FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 
28-10-03 16:31  2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
gemol   

Otrzymałem w zeszłym tygodniu informację od wydawcy, że niestety drukarnia dała totalną plamę i części zwijane umieściła na kartonie zamiast na papierze, natomiast gąsienice odwrotnie. O ile w drugim przypadku łatwo można to naprawić - arkusz ten należy najpierw podkleić kartonem, a następnie stosować kolejne podklejenia zgodnie z oznaczeniami przy częściach - o tyle zmiana grubości kartonu przy częściach zwijanych spowoduje ich znaczne przewymiarowanie. W związku z tym podane przeze mnie części należy skrócić do następujących wymiarów:
6e, 7f, 9d, 44d, 45d - 13 mm
8f, 7j - 9,5 mm
30d - 16 mm
35h, 36c - 17,5 mm
37 - krótszy wałek 15,5 mm, dłuższy 23,5 mm
60d - 165 mm
60e - 104 mm
60f - 120 mm
60g - 70 mm
60h - składa się z dwóch pasków - niezadrukowanego nie wykorzystujemy, zadrukowany - 155 mm
60i - 42 mm
Trzeba będzie również zmniejszyć grubość tych elementów szkieletu, które zostały wydrukowane na kartonie poprzez podklejenie tekturą 0,9 mm, a nie 1 mm.
Mimo że wina leży po stronie drukarni, za te niedogodności przepraszam szczęśliwych nabywców.
Autor.

 
28-10-03 17:14  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Ale wałek :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
28-10-03 19:09  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
Wakamij 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 4
 

Najwyraźniej Frytek ma wyjątkowego pecha do drukarzy :(

Pozdrawiam,
Wakamij

 
28-10-03 19:16  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
Michał 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Galerie - 2


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Tylko dlaczego tego nie dopilnował? Dlaczego nie był przy drukowaniu....... to nie jest błąd w stylu Podhalanina lecz mały wałek łatwy do wykrycia.....

No ale.... kto chce ten zbuduje ten model :-)

Pozdrawiam!
Michał

 
28-10-03 19:51  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
Waldemar   

Moim zdaniem-kara dla partacza/druk nowej partii bez błędu/ a buble niestety ad kosz.Niestety czasy radosnej twórczości i bublorobienia miałem nadzieję się skończyły.Jak to Michał -kto chce to sklei.Myślę że nikt nie powinien chcieć.

 
28-10-03 23:14  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
PzKpfw 

 

Model jest juz wprowadzony do sprzedazy ?!
Wouw ! No to znowu " powtorka z rozrywki "
Czyli znowu cos dla zaawansowanych modelarzy .......
Kupie to , bo chce komus kiedys pokazac , jak zle wydawano niektore modele
na poczatku wieku , jeszcze krotko przed "Zjednoczona Europa "
A Gemol , moze mozna jeszcze wydrukowac Twoja Errate do instrukcji modelu ? tak aby bylo wszedzie wiadomo co jest grane , a nie tylko w tym watku i na tym Forum .
No to juz jest "przelom zwalkowania " wydawanie czegos takiego .

Pozdrowienia
PzKpfw
-------------------
Bron pancerna

 
29-10-03 10:26  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
Zielony   

No to moje kondolencje - jak ktoś słabiej zaawansowany bez dostępu do sieci kupi ten model i zacznie go sklejać to wyobrażam sobie jak będzie szczęśliwy. Tę drukarnię to bym sam nie wiem jakąś karę umowną, albo co.
MACIEK

 
29-10-03 15:36  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
Zeppelin 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Galerie - 1
 

Cholera , znowu Frytek ma pecha !!! Jak nie przeskalowany arkusz to wydrukowany na niewłaściwym kartonie. Ale nic to i tak już go zamówiłem i nie żałuję tego.

 
29-10-03 20:25  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
Answer   

Wydawnictwo: 
Zapowiedzi i nowości


A ja sobie sklejam Goździka bo bardzo mi się podoba. Robiłem też już kilka zwijanych elementów i nie miałem żadnych problemów - przyciąłem je sobie bez żadnych ceremoni. Zresztą zawsze wolałem przycinać niż dorabiać coś czego nie ma ;-)
Jak dobrze pójdzie wkrótce pokażę jakieś fotki ;-)
pozdrawiam

-------------------------------------------------
Jeżeli masz jakieś pytanie do wydawnictwa napisz e-mail lub zadzwoń!
Na pytania zadane w innej formie nie jesteśmy w stanie odpowiedzieć.
Zapraszamy na naszą stronę http://www.answer.pl

 
29-10-03 21:18  Re: 2S1 Goździk - ważne dla "szczęśliwych" posiadaczy
Krzys 

Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 4
Galerie - 2


 - 2

To nie umniejsza faktu że wydawca dał ciała wprowadzając taki model do sprzedaży(Gdzie sklejanie wydruku przed wprowadzeniem do sprzedaży)!Mercedes też takie głupstwo zrobił (test łosia) i płacił za to nie złe sumki. Trzeba wziąć w obroty drukarnie żeby naprawiła swoje błędy a nie kit wciskać że lepiej dociąć niż dorabiać. Poza tym każdy model powinien być tak opracowany i wydany żeby nie trzeba było robić powyższych operacji.

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 3Strony:  1  2  3  ->  => 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024