmocnić po wycięciu otworów na kolektory wydechowe i wnęki uzbrojenia.

Kroolo, MARIUSZ, retusz tak idealnie wygląda tylko na zdjęciu...
MARIUSZ, brak w długości pasów barkowych, to nie jedyny brak we wnętrzu kabiny, bo nie stwierdziłem w niej obecności dźwigni przepustnicy a także sterowania klapami, to z tych główniejszych urządzeń bo braków wszelkiego drobiazgu (który przy detalizacji na tak określonym poziomie można pominąć) to pewnie by jeszcze sporo naliczył.

CDN...

--
Sterczące kolce Pondijusa, ostre grzebienie Daktyloskopei, Trygla i latający Wieprzoryb
są niczym wobec Bestii która nas gnębi...

Nie zabijam, nie kradnę, nie wierzę.

GUZZISTI & LANCISTI


 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 16Strony:  <-  1  2  3  4  5  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024