FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 23Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 
06-08-16 21:39  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Ogonek skończony:



Znalazłem taką fotkę, która sporo wyjaśnia w temacie tej części samolotu:

Teraz przód modelu ; już oszlifowałem krawędzie chłodnicy i dokleiłem elementy układu chłodzenia silnika.Te elementy z kolei będą malowane...

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-16 10:30  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nareszcie :)
Mariusz , oklaski za retusz ogona

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
07-08-16 17:33  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Dzięki!
Sam chciałem mieć model kolorowego samolotu ;-)
Ilość tych kolorów umila retusz ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-16 18:36  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
OSTOJA 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 39
Galerie - 11


 - 17

Cześć, coś mi się zdaje (patrząc na zdjęcie), że zastrzał usterzenia poziomego jest przy osi obrotu steru wysokości a linka przy krawędzi natarcia

--
STEP BY STEP
Pośpiech jest wskazany tylko przy jedzeniu ze wspólnej miski.

 
07-08-16 20:09  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

W wycinance są zastrzały górne i dolne usterzenia poziomego. Od siebie dodałem linki usztywniające. Korzystałem ze zdjęć z netu. Co Jarku jest Twoim zdaniem nie tak?

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-16 20:09  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
mares 



W Rupieciarni:
Do poprawienia - 8
 

Witam. Ostoja ma niewątpliwie rację, niemniej znalazłem zdjęcia na których układ zastrzałów i linek jest taki jak w Twoim modelu. Najwidoczniej jest to efekt zmian konstrukcyjnych w samolocie. Nic nadzwyczajnego ;-) Fajnie, że można śledzić Twoje poczynania z modelem.
Pozdrawiam.

 
07-08-16 20:35  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9


Nie efekt zmian konstrukcyjnych tylko błąd projektu modelu.

Post zmieniony (07-08-16 20:39)

 
07-08-16 21:40  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Faktycznie. Zastrzał powinien być mocowany do dolnego,nie górnego żebra statecznika pionowego. To może tłumaczyć,dlaczego zastrzał był za krótki... Ale zaznaczono inne miejsce jego mocowania... Niestety, mocowanie zastrzałów jest wzmocnione SG i dodatkowo polakierowane... Boję się,że przy próbie poprawki wyjdzie jeszcze gorzej... Niech tak już zostanie. Ale błąd wychwycony ,kolejni sklejacze modelu niech o tym pamiętają ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
07-08-16 22:45  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Jak również oba stery statecznika poziomego powinny być wychylone do dołu.

 
09-08-16 07:29  Odp: [R] Aviatik Berg D-1 / Modele Kartonowego Fana nr.3 - marzec 2004/ 1:33.
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Z tymi sterami to jest tak: wycinanka nie przewiduje oddzielnych powierzchni sterowych. Delikatnie wygniotłem wszelkie linie by uplastycznić powierzchnię,jednak bez odcinania sterów jako oddzielnych. Taką technologię założyłem. Zatem wychylenie nieoddzielonych sterów (przynajmniej w moich oczach) było niewykonalne.
Ponadto moje modele robię bez wychylonych sterów-taka koncepcja. Może kiedyś się przekonam do ich wychylenia ;-)
Dziękuję za komentarze i proszę o jeszcze ;-)

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 4 z 23Strony:  <=  <-  2  3  4  5  6  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024