FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 
08-07-16 10:46  Odp: [R] IJN KAGA - Dom Bumagi 1:200
Marcin P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam, hangar wykonany głównie na podstawie domysłów bo materiałów jako takich na ten temat praktycznie w necie nie ma. Znalazłem kilka zdjęć modeli plastkiowych w których owy hangar był. Do Akagi są materiały o kształcie hangaru i tu można też coś wywnioskować bo jednostki do siebie są dość podobne pod względami konstrukcyjnymi.

 
08-07-16 11:21  Odp: [R] IJN KAGA - Dom Bumagi 1:200
Spychacz 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 2
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 2
 

A propos poszycia. Mógłbyś pokrótce opisać technikę jego wykonania i dać jakieś zbliżenia na dziób i rufę od strony dna, tam gdzie blachy się ze sobą schodzą?

Pozdrawiam. i z góry dziękuję.

--
Relacja: MAYA
Relacja z galerią: ARIZONA , NAGATO , FUSO
Galeria: RICHELIEU , KING GEORGE V
Slayer \m/

 
08-07-16 18:00  Odp: [R] IJN KAGA - Dom Bumagi 1:200
Marcin P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Z wykonaniem poszycia miałem pewien dylemat. Jak wcześniej pisałem nie ma za wiele materiałów na ten temat więc improwizowałem. Technika wykonania jest dość prosta:
- wykonałem standardowe poszycie
- naciąłem kilkaset takich samych pasków i zrobiłem na nich twardym ołówkiem imitację nitów
- naklejanie rozpocząłem od lini wodnej w dół okrętu
- odstępy były tak dostosowane aby linie pasów poszycia zachodziły na siebie (zaznaczone na rysunku pomocniczym)
- aby zewnętrzne pasy poszycia nie zapadały się wklejałem pod nie paski z kartonu (zaznaczone na niebiesko)

W miejscach w których schodziły się paski z obu stron było trochę kombinowania ale jakoś udało się skleić i wygląda w miarę spójnie.

Mam nadzieję że jasno to opisałem.






Post zmieniony (08-07-16 18:03)

 
09-07-16 17:59  Odp: [R] IJN KAGA - Dom Bumagi 1:200
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Robi na mnie wrażenie i to ogromne, to co już wykonałeś. Podziwiam.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
11-07-16 09:34  Odp: [R] IJN KAGA - Dom Bumagi 1:200
Marcin P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

A tak okręt wygląda obecnie. Zostało jeszcze sporo różnej maści drobnicy, retusz w niektórych miejscach no i samoloty oczywiście.

To co mi się nie udało:
- próba połączenia wszystkich części pokładu lotniczego w całość (wyszły bardzo widoczne łączenia)
- sam pokład względem kadłuba nie za bardzo mi pasował, zarówno pod względem długości jak i prostości (wyszła szpara na jednej z burt którą muszę zamaskować)

Przygotowuję się również do budowy kolejnego okrętu z pod znaku cesarskiej marynarki, też deska do prasowania :)










Mam również przygotowaną gablotę z oszkleniem


Post zmieniony (11-07-16 09:39)

 
11-07-16 11:36  Odp: [R] IJN KAGA - Dom Bumagi 1:200
IJN Łukasz 



Na Forum:
Relacje w toku - 6
Relacje z galerią - 1
Galerie - 18


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Jest czego pozazdrościć.

--
Optymista myśli, że świat stoi do niego otworem,
Pesymista wie co to za otwór ...


W stoczni:
IJN Fuyuzuki

Galerie :

IJN Chikuma ,
IJN Ise , IJN Akagi , IJN Yahagi , IJN Yugumo , IJN Hiei , IJN Ishigaki , IJN Shimushu , IJN Tama , IJN Kiji ,
IJN Kitakami , IJN Akitsushima , IJN Akizuki , IJN Hiburi ,
IJN Hatsushimo , IJN Isuzu .

 
11-07-16 11:41  Odp: [R] IJN KAGA - Dom Bumagi 1:200
Kalafior 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 5

http://images77.fotosik.pl/736/edbd32b819046aaf.jpg

A to, to próg zwalniający? :)

 
11-07-16 12:48  Odp: [R] IJN KAGA - Dom Bumagi 1:200
Marcin P. 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

To właśnie nieudana próba połączenia wszystkich części pokładu lotniczego. Dopiery kiedy zdjąłem obciążenie po klejeniu pokładu ukazało mi się coś takiego.

Wykonałem ostatnio przyrządy celownicze artylerii okrętu i reflektor:


Post zmieniony (15-07-16 14:47)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 2 z 2Strony:  <-  1  2 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024