FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
26-07-16 11:08  [R/G] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Na ostatnich konkursach, na których miałem przyjemność być, prócz żaglowców (których było niewiele - flota Kolumba zdecydowanie zawyżała średnią pod względem ilości :P ) zainteresowały mnie różnego rodzaju budowle. Coraz częściej nachodziła mnie chęć do zmierzenia się z tym tematem. No i trafiła się okazja, otrzymałem niemalże w prezencie od p. Andrzeja z Inowrocławia tą wycinankę:



Tak więc z radością i nadziejami przystąpiłem do budowy tegoż obiektu. Będzie to moje pierwsza walka z modelem tego typu, więc nie wiem co się z tego urodzi. Model jest trudny. Nie wiem jak w porównaniu z innymi tego typu modelami, ale jest dosyć szczegółowy, sporo małych elementów, wnęk, kącików... Na dzień dobry byłem pod wrażeniem ilości wręg! Około trzech arkuszy 100x70 cm... Sporo :)



Niemniej, rozpocząłem budowę jak instrukcja przykazała i tego będę się trzymał. Póki co skleja się bardzo przyjemnie, wszystko pasuje do siebie idealnie. Co z tego będzie... Zobaczymy. Łatwo nie jest, ale będziemy walczyć :)




--

Post zmieniony (29-11-16 11:02)

 
03-08-16 21:42  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

To prawda, model jest słusznych rozmiarów, słuszniejszych niż przewidywałem :) Namieszałem przy głównym wejściu niestety, model mało co nie poszedł na straty... Ale jakoś wybrnąłem i uratowałem z minimalnymi uszczerbkami na szczęście. Szkoda by mi było...




--
54323031

 
05-08-16 09:19  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Retusz rzuca się w oczy na zdjęciach, ale na żywo tak bardzo nie. Nie znam się na ustawianiu parametrów aparatu i wyostrzył za bardzo kolory. Oczywiście nie twierdzę że retusz jest idealny :) Ale na zdjęciach wyszedł gorzej. Używam Pactry A79 i jest to idealny ceglasty kolor - jeśli odpowiednio rozcieńczyć (akurat w tym modelu), co nie zawsz idealnie mi wyjdzie...

--
54323031

 
20-08-16 17:18  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Zaczynają się schody - wyłapałem kilka błędów niestety... Częśc 4 L i P są takie same, a co za tym idzie - po prawej stronie Nie zgadzają się pola, gdzie mają być wklejone wzmocnienia wież. Na szczęście zapas koloru uratował sprawę - choć jeśli jeszcze jakieś większe kwiatki wyjdą, może go zabraknąć. Ale nie kraczmy. Ponadto Nie zgadza się poziom "przy podłodze" nawy głównej i wejścia... Mam nadzieję, że jak dojdzie jakaś podstawka, to uda mi się to zamaskować.



i stan obecny:



Budowla będzie spora. Linijka przy niej to 30 cm. Dojdzie jeszcze z tyłu conajmniej połowa obecnej długości.

--
54323031

 
09-11-16 12:44  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Doszły wieże i trochę tyłka...





--
54323031

 
09-11-16 20:15  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Jeszcze marudzi!!! :P

--
54323031

 
29-11-16 11:02  Odp: [R] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Koniec. Model trudny, sporo błędów, moich jak i wycinanki. Efekt niestety nie do końca mnie zadowala. Dziękuję wszystkim za uwagę...




--

Post zmieniony (29-11-16 21:07)

 
29-11-16 20:54  Odp: [R/G] Bazylika katedralna w Płocku - ŚzK, 1:120
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Dziękuję Panowie za miłe słowa. Niestety, model na żywo nie wygląda tak fajnie. Jest szpachla, jest podmalowanie, sztukowanie, gdzieniegdzie prześwity... Można było na pewno niektóre elementy wykonać staranniej. Niemniej euforia opadała wraz z dalszymi postępami. Nie oznacza to jednak, że modelu nie polecam! Przeciwnie! Ktoś bardziej obyty w temacie zrobiłby z tego naprawdę niebywały model. Początkującym jednakże zdecydowanie odradzam.

Podstawka będzie na pewno - jest w planach.

Żaglówka też będzie... kiedyś :)

--

Post zmieniony (29-11-16 21:08)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024