FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 
03-07-16 20:45  [R/G] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
Seahorse 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 16
Galerie - 2
 

Witam Koleżanki i Kolegów

W "pierwszych słowach mego listu" pragnę podziękować PatrykowiK za "wsparcie merytoryczne" - jego zamiłowanie do floty brytyjskiej, podpowiedzi i sugestie na pewno pomogły temu projektowi na tyle, że pojawił się na forum i pewnie zostanie ukończony.
Druga osoba, która bardzo mi pomogła to Mariaszek, który motywował mnie i nie odpuszczał, kiedy chciałem odstawić projekt na górną półkę i używałem przy tym słów, których z wiadomych przyczyn na forum nie zacytuję.

Dość wazeliniarstwa, kilka słów o HMS Speedy. Na razie nie zdradzę, od kogo wyszła propozycja przygotowania tego modelu, ale przygotowywałem go od razu pod kątem wydania, mam nadzieję, że się Wam spodoba. HMS Speedy został zwodowany 28 czerwca 1828 roku razem z HMS Sparrow i należał do klasy Nightingale cutters, o długości pokładu 63ft9in, uzbrojony w dwa działa 6-funtowe i cztery karonady również 6-funtowe. Szczegółowe daty z przebiegu służby dla zainteresowanych tu.
Jednostka dość popularna wśród "drewnianych" szkutników, dobrze udokumentowana więc czemu nie zrobić jej w kartonie. Po przejrzeniu internetu (a dotarłem nawet do takich egzemplarzy Speedy) zdziwiło mnie uzbrojenie zupełnie odmienne od źródeł angielskich. Prawdopodobnie powodem tego jest bardzo dobre opracowanie tej jednostki przez p. B. Shouldera, który zaproponował po prostu osiem dział bez karonad. Postanowiłem wyłamać się z "ogólnoświatowej" tendencji i uzbroić "Szybkiego" zgodnie ze źródłami brytyjskimi.

Szkielet najprostszy z możliwych:


Poszycie poprzeczne też się jakoś udało:-)))


Planki były na tyle wąskie, że postanowiłem rozkładać je "2w1" naznaczając podział tępą igłą. Kiedy stewa rufowa ma linię prostą zawsze kleję od rufy (wydaję mi się, że łatwiej jest dopasować węższą plankę na łuku dziobu niż dużo szerszą przy rufie). Dlatego też dokleiłem najpierw stewę i "pociągnąłem" dwie części czyli cztery planki:

Cała część podwodna ułożyła się bardzo elegancko:


Podział części w okolicach krawędzi pokładu nie chciał być inny jak tylko równo z krawędzią, więc przykleiłem go na styk, od środka poszła wewnętrzna warstwa na kartonie 0,5 mm:


Ponieważ przy trabaccolo takie klejenie "na styk" spotkało się z krytyką (na pewnym forum), więc zerwałem na lewej burcie poszycie poprzeczne i przykleiłem dłuższe, wystające ponad pokład:


Oba warianty mają plusy dodatnie i ujemne. W wersji "na styk" łatwiej jest zachować "idealnie" gładkie przejście pomiędzy częściami, ale trzeba dokładnie ukształtować nadburcie i "kleić trza umić". W wersji drugiej najpierw przykleiłem ostatnią plankę (by spasować otwory ambrazur) i dopiero potem wkleiłem przedostatnią, której obie krawędzie są zakryte listwami. Samo spasowanie ambrazur nie było takie łatwe, pewnie dlatego, że pojawiły się drobne przesunięcia przy klejeniu po raz drugi poszycia poprzecznego, które zresztą jak widać na zdjęciu powyżej, było z prawej burty. Przeniosłem ołówkiem linie przebiegu planek, ale pewnie i tak trochę "nakrzywiłem".
Dokleiłem listwy, wykończenia na rufie i zawczasu nawierciłem otworki na oczka do olinowania artylerii. Wydruk na laserze oczywiście nie wszędzie się sprawdził, zwłaszcza przy podziale desek toner pod igłą trochę się kruszył. ale chyba się do tego przyzwyczaiłem (zgodnie z zasadą dotyczącą karaluchów - albo wytępić, albo polubić:-)))
Kilka zdjęć stanu na dziś:

Do następnego razu

--

Post zmieniony (11-09-16 19:36)

 
03-07-16 21:03  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Kolejne maleństwo, ale jak zwykle interesujące! Będę z pewnością podglądał co się dzieje.

--
54323031

 
03-07-16 21:08  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

PIĘKNY!
Chcęęęę! ;-D

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 
04-07-16 13:33  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Ahoj!
Też będę podglądał. Zapowiada się bardzo ciekawie.

--
Pozdrawiam SZKUTNIK
szkutnik-model@wp.pl
Tel. 728 103 661

 
05-07-16 15:37  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
Waldek K 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 2
Galerie - 4
 

No tak, Ten znowu będzie nas dołował ;-)
...i oby jak najczęściej :-D

--
Najlepsza skala to...? 1:100!!!
W budowie: PT-109 i PT-171 , USS Emmons
Free papermodel LCP(S)

 
06-07-16 19:31  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
Kalor 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 10
Galerie - 8
 

O, znowu coś fajnego :D

--
Inne moje projekty: Batignolles-Châtillon Char 25T, STRV 103C, Trabaccolo
Przyjemność powinno się mierzyć stopniem realizacji zamierzeń, panie Liang


 
06-07-16 20:41  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Bezbłędne, nawet makro nie daje rady... podglądam.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
07-07-16 20:33  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
fitter 

Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 27


 - 7

Gdzie Ty ten czas znajdujesz?
Chyba w MO też kiedyś były plany i z tego co pamiętam to mnie kusiło... tylko czasu brak :/

--
pozdrawiam
fitter
----------------------
nie projektuję - po prostu robię sobie model...
----------------------

 
07-07-16 23:26  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
syjek 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 2
 

;-)

--
Pozdrawiam
Sylwek

KONCERN modelarski MO ;-)
Speedway Fan ORZEŁ ŁÓDŹ

 
08-07-16 07:57  Odp: [R] HMS Speedy - English cutter 1828 (1:100 projekt własny)
Patryk.K 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 7
Galerie - 4


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5


 - 1

Wybaczcie, ale plany z MO to jakaś pomyłka dziejowa.
Ambrazury, kotbelka, jufers sztagowy, rumpel i jego zabudowa... a pewnie i więcej "kwiatków".
Łódkę na parapet z MO, to może ktoś skleci, ale jeżeli chcecie brytyjski okręt z prawdziwego zdarzenia na podstawie konkretnych źródeł, to zdecydowanie polecam model Seahorsea.

--
Osobnik kolejowo - morski.
"Szkutnicy to ludek pracowity i dokładny"
"Pamiętaj, że to pingwin, a nie dzięcioł. Dziobek inny to i dzięciolenie wolniej idzie..."
http://kartonowakolej.pl/

Żagle: Pospeshniy 1845, Jacht holenderski 1768, Lexington 1776, HMS Alert 1777, JKM Wodnik 1623
Kolej: Ol49 1:45, Tr203 1:45, tabor "Cukrowni Kruszwica" H0e, Wagon 1Aw H0e

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 4Strony:  1  2  3  4  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024