FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok rozszerzony (50 postów/stronę)  |  Zaloguj się   Poprzednie wiadomości  |  Następne wiadomości 
 Strona 1 z 12Strony:  1  2  3  4  5  ->  => 
17-05-16 19:13  [R] DAR POMORZA skala 1:100 made by SZKUTNIK
SZKUTNIK 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
 

Witam Modelarską Brać!

Od dłuższego czasu w zaciszu domowym dłubię sobie przy modelu kartonowym.
Wybór padł na Żaglówek, którego zobaczyłem na obrazie u mego kolegi.
Kilka lat temu, będąc na gościnnych występach (kolegę znam jeszcze z piaskownicy), wzrok mój padł na wielki obraz, który wisiał w salonie na ścianie. Obraz przedstawiał bardzo piękny żaglówek. Podczas rozmowy, do której dołączyła babcia kolegi, okazało się, że malowidło jest pamiątką rodzinną po przodku, który na tym pływał. Oprócz wielkiego obrazu, po pradziadku zostało mnóstwo fotografii, kilkaset widokówek z żaglówkiem, notatnik z zapiskami i teczka z rysunkami. Czas leciał szybko. Wychodząc od kolegi zapytałem z pewną nieśmiałością, czy byłaby możliwość pożyczenia w przyszłości teczki i notatnika, aby dokładniej zapoznać się z zawartością.
Po przeanalizowaniu szkiców i rysunków w teczce doszedłem do wniosku, że fajnie by było zbudować sobie model takiego żaglówka.
Na komputerku wyrysowałem potrzebne do sklejenia elementy. Kupiłem tekturkę modelarską na „alledrogo”. Pani Basia ze sklepu, gdzie robią pieczątki pocięła mi tekturę na ploterze.
Po powrocie do domu, po sklejeniu do kupy pociętych kawałków wyszło coś przypominającego szkielet.


--

Post zmieniony (01-02-17 23:24)

 Odpowiedz na tę wiadomość  |  Tematy/Start  |  Wyświetlaj płasko   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 

 Tematy Autor Odsłon Data
 [R] DAR POMORZA skala 1:100 made by SZKUTNIK  nowe
SZKUTNIK 30995 17-05-16 19:13
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
ceva 610 17-05-16 19:49
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
Jarod 513 17-05-16 20:29
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
Petrov 514 17-05-16 20:59
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
Kapitan 585 17-05-16 21:36
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
TLB 552 17-05-16 22:17
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
Raffi 881 17-05-16 22:25
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
Seahorse 854 18-05-16 07:11
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
Viking_BB 821 18-05-16 08:00
 Odp: [R] Taki sobie ŻAGLÓWEK  nowe
syriusz 698 18-05-16 16:12

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024