FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
29-10-03 23:06  HMS Belfast vs. HMS Sheffield
Maniur 

 

Witam forumowiczów. Ten wątek ma za zadanie porównać dwa modele, mianowicie:

1. HMS BELFAST wyd. Gomix (Fly Model)
2. HMS SHEFFIELD wyd. Modelik

Chciałbym procić wszystkich, którzy mieli do czynienia z tymi modelami o komentarz odnośnie ich sklejalności, dokładności opracowania, jakości druku itp.
Mile widziane zdjęcia ze stoczni :)

Pozdrawiam

;)

 
30-10-03 07:48  Re: HMS Belfast vs. HMS Sheffield
w_kowalik   

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 11


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Belfast jest lepszy. Zarówno opracowanie jak i edycja. Nie ma żadnych problemów przy sklejaniu (poza ilością części). Ładny kamluflarz, może zbyt jaskrawe dno. Na niektórych egzemplarzach widziałem niestety przebarwienia. W sumie jeden z najlepszych modeli na rynku. Shefielda jeszcze nie sklejałem.

 
30-10-03 10:09  Re: HMS Belfast vs. HMS Sheffield
NowyWojtek 

 

Ha! Ja miałem ten sam problem i wybrałem "Sheffielda". I to właśnie z powodu kolorów. Być może tylko oglądany przeze mnie konkretny egzemplarz "Belfasta" był jakiś nieudany, ale zachodzęce na siębie kolory kamuflarzu i moim zdaniem nietrafione odcienie skutecznie odstraszyły mnie od tego modelu. Ostatecznie zdecydowałem się na drugi z okrętów, gdzie oprócz kanarkowatego pokładu wszystko jest OK (zresztą trudno, żeby było inaczej w przypadku jednolitej szarości :-)), a ten udało mi sie dość łatwo przerobić. Jeśli chodzi o sklejalność, to jak do tej pory udało mi sie skończyć kadłub i trochę nadbudówek i jakichkolwiek problemów nie stwierdzono. No i moim zdaniem sama sylwetka okrętu jest ładniejsza, ale to już są subiektywne odczucia. Teraz model leżakuje, czekając na przypływ natchnienia (i na skończenie wąskotorówki z Modelika), ale myślę, że już niedługo znów się nim zajmę.

 
30-10-03 11:14  Re: HMS Belfast vs. HMS Sheffield
Navarin 

 
() - kliknij dopiero po wczytaniu całego wątku
Sheffield z konkursu w Goleniowie. Zdjecie otrzymalem wypadkowe, wiec niestety nie wiem kto jest wykonawca tego modelu.

Lubię to, co pływało 100 lat temu 3306724

 
30-10-03 11:38  Re: HMS Belfast vs. HMS Sheffield
psinthos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 1
 

Posiadam oba modele. Oba sa obecnie w postaci 2D, wiec o sklejalnosci sie nie wypowiem, natomiast o jakosci wydania jak najbardziej.

Belfast jest kreslony recznie, Sheffield komputerowo. Kolorystyka w obu przypadkach pozostawia wiele do zyczenia - jest to niestety wina drukarzy. Belfast jest wydrukowany niedokladnie, sa przebarwienia i drobne przesuniecia kolorow. Sheffield jest wydrukowany bardzo precyzyjnie, ale niestety z niewielkiej odleglosci widac raster, a kolor pokladu jest niczym rodem z zestawu Lego. ;-)

Jak napisalem, nie wiem, jak sie sklejaja, ale jezeli Sheffield sklaja sie tak jak Iron Duke (rowniez autorstwa Dmitrija Hotkina), to powinno byc super. :-)

Belfasta widzialem sklejonego 'na zywo' i wygladal calkiem ladnie.


m.
*psinthos.com* | *sternenflotte.pl*
------------------------------------------------------------------------------------------------------
w stoczni: Nagato | Isuzu | USS Caperton | USS Oklahoma | USS California
------------------------------------------------------------------------------------------------------

 
30-10-03 22:00  Re: HMS Belfast vs. HMS Sheffield
Raffi   

Sklejałem HMS Sheffield.
Niestety złomowałem go. Zobaczyłem go w skali 1:400. Wykonał go p. Rusinowski. Byłem lekko załamany. Polecam galerię: www.modelarstwo.org.pl/szkutnicze/okrety/galeria.html.
Buduję go jednak od nowa. Będzie malowany w podobnym lamuflażu.
Obecnie skleiłem szkielet, pokład ponacinałem i pomalowałem Humbrolem 71.
Na razie przymusowa przerwa postojowa. Czekam na farbki.
Życzę powodzenia...

AK

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024