FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
25-07-16 11:08  [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi
salmon 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Witam
Mam na imię Cyprian, modelarstwem interesuję się od zawsze.
Choć konradusa odkryłem przeszło 10 lat temu, to prawie nigdy nie udzielałem się po cichu podpatrując Mistrzów. Do tej pory kleiłem głównie samoloty, ale z zazdrością patrząc na konkursach jaką uwagę (moją zresztą też) przykuwają pływadła, postanowiłem wystartować z relacją budowy okrętu. Nie licząc sklejonych w latach 90-tych Burzy i Pioruna z MM, będzie to pierwszy poważny okręt w moim modelarskim życiu.
Wybór padł na... pewnego IJN'a, ale im głębiej zagłębiałem się w jego dokumentacje, tym nabierałem większego przekonania, że to za wysokie progi:P Po zrewidowaniu planów, wybrałem USS Helena z Domu Bumagi.

Model wydany jest z wręgami wyciętymi laserowo (niestety bez alternatywy w postaci wręg na cienkim papierze) i z ciekawym dodatkiem w postaci flag wydrukowanych na płótnie. Jeśli chodzi o wręgi to jedyną ich zaletą jest karton na jakim zostały wycięte. Krawędzie są postrzępione, tam gdzie powinien być przepalony nie jest, a tam gdzie np. występują linie symetrii jest nadpalony co osłabia przekrój wręgi.
Po obejrzeniu chyba wszystkich ważniejszych relacji okrętowych na forach, jako raczkujący w tej kwestii uznałem, iż najlepszą metodą do zachowania symetrii jest przypięcie wodnicy na desce (podpatrzone u Svena). Wręgi i podłużnica przecięte zostały wzdłuż lini wodnej i klejone do przytwierdzonej wodnicy. Po sklejeniu szkieletu ponad linią wodną rozpocząłem wzmocnienia pod przyklejenie pokładu. Poniżej pierwsze zdjęcia z budowy.



W modelu nie opracowano hangaru, w necie jest świetne zdjęcie, na podstawie którego postaram się dodać coś od siebie.



Pytanie do fachowców. Czy kolor pokładu hangaru był taki sam, jak kolor pokładu górnego?


Zapraszam do komentowania.

--

Post zmieniony (25-07-16 17:41)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
salmon 4989 25-07-16 11:08
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
Seahorse 256 25-07-16 12:06
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
Sven 231 25-07-16 14:27
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
TLB 197 25-07-16 23:47
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
dokker 228 26-07-16 00:35
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
konradoo 222 26-07-16 09:40
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
Spychacz 212 26-07-16 19:15
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
salmon 280 26-07-16 20:12
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
salmon 201 11-09-16 22:33
 Odp: [R] USS Helena 1:200 - Dom Bumagi  nowe
marcelina173 252 13-09-16 15:01

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024