FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 
15-07-16 16:54  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Bizon - nie ma sensu? Owszem, modelu z 1977 roku, ale nie jednego z nowszych modeli, po którym spodziewałem się poprawnej sylwetki, a nie konglomeratu P-40E z P-40B. To nie ma znaczenia, czy samolot jest fantazją projektanta czy opracowany został na podstawie dobrych planów? To ja może zaprojektuję ORP Piorun z trzema kominami, a co mi tam, Piorun to Piorun, przecież nie ma sensu porównywania modelu kartonowego z planami...

Moja analiza powstała na bazie rysunków z monografii AJ Pressu, moim zdaniem wiarygodnego źródła.

--

Post zmieniony (15-07-16 16:54)

 
15-07-16 17:05  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszeg
Airman   

Dzięki Art :)

Pozdrawiam

 
15-07-16 17:16  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Czy "hybryda" P-40 istniała ? Nie ! Model w odpowiedniej skali obecnie wydany ma być jak najwierniejszą kopią obiektu rzeczywistego.

 
15-07-16 17:23  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Bizon 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 11


 - 8

Zgadza się to co piszesz, że skoro projektuje to powinien zaprojektować zgodnie planami. Ja mam tylko na myśli jako gotowy już produkt, że tym faktem już nic nie można zrobić, albo zrobić poprawnie model ale już jako malowany.
W plastikowych modelach jest łatwiej to skorygować niż w kartonowych.

--
Im trudniejsza jest walka, tym większe będzie zwyciestwo!
"w życiu jest dobrze, gdy jest dobrze i nie dobrze, bo gdy jest tylko dobrze to niedobrze"

 
15-07-16 19:12  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
MacGregor 



Na Forum:
Galerie - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Na gotowy produkt my modelarze wpływu nie mamy, sklejamy co mamy i tu Art pokazał klasę mistrzowską! Dla mnie poziom nieosiągalny jak i zapewne dla wielu innych zlepiaczy kartonu. Mnie tylko chodzi o to, że chciałem mieć poprawną sylwetkę P-40B a mam ładny samolot, ale ni to ni owo, czyli ani P-40 ani P-40B i mam żal do projektanta i wydawcy, że takie coś zostało wydane drukiem i poszło w świat.

--

Post zmieniony (15-07-16 19:12)

 
15-07-16 22:00  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Vincent i jego P-40 ze wspomnianymi uwagami http://papermodels.pl/showthread.php?tid=6123

To Grzesiek musisz chyba mieć żal do wszystkich projektantów i wydawców, bo ja na przykład miałbym opory robić takie porównania nie wiedząc na podstawie jakich planów został opracowany model P-40. Takie porównania można robić jeżeli podane jest na podstawie jakich planów model został opracowany - wtedy można pomierzyć model i pokazać, o widzisz pan tu jest o 1mm za krótkie, a tam o 3 coma 7 za długie.Można również zrobić odpowiednie zdjęcia sklejonego modelu i porównać je rzucając na zdjęcia z planów, ale trzeba umieć to zrobić i dysponować odpowiednim sprzętem, a tak Bogiem, a prawdą to już troszkę podchodzi pod doktoryzowanie się z modelarstwa kartonowego : )))


A tak w ogóle to bijesz waść pianę i walisz w bęben, jesteś pieniaczem i modelarzem śledczym, bo wiedz, że niezgodności nie rażą, a w ogóle to nie podchodzisz do naszego hobby z luzem i humorem - to są cytaty, a nie moje opinie info dla porządku : ))))

 
16-07-16 23:51  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Miskowski 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
 

Porównanie rzutu modelu Hala w porównaniu do tych planów jest zatrważająco rozbieżne.
Kto tu się myli? Po zastanowieniu, czy to są plany fabryczne? Tak bywa, że takie ładnie wykreślone rysunki mogą znacznie odbiegać od stanu faktycznego.
Nie chce mi się wierzyć, że tak skrupulatne wydawnictwo tak mocno pogubiłoby się z sylwetką. Ma ktoś może plany FABRYCZNE i łaskawie naniesie je na sylwetkę modelu Hala?

 
17-07-16 08:23  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Miskowski, trzeba brać pod uwagę, że nie tylko Haliński jest wydawnictwem skrupulatnym, trendy i pro. Takim wydawnictwem jest również i AJ-Press, a ich pozycje są w dość dużym stopniu wiarygodne i opracowane na bardzo wysokim poziomie merytorycznym.

 
17-07-16 09:45  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
Halogen 

Na Forum:
Galerie - 1
 

Proponuję plany które przyłożył Grzesiek do... no właśnie do czego, do rysunku pokazującego bok kadłuba, a skąd wiecie, że ten rysunek jest idealnie w skali modelu przyłożyć do innych planów z innej monografii P-40 - zobaczymy czy się idealnie pokryją ?

Żeby nie było to sam miałem kilka razy uwagi do wydawnictwa w sprawie tego czy tamtego np. wybiórczego pokazywania śladów eksploatacji np. braku okopceń przy kolektorach, ale bez przesady... ale jak już to kto następny i do jakiego modelu samolotu będziemy nakładać plany z wiodącego wydawnictwa monografii samolotów ?

Proponuję na dobry początek przyłożyć temu modelu http://www.konradus.com/forum/read.php?f=1&i=181259&t=181259 : )))))))))))))))

Post zmieniony (17-07-16 09:46)

 
17-07-16 10:34  Odp: [G] P-40 Tomahawk IIB - A.Haliński 1-2012 - cz. 2. czyli drugi do pierwszego
PiterATS 

Na Forum:
Relacje z galerią - 6
Galerie - 10
 

Skala modelu tu raczej nie ma nic do rzeczy, bo rzut boczny samolotu z planów i instrukcji modelu, można wzajemnie dopasować sobie nawet w Paincie, poprzez powiększenie/zmniejszenie rysunków. Tutaj chyba ważniejsze są proporcje elementów modelu. No chyba, że ten rysunek z instrukcji budowy, został celowo zdeformowany przez wydawcę, żeby siać teraz ferment na forach :)

Post zmieniony (17-07-16 10:40)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 5Strony:  <=  <-  1  2  3  4  5  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024