FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 
28-04-16 21:14  [kosz] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam Was wszystkich
Dość już oglądania rewelacyjnych prac w waszym wykonaniu , pora wreszcie zaistnieć i zapodać swoja pierwszą relacje .
Budowę tego modelu (rama) zacząłem ponad rok temu , potem musiałem pogonić za "euro-chlebem" a rama się sezonowała w pudle :)
Teraz osiągam " pogodę ducha " powoli dokładając kolejne elementy tego furgona z 2 WŚ
No to tradycyjnie na początek fota wydawnictwa

Wysezonowana rama
[URL=http://s1070.photobucket.com/user/CIDER666/media/100_1436_zpsfevpoyrx.jpg.html
[/URL]



Mosty i wałki osobno



i razem z wysezonowaną ramą :)






No i wreszcie dostawca koni mechanicznych






Nie jestem modelarzem doskonałym , ale dzięki Wam moja poprzeczka wędruje w górę .

--

Post zmieniony (18-03-20 22:31)

 
28-04-16 21:55  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

No, Panie, początek niezły ;) Ciekawi mnie jak budę ogarniesz, tyle obłości... Ja bym bez szpachli nawet nie podchodził no ale to tylko moja opinia ;)

--
GG 6801515

 
28-04-16 22:41  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jaroslav za jakiś rok będą foty z tego etapu ;)
Za słaby jestem na standard , wiec bez pędzelka i Pactry nie chwyci

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
28-04-16 22:58  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ja mam złe wspomnienia z pactrą... stare dobre olejnice są najlepsze ;)
A dlaczego? może błąd był po mojej stronie ale, po uzupełnianiu ubytków cyjanoakrylem i szlifowaniu zdarzało mi się kłaść pactrę po czym jak się okazało, że konieczny jest kolejny szlif to zawsze pozostawały mi frędzle z farby na krawędzi między powierzchnią zeszlifowaną a pomalowaną wspomnianą wyżej farbą na "P" Jak już Ci wspomniałem, całkiem możliwe, że błąd był po mojej stronie... ale niesmak pozostał... Z olejnicami brytyjskiej firmy na "H" nigdy podobnych problemów nie miałem....
Aha, tak na przyszłość ;) Czasami jest tak, że świat się nie zawali gdy coś przykleisz na odwrót ;) to tak odnośnie osłon reduktorów na osiach ;) Miejsca łączenia możesz zawsze ukryć przyklejając część krawędzią klejenia do góry, gdzie zakryje ją zabudowa a od spodu będziesz miał elegancką powierzchnię bez żadnych łączeń a farba niestety, wszystkie niedokładności bezlitośnie wyciąga...

--
GG 6801515

 
28-04-16 23:07  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Wiem że piszesz o przedniej osi , nie zastosowałem do końca starej zasady : 3 razy przymierz , raz klej :) poza tym jakoś moja wyobrażnia przestrzenna szwankowała
Ja na razie jestem na etapie Pactry , to i tak progres , na wcześniejszych modelach wogule nic nie stosowałem , kleiłem w czystym standardzie ;)
Dzięki za info .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
29-04-16 08:11  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Początki ładnego modelu pokazałeś. Kibicuję w budowie.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
29-04-16 11:07  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Borowy , dziękuję za doping . Twoje relacje inspirują :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
29-04-16 11:41  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Kapitan 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Galerie - 5


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 5
 

No fajnie, fajnie. Czekamy co będzie dalej. Początek bardzo obiecujący.

--
,,Problemem nie jest problem, problemem jest twoje nastawienie do problemu"
Pozdrawiam, Piotr

 
29-04-16 17:36  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Niezły debiucik, ten zielony to nie za jasny trochę?

--
Pozdrawiam!

 
29-04-16 22:15  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jasiek , dziękuje za uwagę i cieszę się , że się podoba ;) Powiem szczerze że ten kolor troszeczkę tylko jaśniejszy od drukowanego ( możesz porównać z bębnem niemalowanej wyciągarki ) Myślę że to mój aparat tak rozjaśnia fotografie, w świetle dziennym jest ciemniejszy. Póki co używam Pactry i to na razie na początek dla mnie wystarczy , a z dostępnych kolorów ten był najbardziej zbliżony . Może kiedyś będę idealnie dobierać , mieszać lakiery ?
Wszystkim Wam dziękuje za doping !!!
--

Post zmieniony (29-04-16 22:16)

 
30-04-16 15:04  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Nie patrz na wydruk, kolor jakiego powinieneś użyć to Olive Drab, skoro już malujesz to zastosuj odpowiednią farbę, z tego co pamiętam to Pactra A30 a Humbrol 155, Model Master 1711 itd. Poniżej masz zdjęcie oryginalnego pojazdu:



Postaraj się, bo początek masz bardzo dobry!

--
Pozdrawiam!

 
02-05-16 21:45  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Jasiek dzięki , nie ma to jak pomoc od bardziej doświadczonych . Poprzeczka nieustannie w górę !
Poczekam do środy i cisnę do sklepu po farbę ;)
Trochę utrudniłem sobie zadanie bo przed wyjazdem na majowy osadziłem już w ramie silnik i reduktor .

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
02-05-16 22:32  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Dasz radę, wierzę w Ciebie! :) Jeszcze jedno: na tym zdjęciu widać łączenie, jak malujesz staraj się niwelować takie rzeczy bo po malowaniu są bardzo widoczne. Papier ścierny a jak duża szczelina to trochę szpachlówki i szlifowanie do skutku :)




--

Post zmieniony (02-05-16 22:49)

 
06-05-16 18:41  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dodge w wydaniu Pactra A 30 OLIVE DRAB . Tak to teraz wszystko wygląda ;) Jasiek - miałeś rację :)









I to już byłby koniec mechaniki , teraz pora na koła .
Po raz pierwszy zastosowałem tu podpatrzoną metodę wygniatania kartonu . Boki opony tego wymagały . Kolejne cztery koła , które muszę jeszcze zrobić pozwolą mi uniknąć błędów , które popełniłem robiąc to zapasowe ;)
Wycinając igłą 1,6 bieżnik narobiłem coś jakby nitów , może się przydadzą







--

Post zmieniony (06-05-16 20:13)

 
06-05-16 20:39  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

Co Ty chcesz od tego koła:-)?
Jest jak najbardziej w porządku:-)

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
06-05-16 21:03  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Przede wszystkim jest okrągłe :)
Tego na focie nie widać tak bardzo , ale po zewnętrznej stronie mi się wgniotło troszkę :( Na szczęście jako zapasowe będzie montowane na odwrót . StuG , powiem Ci że chciałem mieć jakiś pojazd wojskowy i zawsze myślałem o jakimś tanku ( cromwel już raczej nie doczeka finiszu) , ale widząc twoje relacje i robienie gąsienic zdecydowałem się na kołowy . Robienie bieżnika też pochłania , pewnie nie tak jak wycinanie ogniw ale jednak :)
Jak pisałem , nazbierałem niby nitów na jakiś tank z I WŚ :)

--

Post zmieniony (06-05-16 21:04)

 
06-05-16 21:07  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. ,,Tak to teraz wszystko wygląda" - czyli przynajmniej jak dla mnie, wygląda bardzo dobrze. Jedynie wydaje mi się, że trochę za szeroki pasek zostawiłeś na środku bieżnika ( zobacz na zdjęciach oryginałów). Dlaczego nie wycinałeś bieżnika, co widać na zdjęciu, tak jak było w wycinance ?

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
06-05-16 21:18  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Dzięki Borowy , dobrze ci się wydaje . Wydruk jest krzywy i musiałem nanieść nowe linie , a z racji że to moja pierwsza poważniejsza robota i koło " zapasowe - treningowe " które zniknie w karoserii budy postanowiłem troszkę poszerzyć pasek , żeby tego nie spieprzyć . Następne już będą tak jak potrzeba :)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
07-05-16 07:36  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Sleepwalker 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Jeśli chcesz się trzymać tzw prawdy historycznej, to silnik Dodge'a WC był jasnoszary.

Szczegóły tutaj: http://www.primal4x4.com/wwiidodgemotorpool/paint.html

--
God created Arrakis to train the faithful.

 
07-05-16 08:56  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Cieszę się, że mogłem pomóc. Dobrze to wygląda a silnik zostaw tak jak jest. Przecież maski nie będziesz podnosił :)

--
Pozdrawiam!

 
07-05-16 10:06  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Sleepwalker dziękuje za tego linka , ciekawa lektura . Zachowam na przyszłość w budowie tego modelu i jest jeszcze WC 51 ;). Już "po zawodach" że tak powiem i nie będę w stanie przemalować silnika , wiec posłucham znów Jaśka i maski nie będę unosić . W oryginale na kartonie ten sinik miał szary kolor , nawet dwa odcienie :) . Zasugerowałem się wspaniałymi fotami silników wykonanych przez forumowiczów i poszedłem tym tropem . Jak widzisz jestem u początku mojej zabawy i mam frajdę z tego że bawię się i wdrażam całą tą wiedzę z forum dotyczącą pracy z kartonem i farbami w życie i raczej buduję model a nie replikę , vide : wygląd felgi .
Niemniej bardzo jestem wdzięczny za zainteresowanie i chęć fachowej pomocy
Powiem tylko że do następnego modelu , który czeka " zakaponowany" już zbieram materiały :):)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
07-05-16 13:06  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

CIDER tylko uważaj , bo zbyt duża ilość materiału może zabić frajdę z klejenia :):).
Co do kół to ja bym tylko zeszlifował przejście z bieżnika w oponę, to możesz jeszcze zrobić i znów pomalować .

Andrzej

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-05-16 14:29  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Andreas ! Tak jest !! Wskazówki modelarza twojego formatu nie można zignorować !!
Co do materiałów to mam na myśli tylko kilka fot z sieci :) Trzymam rękę na pulsie i raczej idę w kierunku modelowania a nie rekonstruowania , a jakbym poszedł za szeroko to zawsze możesz mi zapodać kopa pod stołem w Casie ;)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
07-05-16 16:04  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Hahahahah mojego formatu , dobre . Większy format mają And , Lazarus ,no i Stug .

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
07-05-16 16:37  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Hahahaha :) Wielkoformatowców jest tu bez liku . Ich wskazówek też nie będę ignorować

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
11-05-16 14:59  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam znów .
Mała aktualizacja z postepu robót i doskonalenia warsztatu :)



Tu więcej fotek i zarazem prośba do moderatorów . Czy może któryś z Was poprzestawiać miniaturki fotek tak by nie były w kolumnie pionowej tylko poziomej ? ( domyślam się że będę mógł po tym zabiegu edytując link podpatrzeć jak poumieszczać linki )
Dzięki z góry








Łatwa robota się skończyła i pora na " blacharke " z wszystkimi jej obłościami .

--

Post zmieniony (11-05-16 23:00)

 
11-05-16 15:11  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Najprościej po wstawieniu kodu zdjęcia kliknąć backspace a potem spację i wkleić następny kod. Po wstawieniu 3-4 kodów dusisz enter i zaczynasz to samo piętro niżej ;)
A postępy? Noo robi się tu coraz ciekawiej :)

--
GG 6801515

 
11-05-16 20:13  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Spacja między kodami do zdjęć powinna wystarczyć, przynajmniej u mnie to działa i mam zdjęcia w szeregu:)

--
Pozdrawiam!

 
12-05-16 08:55  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Oczywiście ten wzrost zapału i duże tempo prac to zasługa pierwszego dla Cider'a spotkania GEKO ;-) Potrafimy wskrzesić modelarską duszę ;-) Ładnie, ale ja następny model poproszę bez malowania (nie ma co maskować i ukrywać zdolności).

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
12-05-16 09:56  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

NyFu - przygarnia kocioł garnkowi :) Spotkanie GEKO nakręca ! Takiego zapału dostałem że... aż czekam na następne żeby go jeszcze więcej skumulować ;)
Czyli sugerujesz znowu powrót do standardu ? Haha , jak Ci mówiłem , już kiedyś robiłem w standardzie przeczystym - bez retuszu nawet :):) http://www.konradus.com/forum/read.php?f=17&i=79301&t=79301&filtr=0&page=1
Teraz gdyby nie farby to ten dodge też byłby już w koszu
Może kiedyś znajdę złoty środek , Trochę spotkań z Wami , wolniejsze tempo , kolejne modele i brak aerografu ... i może coś z tego będzie :)
ps. Kleisz tam coś ?? Byś pokazał kolegom :)
--

Post zmieniony (12-05-16 10:13)

 
12-05-16 10:51  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Pablos 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 6
Galerie - 4
 

Na razie popracowałem nad córką :-) ... w międzyczasie studiuję... i tak zapełniają się dni bez modelarstwa...

--
Model udany, to model który sprawił nam przyjemność i nauczył nas czegoś nowego

 
14-05-16 08:38  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jańcio 



Na Forum:
Relacje z galerią - 4
Galerie - 17


 - 7

Fajnie , fajnie , model nabiera kształtów i coraz bardziej cieszy wzrok . Tak trzymaj !


Pozdrawiam .



HEY HEY !

 
14-05-16 08:59  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,podoba mi się,ale widzę tu świeżo malowany pojazd,rama ale kolektor i rura wydechowa za rude,trochę popielu bym dodał https://www.google.pl/search?q=korozja+na+kolektorze+wydechowym&client=firefox-b&source=lnms&tbm=isch&sa=X&ved=0ahUKEwjijOSW_djMAhXLbxQKHTw-A24Q_AUIBygB&biw=1440&bih=747#imgrc=_pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
14-05-16 09:54  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Marek1 . Dzięki za uważne obserwacje :)
Jak już ustaliłem - silnik będzie zasłonięty i nie wiem czy to ma sens ? Niemniej tłumik będzie ;) więc kto wie , może się pokusze
Jestem modelarzem amatorem i co za tym idzie nie mam jeszcze tak bogatego zestawu narzędzi , farb jak i modelarskich umiejętności . Nie ukrywam , że rajcują mnie relacje gdzie jest tzw. brudzing , weathering i inne sztuczki , ale to jeszcze nie mój poziom :)
Teraz to ja mam uwagę do Ciebie :
Dlaczego nie umieściłeś tego oto linka jako foty instruktażowej dla mnie ?http://images63.fotosik.pl/260/f509ec762303e6d9.jpg

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
14-05-16 10:04  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Ja do tego rodzaju "sztuczek"używam gwaszy są kryjące i bieli ,nieraz ołówek miękki,twardy ale aby dobrze chwyciło trzeba malować na dość świeżą farbę ja przeważnie używam akryli,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 
17-05-16 21:44  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam Was znów
Pora na kolejną odsłonę moich "dokonań"
Wnętrze odpuszczam bo i tak drzwi będą na sztywno .


Poszycie karoserii idzie bez większych sensacji i powoli bo po 5 razy przymierzam ;)
Na szyby użyłem folii z koszulki na dokumenty i wyszło jak wyszło , chyba to wina mojego warsztatu i stażu - za słabo ponaciągałem albo nie ten klej .Chyba pora zamówić astralon ,ciekawe jak to "cudo' zrobi robotę ?



Powstają drobne gadżety




Pozdrawiam i wszystkim bardzo dziękuje za zainteresowanie i uwagi ;)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
18-05-16 07:29  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Za te szyby to Cię chyba zabije, nie da się tego poprawić? Musisz użyć sztywniejszej foli bo to raczej nie jest wina kleju.

--
Pozdrawiam!

 
18-05-16 08:46  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Czyli ... w ryja ;)

--
POZDRAWIAM
DRUCIAKOTFURCA - AMATOR :)

PFALZ E.1 - FOKKER D VII -
AVIATIK-BERG 30.40 -
ALBATROS D XI -
MORANE SAULNIER L -
LUBLIN R XIII D -
PO - 2 WS(LNB)

 
18-05-16 11:20  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Andreas 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 6


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Cider chce w ryja , ale wiesz że na przyjemności to trzeba sobie zasłużyć :):) Oczywiście zdajesz sobie sprawę z przetłoczeń na kanistrze , za to nie będzie w ryja :).

--
Wilki nie przejmują się tym co mówią i myślą o nich barany.

Relacje z galeriami
12412
1124
1265
11351
20380
1135.6
Scharnhorst
Takao
Yukikaze

 
18-05-16 11:57  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Akra 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 5


 - 2

Oto amerykański wojskowy kanister na wodę z drugiej wojny. Widać na nim wklęsły krzyż na bokach, a nie wypukły, jak u Ciebie.


Oczywiście identyczne używano do paliwa! Ten różni się od nich jedynie domalowanym napisem POTABLE WATER (WODA PITNA), żeby ktoś się nie pomylił :-).

--

Post zmieniony (18-05-16 12:22)

 
18-05-16 14:55  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jasiek 

Na Forum:
Relacje w toku - 7
Relacje z galerią - 9
Galerie - 2
 

Przez te szyby nie zauważyłem babola na karnistrze. Dam Ci jeszcze jedną radę: jeśli nie jesteś pewny wyglądu pewnych elementów to szukaj zdjęć w internecie. Ja przed przystąpieniem do budowy jakiegoś modelu ściągam sobie przynajmniej parę zdjęć danego pojazdu czy samolotu. I tylko nie zniechęcaj się, założyłeś relację więc próbujemy pomóc :)

--
Pozdrawiam!

 
18-05-16 16:04  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Nie ma mowy o zniechęceniu , cisnę do końca , do ostatniej części na arkuszu , następny model już czeka zakaponowany :) Od czego Was mam jak nie od konstruktywnej krytyki . Powiem Wam że sam wpadłem na to dzisiaj rano , kiedy wpadlem na garaż po motor i spojrzałem na swój kanister hahaha
Co do baboli to wiem , że nie popełnia ich tylko ten kto nic nie robi ;-)

--

Post zmieniony (18-05-16 16:08)

 
18-05-16 16:45  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Noo, Jaśko dobrze gada! "Do ostatniej części na arkuszu" ...To marnie bracie celujesz :(
A dorysuj sam jeszcze coś od siebie to dopiero będzie frajda ;) jakąś skrzyneczkę na pakę albo pokrowiec na karabin albo choćby same pasy przy fotelach. wszystko co sam dodasz od siebie ponad to co w wycinance da Ci dobrego kopa a my, stare wuje zauważymy takie smaczki, nie bój się ;)

--
GG 6801515

 
18-05-16 18:04  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cider, Śledzę relację od początku i idzie Ci to generalnie bardzo dobrze. Oczywiście popieram kolegów co do szyb i kanistra. A i jeszcze spytam, bo padło hasło "motor". Czym latasz jeśli wolno spytać?

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
18-05-16 19:15  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

I co ja bym bez Was Stare Wuje począł ?!? he ? Dziękuje Wam za cenne wskazówy . Na moim etapie to istotne , pozwoli wykształcić prawidłowe nawyki i wyeliminować złe

Jaroslav . A łby śrub mocujących koła , a imitacja zawiasow to niby nic :):)
Tu też na szybko przykład "walorki" stolarskiej ;) dorobie jeszcze paski mocujące, ale już klamr na nich nie wymagajcie pliiiisssss ;)


Wracając do kanistrów - kiedy będziecie gadać o mnie i moich modelach :):), a ktoś nie zjarzy o kogo chodzi , zawsze wystarczy dodać że to ten od "kanistrów na odwrót" hahah

Luzak , zależy czy jadę sam czy z kobietą i na chwile czy na parę dni ale wszystko z pod znaku HD. Pogoda coraz lepsza do jazdy wiec czas na modele zacznie się drastycznie redukować !!
A Ty ?

--

Post zmieniony (18-05-16 19:18)

 
18-05-16 19:58  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
LuZaK 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 16
Galerie - 16


 - 0

Cider, Ja jeszcze niczym nie latam, bo dopiero mam zamiar robić prawko na A2 a tam czeka mnie wyzwanie o nazwie Suzuki Gladius. Wyzwanie dlatego, że przy moim 164cm wzrostu i 52 kg wagi jest dla mnie za wysoki i dość cięzki

--
Pozdrawiam.Andrzej.

Moja strona. https://www.facebook.com/modelarstwoluzaka

 
19-05-16 16:00  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Witam Was Stare Wuje i krzyczę: Pomocyy !!!
Jeden problem mam już z głowy - na której wystawie zaprezentować model :):):)
Zastąpiły go inne - czemu tak wyszło i co z tym teraz zrobić ?
Wszystko szło dość sprawnie i cieszyło niezmiernie ( jeśli nie liczyć błędów merytorycznych - takie aktualne słowo z mediów słyszane co i rusz ) do momentu kiedy po oklejeniu poszycia zewnętrznego budy wziąłem w rękę pędzel i Pactry żeby je pomalować jak już wcześniej i ramę i resztę i zamalować policja ;)
Zastanawiałem się czy czasem nie podkleić tych powierzchni poszycia brystolem albo i nie zrobić tzw. podposzycia ale myślałem i jak to u mnie bywa na tym się skończyło . Za to teraz to mój dodge wygląda jak prawdziwy weteran 2 WW !
A jeszcze niedawno pisałem że nie ma mowy o zniechęceniu ;)
Wrzucę foty , choć przyznam że aż mi głupio





--

Post zmieniony (19-05-16 16:03)

 
19-05-16 16:47  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
Jaroslav 

Na Forum:
Relacje w toku - 8
Relacje z galerią - 3
Galerie - 10


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

A bo pewnie przyjacielu malowałeś pactrą nie zabezpieczony przed wilgocią ( nie caponowany) papier hę? Skoro kleisz z oryginału i malujesz to ja w takiej sytuacji ( choć to politycznie niepoprawne ) ściągnął bym skany, wyciągnął z nich potrzebną część i próbował raz jeszcze , tym razem z "podposzyciem" Ewentualnie, podkleił bym tekturką płaskie powierzchnie a to co ma być wyoblone a nie widoczne zarazem po sklejeniu zasmarował bym od wewnątrz czymkolwiek co z papierem nie zareaguje i go nie odkształci... Czy to poxipol, czy jakikolwiek cyjanoakryl, nieistotne skoro nie będzie tego widać ;) Zawsze to łatwiej niż część samemu rysować ;)

--
GG 6801515

 
19-05-16 16:49  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
StuGu 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 13
 

Grupa: GEKO

CIDER - jest kilka filarów modelarstwa. Jednym z nich jest hasło : "nie spiesz się".
Poniosło Cię, bo chciałeś już, teraz, zaraz mieć kolejny etap wykonywania modelu za sobą. I dostałeś nauczkę.
Pactra, jako farba akrylowa, zachowała się prawidłowo. Pofalowała pięknie duże powierzchnie, które nie były niczym zabezpieczone.
Obawiam się, że teraz już "po ptokach" i albo zakupisz nowy egzemplarz, lub ktoś prześle Ci części, które zepsułeś. Można jeszcze cudować z nowym poszyciem, ale to chyba mija się z celem.
Cóż, człowiek uczy się całe życie, a najbardziej na własnych błędach.

--
StuGu

Relacja w toku - Charron-Nakaszidze / StuG Ausf. F

Relacja/galeria - ChTZ-16 / FAI-M / T-50 / T-37A Modelik / Pz.Inż. 130 / Ha-Go / T-37A Orlik / L6/40 / 7TP Dwuwieżowy

 
19-05-16 17:09  Odp: [R] DODGE WC-54 Modelik 12/10 1:25
CIDER 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 7
Galerie - 1
 

Model był zakaponowany , ( dzięki Janciowi , że mi to kiedyś powiedział ) ale to widać nie chroni :(
Wyciągam wnioski :( ale pewnie jeszcze nie raz zapłace "frycowe" :)
Przyznam się że miałem pewne obawy i zrobiłem ksero płatów poszycia ;) haha
StuG , zgłębimy te fanaberie papierowo-lakierowe przy browarze za tydzień ?
--

Post zmieniony (19-05-16 17:20)

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 2Strony:  1  2  -> 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024