FORUM MODELARZY KARTONOWYCH   
Regulamin i rejestracja regulamin forum  jak wstawiac grafike, linki itp do wiadomosci grafika i linki w postach

FORUM GŁÓWNE
Modele kartonowe, ich budowa, technika, problemy, recenzje, nowości oraz wszystkie tematy związane z Naszym Hobby :-)


Projekt Grupowy:  50 lat Małego Modelarza  
Na tapecie:  Akcja sprzątania forum. W czynie społecznym, bez nagród i medali :>  
Na tapecie:  Projekt 50 lat Małego Modelarza - apel o uzupełnienie brakujących zdjęć.  


 Działy  |  Tematy/Start  |  Nowy temat  |  Przejdź do wątku  |  Szukaj  |  Widok ze standardowym stronicowaniem  |  Zaloguj się   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1 
16-05-16 23:14  [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Witajcie.
Mimo, że wciąż podzielam pogląd, iż na stare opracowania szkoda czasu ;) tu jednak zrobiłem wyjątek.
Ten egzemplarz, to pierwszy model jaki widziałem w siermiężnej, czarno-białej końcówce lat 70-tych. Dość dokładnie pamiętam ten słoneczny dzień na trzepaku pod blokiem. I tak moje zauroczenie modelami trwa u mnie do dziś.

Projekt będzie polegał na zestawieniu w jednej gablocie, obok siebie, tego starego rekina (wykonanego bez walorki, prosto z wycinanki), z najnowszym opracowaniem P-40-stki od Hala w takim samym malowaniu.
Nie tylko z sentymentalnych konotacji, ale aby zwrócić uwagę na kosmiczny wręcz postęp w projektowaniu oraz graficznych efektach poczciwych standardowych kartoniaków. Oby trwały wiecznie :)

Zapraszam do galerii cz. 1 (model wykonałem w niespełna 5 dni):









--
W budowie: STS Lwów; Pancernik Borodino; Wodnosamolot PBY CATALINA; Czołg MERKAVA Mk II;

Zapraszam do: http://art-modele.pl/

 
16-05-16 23:20  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Tomek 

 - 2

To jest nie prawda, że model jest bez waloryzacji! Sam fakt, że wziął się za niego sam ART już jest waloryzacją! Sędziowie wszystko wyłapią!!!

 
17-05-16 00:40  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Petrov 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 24
Galerie - 19


 - 16

Bardzo mi się podoba taki koncept zestawienia starego i nowego opracowania, zwłaszcza w tym samym malowaniu. Popieram pomysł i chętnie zobaczę galerię "porównawczą". I nie po to, by "wyśmiać" stare opracowanie, bo niektórzy mogą tak to odebrać, ale to są malkontenci :P Poza tym, klimatu i uroku starym modelom moim zdaniem NIC nie odbierze. To jest trochę jak z filmami. Stare nie znaczy gorsze :)

--
54323031

 
17-05-16 01:07  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Cordel 

Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 3
Galerie - 2
 

Bardzo ładne wykonanie, tym większy szacun, że to tak leciwy projekt
Gdzieś już widziałem te modele zestawione razem :P
http://papermodels.pl/showthread.php?tid=6390
A może pokusiłbyś się o zrobienie relacji?

--

 
17-05-16 01:43  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Tomasz K. 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 6
Galerie - 55


 - 11

Jeśli powstanie u nas muzeum modelarstwa kartonowego, Twoje zestawienie widzę jako eksponat ;)
Gratuluję i kibicuję :)

--
Pozdrawiam!
Po za klejeniem - malarstwo i rysunek http://sabbstone.deviantart.com/

 
17-05-16 05:42  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
TLB 

Na Forum:
Relacje w toku - 1
Galerie - 3


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 13


 - 3

Z chęcią obejrzę oba samoloty obok siebie z różnych hangarów i oczywiście gratuluję świetnego wykonania takiego staruszka.

--
Feci quod potui faciant meliora potentes...

 
17-05-16 11:48  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
MARIUSZ 
moderator




Na Forum:
Relacje w toku - 5
Relacje z galerią - 20
Galerie - 9


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 4


 - 10

Grupa: ŁSM

Piękna robota!
Masz talent!
Gratulacje!

--
Pozdrawiam wszystkich ! MARIUSZ

Mam profil na FB.

 
17-05-16 15:20  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Ryszard 



Na Forum:
Relacje w toku - 20
Galerie - 33


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 20


 - 9

Przyłączam się do gratulacji ! Doskonałe wykonanie wiekowego M/M !

 
17-05-16 17:11  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Borowy 



Na Forum:
Relacje z galerią - 13
Galerie - 3


 - 2

Witam. Jak się ma ,,dryg w rękach" tak jak Ty, to nawet z tak starej wycinanki można skleić ŚWIETNY model. Gratuluję. A jeszcze dodam, że był to mój ulubiony model w tamtych latach ubiegłego tysiąclecia :) Z tego co pamiętam to skleiłem cztery , albo pięć sztuk, dla kumpli.

--


Wykonane:
ORP Błyskawica , ORP Piorun , Torpedowce Kit i Bezszumnyj , Torpedowiec A-56 , Torpedowiec ORP Kujawiak , ORP Burza - stan na 1943 r , Pz.Kpfw. III Ausf J , T-34 , IS-2, Komuna Paryska , Sherman M4A3 , Star 25 - samochód pożarniczy , Zlin 50L/LS , Gaz AA , PzKpfw. VI Tiger I Ausf. H1, Krupp Protze OSP,

W budowie:


Pozdrowienia z krainy podziemnej pomarańczy !

 
17-05-16 17:20  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Chopin 



Na Forum:
Relacje z galerią - 1
Galerie - 48


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1
 

Art chyba właśnie przekonałeś mnie do czegoś ;-) Nie wiem jeszcze kiedy, bo mam bardzo bogaty i napięty program artystyczny, ale jest już na liście ;-) Czy coś ewentualnie wymaga poprawki lub szczególnej uwagi?

--
Pozdrawiam!
Chopin

Moje galerie. Nie chce mi się już walczyć z hostingami. Nie pasuje taki układ? Nie zaglądaj.

 
17-05-16 17:27  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Ciekawy pomysł. Moim pierwszym kartoniakiem był B-25 z MM-a (1-2/1994) niestety go nie ukończyłem. Nie raz mnie nachodziło aby teraz po latach go jednak zbudować :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
17-05-16 17:54  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
QN 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 23
Galerie - 8


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 1


 - 3

Jak ktoś potrafi sklejać modele, to nawet z takiego opracowania sklei coś, co pięknie wygląda.

Gratuluję.

--
Pozdrawiam


------------------------------------------------------------------------

 
17-05-16 18:46  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Kilmister 



Na Forum:
Relacje w toku - 1
Relacje z galerią - 9
Galerie - 25


 - 3

No i bardzo fajnie, ale ja spokojnie czekam na Sturmovik'a...

--
Born to lose - Lived to win

Ukończone: Kirovec K-700A, Biełaz-7555, LIAZ 100.55D, Mercedes GP 1908, Wall-e, Spit Mk. Vb Trop, Pe-3, F6F-3 Hellcat, Tomahawk Mk. IIb, Ła-5, Hurricane Mk. I, Westland Whirlwind Mk.I, A6M2 "Zero", Ił-2 Sturmovik, B-25 Mitchell Mk.II, PZL 50A "Jastrząb", Bf 109G-6, Bf 109F-4, SB2U-2 Vindicator, B5N2 Kate, Ki-61 HIEN, Ju88C-6, Ki-43 Oskar, Reggiane Re-2000, KRAZ-260, Spit Mk Vb

 
17-05-16 19:00  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Jakub 

Na Forum:
Relacje w toku - 1


W Rupieciarni:
Do poprawienia - 7
 

Hmm... zadumałem się... P-40 to również jeden z moich pierwszych modeli. Najbardziej dumny byłem z tego że oprócz ciekawego kamuflażu ma jeszcze tę zaje...fajną paszczę rekina. Ładnych kilka lat wisiał na ścianie obok kilkunastu innych modeli .... Następnym z którego byłem dumny był Boulton Paul Defiant MM 7/81..

--

 
17-05-16 20:57  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Art 



Na Forum:
Relacje w toku - 4
Relacje z galerią - 4
Galerie - 27


 - 8

Bardzo Wam dziękuję za pozytywne opinie.
Szczarze mówiąc myślałem, że mnie okrzyczycie z pokazywanie tak archaicznych egzemplarzy.
Miłe zaskoczenie. Sam jestem ciekaw zestawienia starego i nowego.

TomaszK - relacji z budowy 40-stki od Hala było sporo i to w mistrzowskich wykonaniach i pewnie nic nowego moje dłubanie by nie wniosło.

Chopin, model jest dobrze spasowany za wyjątkiem kilku niuansów (o dziwo karton nie rozwarstwiał się):
1) przesunięcia koloru (paszcza rekina z lewej strony, oraz łączniki przejścia skrzydło-kadłub
2) nieco trzeba lepiej dopasować półokrągłą osłonę na spodzie kadłuba (w osi samolotu) oraz
3) stateczniki poziome na styku z kadłubem, tutaj nieco musiałem podocinać.

THR, zachęcam Cię do odbycia swojej podróży sentymentalnej i zestawienia zamierzchłego B-25 z jego najnowszą wersją, też z MM.

Zresztą na każdego z Was przyjdzie czas, aby sięgnąć do Waszej/Naszej młodości, gdy byliśmy i piękni no i młodzi :)

Raz jeszcze dziękuję za dobre oceny i do zobaczenia w duecie na pustyni (będę musiał pomyśleć o aranżacji układu samolotów).

Edit: Zapomniałem odpowiedzieć Kilminsterowi odnośnie Sturmovika. To kolejny dla mnie ważny samolot. Pamiętacie opracowanie A. Karpińskiego z super okłądką? Spokojnie, Iliuszyn od Ciebie będzie, bo być musi.

--

Post zmieniony (17-05-16 21:13)

 
17-05-16 21:58  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
TRH 



Na Forum:
Relacje w toku - 2
Relacje z galerią - 3
Galerie - 25


 - 5

Art napisał:
"THR, zachęcam Cię do odbycia swojej podróży sentymentalnej i zestawienia zamierzchłego B-25 z jego najnowszą wersją, też z MM."

A powiem ci, że w szafce mam B-25 Orlikowego ... to by razem były trzy :)

--
Podkarpacka Inicjatywa Wielbicieli Kartonowych Obiektów
TRH Paper Models - facebook

Na warsztacie:
USS "Gambier Bay" (CVE-73)
MiG-29A

 
19-05-16 21:36  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
Winek 



Na Forum:
Relacje z galerią - 8
Galerie - 16


 - 10

Model pięknie sklejony, kolejne gratulacje.
Bardzo ciekawą kompozycję nam szykujesz. Super pomysł
Powodzenia!

--
Pozdrowienia dla wszystkich

Winek (WiesławK)

 
21-05-16 12:30  Odp: [G] P-40 MM nr 2/1977 - mój pierwszy :)
marek1 



Na Forum:
Relacje w toku - 3
Relacje z galerią - 13
Galerie - 5


 - 14

Witam,tak jak Ciebie zauroczył mnie model monitora wykonanego przez kolegę pływającego po kałuży przed blokiem,,Model jak zawsze sklejony perfekcyjnie,ja dałbym mimo wszystko szyby ciemne,ale,,Widać bardzo dobrze zachowana wycinanka z żywymi kolorami,pozdrawiam Marek

--
W budowie | R17 Halny Błyskawica 44 | IJN Hiei

Ostatni obiekt westchnieńWarspite] Modele pozaregulaminoweŻaglowce
Garland

Trałowceproj 254
Ostatnie moje zabawy starym 'RC"Prdro Gual

R/G Kuter Elko 80 I Statek Ewa I Czołg T55A I Statek Ratowniczy R 27 Cyklon I Schnellboot S132 WAK I Ścigacz S2 I ORP Dragon i ORP Dzik I ORP Grom 1940 I kuter Vosper 72 I ORP Garland

 Tematy/Start  |  Wyświetlaj drzewo   Nowszy wątek  |  Starszy wątek 
 Strona 1 z 1Strony:  1 

 Działy  |  Chcesz sie zalogowac? Zarejestruj się 
 Logowanie
Wpisz Login:
Wpisz Hasło:
Pamiętaj:
   
 Zapomniałeś swoje hasło?
Wpisz swój adres e-mail lub login, a nowe hasło zostanie wysłane na adres e-mail zapisany w Twoim profilu.


© konradus 2001-2024